تعمیرات لباسشویی

مقایسه مدل های ماشین لباسشویی بوش BOSCH

مقایسه سری های 2، 4، 6 و 8 ماشین لباسشویی بوش آلمان، مدل های برتر برند بوش آلمان

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه ماشین لباسشویی از اساسی ترین لوازم خانگی مورد استفاده در هر خانه ای است. در بازار مدل های مختلفی از ماشین لباسشویی با برند های گوناگونی وجود دارد، ماشین لباسشویی بوش یکی از انواع برند های موجود در بازار است. برند بوش دارای سابقه ای طولانی و نامی درخشان در کیفیت است و با توجه به این مسئله از سوی خریداران با استقبال خوبی مواجه است. ماشین لباسشویی بوش دارای انواع متفاوتی می باشد و برای انتخاب از میان انواع ماشین های لباسشویی بوش لازم است، مقایسه ای میان آنها صورت بگیرد.

انواع ماشین های لباسشویی بوش با گذشت زمان و رشد تکنولوژی از نظر قدرت شستشو، کارایی و مصرف انرژی پیشرفت نموده اند. بر این اساس چهار مدل اصلی ماشین لباسشویی بوش در سری های ۲ و ۴ و ۶ و ۸ در بازار عرضه شده اند. هر یک از این سری ها نیز خود دارای مدل های متفاوتی هستند. با توجه به این گستره ی وسیع از انواع ماشین های لباسشویی بوش در این مقاله قصد بر این است که مقایسه ای میان آنها ارائه شود تا معیار مناسبی به خریداران عزیز جهت انتخاب یکی از این انواع مختلف عرضه گردد.

در مقالات گذشته راهنمای خرید لوازم خانگی بوش را برای شما ارائه دادیم، در این مقاله نیز به سراغ ماشین لباسشویی بوش سری دو تا هشت رفتیم و به صورت تخصصی و کامل برایتان بررسی کردیم.

ماشین لباسشویی بوش سری دوم

ماشین های لباسشویی بوش با مدل موسوم به سری ۲ از قدیمی ترین و در عین حال ساده ترین انواع ماشین های لباسشویی شرکت بوش می باشند. دستگاه های ماشین لباسشویی سری ۲ بوش معمولاً ظرفیت حدود ۷ کیلوگرم دارند و بر این اساس برای استفاده ی خانوار های کم جمعیت بسیار مناسب هستند. اگرچه ماشین های لباسشویی سری ۲ شرکت بوش به نسبت سایر انواع قدیمی تر و از نظر ظاهری ساده تر هستند، اما دارای قیمت مقرون به صرفه تری بوده و برای خانوار ها دارای جذابیت هستند.

نکته دیگری که در ارتباط با ماشین های لباسشویی بوش سری ۲ باید خاطر نشان شود این است که دستگاه های این سری با توجه به حجم شست و شوی کمتر از ۷ کیلوگرم در هر وعده، عموماً از نظر مصرف انرژی برق، گرمایش آب، مصرف آب و تولید فاضلاب بسیار اقتصادی هستند و هزینه ی ماهانه ی انرژی خانوار را کاهش می دهند. تقریباً همه ی انواع ماشین های لباسشویی سری ۲ شرکت بوش حائز برچسب انرژی A+++ در لوازم برقی هستند که این مسئله بیانگر مصرف انرژی پایین آنها است. با توجه به تحریم های ظالمانه علیه ایران، ماشین های لباسشویی بوش سری ۲ تحت لیسانس آلمان و در کشور ترکیه تولید می شوند. این سری از ماشین لباسشویی بوش در ۲ رنگ اصلی نقره ای و سفید تولید و روانه ی بازار می شوند.

البته ماشین لباسشویی بوش سری ۲ با رنگ بدنه ی استیل تولید نمی‌شود که ممکن است برای خریداران نکته ی دارای اهمیتی باشد. همچنین نکته ی دیگر این است که بدنه ی این سری از ماشین های لباسشویی بوش دارای ظاهر ساده و درب و پنل کاربری مکانیکی است، هر چند تمامی این موارد دارای کیفیت ساخت و دوام بسیار مطلوبی هستند. در تمامی مدل های ماشین های لباسشویی سری ۲ بوش برنامه های اصلی شستشو و خشک کردن برنامه ریزی شده است و بنا براین دارای کیفیت شستشوی بسیار مناسبی هستند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی شارپ SHARP

ماشین های لباسشویی سری ۲ بوش برای خانوار هایی که فارغ از در نظر گرفتن ظاهر خاص برای دستگاه، به دنبال دسترسی به کیفیت شستشوی عالی، هزینه ی مصرف انرژی پایین و از همه مهم تر قیمت خرید مناسب هستند یک گزینه ی بسیار منطقی می باشد. این سری دارای ۶ مدل اصلی WIA24201GC، WAJ2018SGC، WAJ20180GC، WAJ2017SGC، WAJ20170GC و WAB20260GC است که از نظر وزن، حجم و رنگ با هم تفاوت های جزئی دارند.

لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش سری چهارم

ماشین های لباسشویی سری ۴ شرکت بوش از نظر شمایل ظاهری تفاوت چندانی با دستگاه های سری ۲ این شرکت ندارند. تفاوت اصلی ظرفیت شست و شوی بیشتر ماشین های لباسشویی سری ۴ نسبت به ماشین های لباسشویی سری ۲ بوش است. در واقع، ماشین های لباسشویی سری ۴ شرکت بوش ظرفیت در حدود ۹ کیلوگرم دارند که حدود ۲ تا ۳ کیلوگرم بیشتر از ظرفیت ماشین های لباسشویی سری ۲ است. بر این اساس، این دستگاه ها برای خانوار های پر جمعیت تر می تواند گزینه ی ایده آل و مقرون به صرفه ای باشد.

در ماشین های لباسشویی سری ۴ بوش از سیستم موتور Eco Silence Drive استفاده شده است. این موتور ها مصرف انرژی پایینی دارند و در نتیجه تمامی مدل های ماشین لباسشویی سری ۴ بوش دارای برچسب انرژی A+++ هستند. همچنین این سیستم موتوری نقش موثری در کاهش صدای ماشین های لباسشویی سری ۴ نسبت به سری ۲ دارند و این مسئله به خصوص در مرحله ی خشک کردن لباس قابل لمس می باشد. به علاوه، در ماشین های لباسشویی سری ۴ بوش از فناوری Active Water استفاده شده است که این مسئله صرفه جویی در مصرف آب را به دنبال داشته و در نتیجه ی آن تولید فاضلاب از این سری ماشین های لباسشویی بوش نیز نسبت به سری ۲ کاهش داشته است.

تمامی برنامه های اصلی شست و شو در ماشین های لباسشویی سری ۴ بوش برنامه ریزی شده اند به طوری که این دستگاه ها کیفیت شست و شوی بالایی را به ارمغان می آورند. ماشین های لباسشویی سری ۴ بوش نیز به مانند ماشین های سری ۲ این شرکت داراری ظاهری ساده، دکمه های مکانیکی و در عین حال کاربردی هستند. در نتیجه با حذف فناوری های پیچیده شرکت بوش سعی کرده است قیمت تمام شده ی ماشین های این سری را مقرون به صرفه نماید تا برای خریداران تسهیلات فراهم شود. با توجه به تحریم ها علیه ایران، ماشین های لباسشویی سری ۴ بوش نیز در کشور ترکیه و تحت لیسانس آلمان تولید می شوند. ماشین های لباسشویی سری ۴ بوش در بازار ایران در ۴ مدل WAK24265IR، WAK2426SIR، WAK20200IR و WAK24265IR در ۲ رنگ سفید و نقره ای موجود هستند.

ماشین های لباسشویی سری ششم

تقریباً می توان گفت که بیشترین تنوع مدل از ماشین های لباسشویی بوش در بازار ایران مربوط به ماشین های لباسشویی سری ۶ بوش است. همانگونه که بالاتر اشاره شد، با توجه به تحریم ها علیه ایران، شرکت بوش محصولات ماشین لباسشویی خود را در کشور ثالث یعنی ترکیه مونتاژ کرده و راهی بازار ایران می کند. در کارخانجات مونتاژ ترکیه شرکت بوش، ۱۲ مدل ماشین لباسشویی سری ۶ به سفارش ایران و تحت لیسانس آلمان تولید و روانه ی بازار ایران می شوند. اکثر مدل های ماشین لباسشویی سری ۶ بوش موجود در بازار ایران با پیشوند WAT نام گذاری شده اند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ | آموزش کامل لباسشویی Samsung

ماشین های لباسشویی سری ۶ بوش نسبت به ماشین های لباسشویی سری ۲ و ۴ این شرکت هم از نظر زیبایی ظاهری دارای طراحی لوکس تری هستند و هم از نظر تکنولوژی در سطح بالاتری تولید شده اند. در ماشین های لباسشویی سری ۶ شرکت بوش از پنل کاربری ترکیبی از اهرم های مکانیکی و دکمه های لمسی صفحه نمایشی استفاده شده است. در واقع در ماشین های لباسشویی سری ۶ بوش برنامه های شست و شو با استفاده از پیچ مکانیکی تنظیم می شود، اما دکمه های مربوط به آبکشی مجدد، خشک کن و اخطار های دستگاه در قسمت لمسی تعبیه شده اند.

ماشین های لباسشویی سری ۶ بوش همگی دارای ۱۴ برنامه ی شست و شو و لکه بری هستند که برنامه های لکه بری مخصوص از نکات مثبت ماشین های سری ۶ می باشند؛ امکاناتی که در ماشین های سری ۲ و ۴ تعبیه نشده بودند. تمامی دستگاه های سری ۶ دارای دور موتور ۱۵۰۰ دور بر دقیقه هستند. ظرفیت های ماشین های لباسشویی سری ۶ حدود ۸ تا ۹ کیلوگرم می باشند. ماشین های لباسشویی سری ۶ بوش در دو رنگ سفید و استیل عرضه شده اند. اگر به دنبال ماشین لباسشویی با ظاهری زیباتر، دارای تکنولوژی های لکه بری و پنل کاربری آسان تر هستید، دستگاه های ماشین لباسشویی سری ۶ گزینه ی مناسبی برای خرید هستند.

ماشین لباسشویی بوش سری هشتم

ماشین های لباسشویی سری ۸ شرکت بوش به سفارش ایران در ۶ مدل در کشور آلمان تولید و راهی بازار ایران می شوند. مدل های ماشین لباسشویی سری ۸ بوش با پیشوند WAW نام گذاری شده اند. مدل های ماشین های لباسشویی سری ۸ شرکت بوش در واقع بالاترین مدل ماشین های لباسشویی این شرکت هستند که ظاهر زیبا و لوکس را با پنل کاربری پیشرفته و برنامه های پیشتاز شست و شو و لکه بری در کنار قدرت موتور بالا در هم آمیخته اند.

ماشین لباسشویی های سری ۸ بوش دارای ظرفیت های ۸ و ۹ کیلوگرم هستند و دور خشک کن آنها در مدل های مختلف از ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ دور در دقیقه است. ماشین های لباسشویی سری ۸ بوش در دو رنگ سفید و استیل تولید می شوند. در این سری از ماشین های لباسشویی بوش نیز به مانند سری ۶ از پنل کاربری با ترکیب پیچ مکانیکی برای برنامه های شست و شو و دکمه های لمسی برای تنظیم ماشین استفاده شده است. ماشین های لباسشویی سری ۸ بوش دارای فناوری های خاص لکه بری (همه ی مدل های سری ۸)، فناوری آی داس برای تنظیم مقدار شوینده و نرم کننده (در مدل WAW32660IR)، فناوری اکتیو اکسیژن برای نفوذ بهتر و سریع تر آب و شوینده در لباس و ضدعفونی آنها (در مدل WAW28760IR) و فناوری تشخیص کف (در مدل WAW28640IR) می باشند.

لباسشویی بوش

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد با شما بودیم و شما را با مدلهای مختلف ماشین لباسشویی بوش آشنا کردیم، در مقالات قبل با تاریخچه برند بوش آشنا شده بودید و دانستید که این برند آلمانی چگونه توانست تا به این بزرگی امروز برسد، این مدل های سری دوم تا هشتم از بهترین و محبوب ترین مدل های حال حاضر بازار دنیا هستند، اگر در رابطه با محصولات برند بوش ابهامی دارید میتوانید از طریق بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا توسط متخصصین ایبک امداد پاسخ داده شود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مقایسه مدل های ماشین لباسشویی بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آشنایی و مقایسه مدل های ماشین لباسشویی بوش BOSCH

امتیاز کاربر: ۳.۶۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا