تعمیرات لباسشویی

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی دلونگی Delonghi|نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی دلونگی

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی دلونگی Delonghi|نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی دلونگی، آموزش تعمیر لباسشویی دلونگی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از وسایل بسیار مهم و کاربردی در هر خانه‌ای لباسشویی است. به همین خاطر در صورت خراب شدن آن، امکان دارد دچار مشکلات زیادی شویم.

در هنگام خراب شدن لباسشویی دلونگی، یکی از درگیری‌های ذهن ما، پیدا کردن علت خرابی این دستگاه است. ممکن است برخی از ایرادها جزئی باشد و در طی آموزش بتوانید خودتان خرابی لباسشویی دلونگی را بدون نیاز به حضور تعمیرکار برطرف کنید. ولی این احتمال هم وجود دارد که عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی دلونگی کار نسبتاً پیچیده‌ای باشد، که نیازمند داشتن دانش و دقت بالا و همچنین ابزار تخصصی باشد.

ما در این مقاله به صورت مفصل در زمینه انواع ایرادهای ماشین لباسشویی دلونگی و راهکار برای رفع آنها، توضیحاتی برای شما ارائه می‌دهیم.

مشکلات رایج لباسشویی دلونگی

ماشین لباسشویی دلونگی به دلیل سیستم پیچیده‌ای که دارد، در برخی موارد عیب‌یابی و پیدا کردن علت خرابی لباسشویی دلونگی، کار دشواری بوده و بهتر است افراد متخصص این کار را انجام دهند. گاهی عیب‌یابی ماشین لباسشویی دلونگی به سادگی توسط خود شما انجام می‌شود. برای عیب‌یابی ماشین لباسشویی دلونگی احتمالاً با مشکلاتی مثل موارد زیر رو به رو خواهید بود:

 • نیامدن آب داخل ماشین لباسشویی دلونگی
 •   انجام ندادن عملیات، پس از آبگیری
 • آبگیری لباسشویی در حالت خاموش
 •   روشن نشدن لباسشویی دلونگی با چرخش ولوم تایمر
 •    نشت آب لباسشویی دلونگی در زمان شستشوی لباس‌ها
 •   گرم نشدن آب توسط هیتر
 •   تخلیه نشدن آب کثیف داخل لباسشویی دلونگی
 • کار نکردن موتور
 •   حرکت و لرزش لباسشویی دلونگی در حین کار
 • سرعت کم چرخش لباسشویی دلونگی هنگام عملیات خشک کردن
 • ایجاد صدا توسط لباسشویی هنگام کار کردن
 •   اتصال برق به بدنه لباسشویی دلونگی
 •   سوختن برد ماشین لباسشویی دلونگی
 •  حل نشدن پودر شستشو در ماشین لباسشویی دلونگی
 •   قطع شدن فیوز هنگام استفاده از لباسشویی دلونگی
 •   گیر کردن تایمر لباسشویی دلونگی
 •   باز نشدن درب دستگاه لباسشویی
 •   توقف و یا خاموشی ناگهانی دستگاه
 •  بوی بد لباسشویی دلونگی
 •   بسته نشدن درب
 •  خوب نشستن لباس‌ها
 •  کار نکردن دکمه‌های لباسشویی
 •   کار نکردن صفحه نمایش دستگاه لباسشویی دلونگی
 • تراز نبودن ماشین لباسشویی دلونگی

لباسشویی دلونگی

چرا ماشین لباسشویی دلونگی روشن نمی‌شود؟

اگر ماشین لباسشویی دلونگی شما روشن نمی‌شود، در ابتدا پریز، کابل و فیوز دستگاه را بررسی نمایید. در غیر این صورت امکان دارد، که قسمت برد دچار آسیب شده باشد. ولی اگر چراغ‌های دستگاه روشن می‌شود و ماشین لباسشویی دلونگی با چرخاندن ولوم شروع به کار نمی‌کند، علت خرابی ماشین لباسشویی از جای دیگر نشأت می‌گیرد.

اگر روشن نشدن ماشین لباسشویی دلونگی با چرخش ولوم تایمر دستگاه اتفاق نمی‌افتد و هیچ حرکت و عکس العملی از دستگاه دیده نمی‌شود، برای عیب‌یابی ماشین لباسشویی در این حالت امکان دارد، به ایراداتی پی ببرید. این ایرادات و راه‌های برطرف کردن آنها عبارتند از:

خرابی‌های مربوط به سیستم قفل و سوئیچ در و اتصالات

رابط‌های وصل شده از تایمر به سوئیچ درب دستگاه می‌رسند و میکروسوئیچ برای پیشگیری از آبریزش ماشین لباسشویی دلونگی، وقتی در بسته است اجازه کار به لباسشویی را می‌دهد. برای پیدا کردن دلیل خرابی ماشین لباسشویی دلونگی، دو سیم رابط را به اهم متر وصل نمایید. اگر ایراد از سیم‌های رابط باشد، عقربه‌های اهم‌متر منحرف خواهند شد و این انحراف نشان دهنده سالم بودن سوئیچ در می‌باشد. اگر حرکتی روی اهم متر مشاهده نکردید، در این حالت مشکل از خود سوئیچ است، که باید آن را بیرون آورده و با مولتی متر تست نمایید.

مشکل هیدرواستات ماشین لباسشویی دلونگی

چنانچه هیدرواستات ماشین لباسشویی دلونگی که کنترل کردن آب ورودی به لباسشویی را برعهده دارد خراب باشد، باید تعمیرکار متخصص آن را بررسی نماید. هیدرواستات باید پر شدن آب را به شیر برقی بگوید تا آب پر شود و دستگاه کار کند. برای عیب‌یابی روشن نشدن ماشین لباسشویی با چرخاندن ولوم، باید به سراغ هیدرواستات بروید.

خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی دلونگی

اگه شیر برقی دستگاه در حالت بسته بماند، حتی با سیگنال باز شدن توسط هیدرواستات هم آب داخل دستگاه نرفته و شروع کار دستگاه مختل خواهد شد. تست و تعویض هیدرواستات و شیر برقی خیلی برای شما راحت نخواهد بود. پس برای برطرف کردن این مشکل و انجام این تعمیرات بهتر است از متخصصین کمک بگیرید.

دلیل نیامدن آب داخل لباسشویی دلونگی چیست؟

دلایل مختلفی برای نیامدن آب داخل لباسشویی دلونگی پس از روشن کردن آن، وجود دارند. به همین دلیل عیب‌یابی ماشین لباسشویی دلونگی در این شرایط به دقت بالایی نیاز خواهد داشت. برای هر کدام از ایرادها راه حلی جداگانه وجود دارد. پس باید عیب‌یابی را به طور دقیق انجام دهید و سپس برای برطرف کردن آنها اقدام نمایید. خرابی‌های مربوط به نیامدن آب به داخل ماشین لباسشویی دلونگی عبارتند از:

 • خراب بودن شیر برقی ماشین لباسشویی دلونگی
 • خراب بودن شیر ورودی آب
 •  خراب بودن برد لباسشویی دلونگی
 •   خراب بودن هیدرواستات دستگاه
 •   فعال نشدن سوئیچ درب ماشین لباسشویی دلونگی
 •  خراب بودن مکانیسم قفل درب دستگاه

در ابتدا مطمئن شوید که شیر ورودی به دستگاه ماشین لباسشویی دلونگی باز باشد. توضیحات مربوط به هیدرواستات و شیر برقی را در قسمت بالا بیان کردیم.

برد باید فرمان کار کردن هیدرواستات و شیر برقی را بدهد و فرمان بسته بودن درب را از سوئیچ در بگیرد. اگر درب دستگاه لباسشویی دلونگی به ‌درستی بسته نشود، مشکل از همینجاست. اگر بسته می‌شود صدای کلیک بسته شدن سوئیچ درب را باید بشنوید. اگر صدایی نمی‌شنوید، علت خرابی ماشین لباسشویی دلونگی همین مورد می‌باشد.

چرا ماشین لباسشویی دلونگی پس از آبگیری کار نمی‌کند؟

در برخی مواقع پیش می‌آید، که ماشین لباسشویی دلونگی پس از اتمام عملیات آبگیری قفل کرده و عملیات بعدی را انجام نمی‌دهد. در این حالت برای عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی دلونگی، باید موارد زیر را بررسی نمایید:

موتور تایمر لباسشویی دلونگی

امکان دارد موتور تایمر لباسشویی دلونگی سوخته باشد. برای تشخیص آن باید به صدای چرخ دنده‌ها توجه شود. در صورتی که صدای چرخ دنده‌ها شنیده شود، نشان دهنده سالم بودن موتور تایمر می‌باشد. در غیر اینصورت موتور تایمر سوخته و باید تعویض گردد.

اتصالی سیم‌کشی

یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل، اتصالی سیم کشی است. برای پیدا کردن عیب از اهم متر کمک بگیرید و به کمک آن از درستی اتصال مطمئن شوید. باید روی حالت اهم بگذارید و تداوم جریان را بررسی نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل سفیدک زدن لباس در لباسشویی چیست؟

خراب بودن هیدرواستات

برای بررسی این ایراد، به کمک اهم متر پس از قطع برق ماشین لباسشویی ارتباط کنتاکت شماره یازده به سیزده را بررسی نمایید. اگر ارتباطی وجود نداشت، هیدرواستات خراب شده و قابل تعمیر نمی‌باشد. پس باید آن را عوض کنید.

چرا ماشین لباسشویی دلونگی زمانی که خاموش است آبگیری می‌کند؟

برای برطرف کردن این مشکل باید به سراغ شیر برقی آب بروید. در این حالت امکان دارد شیر برقی آب با مشکل مواجه شده باشد. پس باید آن را از لباسشویی دلونگی جدا کرده و در صورت لزوم عوض کنید. علاوه بر شیر برقی، خرابی تایمر هم می‌تواند موجب ایجاد این ایراد شود.

لباسشویی دلونگی

دلیل نشت آب از لباسشویی دلونگی در حین کار چیست؟

برای پیدا کردن دلیل، باید به محل دقیق نشتی توجه کنید. برای تشخیص محل دقیق نشتی درپوش فوقانی لباسشویی دلونگی را از روی آن بردارید و با متصل کردن آن به برق محل دقیق نشت آب را پیدا نمایید. اگر محل نشت آب مربوط به جاپودری یا لاستیک دور درب دستگاه بود لازم است، که آنها را تعویض کنید.

نشت آب هنگام تخلیه می‌تواند، به دلیل شل بودن بست یا سوراخ بودن لوله‌های تخلیه باشد. چنانچه آب بیش از اندازه پر شود امکان نشت آب وجود دارد. برای یافتن دلیل خرابی لباسشویی دلونگی باید مشکلات مربوط به زیاد پر شدن آب را هم بررسی نمایید. برای برطرف کردن خرابی نشتی لباسشویی دلونگی باید:

 •  لباس‌ها به میزان متعادل قرار بگیرند.
 •   شلنگ‌های تخلیه گرفته و شل نشده باشند.
 •   میزان پودر را بیش از اندازه نریزید.
 •   درب دستگاه لباسشویی را به صورت کامل ببندید.

چرا هیتر ماشین لباسشویی دلونگی گرم نمی‌کند؟

اگر هیتر لباسشویی دلونگی آب را گرم نمی‌کند، سیم رابط هیتر را جدا نموده و جداگانه آن را به برق وصل کنید. در صورتی که پایه‌های المنت گرم شوند، اطمینان حاصل می‌کنید، که المنت بی نقص است.

صفحه کلید تایمر را نیز بررسی کنید. صفحه کلید تایمر را باز نموده و آن را کامل چک کنید. اگر صفحه کلید بی نقص بود، باید سیم رابط میان هیتر و تایمر را در صورت آسیب دیده بودن تعویض کنید.

علت کار نکردن موتور لباسشویی دلونگی چیست؟

برای آنکه موتور لباسشویی دلونگی را بررسی کنید با جدا کردن سیم‌های رابط از موتور، سیم دور کند را با استفاده از اهم متر پیدا نمایید. پس از جدا کردن سیم‌های کند، به وسیله خازن، راه‌اندازی مدار ایجاد کنید و آن را به برق متصل کنید. در این شرایط اگر موتور راه‌اندازی نگردید، نیاز به عیب‌یابی و تعمیر دارد. و در صورت راه‌اندازی نشان‌دهنده سالم بودن موتور است و مشکل از سیم‌های رابط دستگاه است.

اگر موتور دستگاه سر و صدا ایجاد کند اما هیچگونه عملکردی نداشته باشد و با چرخاندن موتور به حرکت درآید، مشکل از خازن راه‌انداز است. در این شرایط باید خازن راه‌انداز و سیم‌های رابط آن را در صورت داشتن اتصالی باید تعویض کنید.

دلیل دیگری که موجب عدم کارکرد موتور ماشین لباسشویی دلونگی می‌شود، خرد شدن بلبرینگ یا یاتاقان است. در این صورت محور دیگ در موقعیت گریپاژ قرار گرفته و موتور صدای هوم از خود ایجاد خواهد کرد. پس باید نسبت به برطرف کردن ایراد، اقدامات لازم مثل عوض کردن بلبرینگ را انجام دهید.

چرا آب کثیف داخل لباسشویی دلونگی تخلیه نمی‌شود؟

چنانچه لوله‌های تخلیه یا پمپ تخلیه و اجزای آن مسدود و یا گرفته شده باشند، آب کثیف لباسشویی دلونگی تخلیه نمی‌گردد. اگر پمپ تخلیه خراب باشد، باید آن را عوض کنید. اما اگر مشکل انسداد مجاری دستگاه باشد به راحتی ایراد آن برطرف می‌گردد.

علت سرعت کم چرخش دیگ لباسشویی دلونگی به هنگام عملیات خشک کردن چیست؟

عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی دلونگی در عملیات خشک کردن لباس‌ها کاری کاملاً فنی است و حتما نیاز به تشخیص تعمیرکار متخصص دارد. اگر ماشین لباسشویی دلونگی در سرعت پایین عملیات خشک کردن لباس‌ها را انجام می‌دهد، امکان دارد المنت یا موتور تسمه و موتور لباسشویی، دچار اختلال شده باشند. در هر صورت تکنسین متخصص به طور دقیق مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف خواهد کرد.

چرا لباسشویی دلونگی در حین کار حرکت و لرزش دارد؟

اگر لباسشویی دلونگی شما در حین کار کردن حرکت کرده و دچار لرزش می‌باشد، قبل از هرکاری باید بست‌ها را چک کنید. اگر بدنه به شاسی وصل باشد این لرزش ایجاد می‌شود و با باز کردن تسمه‌ها مشکل رفع خواهد شد. اگر در بست‌ها ایرادی وجود نداشت، تراز بودن ماشین لباسشویی دلونگی را بررسی کنید. به طور کلی عواملی که موجب ایجاد لرزش در لباسشویی دلونگی می‌شوند عبارتند از:

 •  بار نامتعادل
 •  خرابی کمک فنر لباسشویی دلونگی
 • خراب بودن تسمه دیگ لباسشویی
 •  طراز نبودن لباسشویی

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی دلونگی چیست؟

در برخی مواقع لباسشویی دلونگی با ایجاد سر و صدای زیاد آزاردهنده عملیات شستشو را انجام می‌دهد. این سر و صدا دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد، که باید با عیب‌یابی ماشین لباسشویی دلونگی آنها را بیابید و نسبت به برطرف کردن آنها اقدام کنید. اگر دستگاه را تازه خریداری نمودید، تمام پیچ‌های حمل و نقل را باز کنید. چون آسیب زیادی به دیگ می‌رساند و در هنگام نصب، پایه‌های آن را تراز نمایید اگر صدای لباسشویی دلونگی هنوز هم زیاد است، باید برای عیب‌یابی ماشین لباسشویی موارد زیر را نیز بررسی کنید:

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دلونگی

باید توجه داشته باشید، در صورتی که لاستیک دور درب دستگاه لباسشویی‌ دلونگی از جای خود خارج شده بود آن را به محل خود انتقال دهید، تا مانع از درگیری آن با دیگ و تولید سروصدا شود. بی توجهی به این مورد می‌تواند موجب خوردگی و پارگی لاستیک دور درب ‌‌‌شود،، که باید در این صورت لاستیک درب لباسشویی را تعویض نمایید.

قرار نگرفتن هیتر لباسشویی دلونگی در جای خود

در صورتی که عملیات رسوب زدایی و یا تعویض هیتر را انجام داده باشید و پس از آن ماشین لباسشویی دلونگی سر و صدا ایجاد کند احتمال دارد، مشکل از جا گذاری اشتباه هیتر باشد.

چرا پودر شستشو در لباسشویی دلونگی حل نمی‌شود؟

اگر پودر شستشو به صورت کامل به چیلک منتقل نشود، پودر شستشو حل نمی‌شود و در این صورت لباس‌ها تمیز شسته نخواهند شد. علت‌های حل نشدن پودر لباسشویی عبارتند از:

کثیف بودن جاپودری

پس از مدت طولانی استفاده از لباسشویی دلونگی جاپودری آن پر از رسوب خشک شده می‌شود و به مرور زمان مانع از تخلیه کامل پودر شستشو به چیلک می‌گردد. برای برطرف کردن این ایراد کافی است، که جاپودری دستگاه را جدا کرده و آن را خوب تمیز نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی مشکلات ماشین لباسشویی جی پلاس و نحوه رفع عیب آن | تعمیرات لباسشویی G PLUS

استفاده بیش از اندازه پودر شستشو در لباسشویی دلونگی

باید به این نکته توجه داشته باشید، که میزان پودر شستشویی که برای شستن لباس‌ها در لباسشویی دلونگی استفاده می‌کنید متناسب با حجم آنها باشد، تا مشکلی ایجاد نشود. کیفیت پودری که استفاده می‌کنید، می‌تواند دلیل کف نداشتن لباسشویی دلونگی باشد.

گرفتگی فیلتر شلنگ ورودی لباسشویی دلونگی

چنانچه فیلتر شلنگ کثیف باشد، آب کافی به جاپودری نمی‌رسد و در نتیجه پودر به خوبی حل نخواهد شد. برای رفع این ایراد می‌توانید فیلتر ورودی را از لباسشویی دلونگی جدا نموده و آن را کامل تمیز کنید.

دلیل برق داشتن بدنه لباسشویی دلونگی چیست؟

وقتی که به بدنه دستگاه لباسشویی دلونگی دست می‌زنید و احساس وزوز شدن و برق گرفتگی دارید، باید در اسرع وقت برای یافتن دلیل خرابی دستگاه اقدام کنید. چون ممکن است افراد دچار برق گرفتگی شوند. علت‌های اتصال برق به بدنه لباسشویی دلونگی عبارتند از:

اتصالی سیم‌ها

در صورت سالم بودن قطعات الکتریکی، مشکل اتصال برق  بدنه لباسشویی دلونگی مربوط به معیوب بودن یکی از سیم‌ها می‌باشد. در برخی مواقع تشخیص دادن و شناسایی سیم معیوب بسیار دشوار خواهد بود. به همین خاطر در این مواقع بهتر است سیم بندی لباسشویی به صورت کامل تعویض شود.

خرابی قطعه‌ها

قطعه‌های الکتریکی داخل لباسشویی دلونگی شامل هیدرواستات، واتر پمپ و شیر الکتریکی و پمپ می‌باشند. در صورت برق دار بودن بدنه لباسشویی دلونگی لازم است، که همه این قطعات را بررسی نمایید،تا از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

چرا هنگام استفاده از ماشین لباسشویی دلونگی فیوز قطع می‌شود؟

در زمان استفاده از لباسشویی دلونگی چنانچه فیوز برق قطع شد، قبل از عیب‌یابی ماشین لباسشویی دلونگی، فیوز و برق کشی منزلتان را باید بررسی کنید.

این نکته را مد نظر داشته باشید، که ماشین لباسشویی دلونگی را همزمان با وسایل برقی پرمصرف دیگر روشن نفرمایید. چون در این حالت برق زیادی از فیوز کشیده شده و موجب پریدن فیوز خواهد شد.

از دیگر دلایل بروز این مشکل می‌تواند خرابی سوئیچ در یا اتصالی در برد و قطعات باشد.

دلیل خرابی برد لباسشویی دلونگی چیست؟

از مهمترین قسمت‌های ماشین لباسشویی دلونگی که نقش حیاتی در عملکرد آن دارد، برد این دستگاه می‌باشد. برد‌ها تشکیل شده از تعداد زیادی قطعه‌های الکتریکی مثل خازن و فیوز می‌باشند. اگر برق دارای نوسان باشد، در کارکرد این قطعه‌ها اختلال ایجاد شده و خواهند سوخت. در صورت سوختن برد لباسشویی دلونگی نیازی به تعمیر نیست و حتما باید آن را عوض کنید.

چرا دیگ ماشین لباسشویی دلونگی نمی‌چرخد؟

اگر دیگ لباسشویی دلونگی شما دچار ایراد شده باشد و از چرخش بایستد، باید تعمیرکار متخصص برای عیب‌یابی ماشین لباسشویی شما را ببیند و دلیل خرابی را تشخیص دهد. اما به صورت کلی دلیل از کار افتادن دیگ دستگاه لباسشویی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 •  نقص در سیستم قفل در ماشین لباسشویی
 • تسمه محرک لباسشویی
 • خرابی پمپ
 • خرابی برد
 •   خرابی موتور و اجزای آن

نکات مهم برای نگهداری از ماشین لباسشویی دلونگی

 1.  از گذاشتن جسم‌های سنگین یا نشستن روی ماشین لباسشویی دلونگی مخصوصاً زمانی که دستگاه روشن است، خودداری نمایید.
 2. درب ماشین را آرام باز و بسته نمایید، چون درب ماشین لباسشویی‌ خیلی حساس است و با بی‌دقتی دچار مشکل و خرابی می‌شود. حتی ممکن است، بر اثر فشار زیاد لولای آن بشکند.
 3.   پس از شستشوی لباس‌ها حداقل نیم ساعت در ماشین لباسشویی دلونگی را باز بگذارید تا داخل ماشین خشک شده و زنگ نزند. همچنین رطوبت موجب می‌شود، که قارچ‌ها و میکروب‌ها در ماشین لباسشویی دلونگی رشد نمایند و علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع، آلودگی را به لباس‌هایی که بعداً وارد ماشین لباسشویی دلونگی می‌شوند انتقال داده و موجب بیماری‌های پوستی و … خواهد شد.
 4.   فیلتر لباسشویی را بررسی کنید و به صورت دوره‌ای آن را تمیز نمایید. به ویژه فیلتر تخلیه. پس از یک مدت مو و پارچه‌های ریز ممکن است به آن گیر کرده باشند، که برای کارکرد درست ماشین لباسشویی دلونگی باید حتماً تمیز شود.
 5. جاپودری را به صورت مرتب بیرون آورده و بشویید و پس از خشک شدن در محل خودش قرار دهید.
 6.   یکی از نکات مهم برای نگهداری از ماشین لباسشویی دلونگی این است، که دقت داشته باشید ماشین لباسشویی دلونگی شما حتماً تراز باشد. اگر دستگاه شما ایجاد صدا و لرزش زیادی می‌کند، یکی از دلایل آن تراز نبودن ماشین لباسشویی است، که در این صورت به موتور آن فشار زیادی وارد می‌شود.
 7. بهتر است حداقل سالی دو یا سه بار برای جلوگیری از جرم گیری و شکل گیری قارچ‌های انگلی در دستگاه لباسشویی دلونگی خود، ماشین را روی داغ ترین درجه و با یک دور آبکشی اضافه تنظیم نمایید. در جاپودری آن سر که ریخته و ماشین را به صورت خالی روشن نمایید.
 8.   از چرخاندن سلکتور ماشین لباسشویی دلونگی در خلاف جهت خودداری نمایید. چرخ‌دنده‌های آن آسیب می‌بینند و پس از مدتی خراب خواهند شد.

لباسشویی دلونگی

نکات مهم در مورد شستشوی لباس‌ها در لباسشویی دلونگی

 •  اگر در بین لباس‌هایی که می‌خواهید بشویید، لباس زیپ دار وجود دارد آنها را ببندید و برعکس کنید و داخل ماشین لباسشویی دلونگی بندازید، تا به استیل داخل مخزن دستگاه آسیب وارد نشود.
 •   از قرار دادن لباس زیاد داخل ماشین لباسشویی دلونگی خودداری کنید. چون برای شستن آنها به موتور دستگاه فشار وارد می‌شود. همچنین لباس‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند.
 • حتماً داخل جیب لباس‌ها را بگردید تا اشیای فلزی و … در آن نباشد. چون علاوه بر آسیب زدن به محفظه داخلی ماشین لباسشویی دلونگی، ممکن است موجب گرفتگی فیلتر نیز شود.
 •   از پودرهای متفرقه یا پاک کننده‌های دستی به دلیل این که دارای مواد شیمیایی آسیب رسان به ماشین و کف زیاد می‌باشند، نباید استفاده کنید.
 •  لباس‌های کثیف را برای مدت طولانی در ماشین لباسشویی دلونگی قرار ندهید. هر موقع خواستید لباس‌ها را بشویید آنها را داخل دستگاه قرار دهید. چون موجب می‌شود میکروب‌ها و قارچ‌ها در ماشین شما ایجاد شوند.
 •  توجه داشته باشید، که با زیاد ریختن مواد شوینده، لباس‌ها تمیز تر شسته نمی‌شوند. استفاده زیاد از مواد شوینده هم به دستگاه شما اسیب می‌رساند و هم لباس شما را خراب می‌کند.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی دلونگی Delonghi|نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی دلونگی

مجموع امتیاز

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی دلونگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا