مجله لوازم خانگی

بررسی ظرفیت های مختلف ماشین لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه ماشین لباسشویی یکی از اساسی ترین نیاز های انسان به شمار می رود که اندازه ها و شکل های مختلفی در بازار وجود دارد. انتخاب شما در خرید ماشین لباسشویی و ظرفیت آن  بستگی به نیازتان دارد. وقتی به فکر خرید ماشین لباسشویی هستیم اولین سوالی که ذهن ما را درگیر می‌کند این است که ماشین لباسشویی چند کیلویی و با چه گنجایشی بخریم؟ ماشین لباسشویی های موجود در بازار گنجایش و ظرفیت های مختلفی دارند. منظور از گنجایش و یا ظرفیت ماشین لباسشویی، اندازه گیری مقدار وزن لباس ها است. به همین دلیل باید توجه کنید که چه مقدار لباس برای شست و شو نیاز دارید.

همینطور برای شستن پتو و لباس های سنگین در نظر داشته باشید اگر می خواهید از ماشین لباسشویی برای شستن پتو و پرده و لباس های سنگین استفاده کنید، باید از مدل ها و گنجایش بالاتری که مناسب شستشوی این موارد باشند استفاده کنید. ایبک امداد در این مقاله تلاش دارد به بررسی ظرفیت های مختلف ماشین لباسشویی بپردازد شما را با انواع ظرفیت های متفاوت ماشین لباسشویی آشنا کند و همچنین در انتخاب ماشین لباسشویی با گنجایش مناسب به شما کمک کند. در ادامه به بررسی مشکلات پیش آمده بر اثر پر کردن بیش از حد ظرفیت لباسشویی پرداخته و روش اندازه گیری وزن لباس ها را توضیح می دهد. به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

پرسش و پاسخ هایی در رابطه با ظرفیت ماشین لباسشویی

 • ظرفیت ماشین لباسشویی به چه معناست؟ وزن تقریبی البسه خشک که بدون وارد آمدن فشار به ماشین لباسشویی می توان در آن شست.
 • ماشین لباسشویی با چه ظرفیتی مناسب می باشد؟ در بیشتر اوقات ماشین لباسشویی با ظرفیت ۵ تا ۶ کیلوگرم نیاز یک خانواده را برطرف می کند.
 • منظور از لباسشویی با ظرفیت ۶،۷،۸،۱۰ یا ۱۲ کیلویی چیست؟
 • ۷ کیلویی یعنی معادل شستشوی ۳۵ تی شرت در یک چرخه شستشو
 • ۸ کیلویی یعنی معادل شستشوی ۴۰ تی شرت در یک چرخه شستشو
 • ۱۰ کیلویی یعنی معادل شستشوی ۵۰ تی شرت در یک چرخه شستشو
 • ۱۲ کیلویی یعنی معادل شستشوی ۶۰ تی شرت در یک چرخه شستشو

تشخیص ظرفیت ماشین لباسشویی  چگونه است و چه معنایی دارد؟

 • گنجایش و ظرفیت ماشین لباسشویی وزن البسه ای است که می توان با خیال آسوده در یک دوره آن را شست.
 • ماشین لباسشویی ها ظرفیت های مختلفی دارند و معمولاً از از ۵ کیلویی تا ۱۲ کیلو موجود هستند.
 • برای شستشوی لباس کودکان ماشین لباسشویی های کوچک تر و با ظرفیت کمتری هم وجود دارد.

انتخاب ماشین لباسشویی با ظرفیت مناسب برای شستن لباس ها در منزل

 • انتخاب ماشین لباسشویی با ظرفیت مناسب بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد. اگر خانواده کم جمعیت هستید، ظرفیت کمتر و کوچکتر مناسب شما است و اگر خانواده بزرگی دارید می توانید از ماشین لباسشویی با ظرفیت بیشتر استفاده کنید.
 • به طور معمول انتخاب یک ماشین لباسشویی با گنجایش ۶ یا ۷ کیلو به آسانی احتیاج یک خانواده را برطرف می‌کند.

https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=16444&action=edit

ظرفیت و گنجایش ماشین لباسشویی برای شستشوی پتو

پتو و وسایلی مانند آن که وزن بالاتری دارند وقتی خیس می شوند بسیار سنگین شده و قرار دادن آنها در ماشین لباسشویی با ظرفیت کم می تواند به ماشین لباسشویی و همینطور خود پتو آسیب وارد کند.
برای شستن پتو در لباسشویی باید ظرفیت ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید. به طور مثال شستن پتو های دونفره که خیلی هم سنگین نباشند حداقل باید از ماشین لباسشویی های ۸ کیلو به بالا استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیر محصولات کنمور | خدمات پس از فروش Kenmore

دقت داشته باشید بیش از حد پر کردن ماشین لباسشویی می تواند آسیب های جدی به ماشین وارد کرده و هزینه های زیادی در برداشته باشد.

ماشین لباسشویی های ۷ و۸ و یا۱۰ کیلویی یعنی چه؟

 • ماشین لباسشویی ۷ کیلوگرمی و ظرفیت آن: این ماشین لباسشویی ظرفیت ۷ کیلو لباس خشک را دارا می باشد.
 • ماشین لباسشویی ۸ کیلوگرمی و ظرفیت آن: این ماشین لباسشویی ظرفیت ۸ کیلو لباس خشک را دارا می باشد.
 • ماشین لباسشویی ۱۰ کیلویی و ظرفیت آن: این ماشین لباسشویی ظرفیت ۱۰ کیلو لباس خشک را دارا می باشد.
 • ماشین لباسشویی ۱۲ کیلویی و ظرفیت آن: این ماشین لباسشویی ظرفیت ۱۲ کیلو لباس خشک را دارا می باشد.

ماشین لباسشویی با ظرفیت بزرگ و گنجایش بیشتر مناسب برای خانواده هایی است که تعداد جمعیت بیشتر و همینطور لباس برای شست و شو بیشتری دارند.

بررسی ماشین لباسشویی با ظرفیت های کوچک و بزرگ

معیار های گوناگونی جهت تعیین ظرفیت لباسشویی ها وجود دارد. پس لازم است مصرف کنندگان با این معیار ها آشنا شوند و به آنها توجه داشته باشند. دقت نکردن به این موارد می تواند تاثیر منفی در عملکرد ماشین لباسشویی داشته باشد. ظرفیت یا گنجایش ماشین لباسشویی را می توان بر اساس نکات زیر سنجید.

 • تعیین ظرفیت لباسشویی بر اساس وزن لباس های خشک
 • تعیین ظرفیت ماشین لباسشویی برحسب تعداد اعضای خانواده
 • تعیین ظرفیت ایده آل برای ماشین لباسشویی بر اساس کاربرد آن
 • نقطه تعیین ظرفیت ماشین لباسشویی بر حسب شستشوی پتو یا تکه های بزرگ پارچه

بعضی از ما فکر می کنیم که ماشین لباسشویی ها با ظرفیت زیاد کارایی بهتری دارند که این طرز تفکر اشتباه است. ماشین لباسشویی های با گنجایش بزرگتر علاوه بر اینکه مزیت هایی دارند می‌توانند معایبی هم داشته باشند.

مقایسه ی ماشین لباسشویی ها با ظرفیت های متفاوت 

 • در ماشین لباسشویی های با ظرفیت زیاد به علت گنجایش بزرگی که دارند می توان لباس های سنگین و همینطور پتو، پرده و حوله را به راحتی با برنامه هایی که از قبل روی ماشین لباسشویی تنظیم شده است شستشو داد.
 • ماشین لباسشویی های با گنجایش زیاد به دلیل اینکه شستشو های طولانی دارند آب و برق بیشتری نیز استفاده می کنند که از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشد.
 • ماشین لباسشویی با گنجایش کم فضای کمتری را می‌گیرد و برای خانه هایی که متراژ پایین تری دارند مناسب است. هر چقدر ظرفیت و گنجایش ماشین لباسشویی بیشتر و بزرگتر باشد اندازه ی ماشین لباسشویی هم بزرگتر می شود.
 • ماشین لباسشویی با ظرفیت کمتر آب و برق کمتری استفاده می کند و از نظر هزینه به صرفه تر می باشد.

پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی و مشکلات آن

یکی از مشکلاتی که ممکن است آسیب های جدی به ماشین لباسشویی وارد کرده و باعث کاهش عمر دستگاه ماشین لباسشویی شود پر کردن بیش از ظرفیت دستگاه می باشد. به علاوه وقتی بیش از حد گنجایش ماشین لباسشویی در آن لباس پر کنید لباس ها در حین شستشو و چرخیدن در ماشین لباسشویی به همدیگر می چسبند و باعث می شود که آب و محلول لباسشویی درون آنها به راحتی نفوذ نکند. به همین علت شستشوی لباس ها به درستی انجام نمی شود و یا ممکن است آبکشی خوب انجام نشود و پودر شوینده به طور کامل حل نشده و روی لباس ها باقی بماند.

جهت سنجیدن ظرفیت، لباس های خشک را اندازه بگیریم یا خیس؟

منظور از گنجایش و ظرفیت ماشین لباسشویی وزن لباسهای خیس است یا خشک؟
همان طور که می دانید وقتی لباسی خیس میشود وزن آن سنگین تر خواهد شد و وزن آن  تقریباً به دوبرابر وزن لباس خشک می رسد. حالا باید بدانیم برای تعیین ظرفیت ماشین لباسشویی باید وزن لباس خیس را در نظر بگیریم یا لباس خشک؟

 • تعیین ظرفیت ماشین لباسشویی اندازه گیری لباس خشک می باشد.
  ماشین لباسشویی با ظرفیت ۷ کیلوگرم امکان شستشوی لباس خشک تا ۷ کیلوگرم را دارد. گنجایش ماشین لباسشویی بر اساس لباس های خشک می باشد و با خیس شدن البسه و سنگین شدن آنها مشکلی در شستشو پیش نمی آید.
  به طور مثال وقتی ۷ کیلوگرم لباس خشک داخل ماشین لباسشویی برای شستشو می ریزیم ممکن است در هنگام شستشو وزن لباس ها تا دو برابر وزن لباس های خشک یعنی ۱۴ کیلوگرم برسد. سنگین شدن لباس ها بعد از خیس شدن مشکلی در شستشو به وجود نمی آورد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی پاکشوما | خدمات تعمیر لوازم خانگی PAKSHOMA

https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=16444&action=edit

وزن لباس ها را به چه صورت نسبت به ظرفیت ماشین لباسشویی اندازه گیری کنیم؟

ماشین لباسشویی وزن و سنگینی لباس ها رو احساس نمی کند و هر مقدار لباس که داخل ماشین لباسشویی بریزیم از یک مقدار معین برق و آب استفاده می کند. اگر لباس بیشتر از حد گنجایش ماشین لباسشویی وارد شود ممکن است باعث نفوذ نکردن آب و مایع شستشو به داخل لباس ها بشود و در نتیجه لباس ها به خوبی شسته و آبکشی نخواهند شد. همین طور اگر لباس وزن کمتری داشته باشد در مصرف برق و آب اسراف می شود.

چگونه وزن لباس ها را تشخیص بدهیم؟

 • لباس ها را درون یک سبد گذاشته و آن را روی ترازو بگذارید تا وزن آن مشخص شود.
 • برای مشخص شدن وزن لباس ها می توانید با سبد به روی ترازو بروید و بعد وزن خود را کم کنید تا وزن لباس ها مشخص شود.
 • لباس های سنگین مثل پرده، پتو و حوله به نسبت البسه معمولی به مکان بزرگتری برای شسته شدن نیاز دارند. باید آنها را تک و جداگانه داخل ماشین لباسشویی شستشو دهید.
 • توجه داشته باشید که وزن این موارد سنگین نسبت به ظرفیت ماشین لباسشویی مناسب باشد.
 • شستشوی این لباس های سنگین در ماشین لباسشویی با گنجایش نامناسب به دلیل فشاری که به موتور ماشین لباسشویی وارد می کند باعث خرابی  و آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی می شود و همینطور ممکن است باعث خراب شدن و آسیب دیدن خود پارچه نیز بشود.

نتیجه گیری

یکی از سوالاتی که به هنگام خرید ماشین لباسشویی ممکن است برای مصرف کننده پیش بیاید این است که چه ماشین لباسشویی با چه ظرفیتی مناسب می باشد. پاسخ این سوال بستگی به تعداد افراد خانواده و میزان استفاده از ماشین لباسشویی دارد. اگر خانواده کم جمعیت باشد می تواند از ماشین لباسشویی با ظرفیت پایین تر استفاده کند و برعکس اگر دارای خانواده پرجمعیت می باشد پس لباسشویی با ظرفیت بالا مناسب می باشد. در موقع خرید حتما باید به این نکته توجه داشته باشید زیرا چنان‌چه بیشتر از ظرفیت خود دستگاه لباس داخل ماشین لباسشویی ریخته شود احتمال آسیب رسیدن به دستگاه بیشتر خواهد شد و علاوه بر آن شستشوی لباس ها نیز به خوبی انجام نخواهد شد.

ماشین لباسشویی گنجایش مخصوص به خودش را دارد و استفاده بیش از گنجایش ماشین لباسشویی می‌تواند مشکلاتی برای ماشین لباسشویی به وجود بیاورد که نیاز شود آن را به دسته تعمیرکار بسپارید. به هر حال در هنگام خرید ماشین لباسشویی گنجایش آن را در نظر داشته باشید و از برندهای معتبر موجود در بازار انتخاب کنید. جهت مشاوره و پشتیبانی و همچنین طرح پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس حاصل فرمایید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

بررسی ظرفیت های مختلف ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه وزن لباس ها را تشخیص بدهیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا