تعمیرات

راهنمای تعمیرات جارو شارژی دسینی Dessini | خدمات تعمیرات و عیب یابی دسینی

✅ نحوه تعمیر جارو شارژی و معرفی قطعات آن | خدمات عیب یابی و تعمیرات جارو شارژی دسینی در محل ✅

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

دسینی نام یکی از برند های معروف ایتالیایی است. این برند ایتالیایی با هدف تولید قابلمه نچسب تاسیس شد که در ادامه فعالیت خود توانست محصولات خود را گسترده تر کند و امروزه محصولاتی با طراحی جذاب روانه بازار کرده است. در این مقاله از مجله ایبک به تعمیر جارو شارژی دسینی، مشکلات و ایرادات آن خواهیم پرداخت.

معرفی قطعات و آموزش تعمیر جارو شارژی

جارو شارژی وسیله ای است که از آن جهت نظافت و تمیز کردن استفاده می کنند. بسیاری از مشکلاتی که ممکن است برای جارو شارژی پیش بیاید قابل حل و تعمیر است. در ادامه به معرفی تمام قطعات به کار رفته در ساختمان جارو شارژی خواهیم پرداخت. اجزای ساختمان جارو شارژی را به دو قسمت الکتریکی و مکانیکی تقسیم می کنند.

اجزای الکتریکی جارو شارژی

اجزای الکتریکی جارو شارژی شامل موارد زیر است:

 • موتور جارو شارژی: موتور جارو شارژی از مهم ترین اجزای الکتریکی جارو شارژی است که از نوع یونیورسال است.
 • مدارهای الکتریکی: در جارو شارژی ها معمولا مدار الکتریکی به حالت کلید روشن و خاموش و لامپ وجود دارد. کلید روشن و خاموش از نوع فشاری است و سر راه فاز یا نول اصلی مدار قرار می گیرد و لامپ نیز در اکثر جارو شارژی ها با اتصال کابل به پریز برق روشن می شود و نشان دهنده آمادگی دستگاه برای شروع به کار است
 • دکمه های موجود در بدنه: در برخی از جارو شارژی ها از کلید های فشاری مخصوص(میکروسوئیچ) استفاده شده است که اگر قطعات بدنه( در پوش پشت موتور) و یا بدنه مخصوص موتور و همچنین بدنه مربوط به جمع آوری زباله درست بسته نشود، این کلید ها در حالت باز بوده و مدار داخلی قطع است.
 • ترانس ایزوله: ترانس ایزوله که یک رله مغناطیسی است از سیم پیچ با اهم بالا به منظور ایجاد میدان مغناطیسی جهت جذب اهرم کلید استفاده می شود و علاوه بر اهرم از هسته فلزی و کلید متصل به اهرم تشکیل شده است. با وصل کلید روی دسته جارو، مدار رله بسته می شود و جریان از آن عبور می کند.

اجزای مکانیکی جارو شارژی

اجزای مکانیکی جارو شارژی نیز شامل موارد زیر است:

 • بدنه دستگاه: بدنه جارو شارژی از دو قسمت اساسی تشکیل شده است که یک قسمت در برگیرنده موتور، کلید و لامپ خبر است و قسمت دیگر نیز جایگاه قرار گیری کیسه زباله است. این دو قسمت را یک قفل  و ضامن باز کننده از یک دیگر جدا می کند.
 • فیلتر دستگاه: با روشن شدن جارو شارژی، هوا به درون جارو شارژی مکیده می شود و سبب جمع آوری زباله می شود. هوایی که به درون جارو شارژی مکید می شود علاوه بر زباله گرد و غبار نیز به همراه خواهد داشت و اگر ذرات گرد و غبار از هوای مکیده شده جدا نشود، موجب آلوده شدن محیط می شود و به همین خاطر است که از یک لایه اسفنجی به عنوان فیلتر برای آلوده نشدن محیط استفاده می شود.

پس از معرفی و بررسی قطعات جارو شارژی به آموزش و بررسی مشکلات و ایرادات متداول جارو شارژی خواهیم پرداخت. نکته ای که باید به آن توجه شود این است که آموزش استفاده از جارو شارژی یکی از موارد بسیار مهمی است که بر طول عمر دستگاه تاثیر می گذارد و اگر نحوه صحیح استفاده از جارو شارژی را ندانید قطعا در مدت زمان کوتاهی وسیله شما خراب شده و یا نیاز به تعمیر خواهد داشت.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر آبمیوه گیری دسینی Dessini/نمایندگی آبمیوه گیری دسینی

تعمیر جارو شارژی دسینی

آموزش تعمیرات و رفع ایرادات و مشکلات جارو شارژی

جارو شارژی از جمله وسایل مهم است که در اکثر اوقات کار جارو برقی را انجام می دهد. جارو شارژی ها جزو وسایلی حساس هستند و اگر از آن ها به خوبی مراقبت نکنیم ممکن است در طول استفاده از آن دچار مشکلات و خرابی هایی شوند. در ادامه به آموزش تعمیرات جارو شارژی و رفع ایرادات و مشکلات آن خواهیم پرداخت.

 علت شارژ نشدن جارو شارژی

شارژ نشدن جارو شارژی به عواملی مختلفی بستگی دارد که به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 • هنگام شارژ نشدن دستگاه جارو شارژی ابتدا اتصال شارژ به جارو رو بررسی نمایید. از اینکه جارو شارژی به صورت صحیح روی پایه های شارژر قرار گرفته است اطمینان حاصل کنید زیرا این امکان وجود دارد که به درستی سر جای خود قرار نگرفته باشد. همچنین ممکن است برق از پریز به شارژر نرسد که باید از اتصال صحیح شارژر به پریز  و وجود جریان برق در پریز و خراب نبودن آن اطمینان حاصل کنید و کلیه اتصالات شارژر را چک نمایید و در صورت بروز قطعی در هر قسمت اقدام به برطرف کردن آن نمایید.
 • احتمال دیگر خراب شدن باتری است که در این هنگام باید اقدام به تعویض نمودن باتری نمایید.
 • ممکن است عمر باتری شارژر تمام شده باشد که در این خصوص باید اطمینان لازم را حاصل نمایید.
 • برای جلوگیری از فاسد شدن باتری جارو شارژی حداقل ماهی دو بار از آن استفاده نمایید.
 • پس از خرید دستگاه و یا تعویض باتری آن اجازه دهید جارو شارژی شما به مدت ۲۴ ساعت به شارژ متصل باشد.

نداشتن مکش کافی در جارو شارژی

هنگامی که جارو شارژی شما مکش ضعیفی داشته باشد، کافی است اقدامات زیر را برای رفع آن انجام دهید و در صورتی که با انجام اقدامات گفته شده مشکل حل نشد، با ابیک امداد تماس حاصل فرمایید.

 • از دلایل اصلی مکش کم جارو شارژی، پر بودن محفظه آن است که توصیه می شود پس از هر بار استفاده از جارو شارژی اقدام به خالی نمودن محافظه آن نمایید.
 • امکان دارد  تکه ای از آشغال در لوله جارو شارژی گیر کرده باشد و سبب پایین آمدن مکش جارو شارژی شده باشد. در این صورت جهت رفع این مشکل باید تمامی لوله های جارو شارژی را بررسی نموده و در صورت مشاهده جمع شدگی آلودگی ها، باید اقدام به برطرف کردن آن نمود.
 • غلتک برس ها باید با اعمال کمی نیرو به صورت آزادانه بچرخد و توجه داشته باشید که غلتک برس باید در جهت مناسب قرار گیرد.
 • فیلتر جارو شارژی را بررسی کنید و در صورت کثیف بودن آن را تمیز نمایید. اگر بعد از تمیز نمودن فیلتر باز هم مکش جارو شارژی شما ضعیف بود، اقدام به تعویض فیلتر نمایید.

علت گرم شدن بیش از حد جارو شارژی

در صورتی که مدت زمان زیادی از جارو شارژی استفاده کنید، قطعا جارو شارژی شما داغ خواهد شد که در این صورت بهتر است جارو شارژی خود را خاموش کنید تا دستگاه  شما خنک شود. اما اگر دوباره دستگاه شما گرم شد، باید احتمالات دیگری همچون کثیف شدن بیش از حد فیلتر ها، مسدود شدن برس جارو شارژی و همچنین پر شدن بیش از حد جارو شارژی مورد بررسی قرار بگیرد. که در این هنگام اگر فیلتر دستگاه کثیف شده باشد باید اقدام به تمیز کردن آن نمایید و در صورت تمیز نشدن فیلتر دستگاه تان را تعویض نمایید. همچنین در صورتی که برس جارو شارژی شما مسدود باشد باید آن را نیز تمیز نمایید. دلیل دیگر و مهم گرم شدن جارو شارژی پر بودن مخزن است و اگر مخزن را به موقع خالی نکنید سبب نیم سوز شدن موتور دستگاه شما خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا آب اسپیلت به داخل برگشت می‌خورد؟

علت ایجاد صدای غیر طبیعی جارو شارژی

علت صدای غیر طبیعی جارو شارژی می تواند به دلایل زیر باشد که به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 • کثیف بودن فیلتر دلیل صدای غیر طبیعی جارو شارژی است که با شستشو بر طرف می شود و در صورت تمیز نشدن باید فیلتر جارو شارژی را تعویض نمایید.
 • شکستگی بلبرینگ نیز می تواند از دیگر دلایل صدای غیر طبیعی جارو شارژی باشد که در این صورت نیاز است اقدام به تعویض بلبرینگ نمایید.
 • همچنین گرفتگی در لوله، برس و یا پارویی دستگاه می تواند موجب صدای غیر طبیعی در جارو شارژی شود که با چک کردن هریک از این ها می توان  علت صدای غیر عادی را  پیدا کرد و اقدام به برطرف کردن آن نمود.

تعمیر جارو شارژی دسینی

نچرخیدن غلتک دستگاه جارو شارژی

در صورتی که غلتک برس جارو شارژی به طور صحیح نمی چرخد، برای برطرف کردن این مشکل ابتدا تسمه را چک کنید و در صورتی که پاره و یا کشیده شده بود، اقدام به تعویض آن نمایید. تسمه یکی از قطعات مهم جارو شارژی است که سبب نچرخیدن غلتک می شود. همچنین باید به این نکته نیز توجه شود تسمه باید در محل مناسب قرار گیرد و اگر متوجه شدید که تسمه از جای خود خارج شده است، آن را در جای خود قرار دهید تا جارو شارژی شما به خوبی کار کند و دچار مشکلات بیشتری نشود.

از دیگر دلایل نچرخیدن غلتک چسبیدن مو یا پرز به آن است که با رفع این ایراد اصطکاک در جارو شارژی بالا می رود و با نظافت آن ها برس به راحتی روی هر سطحی حرکت می کند. اگر غلتک برس پس از تمیز کردن باز هم نچرخید، باید اقدام به تعویض نمودن آن نمایید.

علت روشن نشدن دستگاه جارو شارژی

از جمله مشکلات متداول جارو شارژی، روشن نشدن جارو شارژی است که برای رفع این ایراد ابتدا باید تمام اتصالات داخلی دستگاه جارو شارژی را مورد بررسی قرار دهیم. برای این کار می توان از یک فازمتر استفاده نمود. اگر در قسمت داخلی مشکلی نبود، بهترین کار چک کردن کلید روشن و خاموش دستگاه است که مرحله اول آن، بررسی برق رسانی کلید و چک کردن سیم هایی است که به آن وصل هستند. سپس اگر کلید روشن و خاموش جارو شارژی نیاز به تعویض داشته باشد، اقدام به تعویض آن نمایید.

موتور یا برد دستگاه را بررسی نمایید. در اکثر مواقع موتور دچار سوختگی نشده است و تنها با تعویض سیم پیچی آرمیچر می توان دستگاه را تعمیر کرد. اما اگر موتور سوخته باشد، باید اقدام به تعویض موتور نمود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر جارو شارژی دسینی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

معرفی جارو شارژی دسینی، اجزای جارو شارژی دسینی، آموزش و نحوه تعمیر جارو شارژی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا