مجله لوازم خانگی

مشکلات متداول در گوشت کوب برقی و رفع آنها

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

گوشت کوب برقی جزو وسایل کارآمد جمع و جور و سبک است که برای بسیاری از کارهای آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند مثل یک مخلوط کن برای شما مفید باشد. با این تفاوت که گوشت کوب برقی جمع و جورتر بوده و سبک‌تر است و اجزای کمتری هم دارد. به راحتی می‌توانید آن را بشویید و شستن آن وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. گوشت کوب برقی به دلیل کوچک بودن به راحتی در هر گوشه‌ای از کابینت جا شده و جای زیادی اشغال نمی‌کند و مهم‌تر اینکه شما می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید و نیاز به آموزش خاصی هم ندارد.

گوشت کوب برقی به دلیل اینکه نسبتاً یک وسیله جدید است، ساختار آن به صورتی است که تعمیر این وسیله به مهارت زیادی نیاز دارد و هر کسی نمی‌تواند آن را تعمیر کند و حتی ممکن است به دلیل رعایت نکردن اصول ایمنی، خطراتی دستگاه شما را تهدید کند و باعث خرابی بیشتر گوشت‌کوب برقی شود.

توصیه می‌کنیم در صورتی که این وسیله دچار ایراداتی شد، حتماً به شخص متخصص مراجعه کنید. شاید بخواهید بدانید که مشکلات گوشت کوب برقی چیست و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد؟ در این مقاله از ایبک امداد به بررسی مشکلات متداول در گوشت کوب برقی می‌پردازیم و شما را با آنها آشنا می‌کنیم.

تعمیر گوشت کوب برقی چه مقدار هزینه دارد؟

معمولاً وقتی صحبت از تعمیر وسیله برقی به میان می‌آید، اولین چیزی که ذهن شما را درگیر خواهد کرد هزینه تعمیر است. مواردی که می‌تواند در هزینه تعمیر این دستگاه تأثیرگذار باشد عبارتند از:

 • گوشت کوب برقی از چه برندی می‌باشد؟
 • چه ساختاری دارد؟
 • هزینه قطعات این دستگاه چه مقدار می‌شود؟
 • تا چه حد می توان به قطعات خراب دسترسی پیدا کرد؟
 • مشکل و خرابی دستگاه چیست؟
 • چه قسمت هایی نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد.

با توجه به موارد بیان شده می توانید هزینه تعمیر این وسیله را برآورد کنید.

گوشت کوب برقی

خدمات تعمیرات گوشت کوب برقی

اگر گوشت کوب برقی شما خراب شد در مرحله اول به مراکز تعمیراتی مراجعه کنید. این دستگاه بسیار کوچک بوده و دارای قطعات ریز و ظریفی می‌باشد که باید آنها را با دقت بررسی کرده و سپس دستگاه عیب یابی شود. این عیب یابی بخشی از تعمیرات دستگاه است. در صورتی که شما با مشکلات رایج در کوشت کوب برقی آشنا باشید می‌توانید در هنگام خرابی، قسمت‌های مختلف آن را بررسی کرده و هر کدام را که نیاز است تعمیر کنید. خدمات مهمی را که برای تعمیر گوشت کوب برقی انجام می‌شود عبارتند از:

 • تعمیر و یا تعویض کابل و همچنین دو شاخه گوشت‌کوب برقی
 • تعمیر و یا تعویض سیم رابط دستگاه
 • تعمیر و یا تعویض قطعات الکترونیکی
 • تعمیر موتور گوشت کوب برقی
 • تعمیر و یا تعویض المنت‌ها و همچنین مدارهای الکتریکی
 • تعمیر و یا تعویض دکمه‌های دستگاه

موارد نام برده شده جزو خدمات مهمی هستند که جهت تعمیر گوشت‌کوب برقی ارائه می‌شوند.

بررسی دوشاخه و کابل گوشت کوب برقی

در صورتی که گوشت کوب برقی شما خراب شد، اولین چیزی که باید بررسی کنید کابل و دو شاخه می‌باشد. اگر دو شاخه و یا کابل دستگاه شما دچار خرابی، پارگی و یا سوختگی شده بود باید آن را تعویض و یا تعمیر کنید. گوشت کوب برقی در هنگام کار کردن دارای صدای زیادی است ولی اگر صدا غیر معمول و غرش مانند بود، باید دستگاه خود را بررسی کرده و قطعات داخلی آن را مثل موتور و… بررسی کنید. اگر متوجه شدید که بعضی از قطعات نیاز به تعمیر دارند حتماً آنها را تعمیر کرده و در صورت نیاز قطعه خراب شده را تعویض کنید. در این مرحله امکان دارد مجبور شوید تیغه‌ها را تعمیر و یا تعویض کرده و یا حتی موتور دستگاه را هم تعمیر کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  لیست وسایل برقی کامل آشپزخانه | لوازم خانگی برقی بزرگ آشپزخانه

مشکلات متداول در گوشت کوب برقی

در کنار خدمات تعمیر گوشت کوب برقی، باید با مشکلات رایج آن هم آشنا باشید. مشکلات زیادی می‌تواند برای گوشت کوب برقی شما به وجود بیاید مانند روشن نشدن دستگاه، بیشتر کاربرانی که برای تعمیر گوشت کوب برقی به تعمیرکار مراجعه می‌کنند از روشن نشدن دستگاه خود گله دارند. گاهی هم ممکن است دستگاه روشن شود ولی دوباره و بلافاصله خاموش شود. مشکل دیگری که ممکن است برای گوشت کوب برقی به وجود بیاید صدای زیاد در دستگاه است.

البته خود گوشت کوب برقی معمولاً در هنگام کار صدای زیادی دارد ولی اگر این صدا مانند غرش بوده و غیرمعمول بود ممکن است بسیار آزاردهنده باشد و یا حتی گاهی ممکن است در هنگام کار، شما بوی سوختگی از دستگاه به مشامتان برسد و یا اینکه تیغه‌های گوشت کوب برقی کند شده باشد. این موارد می‌تواند مشکلات متداول در دستگاه باشد. مواردی هم مثل خرابی و یا پاره شدن سیم و یا کابل گوشت برقی می‌تواند گاهی مشکل ساز شود پس باید در صورت بروز این مشکلات برای تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهید.

چرا گوشت کوب برقی روشن نمی‌شود؟

دلایل زیادی باعث روشن نشدن گوشت کوب برقی می‌شود و شما نیاز پیدا می‌کنید که دستگاه خود را تعمیر کنید. گاهی ممکن است روشن نشدن دستگاه به موتور آن مربوط شود، در صورتی که موتور خراب شده باشد و یا قطعات آن سوخته باشد، دستگاه شما روشن نخواهد شد. البته خراب شدن و یا سوختن قطعات الکترونیکی دیگر هم می‌تواند باعث روشن نشدن گوشت کوب برقی شود. قطعاتی مثل دکمه پاور و یا برد دستگاه جزو قطعات مهم است. اگر برد دستگاه ضربه خورده باشد ممکن است خراب شده و بسوزد. البته خراب شدن دو شاخه و کابل برق هم می‌تواند از دلایل روشن نشدن دستگاه باشد. توصیه می‌کنیم حتماً برای تعمیر گوشت کوب برقی خود ابتدا دلیل بروز این مشکل را تشخیص بدهید و سپس برای تعویض و یا تعمیر قطعات خراب اقدام کنید.

چرا گوشت‌کوب برقی کُند شده است؟

مهمترین دلیل که باعث کند شدن گوشت کوب برقی می‌شود، کندی تیغه‌ها و یا خراب شدن آنهاست. گوشت کوب برقی برای اینکه درست کار کند، به تیغه‌های تیز نیاز دارد. اگر تیغه‌ها کند شده و یا بشکند و یا به دلیلی خراب شده باشد، مسلماً دستگاه شما عملکرد درستی نخواهد داشت. برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید تیغه ها را ترمیم کنید اگر تیغه‌ها کند شده بود، باید آنها را تیز کرده و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید. امکان دارد کند شدن گوشت کوب برقی به موتور و یا قطعات دیگر دستگاه مربوط شود و نیاز باشد تا تعمیرات تخصصی در روی دستگاه انجام بگیرد. البته به این نکته مهم هم توجه کنید که گوشت کوب برقی برای غذاهایی مورد استفاده می‌شود که به راحتی پوره و یا له می‌شوند اگر غذا بیش از حد چسبنده و یا سفت باشد گوشت کوب برقی قادر نیست به خوبی بچرخد باید حتماً به این نکته مهم هم توجه کنید.

چرا گوشت کوب برقی کار نمی‌کند؟

یکی از مشکلات بسیار رایج در گوشت کوب برقی این است که دستگاه نمی‌چرخد. در این حالت دستگاه شما روشن خواهد شد ولی نمی‌چرخد و نمی‌تواند وظیفه خود را خوب انجام دهد. در این صورت حتماً باید دستگاه شما به شکل تخصصی عیب یابی و تعمیر شود زیرا خراب شدن قطعات دستگاه باعث نچرخیدن گوشت کوب برقی می‌شود. گاهی ممکن است خراب شدن موتور و یا نیم سوز شدن آن هم دلیل بروز این مشکل باشد. اگر کوپل‌ های گوشت کوب برقی دچار آسیب شوند باید آنها را تعویض و یا در صورت امکان تعمیر کنید. در صورتی که متوجه شدید دستگاه کار نمی‌کند ابتدا برد دستگاه را بررسی کرده و سپس گیربکس، تیغه‌ها و قطعات الکترونیکی را چک کنید. هر کدام از این قطعات خراب شده بود باید تعمیر و یا تعویض شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیر لوازم خانگی نف | خدمات پس از فروش نف neff

چگونه می‌توانیم از خراب شدن گوشت کوب برقی خود جلوگیری کنیم؟

همیشه نمی‌توان گوشت کوب برقی را تعمیر کرد و گاهی در صورت خرابی دستگاه، مجبورید آن را کنار گذاشته و از آن استفاده نکنید. البته این بستگی به آسیبی دارد که به گوشت کوب برقی رسیده است. توصیه می‌کنیم قبل از اینکه دستگاه شما خراب شود از خرابی آن جلوگیری کنید. حتماً سؤال می‌کنید چگونه می‌توان از خراب شدن گوشت‌کوب برقی جلوگیری کرد؟ مهمترین راه این است که از دستگاه گوشت‌کوب برقی به خوبی مراقبت کنید. راهکارهایی را که برایتان بیان می‌کنیم به شما کمک خواهد کرد تا از خراب شدن دستگاه جلوگیری کرده و به افزایش طول عمر مفید آن کمک کنید.

 • در هنگام استفاده از گوشت‌کوب برقی، از پریز سالم استفاده کنید. همیشه مراقب سلامت کابل‌ها و سیم‌های دستگاه باشید تا دچار آسیب نشوند.
 • در صورت امکان سعی کنید از محافظ برق استفاده کنید تا نوسانات برق باعث خرابی دستگاه شما نشود. هیچگاه گوشت کوب برقی را در کنار حرارت زیاد قرار ندهید.
 • برای مدت طولانی از دستگاه خود استفاده نکنید زیرا بیش از اندازه داغ شده و آسیب می‌بیند. حتماً بین کار به دستگاه استراحت بدهید.
 • دقت داشته باشید که گوشت کوب برقی را برای پوره کردن بعضی از مواد غذایی طراحی کرده اند. اگر برای له کردن غذاهای خیلی سفت و چسبناک از آن استفاده کنید، آسیب می‌بیند.
 • از ضربه زدن و یا حتی زمین خوردن گوشت کوب برقی جلوگیری کنید تا دچار خرابی نشود.
 • گوشت کوب برقی را در دسترس کودکان قرار ندهید و اجازه ندهید که کودکان مانند یک وسیله بازی آن را به این طرف و آن طرف پرت کنند.
 • از وارد شدن آب به داخل گوشت کوب برقی مخصوصاً قسمت موتور و قطعات الکترونیکی دستگاه جلوگیری کنید
 • وقتی از دستگاه استفاده کردید حتماً آن را خوب تمیز کنید و جاهایی را که شسته‌ اید کاملاً خشک کنید و آن را در جای امن و دور از دسترس کودکان قرار بدهید.

گوشت کوب برقی

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم شما را با مشکلات متداول در گوشت کوب برقی آشنا کنیم همانطور که گفتیم گوشت کوب برقی دستگاه حساسی بوده و در صورت خرابی، بهتر است به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید. هر وسیله برقی برای کارایی بهتر، نیاز به مراقبت صحیح و اصولی دارد. گوشت کوب برقی هم از این قاعده مستثنا نیست. برای اینکه به افزایش طول عمر دستگاه خود کمک کرده باشید ، باید مواردی را که در این مقاله بیان کردیم به طور کامل رعایت کنید تا دستگاه شما آسیب ندیده و به تعمیر هم نیاز پیدا نکند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مشکلات متداول در گوشت کوب برقی و رفع آنها

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا گوشت‌کوب برقی کُند شده است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا