تعمیرات مایکروفر

مشکلات رایج و ارورها در مایکروویو سامسونگ

مایکروفر و یا مایکروور جزو دستگاه‌هایی هستند که در آشپزخانه بسیار ضروری بوده و امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه باعث می‌شود پخت غذا یا گرم کردن آن راحت‌تر انجام شده و شما نیاز به سرکشی مداوم نداشته باشید. مایکروفر و مایکروویو گاهی به دلیل اختلالات مقطعی در دستگاه و یا حتی استفاده غلط از آن، ممکن است دچار مشکل شده و شما کدهای خطایی را در نمایشگر آن مشاهده کنید. اگر از مایکروویو سامسونگ در آشپزخانه خود استفاده می‌کنید، باید حتماً با این ارورها و کدهای خطا در مایکروویو سامسونگ آشنا باشید تا در صورت نیاز بتوانید مشکل دستگاه خود را تشخیص دهید و برای رفع آن اقدام کنید. در این مقاله تمام کدهای خطا را در مایکروویو سامسونگ برایتان بیان کردیم و روش‌های رفع آن را هم توضیح دادیم. اگر با راهنمایی‌های ما در این مقاله نتوانستید مشکل مایکروویو سامسونگ را برطرف کنید بهتر است حتماً به تعمیرکار مایکروویو مراجعه کنید. البته کدهای خطا در مایکروویو سامسونگ به مدل‌های آن بستگی دارد.

ارور E1 در مایکروویو سامسونگ

در صورتی که برق ورودی به دستگاه کمتر از ۵۰ هرتز باشد این کد خطا در روی نمایشگر دیده می شود. برای رفع این ارور، باید ابتدا برق ورودی مایکروویو را چک کنید. برای این منظور ابتدا دستگاه خود را از برق کشیده و فرکانس آن را چک کنید، احتمال دارد ورودی برق و یا برق شهری مشکل داشته باشد. در این صورت باید مایکروویو را به وسیله تعمیرکار تعمیر کنید.

مایکروویو سامسونگ

ارور E11 در مایکروویو سامسونگ

این کد خطا در مایکروویو سامسونگ نشانه خراب شدن حسگر رطوبت سنج می‌باشد. در این صورت باید حسگر رطوبت سنج را به وسیله تعمیرکار تعمیر و در صورت نیاز آن را عوض کنید. برای این کار پنلی که در بالای درب دستگاه قرار دارد، باز کنید و آن را درآورید زیرا به تنهایی نمی‌توانید سنسور را بردارید البته دقت داشته باشید که این کار نیاز به تخصص زیادی دارد و باید به وسیله تعمیرکار انجام شود.

ارور E5 در مایکروویو سامسونگ

این کد خطا  وقتی دیده می شود که یکی از دکمه‌های پنل کنترل در داخل دستگاه مایکروویو گیر کرده باشد. در این صورت باید سریعاً این مشکل را رفع کنید زیرا احتمال دارد باعث آتش سوزی شود. برای رفع این ارور ابتدا دو شاخه را درآورده و پنل ماکروویو را بررسی کنید. اگر دکمه‌ای در داخل پنل گیر کرده باشد باید دکمه را بیرون بیاورید.

ارور SE در مایکروویو سامسونگ

در این کد خطا احتمال دارد S را شما به شکل ۵ انگلیسی ببینید. گاهی این کد خطا به شکل E5 در بین مردم رایج می‌باشد. البته این کد خطا وقتی دیده می‌شود که چند دکمه در دستگاه برای حدوداً یک دقیقه گیر کند و اگر در این حالت بماند، احتمال دارد مایکروویو فعالیت خود را شروع کرده و در صورتی که شما در خانه نباشید خسارات زیادی به بار بیاورد و گاهی حتی احتمال دارد موجب آتش سوزی شود. پس برای برطرف کردن این کد خطا باید سریعاً اقدام کنید. قبل از هر کاری دستگاه خود را از برق بکشید. توجه داشته باشید که دکمه‌های لمسی دستگاه را فشار ندهید زیرا باعث ایجاد خسارت شده و ممکن است پد زیر دکمه از بین برود. برای برطرف کردن این ارور بهتر است به تعمیرکار مراجعه کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر ماکروفر در پاسداران|خدمات تعمیر ماکروفر در محل

ارور E83 در مایکروویو سامسونگ

اگر شما این کد خطا را در مایکروویو سامسونگ خود مشاهده کردید ابتدا درب دستگاه را بررسی کنید زیرا ممکن است میکروسوئیچ خراب شده باشد. برای چک کردن میکروسوئیچ می‌توانید به وسیله مولتی متر این کار را انجام دهید. اگر متوجه شدید که تمام سوئیچ‌ها سالم است احتمال دارد پنل دستگاه مایکروویو سامسونگ شما دچار خرابی شده باشد و سوئیچ‌ها را نخواند.

ارور E32 در مایکروویو سامسونگ

اگر سنسور وزن موتور گردان خراب شود باعث می‌شود شما این ارور را در روی نمایشگر مشاهده کنید. برای اینکه این ارور رفع شود، حتماً باید با تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

ارور E24 در مایکروویو سامسونگ

این کد خطا به خراب شدن برد اصلی مربوط است. همانطور که می‌دانید برد جزو قطعات مهم و کاربردی در مایکروویو است که همه دستورات به وسیله آن به قسمت‌های مختلف صادر می‌شود. اگر برد در دستگاه مایکروویو خراب شود احتمالاً مجبورید آن را عوض کنید.

ارور E42 در مایکروویو سامسونگ

در صورت مشاهده این کد خطا، احتمالاً خطایی در سوئیچ مدار ایجاد شده است و برای برطرف کردن آن باید سوئیچ مدار را چک کنید و دوباره آن را متصل کنید. اگر ارور برطرف نشد باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

ارور C-20, C21, C22 در مایکروویو سامسونگ

اگر شما این کدهای خطا را در روی مایکروویو سامسونگ خود مشاهده کردید نشان دهنده خراب شدن سنسور حرارتی است. در این صورت باید سنسور حرارتی به وسیله تعمیرکار بررسی شود و در صورت نیاز آن را تعمیر و یا تعویض کنید، این ارور یعنی سنسور رطوبت سنج در مایکروویو سامسونگ خراب شده است و باید آن را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کنید.

ارور C-70, C71 ، C72 در مایکروویو سامسونگ

اگر سنسور رطوبت سنج در مایکروویو خراب شود، باعث می‌شود عملکرد دستگاه دچار اختلال شود و این کدهای خطای در روی مایکروویو مشاهده شود.

ارور C-F0, CF1, CF2 در مایکروویو سامسونگ

این کدهای خطا نشان دهنده این است که سیم‌های ارتباطی دچار اختلال شده است.

ارور C-d0, Cd1, Cd2 در مایکروویو سامسونگ

وقتی این کدها را در نمایشگر مشاهده کردید یعنی درب دستگاه مایکروویو شما دچار مشکل شده است.

ارور E-01 در مایکروویو سامسونگ

اگر این ارور را در روی نمایشگر مشاهده کردید، نشان می‌دهد که درب دستگاه شما باز مانده در این صورت درب را بررسی کنید و اگر باز بود آن را ببندید‌.

کدهای خطای E-02, E0-3, E-04, E-05

تمام این کدهای خطا نشان دهنده این است که غذا گرم شده و یا تایم پخت تمام شده است. اگر پیام E-01 را مشاهده کردید یعنی درب مایکروویو بازمانده و پیام E-02 هم یعنی زمان دستور گریل در دستگاه شما تمام شده است.

کد خطای E-04 هم یعنی اینکه زمان دستور کانوکشن در مایکروویو تمام شده است و همچنین E-05 هم یعنی زمان دستور پخت ترکیبی در دستگاه تمام شده و شما باید درب مایکروویو خود را باز کنید.

ارور E-33 در مایکروویو سامسونگ

اگر شما این ارور را در دستگاه خود مشاهده کردید یعنی وزن غذایی که در داخل دستگاه گذاشته‌اید کم است. برای برطرف کردن این ارور باید حجم غذا را در داخل مایکروویو بیشتر کنید.

کد خطای E-34 در مایکروویو سامسونگ

اگر وزن غذا در داخل مایکروویو بیشتر از اندازه باشد، این کد خطا در روی نمایشگر مایکروویو مشاهده می‌شود. برای رفع مشکل وزن غذای مایکروویو را کم کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات مایکروفر کن | نمایندگی تعمیرات کن

ارور E-36 در مایکروویو سامسونگ

این کد خطا نشان می‌دهد که درب مایکروویو باز است. باید درب مایکروفر را ببندید و از سالم بودن میکروسوئیچ اطمینان پیدا کنید.

مشکلات رایج در مایکروویو سامسونگ

مایکروویو سامسونگ از کیفیت بالایی برخوردار بوده و محبوبیت زیادی بین خانم‌های خانه‌دار دارد. این دستگاه دارای امواج قدرتمندی می‌باشد ولی با این حال مانند تمام لوازم برقی ممکن است ایراداتی پیدا کند که شما را با آن آشنا می‌کنیم.

۱- چرا مایکروویو سامسونگ روشن نمی‌شود؟

یکی از مشکلات احتمالی در مایکروویو سامسونگ روشن نشدن دستگاه مایکروویو است که ممکن است به دلیل وصل نبودن دو شاخه به پریز برق و یا قطع بودن برق مربوط شود.

۲- چرا دکمه‌های مایکروویو کار نمی‌کند؟

اگر دکمه‌های مایکروویو کار نمی‌کند ممکن است شما ناخواسته قفل کودک را فعال کرده باشید. برای رفع مشکل حدود ۵ دقیقه مایکروویو را خاموش کنید و دوباره دستگاه را روشن کنید. اگر دستگاه شما روشن نشد احتمال دارد که دکمه‌های آن دچار خرابی شده باشد.

۳- چرا مایکروویو سامسونگ دود می‌کند؟

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد در مایکروویو سامسونگ به وجود بیاید دود کردن داخل دستگاه است. وقتی شما در حال پختن غذا هستند ممکن است غذا دود کند. برای رفع مشکل دستگاه را روشن کنید و یک ظرف متوسط آب را در قسمت بالای دستگاه بگذارید، اگر مشکل برطرف نشد و یا دود بیشتر از داخل دستگاه بیرون آمد، باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

۴- چرا سینی مایکروویو نمی‌چرخد؟

یکی دیگر از مشکلات احتمالی در دستگاه مایکروویو سامسونگ، نچرخیدن سینی است. اگر شما ظرف سنگین و یا غذاهای زیادی را در داخل مایکروویو قرار دهید ممکن است سینی نچرخد. باید ابتدا غذا را بررسی کنید اگر غذا زیاد بود حجم آن را کم کنید. توجه داشته باشید که ظروف سنگین را هیچگاه در روی سینی مایکروویو قرار ندهید زیرا باعث نچرخیدن سینی مایکروویو می‌شود.

۵- چرا درب مایکروویو باز نمی‌شود؟

اگر متوجه شدید که درب مایکروویو باز نمی‌شود حتماً میکروسوئیچ درب خراب شده است. در این صورت باید میکروسوئیچ را تعویض کنید.

۶- دلایل جرقه زدن داخل مایکروویو چیست؟

جرقه زدن یکی از مشکلات رایج در مایکروویو سامسونگ است. معمولاً بیشتر کاربران با آن روبرو می‌شوند برای اینکه مطمئن شوید دستگاه جرقه می زند یک لیوان آب را داخل مایکروویو بگذارید و دستگاه را روشن کنید اگر باز هم جرقه زد باید مشکل دستگاه را بررسی کنید.

مایکروویو سامسونگ

 

۷- چرا غذا در داخل مایکروویو سامسونگ داغ نمی‌شود؟

ممکن است وقتی مایکروویو را روشن می‌کنید بعد از مدتی متوجه شوید که غذا گرم نشده است دلایل زیادی می‌تواند باعث گرم نشدن غذا در داخل مایکروویو سامسونگ شود. احتمال دارد سوئیچ درست جا نیفتاده باشد و یا حجم غذا در داخل دستگاه زیاد باشد. آلوده بودن فضای داخل مایکروویو هم می‌تواند باعث گرم نشدن غذا شود. در صورتی که موارد گفته شده را بررسی کردید ولی باز هم مشکل برطرف نشد احتمال دارد ترانس‌های ولتاژ در سیم‌های خازن آسیب دیده باشند. برای رفع مشکل باید ولتاژ لازم را در نظر گرفته و دیود را به وسیله مولتی متر چک کنید. البته به این موضوع هم دقت کنید که اگر غذا سنگین و چرب باشد، ممکن است دیرتر از حالت عادی گرم می‌شود. اگر نتوانستید مشکل را برطرف کنید حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

مشکلات رایج و ارورها در مایکروویو سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل جرقه زدن داخل مایکروویو چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا