تعمیرات کولر آبی

مزیت های استفاده از سایبان کولر آبی چیست؟

به چه علت باید بر روی کولر آبی سایبان قرار دهیم

هنگام نصب کولر توجه داشته باشید که آن را در سایه قرار دهید و اگر هم آن را در پشت بام و تراس نصب کرده اید، بهتر است بر روی کولر، سایبان قرار دهید. اگر بر روی کولر سایبان قرار ندهید در معرض نور خورشید، باران و برف قرار می گیرد و بدنه آن آسیب می بیند. اما اگر زیر سایبان باشد علاوه بر این که بر بدنه آن آسیب وارد نمی شود باعث ماندگاری بالای آن و همچنین باعث تولید باد خنک می شود‌. برخی از افراد به خاطر هزینه، سایبان را نصب نمی کنند اما اگر نصب کنید از هزینه های زیاد برق و آب جلوگیری می شود و باعث می شود که اجزای داخل کولر دیر تر خراب شوند. در مجموع نصب سایبان مزایای زیادی دارد که در موارد زیر برای شما مزیت های استفاده از سایبان کولر آبی عرض می کنیم:

عمر طولانی مدت کولر آبی

یکی از مزایایی که سایبان برای کولر دارد، این است که عمر اتاقک آن را بیشتر می کند و از بدنه کولر در تابستان، در برابر نور خورشید جلوگیری می کند و در زمستان هم به خاطر برف و باران که رنگ بدنه کولر زنگ می زند، جلوگیری می شود، با نصب یک سایبان می توانید عمر کولر خود را تا ۵۰ درصد افزایش دهید و همچنین دیگر نیازی نیست که هر ساله بابت خراب شدن قطعات داخل آن، هزینه کنید.

افزایش بازدهی کولر

در فصل تابستان، اگر سایبان بر روی کولر نباشد، کولر باد گرمی را تولید می کند چون نور خورشید مستقیم به بدنه کولر می تابد و باعث افزایش دمای آب کولر می شود و در نتیجه بادی که از کولر در جریان است گرم می شود‌. برای جلوگیری از گرم شدن باد کولر، توصیه می کنیم که حتما بر روی بدنه کولر سایبان قرار دهید، تا بادی که از کولر تولید می شود خنک باشد.

کاهش مصرف آب و برق

اگر کولر شما سایبان نداشته باشد، آب کولر به سرعت تبخیر می شود و باعث می شود کولر آب زیادی را مصرف کنید و از طرفی هم چون کولر باد گرمی را تولید می کند، مجبور می شوید به مدت طولانی کولر را روشن بگذارید، در نتیجه هزینه آب و برق شما زیاد می شود.اما اگر کولر سایبان داشته باشد همچین اتفاقاتی نمی افتد چون آب کولر تبخیر نمی شود و باد کولر بسیار خنک می شود و دیگر مجبور نیستید یکسره آن را روشن کنید.

کاهش آلودگی صوتی

در فصل زمستان و با وجود برف و بارانی که است و از جایی که می دانید بدنه کولر هم از جنس فلز است، اگر سایبان بر روی دستگاه نباشد این صدا ها شما را اذیت می کنند ولی با وجود سایبان، یک عایقی تشکیل می شود که از بروز سر و صدا جلوگیری می شود.

از دیگر مزایای نصب سایبان بر روی کولر آبی

ما اکثر مزایای نصب یک سایبان بر روی کولر را گفتیم، در مجموع سایبان باعث می شود که رنگ بدنه کولر شما به همین زودی تغییر نکنید و زنگ نزند و همچنین باعث می شود اجزای داخلی آن به راحتی آسیب نبینند و در این صورت هزینه های زیادی را نمی پردازید، و از مزایای دیگر آن این است که دستگاه انرژی کمتری را مصرف می کند، در نتیجه هزینه آب و برق شما کاهش می یابد. زمانی که کولر را روشن می کنید در کوتاه ترین زمان ممکن محیط شما را بسیار خنک می کند، و نور خورشید به بدنه کولر شما آسیب نمی زند، و این که دستگاه شما کمتر خراب می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه شوره کولر آبی را پاک کنیم | نحوه تمیز کردن کولر آبی

مزیت های استفاده از سایبان کولر آبی

برای کولر از چه نوع سایبانی استفاده کنیم

سایبان مدل های مختلفی دارند مانند: برزنتی، پلی کربنات و سفالی هستند.در بین این مدل ها، مدل پلی کربنات از همه آن ها بهتر است و کارایی بیشتری دارد، به خاطر این که یک لایه UV در سطح خود دارد، و باعث می شود نور خورشید به آن به طور مستقیم بر خورد نکند، در نتیجه گرما به آن وارد نمی شود. درست است که گفتیم جنس پلی کربنات بهتر است اما سایبان کولر اگر از جنس برزنت باشد، مناسب تر است. چون اگر در فصل زمستان برف و باران ببارد، نمی تواند وارد کولر شود، بر این اساس کولر هیچ صدمه ای نمی بیند، و اگر تگرگ و باد شدیدی ایجاد شود از بروز سر و صدا جلوگیری می شود.

سایبان کولر باید چه ویژگی هایی داشته باشد

اگر می خواهید هزینه کنید و یک سایبان جنس خوب برای کولر خریداری نمایید باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • اول اینکه جنس سایبان مرغوب باشد.
 • سایبانی که خریداری می کنید سایز کولر باشد.
 • قیمت آن متعادل باشد.
 • سایبانی که خریده اید باید این ویژگی را داشته باشد که آن را بتوانید تمیز کنید.
 • جنس سایبان طوری باشد که بدنه کولر را از هر چیزی پوشش دهد.
 • علاوه بر جنس سایبان، این نکته خیلی مهم است که آن را چگونه باید نصب کنید.

هزینه سایبان کولر چقدر است

سایبان ها همه نوع قیمتی دارند اما قیمت این محصولات بر اساس مدل و جنس آن ها طبقه بندی می شود، طوری که اگر شما جنس با کیفیتی را می خواهید به طور حتم، قیمت آن هم بالاتر است. اما باید بدانید که هرچه جنس سایه بان شما بهتر باشد باعث حفاظت بیشتر از دستگاه شما شده و همچنین سالیان بیشتری برای شما کار می کند.

آیا فقط برای کولر آبی ها سایبان لازم است

اگر می خواهید بدانید که آیا کولر شما نیاز به سایبان دارد یا خیر! می توانید موارد زیر را بخوانید و تشخیص دهید.

 1. اگر کولر گازی و آبی شما در پشت بام نصب شده است واجب است که از سایبان استفاده کنید.
 2. کولر هایی که بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند برای جلوگیری از آسیب رسیدن به آن ها، بهتر است سایبان داشته باشند.
 3. پنل خارجی کولر های گازی که در معرض آفتاب قرار می گیرند، قطعه کندانسور آن ها زودتر خراب می شود و بدنه این محصول، خراب و فرسایش می شود. در این صورت به یک سایبان مرغوب نیاز دارند.
 4. در نتیجه اگر می خواهید از کولر خود سالیان درازی استفاده کنید، باید بتوانید از آن ها به خوبی نگهداری کنید و نکات گفته شده را رعایت کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل لرزش کولر آبی چیست و راه های برطرف کردن آن چگونه است؟

فیلتر کولر چیست؟ و چه مزایایی دارد

 1. فیلتر کولر باعث جلوگیری از ورود دوده و گرد و غبار و ذرات معلق به خانه می شود.
 2. فیلتر ها نوعی عایق هم از نوع سرمایشی و هم از نوع گرمایشی هستند.
 3. همچنین فیلتر ها از آلودگی صوتی جلوگیری می کنند.
 4. فیلتر ها خاصیت ضد میکروبی و کپک هستند و در نتیجه محیط کولر ها تمیز می ماند.
 5. با استفاده از فیلتر ها، دیگر ویروس ها وارد محیط نمی شوند.

کولر های آبی چه مقداری از آب را مصرف می کنند

کولر ها بر اساس ظرفیتشان، آب مصرف می کنند.طوری کولر های آبی با ظرفیت ۳۵۰۰ و ۶۰۰۰، مقدار مختلفی از آب را مصرف می کنند.اما علاوه بر ظرفیت، عوامل زیر هم تاثیر گذار هستند:

 1. اینکه در طول روز چه قدر از کولر استفاده می کنید.
 2. بازدهی کولر شما در چه اندازه ای است.
 3. اگر محیط زندگی شما گرم باشد بر راندمان آن تاثیر می گذارد.

میانگین ها نشان می دهند کولر آبی ها به طور متوسط روزانه ۲۰۰ لیتر آب مصرف می کنند، و برخی دیگر بر این باور هستند که مصرف آب در ۲۴ ساعت، بین ۴۰۰ الی ۶۰۰ لیتر است. در کل، طراحی کولر آبی از نظر مصرف آب، بهینه نیستند. به طور مثال، اگر از سایبان استفاده کنید مصرف آب کولر آبی کمتر می شود چون همان طور که گفتم گرما باعث تبخیر آب می شود و در نتیجه کولر از آب بیشتر استفاده می کند.

مزیت های استفاده از سایبان کولر آبی

 

گفتیم که سایبان ها جنس های مختلفی دارند ولی علاوه بر آن ، جنس های دیگری هم وجود دارد که در موارد زیر ذکر می کنیم:

 • سایبان های آلومینیومی: این سایبان ها از آلومینیوم ساخته شده اند و در برابر زنگ زدگی و رطوبت بسیار مقاوم هستند.
 • سایبان های بادی: این نوع از سایبان ها برای کولر های کوچک و بادی مناسب است.
 • سایبان های گالوانیزه: این سایبان ها طبیعی هستند و از لایه های زیستی تشکیل شده اند، بر این اساس عمر طولانی دارند.
 • سایبان های پلاستیکی: این سایبان ها مصنوعی هستند و از جنس هایی مانند پلی اتیلن و پلی پروپیلن ساخته شده اند و برای کولر هایی با سایز بزرگ و کوچک مناسب هستند.
 • سایبان های اسکلتی: این نوع از سایبان ها بیشتر از چارچوب ساخته شده اند که قابل تنظیم هستند و می توانید ارتفاع آن ها را بالا و پایین کنید‌.

سایبان های متحرک چیست

کولر گازی ها دارای سقف متحرک هستند و این اجازه را می دهند با تنظیم ارتفاع باد خنک تری در جریان باشد. اگر این ویژگی را فعال کنید، سقف کولر به طور خودکار باز می شود و هوای سرد آن، در همه جای محیط پخش می شود. اگر می خواهید سقف کولر را تنظیم کنید، با استفاده از کنترل آن می توانید انجام دهید همچنین می توانید دمای آن را هم تنظیم کنید. این سقف ها برای کاهش انرژی و افزایش کارایی نیست بلکه برای این است که هوای تولید شده در همه جای محیط گسترده شود، در نتیجه استفاده از این سقف ، یک ویژگی هوشمندانه است و برای راحتی مشتریان در نظر گرفته اند.

مزیت های استفاده از سایبان کولر آبی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله در رابطه با سایبان کولر های آبی و مزیت های آن توضیحاتی را شرح داده ایم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا