تعمیرات مایکروفر

مشکلات متداول مایکروفر ال جی | عیب یابی مایکروفر ال جی

یکی از لوازم پر مصرف در آشپزخانه مایکروفر است که به وسیله آن پخت سریع، یخ زدایی و گرم کردن غذا، در این زندگی پر هرج و مرج شلوغ می تواند کار ما را بسیار راحت کند. مایکروفر ال جی هم مانند وسایل برقی دیگر گاهی دچار خرابی می شود که آشنایی با این خرابی ها می تواند به شما در عیب یابی دستگاه کمک کند.

مشکلات متداول در مایکروفر ال جی

محصولات ال جی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و محبوبیت زیادی هم در بین تمام کاربران دارد، ولی با این حال باز هم ممکن است محصولات ال جی در اثر فرسودگی و یا بی احتیاطی کاربران، دچار خرابی شود. مشکلات متداول در مایکروفر ال جی عبارتند از:

 1.  مایکروفر ال جی روشن نمی شود.
 2. مایکروفر ال جی صدای زیادی دارد.
 3. دکمه های مایکروفر کار نمی کند.
 4. درب مایکروفر باز نمی شود.
 5. دستگاه در هنگام کار خاموش می شود.
 6. لامپ مگنترون خراب شده است.
 7. مایکروفر ال جی دود می کند.
 8. سینی مایکروفر نمی چرخد.
 9. گریل روشن نمی شود
 10. مایکروفر جرقه می زند.
 11. غذا در مایکروفر ال جی گرم نمی شود.
 12. چراغ مایکروفر ال جی روشن نمی شود.

۱- مایکروفر ال جی روشن نمی شود.

یکی از مشکلات رایج در مایکروفر ال جی روشن نشدن دستگاه است که می تواند دلایل زیادی داشته باشد. ممکن است پریز برق دستگاه خراب شده باشد و یا دکمه روشن و خاموش آن معیوب باشد و یا اینکه اتصالات داخلی آن دچار مشکل شده باشد. برای عیب یابی دستگاه به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا مایکروفر ال جی را از برق کشیده و از سلامت پریز برق آن اطمینان پیدا کنید. برای این کار می توانید از یک وسیله برقی دیگری استفاده کرده و پریز را امتحان کنید. در صورت خرابی پریز باید آن را تعویض کنید و اگر پریز برق سالم بود باید قسمت های دیگر دستگاه را عیب یابی کنید.
 • دکمه هایی را که در روی مایکروفر قرار دارد فشار دهید. هر دکمه ای را که فشار می دهید باید یک پیام برای شما نشان داده شود، در غیر این صورت قفل کودک در مایکروفر فعال شده است. کلید Stop را برای ده ثانیه نگه داشته تا قفل کودک غیر فعال شود.
 • کلید خاموش روشن مایکروفر را چک کنید. اگر کلید خاموش و روشن دستگاه خراب باشد، باعث روشن نشدن مایکروفر خواهد شد.
 • اگر مایکروفر روشن نمی شود احتمال دارد که اتصالات داخلی مایکروفر شما خراب شده باشد. در این صورت حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید.
حتما بخوانید:   تعمیرات مایکروفر پاکشوما

۲- مایکروفر صدای زیادی می دهد.

گاهی ممکن است در هنگام روشن کردن مایکروفر متوجه صدای زیاد آن شوید در این صورت قبل از اینکه دستگاه را خاموش کرده و درب آن را باز کنید، داخل آن را نگاه کنید و ببینید با نگاه کردن می توانید مشکل را پیدا کنید یا خیر؟ در غیر این صورت دستگاه را خاموش کرده و به روش زیر عمل کنید:

 • سینی را چک کنید و ببینید آیا در جای خود درست قرار گرفته یا خیر؟
 • ریل زیر سینی را بررسی کنید.
 • از جهت کثیفی دستگاه  را چک کنید.
 • ظرفی را که در داخل دستگاه مایکروفر قرار می دهید نباید زیاد سنگین باشد، ظرف را بررسی کنید.
 • ممکن است فن دستگاه خراب شده باشد. آن را چک کرده و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید.

اگر موارد گفته شده را بررسی کردید ولی باز هم مشکل برطرف نشد، حتماً دلیل سر و صدای مایکروفر چیز دیگری است. به دلیل تخصصی بودن تعمیرات مایکروفر، بهتر است به تعمیرکار مراجعه کنید.

۳- مایکروفر ال جی کار نمی کند.

استفاده زیاد از دکمه مایکروفر می تواند باعث خرابی آن ها شود. خراب شدن مایکروفر معمولاً به دلیل خرابی برد نمایشگر دستگاه است. البته این احتمال هم وجود دارد که برد کنترل مایکروفر خراب شده باشد. با تعویض برد ها می توانید مشکل را برطرف کنید.

مایکروفر ال جی ۴- درب مایکروفر باز نمی شود.

اگر شما غذا را در داخل مایکروفر گذاشته اید تا گرم شود، ولی درب آن باز نمی شود موارد زیر را بررسی کنید:

 • ضامن درب دستگاه را چک کنید، ممکن است آسیب دیده باشد.
 • خرابی میکروسوئیچ می تواند باعث باز نشدن درب مایکروفر شود.
 • در صورتی که ضامن درب ها و میکروسوئیچ خراب شده بود، آن را عوض کنید تا مشکل برطرف شود.
حتما بخوانید:   تعمیر و تعویض برد ماشین ظرفشویی ال جی | علت خرابی برد ظرفشویی LG

۵- مایکروفر در هنگام کار کردن خاموش می شود.

خاموش شدن مایکروفر در هنگام کار، یکی از مشکلات رایج در مایکروفر ال جی است که ممکن است دستگاه چند لحظه کارکرده و خاموش شود و دوباره بعد از لحظاتی روشن شود. خراب بودن برد کنترل و کلید ها می تواند باعث بروز مشکل در مایکروفر ال جی شما شود. در این صورت موارد زیر را بررسی کنید:

 • ممکن است کلید ها به دلیل حرارت داغ شده باشند. داغ شدن کلید ها باعث دفرمه شدن آنها شده و روی عملکرد شان اثر می گذارد. اگر ظاهر کلیدها مایکروفر تغییر کرده بود باید کلید ها را تعویض کنید.
 • کار نکردن دکمه های روی پنل می‌تواند نشانه خرابی برد کنترل باشد. اگر تمام کلید ها کار نمی کند، برد کنترل دستگاه را تعویض کنید و اگر بعضی از آن ها کار نکرد، باید پنل کنترل تعویض شود.

۶- لامپ مگنترون خراب شده باشد.

یکی دیگر از مشکلات متداول در مایکروفر ال جی خراب شدن لامپ مگنترون است که مانند قلب مایکروفر عمل می کند. این لامپ باعث گرم شدن غذا خواهد شد. در داخل لامپ مگنترون یک آهنربا قرار دارد که بعد از گرفتن ولتاژ برق زیاد، ممکن است داغ شده و حرارت را به ظرف غذا منتقل کند. اگر لامپ مگنترون خراب شده بود به روش زیر عمل کنید:

 • در هنگام سوختن لامپ مگنترون، باید آن را تعویض کنید.
 • ممکن است مشکل از برد کنترل باشد باید برد کنترل را بررسی کنید زیرا این قطعه ولتاژ لازم را به لامپ می رساند و اگر دچار خرابی شود باید آن را تعویض کنید.

۷- مایکروفر ال جی دود می کند.

اگر دستگاه برقی شما، به صورت ناگهانی دود کند، ممکن است شما بدون بی اختیار نگران و ناراحت شوید. ممکن است دود کردن مایکروفر به دلیل کثیفی دستگاه باشد. استفاده زیاد و روزمره از دستگاه مایکروفر باعث می شود داخل آن کثیف و چرب شده و بعد از مدتی بو بگیرد. هنگامی که شما دستگاه را روشن می کنید، چربی های داخل دستگاه دود می کند. برای رفع مشکل بهتر است دستگاه را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید.

اگر باز هم با تمیزکاری مشکل دستگاه رفع نشد، ممکن است مایکروفر دچار مشکل فنی شده باشد و این می تواند مربوط به خراب شدن خازن موتور گردان، اتصال در سیم کشی و اتصالی در مدار ها و برد ایجاد شده باشد.

۸- سینی مایکروفر ال جی نمی چرخد.

چرخش سینی برای گرم شدن و پختن یکنواخت غذا در داخل مایکروفر، اهمیت زیادی دارد. اگر در هنگامی که غذا را گرم می کنید، سینی نچرخد، احتمال دارد موتور گردان دستگاه شما خراب شده باشد و یا ممکن است غلتک زیر سینی دچار کثیفی و جرم گرفتگی شده باشد. در این صورت آن را کاملاً تمیز کنید اگر باز هم سینی نچرخید، باید موتور گردان تعویض شود.

حتما بخوانید:   راهنمای شارژ کردن گاز کولر گازی LG در محل

۹- گریل مایکروفر ال جی روشن نمی شود.

یکی از قابلیت های مهم در مایکروفر های جدید، گریل است که به تازگی به دستگاه‌های مایکروفر اضافه شده است. گریل یک المنت است که کمک می کند گوشت گریسپی شود. خراب شدن گریل در مایکروفر می‌تواند به مواردی مانند اتصالی قطعات داخلی، خراب شدن ترموستات و خرابی برد دستگاه مربوط شود.

۱۰- مایکروفر ال جی جرقه می زند.

یکی از خرابی های رایج در مایکروفر ال جی این است که دستگاه شما جرقه بزند. این مشکل معمولاً نگران کننده نیست زیرا ممکن است به دلیل قرارگیری ظروف فلزی و یا شکسته و لب پر شده در داخل دستگاه باشد. در این صورت می توانید ظروف فلزی را از دستگاه خارج کرده و از ظروف مخصوص مایکروفر استفاده کنید.

اگر ظروفی که در دستگاه گذاشته اید فلزی نبود، ممکن است قطعات داخلی دستگاه خراب شده و یا دچار اتصالی شده باشد، در این صورت به تعمیرکار مراجعه کنید.

مایکروفر ال جی ۱۱- غذا در داخل مایکروفر گرم نمی شود.

وظیفه مایکروفر گرم‌ کردن غذا است و اگر این کار را به درستی انجام نداد، باید حتماً آن را عیب یابی کنید و مشکل را برطرف کنید. ممکن است گرم کردن غذا به دلیل خراب شدن سوئیچ درب، دیود، لامپ، خرابی اتصال داخلی، برد و خرابی مگنترون باشد. اگر حجم غذا در داخل مایکروفر زیاد بوده و زمان تایمر کم باشد می تواند باعث گرم نشدن غذا شود. یکی از دلایلی که باعث گرم نشدن غذا در مایکروفر می شود کثیف شدن داخل دستگاه است. قبل از هر اقدامی داخل دستگاه را تمیز کنید.

۱۲- چراغ مایکروفر روشن نمی شود.

چراغ مایکروفر به کارایی آن ربط زیادی ندارد ولی به هر حال شما نیاز دارید برای استفاده از مایکروفر چراغ آن روشن شود. چراغ در دستگاه مایکروفر به شما کمک می کند که شاهد دیدن مراحل گرم شدن و پخت غذا باشید و دلیل اصلی نیاز به چراغ در مایکروفر، گرم کردن غذا نیست.

31

مشکلات متداول مایکروفر ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات متداول مایکروفر ال جی | عیب یابی مایکروفر ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x