دیجیتال

ایرادات و مشکلات رایج پرینتر اچ پی hp | بررسی مشکلات پرینتر و راه حل آن

مشکلات متداول پرینتر اچ پی و راهکارهای رفع آنها

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

علیرغم اینکه کمپانی HP همیشه با به کارگیری آخرین تکنولوژی های به روز، در تلاش تولید با کیفیت ترین دستگاه های پرینتر با کارکردی عالی است، ولی در برخی شرایط کارکرد این پرینترها دچار اختلال می شود و کاربران برای پرینت گرفتن به مشکل می خورند. تعدادی از این ایرادات به وجود آمده در پرینترهای HP ساده هستند و می توانید در صورت داشتن علم کافی در زمینه این پرینترها، خود در جهت رفع آنها اقدام کنید. ولی بعضی از مشکلات رایج پرینتر اچ پی وجود دارد که بهتر است برای رفع آنها از متخصصین در این زمینه و مراکز معتبر تعمیرات کمک بگیرید. اغلب خطاهای پرینتر HP بر روی نمایشگر مشاهده می شوند. ولی برخی از این خرابی ها نشان داده نمی شوند و باید دستگاه خود را عیب یابی کرده تا بتوانید مشکل آن را برطرف کنید.

مشکلات رایج پرینتر اچ پی

ایرادات پرینترها، دارای محدوده وسیعی از مشکلات در فرایند چاپ تا موضوعاتی مانند روشن نشدن دستگاه، خاموش شدن ناگهانی و … است. هر کدام از این ایرادات، به علت های گوناگونی رخ می دهند و هر کدام نیز دارای راه حل های معینی برای رفع شدن هستند. تعدادی از این ایرادات نیز، با یک روشن و خاموش کردن ساده پرینتر قابل رفع شدن هستند.

در حالت کلی، مشکلات رایج پرینتر اچ پی به دو گروه سخت افزاری و نرم افزاری دسته بندی می شوند. مشکلات نرم افزاری دربرگیرنده تنظیمات مرتبط با راه اندازی درایور پرینتر اچ پی و آپدیت نکردن آنها است. مشکلات سخت افزاری نیز مرتبط با ایجاد اختلال در اجزای داخلی دستگاه است.

به دلیل اینکه اجزای داخلی پرینترهای اچ پی دارای حساسیت بالایی هستند، در زمان بروز مشکل برای آنها، بهتر است از افراد متخصص در مرکز تعمیر ایبک امداد جهت رفع ایراد کمک بخواهید. در ادامه مطلب با ما باشید تا به بررسی و رفع مشکلات رایج پرینتر اچ پی بپردازیم.

دلیل کار نکردن پرینتر اچ پی

گاهی اتفاق می افتد کاغذها را در سینی قرار داده اید و فرمان چاپ را نیز به پرینتر فرستاده اید. ولی مشاهده می کنید که پرینتر اچ پی کار نمی کند. در این شرایط بهتر است پیش از دستپاچه شدن و اقدام به تعمیر دستگاه، نخست از اتصال صحیح تمام کابل های مرتبط با پرینتر به کامپیوتر و برق مطمئن شوید. چنانچه از اتصال صحیح آنها اطمینان ندارید، پرینتر را خاموش کنید و بعد همه کابل ها را از دستگاه جدا کنید. پس از آن مجدد با دقت بیشتر کابل ها را وصل کنید.

چنانچه پرینتر همچنان خاموش است و کار نمی کند، بایستی منبع تغذیه و دو شاخه دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که از سالم بودن آنها مطمئن هستید، بایستی به دنبال مشکل در قسمت دیگر پرینتر باشید.

دلیل چاپ نکردن پرینتر اچ پی

از مشکلات رایج پرینتر اچ پی که در این دستگاه ها رخ می دهد، پرینت نکردن برگه هاست. این ایراد معمولاً در مواقعی رخ می دهد که برگه کافی در پرینتر موجود است و اتصالات دستگاه هم دارای ایراد نیستند. برای عیب یابی پرینتر اچ پی در این مواقع، بایستی پیش از هر چیز از نحوه صحیح اتصالات پرینتر اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین کنسول بازی دستی برای کودکان

برای این منظور، هر دو اتصالات برقی و کابل های وصل شده به کامپیوتر را با دقت مورد بررسی قرار دهید. تمامی کابل ها از جمله اتصالات usb را نیز بررسی کرده و چنانچه ایرادی وجود داشت، اقدام به تعویض آنها کنید. گزینه بعدی که بایستی از آن اطمینان حاصل کنید در ارتباط با پرینترهای وایرلس یا بی سیم است.

چنانچه از پرینترهای بی سیم استفاده می کنید و دستگاه پرینت نمی گیرد، بایستی چگونگی اتصال اینترنت و WiFi را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه اینترنت شما وصل نباشد، دستگاه پرینت نمی گیرد. بعد از آن Driver پرینتر را در کامپیوتر مورد بررسی قرار دهید و چنانچه دارای مشکل بود، مجدد آن را نصب کنید. چنانچه علت پرینت نگرفتن دستگاه را با بررسی این موارد پیدا نکردید، با مرکز معتبر تعمیر ایبک امداد برای تعمیر دستگاه خود تماس بگیرید.

گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی

از دیگر مشکلات رایج پرینتر اچ پی گیر کردن و فشرده شدن کاغذ در دستگاه است. این ایراد امکان دارد به دلایل متفاوتی در پرینتر به وجود بیاید که مشخص ترین علت آن استفاده از کاغذهای غیراستاندارد و نامرغوب است. کاغذ کش پرینتر، از اجزای اصلی پرینتر اچ پی است و وظیفه حرکت دادن کاغذ در فرایند چاپ را به عهده دارد.

ایراد یا خرابی در این قطعه از علت های دیگر گیر کردن کاغذ در پرینتر است که برای برطرف کردن آن حتماً بایستی از افراد دارای تخصص در این حیطه کمک گرفته شود. البته سرویس دوره ای دستگاه می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند. جایگیری نادرست کاغذها در سینی هم سبب گیر کردن کاغذ در پرینتر می شود، که برای برطرف کردن آن بایستی کاغذها را برداشته و به شکل صحیح در سینی جای دهید.

خرابی یا وجود ایراد در غلتک و فیوز پرینتر اچ پی هم می تواند دلیل گیر کردن کاغذ در دستگاه باشد. برای برطرف سازی این مشکل و تعویض این قطعات بایستی از افراد متخصص در این حیطه کمک گرفته شود.

مشکلات رایج پرینتر اچ پی

علت خارج شدن برگه سفید از پرینتر

یکی دیگر از مشکلات رایج پرینتر اچ پی که برای بیشتر کاربران رخ می دهد، سفید پرینت گرفتن دستگاه اچ پی است. تصور اینکه پرینت مهمی را برای راه انداختن جلسه ای به شدت نیاز دارید. ولی زمانی که فایل را برای پرینت به دستگاه ارسال می کنید، می بینید که برگه ها تماماً سفید هستند، بسیار آزار دهنده است. در این قسمت برای رفع مشکل اقدامات زیر را انجام دهید.

  • از قسمت کنترل پنل ویندوز، در قسمت Devices and Printers روی پرینتر اچ پی کلیک راست کنید.
  • پس از آن گزینه Printing Preferences را کلیک کنید.
  • چنانچه نمی توانید گزینه ای برای فعال سازی با غیرفعال کردن روند تفکیک سازی برگه ها به اسم Separator Pages را پیدا کنید، با کلیک راست بر روی پرینتر خود، گزینه Properties را کلیک کنید.
  • در پرینتر اچ پی با دبل کلیک بر روی آیکون پرینتر و دبل کلیک بر روی گزینه Customize به قسمت تنظیمات پیشرفته هدایت می شوید.
  • در این قسمت بایستی کلید مختص Separator Page را مشاهده کرده و آغاز به تنظیم کردن آن کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین نرم افزار ویرایش عکس در ویندوز

در ادامه به دیگر علل سفید پرینت گرفتن دستگاه اچ پی می پردازیم.

خالی بودن کارتریج

بیشتر مشکلات رایج پرینتر اچ پی مرتبط با کارتریج این دستگاه است. در نتیجه، چنانچه با مسئله سفید پرینت کردن دستگاه، مواجه هستید نخست کارتریج ها را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه خالی بودند اقدام به شارژ آنها کنید. بعضی مواقع هم امکان دارد، کارتریج آماده پرینت گرفتن باشد، ولی جایگیری نادرست آن در پرینتر، عملکرد دستگاه را دچار اختلال کرده است.

تنظیمات برگه پرینتر اچ پی

امکان دارد به شکل اتفاقی یا در چاپ پیشین خود، تنظیمات مرتبط با ابعاد کاغذ را عوض کرده باشید. با ارسال فرمان جدید برای پرینت، پرینتر قادر نخواهد بود ابعاد مناسب برگه شما را شناسایی و انتخاب کند. برای برطرف سازی این ایراد، به قسمت Print Preview بروید و تنظیمات برگه پرینتر را عوض کنید.

انسداد سوزن نازل

چنانچه از پرینتر جوهرافشان اچ پی استفاده می کنید، مطمئناً می دانید در صورت استفاده نکردن از دستگاه و کارتریج آن، با مشکل سفید پرینت کردن دستگاه مواجه می شوید. در صورتی که از کارتریج جوهری برای طولانی مدت استفاده نکنید، کارتریج خشک می شود.

این جوهر خشک شده در کارتریج، قادر است سبب مسدود شدن سوزن نازل هد دستگاه شود. برای برطرف سازی این ایراد، بهتر است از قابلیت خودکار تمیز کردن هد پرینتر اچ پی استفاده کنید. برای تمیز کردن آن می توانید از مقداری الکل ایزوپروپیل و آب نیز کمک بگیرید.

کشیدن چند کاغذ با هم یا نکشیدن کاغذ به داخل پرینتر

کاغذ کش در پرینتر اچ پی مسئولیت منتقل کردن برگه را به درون پرینتر دارد و از کشیده شدن چند کاغذ به صورت همزمان به داخل پرینتر ممانعت می کند. بعضی مواقع، به دلیل کهنگی و یا صدمه دیدن این قطعه در پرینتر، مشکل در کشیدن چند برگه باهم و یا نکشیدن برگه به داخل دستگاه به وجود می آید. برای رفع آن، بایستی دستگاه را به صورت دوره ای توسط سرویس کاران مجرب ایبک امداد سرویس کرده و در صورت نیاز قطعه ای را تعویض و یا تعمیر کنید.

رفع مشکل پرینتر اچ پی در ویندوز با HP Print and Scan Doctor

HP Print and Scan Doctor نرم افزاری رایگان برای ویندوز است که دارای قابلیت برطرف سازی مشکلات رایج پرینتر اچ پی و اسکن کردن به وسیله پرینتر HP، مانند مشکل Driver پرینتر، اتصالات دستگاه، آفلاینی پرینتر، ایراد در فایروال سیستم عامل و پرینت های گیر کرده در صف است و آنها را برای شما رفع می کند.

مشکلات رایج پرینتر اچ پی

نتیجه گیری

مطالبی که در این مقاله بیان شد، تنها اشاره به مشکلات رایج پرینتر اچ پی داشت که می توانید به سادگی آنها را برطرف کنید. ولی در صورتی که برای رفع ایراد پیش آمده برای پرینترتان هیچ کدام از این روش های گفته شده جوابگو نبود، بهتر است از تعمیرکاران مجرب مرکز معتبر تعمیر ایبک امداد برای تعمیر دستگاه خود کمک بخواهید تا مجبور به پرداخت خسارات بیشتر نباشید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مشکلات رایج پرینتر اچ پی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ایرادات و مشکلات رایج پرینتر اچ پی hp | بررسی مشکلات پرینتر و راه حل آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا