تعمیرات لباسشویی

معایب استفاده از پودر دستی به جای پودر ماشین لباسشویی | تفاوت پودر دستی و ماشینی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مواد شوینده مختلفی از قبیل مایع لباسشویی، پودر ماشین لباسشویی، قرص و کپسول ژله ای، پودر دستی و … در بازار وجود دارند که مصرف کننده باید بر اساس جنس لباس آنها را انتخاب کند. ممکن است این سوال برای شما به وجود آمده باشد که تفاوت پودر دستی و پودر ماشین لباسشویی در چیست؟ آیا می توان به جای پودر ماشین لباسشویی از پودر دستی در دستگاه استفاده کرد؟ آیا می توان از صابون به جای پودر ماشین لباسشویی استفاده کرد؟ در این مطلب از ایبک امداد تفاوت پودر ماشینی و پودر دستی را بیان می کنیم و بررسی می کنیم که آیا می توان به جای پودر ماشین از پودر دستی استفاده کرد یا خیر؟

تفاوت پودر ماشینی و پودر دستی در چیست؟

شوینده های مختلف ماشینی و دستی در انواع گوناگونی در بازار وجود دارند که می توانید با در نظر گرفتن کاربرد خاص هر کدام و جنس لباس ها از آنها در ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید تفاوت پودر ماشینی و پودر دستی را بدانید ادامه این مطلب را مطالعه کنید. ترکیبات خاصی داخل پودر دستی وجود دارد که باعث زیاد شدن میزان کف آن می شود و به همین علت باعث صدمه رسیدن به ماشین لباسشویی خواهد شد و گاهی حتی ممکن است نیاز باشد که به تعمیر لباسشویی خود اقدام کنید. همانطور که گفتیم شوینده های مختلفی در بازار وجود دارند که می توان آنها را به انواع آنزیم دار و بدون آنزیم نیز تقسیم کرد. مایع لباسشویی جهت شستن مکرر البسه مناسب است و امکان آسیب رسیدن به بافت پارچه را به حداقل می رساند. از طرف دیگر پودرهای شوینده در دو نوع ماشینی و دستی نیز تولید می‌شوند. پودر ماشینی حاوی آنزیمی است که زمان شستشو را بسیار کاهش می دهد و پودر دستی مخصوص شستن لباس ها با دست می باشد و از آسیب به پوست جلوگیری خواهد کرد.

ترکیبات پودر دستی چیست؟

ترکیباتی که داخل پودر دستی وجود دارد طوری می باشد که از ایجاد صدمات پوستی جلوگیری خواهد کرد.معایب استفاده از پودر دستی به جای پودر ماشین لباسشویی/تفاوت پودر دستی و ماشینی پودر دستی به سرعت در آب حل می‌شود و ایجاد کف مناسبی می کند و همین نکته باعث شده تا شستشوی لباس ها با پودر دستی در مدت زمان کوتاه و با سرعت بیشتری انجام شود و در نتیجه تماس پوست شما با ماده شوینده نیز کاهش پیدا می کند.

آیا میتوان از پودر دستی داخل ماشین لباسشویی استفاده کرد؟

خیلی از کاربران می پرسند که آیا می توانیم از پودرهای دستی به جای پودر ماشینی داخل ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟ در پاسخ به این افراد باید بگوییم خیر. همانطور که در بخش پیشین گفتیم پودر دستی کف بالایی تولید می کند و در تماس با آب خیلی سریع حل شده و تولید کف می کند و به همین خاطر جایگزین کردن پودر دستی با پودر ماشینی باعث می شود که کف ایجاد شده داخل دستگاه از کنترل خارج شود و از ظرفیت دستگاه شما نیز فراتر برود. در این شرایط کف اضافی به محفظه ماشین لباسشویی وارد می شود و ممکن است از درب و حتی مخزن مخصوص پودر شوینده خارج گردد. با چند بار انجام دادن این کار ماشین لباسشویی دچار صدمات جدی خواهد شد. علاوه بر آن ماشین لباسشویی طوری طراحی شده که ایجاد کف زیاد در آن از آبکشی درست جلوگیری می کند و کف روی لباس ها باقی می ماند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای رفع خطا و ارورها در ماشین لباسشویی آبسال

طرز استفاده درست از ماشین لباسشویی

آگاهی از روش استفاده درست از ماشین لباسشویی و همچنین رعایت نکات مربوط به آن می‌تواند به بهبود عملکرد دستگاه و افزایش طول عمر آن کمک کند. نخستین گام در استفاده درست از ماشین لباسشویی این است که شوینده مناسبی برای آن انتخاب کنید. به هنگام تهیه پودر ماشین لباسشویی موارد زیر را مورد توجه قرار دهید.

 • آنزیم هایی که داخل پودر وجود دارد باید کارآمد باشد.
 • به بسته بندی پودر ماشین لباسشویی دقت کنید تا مناسب باشد.
 • لباسشویی باید با هر دمای آبی حل شود.
 • شوینده ای که انتخاب می کنید باید طبق استاندارد خاصی باشد.
 • سعی کنید شوینده ای انتخاب کنید که رایحه دلپذیری داشته باشد.
 • قدرت پاک کنندگی شوینده ها باید زیاد باشد و کثیفی و لکه ها را از روی لباس پاک کند.
 • بهتر است از پودری استفاده کنید که برای انواع مختلف منسوجات و البسه مناسب باشد و محدودیتی برای استفاده از آنها نداشته باشید.

آیا می توان از شامپو داخل ماشین لباسشویی استفاده کرد؟

در میان مواد شوینده شامپو و صابون ها بیشترین قدرت تولید کف را دارند. استفاده کردن از شامپو داخل ماشین لباسشویی تاثیری چندین برابر بیشتر از پودر دستی خواهد گذاشت. فقط کافیست میزان بسیار کمی از شامپو داخل ماشین لباسشویی بریزید و مشاهده کنید که تا چه مقدار کف تولید می‌شود و این کف وارد سیستم داخلی دستگاه شده و به آن آسیب های جدی وارد می کند. معایب استفاده از پودر دستی به جای پودر ماشین لباسشویی/تفاوت پودر دستی و ماشینیعلاوه بر آن لباس ها نیز به خوبی شسته نمی شوند و لکه ها روی آن باقی خواهند ماند و در پایان آبکشی نیز به خوبی انجام نشده و کف بر روی لباسها می ماند. استفاده کردن از شامپو داخل ماشین لباسشویی علاوه بر آن که لباسها را تمیز نمی کند می تواند باعث آسیب رساندن و پوسیده شدن لباس ها و همچنین صدمه به ماشین لباسشویی شود.

آیا میتوان داخل ماشین لباسشویی وایتکس ریخت؟

وایتکس قدرت زیادی در سفید کردن البسه و سطوح دارد. این ماده شیمیایی دارای قدرت پاک کنندگی بسیار زیادی است و در تماس با سطوح و البسه می تواند باعث از بین رفتن و پوسیدگی آنها شود. استفاده کردن از وایتکس داخل ماشین لباسشویی به همین خاطر توصیه نمی شود زیرا این ماده در فرآیند شستشو مدت زمان نسبتا طولانی با لباس ها در تماس قرار می گیرد و امکان پوسیدگی لباس ها در این شرایط وجود دارد. همچنین لازم به ذکر است از وایتکس فقط در شست و شوی البسه با دست و البته لباس های سفید می توان استفاده کرد. در غیر این صورت باعث از بین رفتن رنگ لباسها و کاهش عمر آنها خواهد شد.

روش شستن صحیح لباس ها با دست

برای آنکه نتیجه مطلوبی از شستن لباسها با دست کسب کنید توصیه ما به شما این است مراحل زیر را دنبال کنید.

 • از یک لکه بر مناسب جهت شستن لباس ها استفاده کنید.
 • داخل یک تشت بزرگ را از آبی با دمای مناسب پر کنید و پودر دستی را به آن اضافه نمایید.
 • مدت کمی صبر کنید تا پودر کاملا در آب حل گردد.
 • زیپ و دکمه لباس ها را ببندید و لباس ها را داخل تشت قرار دهید.
 • حدوداً ۱۵ دقیقه اجازه دهید که لباسها داخل کفش و تشت آب بماند و به آرامی آنها را چنگ بزنید.
 • حالا می توانید لباس ها را با آب سرد کاملا آبکشی کنید.
 • بدون این که لباسها را بپیچانید و به آرامی آب آنها را گرفته و روی حوله خشکی قرار دهید.
 • حالا می توانید البسه را در هوای آزاد طوری قرار دهید که کاملا خشک شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ | آموزش کامل لباسشویی Samsung

چرا پودر داخل ماشین لباسشویی حل نمی شود؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که گاهی کاربران با آن مواجه می شوند حل نشدن پودر داخل ماشین لباسشویی به هنگام شستن لباس ها می باشد. این اتفاق می‌تواند یکی از علل اصلی ایجاد لکه و سفیدک روی لباسها باشد. این مشکل به علل مختلفی می تواند ایجاد شود.

 • استفاده از پودر شوینده بی کیفیت
 • دمای نامناسب آب
 • استفاده زیاد از پودر
 • کثیف بودن محفظه جاپودری
 • سختی زیاد آب

مواردی که در بالا گفتیم می‌تواند باعث حل شدن پودر داخل ماشین لباسشویی شود.

سوالات متداول در مورد انواع مواد شوینده

 • آیا می توان به جای استفاده از پودر ماشین لباسشویی، از مواد شوینده دیگری داخل دستگاه استفاده کرد؟ خیر، پودرهای ماشین لباسشویی بر اساس ظرفیت و قدرت آبکشی لباسشویی تولید شده است و استفاده کردن از هر ماده شوینده دیگر می تواند باعث بر هم زدن این تعادل شده و عملکرد درست ماشین لباسشویی را دچار اختلال می کند.
 • آیا برای تمیز نمودن بهتر لباسها می توان از مواد شوینده بیشتری استفاده کرد؟ خیر، استفاده زیاد از مواد شوینده در لباسشویی می تواند به بافت لباس نفوذ کرده و آبکشی را سخت تر کند. علاوه بر آن با تکرار این کار و به مرور زمان پودر ماشین در دستگاه ته نشین شده و باعث آلودگی و ایجاد جرم و رسوب خواهد شد.
 • چگونه می توانیم ماشین لباسشویی را ضدعفونی کنیم؟ برای انجام این کار فقط کافیست ماشین لباسشویی را یک بار بدون قرار دادن هیچ لباسی به صورت خالی روشن کنید. می توانید از سرکه و یا جوش شیرین برای ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی استفاده کنید.

معایب استفاده از پودر دستی به جای پودر ماشین لباسشویی/تفاوت پودر دستی و ماشینی

 • چه لباس هایی را بهتر است با دست بشوییم؟ لباس زیر به آسانی می تواند آلودگی و میکروب را به خود جذب کند بنابراین توصیه می‌شود این لباسها با دست شسته شوند تا آلودگی دیگر لباس ها به آنها جذب نشود. همچنین لباس های ابریشمی، پشمی، حریر و … پارچه های لطیف و حساسی هستند و شستن آنها با ماشین لباسشویی گاهی می تواند باعث آسیب به بافتشان شود. بنابراین بهتر است این لباس ها با دست شسته شوند.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم مواد شوینده به شکل های متنوع و گوناگونی در بازار موجود می باشند که هر کدام از این مواد دارای کاربرد خاصی بوده و مخصوص لباس های خاصی می باشند. برخی از پودرها برای شستشوی دستی و برخی دیگر برای استفاده نمودن در ماشین لباسشویی مناسبند و نمی توان هیچ کدام را به جای دیگری استفاده کرد. چنانچه در رابطه با استفاده درست از مواد شوینده و همچنین طرز صحیح استفاده نمودن از ماشین لباسشویی سوالی داشتید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت نمایید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

پودر دستی به جای پودر ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معایب استفاده از پودر دستی به جای پودر ماشین لباسشویی | تفاوت پودر دستی و ماشینی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا