خدمات نظافتی

تمام کارهای نظافت با بخارشوی که می توان در خانه انجام داد

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

برای آنکه بتوانید منزل و یا محل کار خود را تمیز کنید به انواع مختلف ضدعفونی کننده‌ ها و شوینده‌ ها نیاز خواهید داشت اما حتماً می‌ دانید که شوینده‌ ها در طولانی مدت می‌ توانند اثرات بسیار بدی برای بدن انسان از جمله ریه‌ ها داشته باشند. نظافت با بخارشوی یکی از مواردی است که می‌ تواند این مشکل را برطرف کند. اهمیت استفاده از بخارشوی برای نظافت منزل زمانی مشخص می‌ گردد که بتوان با کمترین ماده شوینده خانه را ضدعفونی و نظافت کرد. بخارشوی در واقع ابعادی کوچکتر از جاروبرقی دارد و با فشار زیاد بخار آب قادر خواهد بود سطوح مختلف را ضدعفونی و پاکسازی کند.

تمام کارهای نظافت با بخارشوی که می‌ توان در خانه انجام داد

همانطور که گفتیم بخارشوی یکی از مواردی است که بدون آنکه ضرری برای انسان داشته باشد می‌ تواند به امور نظافتی منزل پرداخته و سطوح مختلف را پاکسازی و ضدعفونی نماید. بسیاری از کارهای نظافت خانه مانند تمیز کردن دیوارها، مبلمان، سرویس بهداشتی، فرش و … به وسیله بخارشوی امکان‌ پذیر می‌ باشد. در ادامه مطلب به بررسی مواردی که می‌ توانید با بخارشوی اقدام به تمیز کردن آنها نمایید می‌ پردازیم.

نظافت دوغاب درز کاشی‌ ها

معمولاً درز بین سرامیک‌ ها و کاشی‌ ها با گذشت زمان سفیدی و زیبایی خود را از دست داده و کثیف می‌ شود. از آنجایی که درز میان سرامیک‌ ها و کاشی‌ ها با ماده سفید رنگ به نام دوغاب پر شده است به همین خاطر با گذشت زمان کدر شده و تیره می‌ گردد.تمام کارهای نظافت با بخارشوی که می توان در خانه انجام داد گاهی اوقات تمیز کردن این قسمت توسط شوینده‌ ها و برگرداندن رنگ آن مثل روز اول کار غیر ممکن و سختی خواهد بود اما با بخارشوی به راحتی می‌ توانید درز میان کاشی‌ ها را مانند روز اول سفید کرده و ضدعفونی نمایید.

تمیز کردن پنکه سقفی

یکی دیگر از مواردی که می‌ توانید از بخارشوی جهت نظافت آن استفاده کنید، پنکه سقفی می‌ باشد. بخارشوی دسته بلندی دارد و مشکل نظافت پنکه سقفی و یا هر چیز دیگری که به نردبان برای نظافت آن نیاز می‌ باشد را برای همیشه حل خواهد کرد. بنابراین به راحتی می‌ توان از بخارشوی برای تمیز کردن پنکه سقفی کمک گرفت.

حتما بخوانید:   نحوه تمیز کردن مخلوط کن به چند روش ساده | نگهداری مخلوط کن

نظافت کلید و پریزها و دستگیره ها

درب ورودی و خروجی و همچنین درب کابینت‌ ها دارای دستگیره‌ هایی برای باز کردن و بستن می‌ باشند به همین خاطر دستگیره‌ ها باید به صورت منظم ضدعفونی و شست و شو شوند. از طرف دیگر ماده شوینده موجب تیره شدن و یا از بین رفتن کامل زیبایی دستگیره‌ ها می‌ شود. کلیدهای روشنایی نیز از این امر مستثنا نمی‌ باشند. بخارشوی یکی از گزینه‌ های مناسب جهت تمیز کردن و درخشان نمودن دستگیره‌ ها و کلید پریزها می‌ باشد و آنها را خیلی خوب ضدعفونی می‌ کند.

تمیز کردن مبلمان باغ یا پاسیو

خیلی از افراد در فصول گرم سال مبلمان را داخل پاسیو و یا در فضای آزاد تراس و یا باغ می‌ چینند و غذای خود را در آنجا میل می‌ نمایند به همین خاطر احتمال کثیف شدن مبلمان بسیار زیاد است و از آنجایی که پرندگان نیز می‌ توانند در فضای آزاد مبلمان را کثیف کنند و علاوه بر آن گرد و غبار نیز در کثیف شدن آنها تأثیر گزار است بخارشوی یکی از مواردی است که می‌ تواند در زمان کوتاهی به تمیز کردن مبلمان بپردازد.

ضدعفونی کردن قفس حیوانات خانگی

چنانچه حیوان خانگی در خانه خود نگهداری می‌ کنید حتماً همیشه با تمیز کردن و ضدعفونی کردن قفس آنها مشکل دارید. مخصوصاً اگر پرنده در خانه داشته باشید پاکسازی کردن قفس آنها نیاز به دقت و زمان زیادی دارد. بخارشوی می‌ تواند این کار را در مدت کوتاهی انجام دهد و فضای قفس حیوان خانگی شما را ضدعفونی و تمیز نماید.

پاکسازی آشپزخانه

پاک کردن لکه‌ های چربی و روغن که روی دیوار آشپزخانه وجود دارد همیشه به یکی از چالش‌ های بزرگ خانم‌ های خانه‌ دار تبدیل می‌ شود و تمیز کردن آنها کار دشواری خواهد بود. مخصوصاً اگر قرار باشد که این کار با دست انجام شود بخارشوی وسیله‌ای است که می‌ تواند همه کاشی‌ ها و سرامیک‌ ها و همچنین هود آشپزخانه را مانند روز اول تمیز کرده و تمامی لکه‌ های چربی و روغن را به صورت کامل از بین ببرد.

تمیز کردن قرنیز خانه

یکی از مواردی که تمیز کردن آنها در خانه بسیار سخت و دشوار است و همچنین زمان زیادی باید صرف آن شود، نظافت قرنیز‌های خانه می‌ باشد. قرنیز معمولاً دور تا دور خانه قرار دارد و شیارهای تزیینی بر روی آن می‌ باشد که خیلی زود دچار آلودگی و گرد و غبار می‌ شود. با بخارشوی می‌ توانید به راحتی قرنیزها را تمیز کرده و غبار روبی نمایید.

حتما بخوانید:   راهکارهای مفید برای برق انداختن سینک ظرفشویی

شست و شوی مبلمان

یکی از موارد بسیار کاربردی برای استفاده از بخارشوی تمیز کردن مبلمان می‌ باشد.  بخارشوی در واقع می‌ تواند همه تیرگی‌ ها‌، لکه‌ ها و چرک که بر روی مبلمان ایجاد شده است را به صورت کامل از بین ببرد و بدون آنکه آنها را خیس کند و یا پارچه مبلمان را دچار فرسودگی یا سایش کند به شست و شوی آنها می‌ پردازد. چنانچه لکه‌ هایی که بر روی مبلمان وجود دارد خیلی عمیق نشده باشد به راحتی می‌ توان با بخارشوی آنها را از بین برد.

نظافت سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی مکانی می‌ باشد که همیشه پر از آلودگی است و البته تمیز کردن و ضدعفونی کردن آن نیز بسیار اهمیت دارد زیرا مستقیماً با بهداشت افراد خانواده در تماس است.تمام کارهای نظافت با بخارشوی که می توان در خانه انجام داد بخارشوی یکی از لوازمی است که با آن می‌ توانید به ضدعفونی کردن و تمیز کردن سرویس بهداشتی بپردازید. این کار را همچنین می‌ توانید به روتین هفتگی نظافت منزل خود اضافه کرده و همیشه از بوی نامطبوع سرویس بهداشتی و همچنین جرم‌ هایی که در توالت ایجاد می‌ شود خلاص شوید.

رفع رسوبات آهکی در شیرآلات

معمولا شیرآلاتی که در آشپزخانه و سرویس بهداشتی وجود دارند با گذشت زمان دچار رسوباتی می‌ شوند و همچنین ظاهر درخشان آنها از دست خواهد رفت. بخارشوی به آسانی می‌ تواند این رسوبات آهکی و لکه‌ ها و تیرگی‌ ها را از شیرآلات محو کند و مثل روز اول آنها را براق نماید. پس از آنکه با بخارشوی اقدام به رسوب زدایی از شیرآلات نمودید حتماً با دستمال آنها را خشک کنید تا هیچ لکه‌ ای باقی نماند.

شستن تشک تخت

همه ما روزانه ۸ ساعت از شبانه روز را در رختخواب و تخت خود سپری می‌ نماییم. به همین خاطر تشک تخت می‌ تواند محلی برای تجمع میکروب‌ ها و باکتری‌ ها باشد. این باکتری‌ ها با گذشت زمان می‌ توانند باعث بیماری‌ های آلرژیکی شوند به همین خاطر بسیار ضروری است که هر چند وقت یک بار اقدام به تمیز کردن تشک تخت خود کنید و این کار را می‌ توانید با بخارشوی انجام دهید و به راحتی تشک را ضدعفونی کرده و شست و شو دهید.

نظافت اسباب بازی‌ های کودکان

یکی از مواردی که حتماً باید به آن توجه کنید تمیز کردن و ضدعفونی کردن اسباب بازی‌ های کودکان دلبند شما می‌ باشد زیرا کودکان مدت زمان زیادی با این اسباب بازی‌ ها در ارتباط هستند و از آنجایی که ممکن است این وسایل دچار آلودگی باشند و بیماری را به کودکان منتقل کنند به همین خاطر تمیز کردن آنها دارای اهمیت بسیار زیادی می‌ باشد. به همین خاطر بهتر است هر چند وقت یک بار از بخارشوی کمک گرفته و بدون آنکه مواد شیمیایی استفاده کنید اقدام به ضدعفونی کردن و تمیز کردن اسباب بازی‌ ها نمایید.

حتما بخوانید:   بهترین جرم گیر کاشی سرامیک توالت و حمام

نظافت سطل زباله

یکی دیگر از مواردی که هرگز نباید از آن غافل شوید ضدعفونی کردن و تمیز کردن سطل زباله می‌ باشد. حتی اگر شما داخل سطح زباله خود کیسه ضخیمی استفاده می‌ کنید باز هم ممکن است در اثر فضای مرطوب و گرم و یا شیره‌ ای که از کیسه خارج شده، سطل زباله محلی برای رشد باکتری‌ ها و میکروب‌ ها گردد. به همین خاطر ضدعفونی کردن سطل زباله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و این کار را می‌ توانید با بخارشوی انجام دهید.

تمیز کردن آینه و شیشه‌ ها

معمولا از بین بردن لکه‌ هایی که روی شیشه و آینه ایجاد شده است کار دشواری می‌ باشد و البته که این کار باید در فاصله زمانی کوتاه انجام شود. بهترین راهکار برای از بین بردن لکه‌ ها و تمیز کردن آینه و شیشه استفاده از بخارشوی می‌ باشد. با انجام این کار هیچ اثری از لکه‌ ها بر روی سطوح شیشه‌ ای و یا آینه باقی نخواهد ماند و سطح کاملاً درخشنده و براقی خواهید داشت.

نظافت فر اجاق گاز

یکی از مواردی که معمولاً تمیز کردن آن کار دشواری است، محفظه داخلی فر می‌ باشد که معمولاً بسیار چرب می‌ شود. تمام کارهای نظافت با بخارشوی که می توان در خانه انجام دادتمیز کردن فر و از بین بردن لکه‌ های چربی و روغن به کمک بخارشوی بسیار آسان است زیرا بخارشوی چربی زدایی بسیار قوی انجام می‌ دهد و بدون آنکه هیچ ماده شیمیایی استفاده کند می‌ تواند فر را مثل روز اول تمیز و براق کند.

سخن پایانی

ممکن است در گذشته استفاده کردن از بخارشوی خیلی ضرورت نداشت اما امروزه این دستگاه به یکی از لوازم بسیار ضروری برای نظافت و ضدعفونی کردن خانه و محل کار تبدیل شده است. در این مقاله از آی بک امداد به همه کاربردهای نظافت با بخارشوی پرداختیم و مواردی که می‌ توانید از این دستگاه برای ضدعفونی کردن و تمیز کردن استفاده کنید را بیان نمودیم. بخارشوی علاوه بر شست و شو دادن، یک ضدعفونی کننده بسیار قوی نیز می‌ باشد و جهت امور نظافتی منزل بسیار کارآمد و کاربردی است.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تمام کارهای نظافت با بخارشوی که می توان در خانه انجام داد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تمام کارهای نظافت با بخارشوی که می توان در خانه انجام داد، نظافت سرویس بهداشتی با بخارشوی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x