خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

بی توجهی به گرفتگی لوله فاضلاب چه پیامدهایی دارد | آسیب های جدی و جزئی ناشی از گرفتگی لوله فاضلاب

در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با آسیب های ناشی از گرفتگی های لوله فاضلاب ساختمان آشنا کنیم و ببینیم که توجه نکردن به گرفتگی های لوله های فاضلاب چه پیامدهایی به دنبال دارد با ما همراه باشید.

آسیب های ناشی از گرفتگی های لوله فاضلاب

در مقاله های قبل در مورد گرفتگی های لوله فاضلاب و همچنین روش های برطرف کردن گرفتگی ها به طور اصولی برایتان توضیحات لازم را دادیم همانطور که می دانید لوله های فاضلاب قسمت های مهم در ساختمان هستند که در صورت نداشتن عملکرد مناسب می توانند آسیب های زیادی به ساختمان وارد کنند دفع فاضلاب به وسیله لوله های فاضلاب انجام می شود.

تصور کنید که به دلایل مختلف لوله های فاضلاب قادر به دفع فاضلاب نباشند مشاهده می کنید چه پیامدهای وحشتناکی خواهد داشت منظره ناخوشایند، محیط آلوده و بوی فاضلاب آرامش شما را سلب خواهد کرد.

تمام ساختمان ها باید به لوله های فاضلاب مجهز باشند پیاده سازی لوله های فاضلاب با اصول معین و قواعد خاصی انجام می گیرد و حتماً باید اصول فنی در آن رعایت شود تا به بهداشت محیط اطراف آسیب وارد نشود.

آسیب های جزئی ناشی از گرفتگی لوله فاضلاب

یکی از معضلات لوله های فاضلاب گرفتگی لوله می باشد که از شایع ترین و آزاردهنده ترین مشکلات موجود است زیرا سختی های زیادی دارد به همین دلیل باید به آن بسیار اهمیت داد و در صورت بروز اولین نشانه گرفتگی باید حتماً برای برطرف کردن آن اقدام کنید زیرا ممکن است آب فاضلاب کم کم داخل لوله ها بالا آمده و شما را با مشکلاتی روبرو کند.

بیشتر گرفتگی های جزئی در مسیر لوله های ظرفشویی و سرویس های بهداشتی اتفاق می افتند معمولاً وقتی با این مشکل روبرو شوید از روش های خانگی برای برطرف کردن گرفتگی استفاده خواهید کرد و اگر با این روش ها مشکل برطرف نشد به لوله بازکنی های دستی و یا فنر های کوتاه رو خواهید آورد گاهی با استفاده از این روش ها مشکل به راحتی برطرف می شود.

برای رفع گرفتگی های جزئی استفاده از آب جوش بسیار کارآمد می باشد ولی در صورت استفاده از آب جوش باید حتماً نکات ایمنی را کاملاً رعایت کرده تا دچار آسیب نشوید. گرفتگی های جزئی در اثر جمع شدن مواد جامد و چسبیدن این مواد به دیواره لوله فاضلاب بوده و ممکن است در اثر گذشت زمان مشکلات زیادی برای لوله فاضلاب به وجود بیاورد و باعث گرفتگی های جزئی و متعدد شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب | علت گرفتگی لوله فاضلاب

برای برطرف کردن گرفتگی های جزئی توصیه می‌کنیم از دستگاه فنر استفاده کنید فنر های بلند با دوران و ارتعاش خود، در داخل لوله گرفتگی ها را برطرف خواهد کرد.

گرفتگی لوله فاضلاب

آسیب های جدی ناشی از گرفتگی لوله فاضلاب

تقریباً می‌توانیم بگوییم که ۹۰ درصد گرفتگی های لوله فاضلاب جزئی بوده و به راحتی برطرف می شود و خطری هم برای ساختمان ندارند ولی برخی از گرفتگی ها بسیار سخت و دردسرساز است که گاهی شما را ساعت ها درگیر می کند بدترین نوع گرفتگی به شاهراه لوله فاضلاب مربوط می شود شاهراه محلی است که لوله های فاضلاب را به هم وصل می کند.

در این گونه موارد فاضلاب از قسمت‌های مختلف ساختمان بالا آمده و تمام ساکنین ساختمان را درگیر می کند. اجتماع چربی و رسوبات باعث گرفتگی سخت در لوله فاضلاب خواهد شد و این گرفتگی های سخت را به روش های ساده و خانگی و دستی نمی توانید برطرف کنید. در صورت گرفتگی های شدید باید از دستگاه های لوله بازکنی برای رفع گرفتگی استفاده کنید.

فنر با ارتعاش شدیدی که دارد می‌تواند قدرت برطرف کردن گرفتگی های شدید را داشته باشد زیرا با موادی که باعث گرفتگی شده ترکیب شده و آنها را از بین می برد و مسیر لوله فاضلاب را باز می کند.

گرفتگی ها باعث هزینه های زیادی برای شما خواهند شد برای اینکه از هزینه و معضلات این گرفتگی ها رهایی پیدا کنید توصیه می‌کنیم حتماً اقدامات پیشگیرانه را انجام داده و مراقب مسدود نشدن لوله باشید و از کارهایی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب می شود اجتناب کنید.

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در صورت گرفتگی های شدید برای لوله فاضلاب به وجود بیاید باز شدن چسب لوله است فشاری می باشد این گرفتگی ها به قسمت زانویی لوله فشار وارد می کند و باعث چکه کردن مایعات فاضلاب و آب می شود.

در صورتی که در ساختمانهای نوساز ، ملات و سیمان داخل چاه ریخته شود باعث گرفتگی های شدید در لوله فاضلاب می شود و گاهی ممکن است با دستگاه های مجهز هم قادر به برطرف کردن گرفتگی نشده و نیاز به تعویض شبکه لوله کشی فاضلاب باشد زیرا فنر در برابر گرفتگی های ماسه و سیمانی که خشک شده است قدرت تخریبی زیادی ندارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه می توانیم به طور طبیعی مگس فاضلاب را از بین ببریم؟

آسیب های روش های غلط لوله بازکنی

مسیر لوله فاضلاب بدلیل اینکه قابل مشاهده نیست نمی توان به راحتی گرفتگی آن را رفع کرد لوله های فاضلاب گاهی به طول  ۲۰ متر هم می باشد و ابزارهای خانگی قادر به رفع گرفتگی در این متراژ نمی باشند.

در صورت کارساز نبودن روش های خانگی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ممکن است شما به سمت لوله بازکن های اسیدی و شیمیایی بروید محلول های شیمیایی غلظت بالایی داشته و برای لوله های فاضلاب مضر می باشند زیرا باعث ترک خوردن و پوسیدگی لوله ها خواهند شد. لوله بازکن های شیمیایی برای سلامتی انسان مضر بوده و گاهی می‌تواند بسیار خطرناک باشد در هنگام استفاده از محلول های شیمیایی حتماً باید از دستکش و ماسک استفاده کنید.

گرفتگی فاضلاب در هر زمان ممکن است برای شما هم پیش بیاید لوله های فاضلاب دارای ساختار پیچیده ای بوده و باید حتماً برای رفع گرفتگی آن از ابزار مناسبی استفاده کنید برطرف کردن گرفتگی فاضلاب نیاز به تخصص و مهارت دارد در صورتی که با این مشکل روبرو شدید برای جلوگیری از آسیب های بیشتر به لوله فاضلاب، توصیه می کنیم به شرکت های لوله بازکنی مجاز و معتبر مراجعه کنید.

نکات ایمنی در رفع گرفتگی لوله فاضلاب

در هنگام گرفتگی لوله فاضلاب باید به نکات ایمنی توجه کنید که عبارتند از:

  • رفع گرفتگی لوله فاضلاب باید به وسیله لوله بازکن های حرفه ای انجام شود در غیر اینصورت آسیب های جدی به لوله فاضلاب ساختمان وارد خواهد شد.
  • دقت داشته باشید باید در صورت گرفتگی لوله فاضلاب سریع اقدام کنید تا از سخت شدن گرفتگی جلوگیری کرده باشید.
  • در هنگام رفع گرفتگی لوله فاضلاب حتماً نکات ایمنی را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

گرفتگی لوله فاضلاب

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با آسیب های ناشی از گرفتگی لوله فاضلاب به طور کامل آشنا کنیم اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

بی توجهی به گرفتگی لوله فاضلاب چه پیامدهایی دارد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات ایمنی در رفع گرفتگی لوله فاضلاب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا