تعمیرات مایکروفر

آشنایی با روش پخت و پز با سولاردام | مراحل استفاده از بخارپز سولاردام یا مایکروویو

دلیل جرقه زدن سولاردام یا مایکروویو هنگام بخارپز کردن مواد غذایی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مصرف غذاهای بخارپز برای سلامتی انسان و ایجاد تناسب اندام به کرات می شود. چرا که بخارپز کردن مواد غذایی و سبزیجات باعث می شود علاوه بر پخته شدن آنها ارزش غذاییشان نیز حفظ شود. استفاده از بخارپز سولاردام باعث می شود که استفاده از روغن و دیگر چربی های افزودنی به صفر برسد. بنابراین اگر علاقه به مصرف غذاهای رژیمی دارید، پیشنهاد ما استفاده از بخارپز سولاردام می باشد.

اقدامات لازم قبل از استفاده از بخارپز سولاردام

قبل از استفاده از بخارپز مایکروویو و سولاردام، باید به دستورالعمل‌های موجود در دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید و تمامی مراحل را مطابق با آن انجام دهید. به طور کلی اقدامات لازم قبل استفاده از بخارپز سولاردام عبارت است از:

قبل از استفاده از بخارپز مایکروویو یا سولاردام، باید دستگاه را تمیز کنید و از هر نوع گرد و غبار و رطوبتی که در داخل دستگاه وجود دارد، خلاص شوید.

برای استفاده در بخارپز مایکروویو یا سولاردام، باید از ظروف مناسب استفاده کنید. برخی از ظروفی که می‌ توانید برای این منظور استفاده کنید شامل ظروف شیشه‌ ای، سرامیکی و پلاستیکی مناسب برای استفاده در مایکروویو یا سولاردام هستند.

محصولاتی که می‌ توانید با استفاده از بخارپز مایکروویو یا سولاردام پخت کنید شامل، ماهی، سبزیجات و… استفاده می باشند. برای استفاده بهینه از این دستگاه‌ ها، بهتر است محصولات مختلفی که می ‌توانید با استفاده از آنها پخت کنید را بشناسید.

برای استفاده بهینه از بخارپز مایکروویو یا سولاردام، باید زمان و حرارت دستگاه را به درستی تنظیم کنید. برای این کار می ‌توانید به دفترچه راهنمای استفاده از بخارپز سولاردام یا مایکروویو مراجعه نمایید.

مراحل استفاده از بخارپز سولاردام یا مایکروویو

مراحل استفاده از بخارپز مایکروویو و سولاردام به شرح زیر می ‌باشد:

استفاده از بخارپز مایکروویو:

 • ظرف مورد نظر را درون دستگاه قرار دهید.
 • مقداری آب به ظرف اضافه کنید.
 • در صورت نیاز، با استفاده از ادوات موجود در دستگاه، زمان و حرارت مورد نظر را تنظیم کنید.
 • دکمه شروع را بزنید تا فرایند پخت آغاز شود.
 • پس از پایان زمان مورد نظر، دستگاه را خاموش کنید و ظرف را با دقت و به وسیله دستکش یا قاشق و چنگال خارج کنید.

استفاده از سولاردام:

 • ظرف مورد نظر را درون سولاردام قرار دهید.
 • مقداری آب به آن اضافه نمایید.
 • سولاردام را در مکانی که نور خورشید به صورت مستقیم می تابد، قرار دهید.
 • زمان پخت مورد نظر را تنظیم کنید.
 • پس از پایان زمان مورد نظر، سولاردام را خاموش کنید و غذا را از دستگاه بیرون آورید.
 • برای ایمنی خود، بهتر است از دستکش یا قاشق و چنگال استفاده کنید تا از احتمال سوختگی جلوگیری به عمل آید.

نحوه استفاده از بخارپز سولاردام

نکات کلیدی حین استفاده از بخارپز سولاردام

برای استفاده بهینه از بخارپز مایکروویو و سولاردام، باید به نکات مهم زیر توجه کنید:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر ماکروفر ناسیونال | خدمات تعمیر نمایندگی ماکروفر National

استفاده از ظروف مناسب

برای استفاده در بخارپز مایکروویو یا سولاردام، باید از ظروف مناسب استفاده کنید. برخی از ظروفی که می ‌توانید برای این منظور استفاده کنید شامل ظروف شیشه‌ ای، سرامیکی و پلاستیکی مناسب برای استفاده در مایکروویو یا سولاردام هستند. همچنین، برای جلوگیری از خراب شدن ظروف، باید از ظروفی با کیفیت بالا استفاده کنید.

تنظیم زمان و حرارت دستگاه

برای استفاده بهینه از بخارپز مایکروویو یا سولاردام، باید زمان و حرارت دستگاه را به درستی تنظیم کنید. برای این کار می ‌توانید به دستورالعمل ‌های موجود در دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید. همچنین، باید موادی که می‌خواهید با استفاده از بخارپز پخت کنید را بشناسید تا بتوانید زمان و حرارت مناسب را برای پخت آن تنظیم کنید.

بررسی مواد غذایی

قبل از استفاده از بخارپز مایکروویو یا سولاردام، بررسی کنید که محصولاتی که می ‌خواهید با استفاده از آنها پخت کنید، مناسب برای استفاده در این دستگاه‌ ها هستند یا خیر.

ایمنی

برای ایمنی خود، بهتر است از دستکش یا قاشق و چنگال استفاده کنید تا از احتمال برخورد با ظرف داغ جلوگیری کنید. همچنین، باید در هنگام استفاده از بخارپز سولاردام و مایکروویو از نزدیک نگاهی به دستگاه داشته باشید تا در صورت بروز هر گونه مشکل، بتوانید به سرعت واکنش نشان دهید.

به طور کلی، برای استفاده بهینه از بخارپز مایکروویو و سولاردام، باید به نکات مهم فوق توجه کنید و دستورالعمل ‌های تولید کننده دستگاه را به دقت مطالعه کرده و تمامی مراحل را به درستی انجام دهید. همچنین، در صورت وجود هر گونه مشکل در دستگاه، باید به سرعت به تعمیرکار مربوطه مراجعه کنید تا مشکل را رفع کنید و از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

نحوه بخارپز کردن مواد غذایی و سبزیجات در ماکروویو و سولاردام

برای پخت مواد غذایی و سبزیجات با استفاده از بخارپز مایکروویو و سولاردام می ‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

 • ابتدا باید مواد غذایی مورد نظر را تهیه کنید. برای پخت سبزیجات، می‌ توانید از سبزیجات تازه و شسته شده استفاده کنید. برای پخت مواد غذایی، می‌ توانید از گوشت، مرغ، ماهی و سایر مواد غذایی استفاده کنید.
 • برای پخت مواد غذایی با بخارپز مایکروویو و سولاردام باید از ظروف مناسب استفاده کنید. ظروفی شیشه ‌ای، سرامیکی و پلاستیکی مناسب برای استفاده در مایکروویو یا سولاردام هستند. همچنین، باید دقت کنید که ظرف‌ ها مناسب برای استفاده در بخارپز باشند و برای جلوگیری از خراب شدن ظروف، باید از ظروفی با کیفیت بالا استفاده کنید.
 • برای پخت مواد غذایی با بخارپز مایکروویو و سولاردام باید مقداری آب به ظرف اضافه کنید. برای این کار، می ‌توانید آب را به صورت مستقیم در ظرف قرار داده و سپس مواد غذایی را بر روی آن قرار دهید.
 • برای پخت مواد غذایی با بخارپز مایکروویو و سولاردام باید زمان و حرارت دستگاه را به درستی تنظیم کنید. برای این کار می ‌توانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

چرا سولاردام یا مایکروویو هنگام بخارپز کردن جرقه می ‌زند؟

اگر حین پخت مواد غذایی با استفاده از بخارپز مایکروویو یا سولاردام، جرقه مشاهده کردید، باید بدانید که این امر معمولاً به دلیل وجود رطوبت در دستگاه است. وقتی بخار داغ مواد غذایی را گرم می ‌کند، رطوبت آنها به صورت بخار بیرون می ‌آید و به دلیل وجود این بخار، جرقه‌ های الکتریکی ممکن است در دستگاه تشکیل شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات مایکروفر سینجر Singer

برای جلوگیری از این مشکل، می ‌توانید از روش‌ های زیر استفاده کنید:

 • استفاده از ظروف مناسب. ظروف شیشه ‌ای، سرامیکی و پلاستیکی مناسب برای استفاده در مایکروویو یا سولاردام هستند.
 • برای جلوگیری از تشکیل جرقه، می‌ توانید سبزیجات خود را قبل از پخت کمی خشک کنید و از مقدار کمتری آب در ظرف استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از تشکیل جرقه، باید به درستی زمان و حرارت دستگاه را تنظیم کنید.
 • اگر در حین پخت مواد غذایی، جرقه‌ های الکتریکی بیشتر از حد معمول مشاهده می‌ کنید، باید دستگاه را خاموش کرده و صبر کنید تا دستگاه کمی خنک شود. سپس می ‌توانید دوباره از دستگاه استفاده کنید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل یا عدم اطمینان درباره استفاده از دستگاه بخارپز سولاردام یا مایکروویو، بهتر است به دستورالعمل ‌های دفترچه راهنمای دستگاه رجوع کنید و در صورت نیاز با تعمیرکار مربوطه تماس بگیرید.

چگونگی استفاده از بخارپز سولاردام

مراحل بخارپز کردن غذا در سولاردام

 • بخارپز کردن غذا با سولاردام، یک روش سالم و موثر برای پختن غذاست. برای پخت غذا با سولاردام لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:
 • ابتدا باید مواد غذایی مورد نظر را تهیه کنید. برای پخت سبزیجات، می ‌توانید از سبزیجات تازه و شسته شده استفاده کنید.
 • برای استفاده از سولاردام، ابتدا باید دستگاه را آماده کنید. برای این کار، باید مقداری آب در داخل دستگاه قرار دهید. همچنین، باید از ظرف‌ های مناسب برای استفاده در سولاردام استفاده کنید.
 • بعد از آماده کردن دستگاه، باید مواد غذایی را در ظرف‌ های مناسب قرار دهید. سپس، ظرف ‌ها را در داخل دستگاه قرار دهید.
 • برای پخت مواد غذایی با سولاردام، باید زمان و حرارت دستگاه را به درستی تنظیم کنید.
 • بعد از تنظیم زمان و حرارت، دکمه شروع را بزنید تا فرایند پخت شروع شود.
 • پس از پایان زمان مورد نظر، دستگاه را خاموش کنید و مواد غذایی را با دقت و به وسیله دستکش یا قاشق و چنگال خارج کنید.
 • توجه داشته باشید که مدت زمان پخت مواد غذایی با سولاردام، بسته به نوع غذا، میزان آب مورد استفاده و حرارت دستگاه متفاوت است. بنابراین، برای به دست آوردن نتیجه بهتر، لازم است دستورالعمل‌ موجود در دفترچه راهنمای دستگاه را به دقت مطالعه کرده و به آن عمل کنید.

جمع بندی

با توجه به مطالبی که در خصوص نحوه استفاده از بخارپز سولاردام و مایکروویو گفتیم، می توانید از این قابلیت دستگاه برای پخت غذاهای رژیمی و سالم استفاده کنید. حال اگر دستگاه سولاردام یا مایکروویو شما خراب شده است، یا عملکرد درستی ندارد، بهتر است برای تعمیر آن از طریق شماره های مندرج در صفحه از کارشناسان ایبک امداد کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

استفاده از بخارپز سولاردام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه استفاده از بخارپز سولاردام

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا