تعمیرات یخچال

روش تنظیم کردن نمایشگر دیجیتالی ساید بای ساید

تنظیمات یخچال را می توان روی صفحه نمایش آن که با علائم مختلفی نشان داده میشود انجام داد. شاید به نظر برسد که این علائم کمی گیج کننده باشد اما با کمی دقت و حوصله می توانید همه آنها را به راحتی یاد بگیرید. این تنظیمات و علائم برای به کار بردن گزینه های مختلف یخچال طراحی شده است. برای آنکه بتوانید به بهترین شکل ممکن است از یخچال ساید بای ساید استفاده کنید، باید همه این نشانه ها و علائم را بشناسید. از آنجایی که بیشتر یخچال ها و ساید بای سایدها دارای تنظیمات مشترکی هستند بنابراین علائمی که در ادامه به آنها می پردازیم برای همه برندها یکسان می باشد.

تعریف علائم و نشانه ها بر صفحه نمایشگر ساید بای ساید

صفحه نمایشگر روی درب ساید بای ساید قرار دارد و علاوه بر آن یک صفحه تنظیمات دیگر برای یخساز نیز طراحی شده است. چنانچه به صفحه نمایش بزرگ روی درب ساید بای ساید نگاه کنید در قسمت چپ آن تنظیماتی که به فریزر مربوط می شود درج شده و در قسمت راست تنظیمات مرتبط با یخچال را می‌بینید. کلمه fridge برای تنظیمات یخچال می باشد. شاید به جای این کلمه از refrigerator set نیز استفاده شود. اما معمولاً همان fridge را روی ساید بای سایدها مشاهده می کنید. علامت ها و دکمه هایی که به این کلمه نزدیک هستند نیز مربوط به قسمت یخچال می باشند. به عنوان مثال عددی که بالای کلمه fridge می بینید مربوط به دمای یخچال است. تنظیمات قسمت فریزر با کلمه freezer و یا freezer set نشان داده می شود.

تنظیمات مربوط به فیلتر یخچال

علامت های زیر مربوط به تنظیمات فیلتر یخچال می باشد.

fresh air filter: با انتخاب این گزینه می توانید فیلتر هوای داخل یخچال را فعال کنید و بوی نامطبوعی که ناشی از قرار دادن مواد غذایی مختلف در یخچال می باشد را از بین ببرید.

filter: این قسمت در تنظیمات یخچال مربوط به فیلتر آن می باشد که با چراغ سبز و یا روشن نشان داده می شود. چنانچه یخچال عملکرد درستی داشته باشد رنگ آن سبز و اگر فیلتر درست عمل نکند رنگ آن قرمز خواهد شد.

تنظیمات مربوط به یخساز و آبسردکن

علامت ها و دکمه های زیر مربوط به تنظیمات آبسردکن و یخساز ساید بای ساید است.

ice/water: با انتخاب کردن این گزینه می توانید تعیین کنید که یخساز جهت ریختن آب و یا یخ تنظیم گردد. در بعضی از برندها برای خاموش کردن یخساز از دکمه ice off استفاده می شود.روش تنظیم کردن نمایشگر دیجیتالی ساید بای ساید

ice maker lock: جهت فعال بودن قسمت یخساز ساید بای ساید باید این دکمه خاموش باشد. زمانی که نیازی به یخ ندارید بهتر است این دکمه را انتخاب کنید زیرا روشن بودن یخساز باعث مصرف زیاد برق خواهد شد.

ice type: با انتخاب این گزینه می توانید نوع یخ را انتخاب کنید. دو گزینه پیش روی شما قرار می گیرد. یخ خرد شده و یا یخ قالبی. اگر شماره ۱۰ را انتخاب کنید یخ قالبی، اگر شماره ۱۱ را انتخاب کنید یخ خرد شده به شما داده می شود و با انتخاب شماره ۱۲ یخساز دستگاه خاموش خواهد شد. در برخی از ساید بای سایدها گزینه crushed ice مربوط به یخ خرد شده و گزینه cubed ice مربوط به یخ قالبی می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفتر راهنمای فارسی یخچال کنمور | راهنمای نصب یخچال کنمور

Ice plus: وقتی که به یخ بیشتری نیاز دارید و و زمان کافی ندارید می توانید از این دکمه استفاده کنید.

تنظیمات مربوط به امنیت یخچال

گزینه ها و علامت های زیر مربوط به تنظیمات امنیت یخچال و ساید بای ساید می‌باشد.

alarm door: چنانچه درب یخچال بیشتر از زمان مشخص باز بماند صدای آهنگ و یا زنگ شنیده می شود. در این شرایط با نگه داشتن این دکمه به مدت ۳ ثانیه آن را غیر فعال خواهید کرد.

child lock: این دکمه همان قفل کودک می باشد که بر روی ماشین های لباسشویی هم وجود دارد. ممکن است روی برند دیگری به جای این گزینه کلمه lock درج شده باشد. با فشردن این دکمه آن را فعال می کنید. در این شرایط هیچ کدام از دکمه های مربوط به تنظیمات یخچال و ساید بای ساید کار نخواهد کرد. با فشردن دکمه lock به مدت ۳ ثانیه می توانید آن را از حالت قفل خارج کنید و پس از آن می توانید به دکمه های دیگر تنظیمات دسترسی داشته باشید.

energy saver: از این دکمه برای صرفه جویی کردن در انرژی استفاده می شود و اگر فعال باشد مصرف انرژی در ساید بای ساید در حالت بهینه قرار خواهد گرفت.

تنظیمات نور نمایشگر ساید بای ساید

مواردی که در ادامه بیان می کنیم برای تنظیم کردن نور نمایشگر ساید بای ساید مورد استفاده قرار می گیرد.

Display off mode: با این گزینه می توان صفحه نمایشگر را خاموش و روشن کرد. به کار گرفتن این گزینه اغلب برای فضاهایی که نور کمی دارند و یا در شب مفید می باشد.

lighting: جهت روشن و خاموش نمودن صفحه نمایشگر و قسمت یخساز و آبسردکن ساید بای ساید می توانید از این دکمه استفاده کنید.

sleep: در سکوت شب معمولاً صدای یخچال آزار دهنده است. چنانچه این گزینه بر روی نمایشگر ساید بای ساید شما وجود دارد با فعال کردن آن می توانید تنظیمات را روی حالت خواب قرار دهید. این گزینه برای ۱۲ ساعت فعال خواهد ماند و پس از آن به صورت قبلی برمی گردد.

تنظیمات مربوط به دمای یخچال

یکی از کاربردهای بسیار مهم نمایشگر ساید بای ساید تنظیم کردن دمای آن می باشد. این بخش با علامت های مختلفی می تواند امکان انتخاب دمای مناسب یخچال را برای شما فراهم کند.روش تنظیم کردن نمایشگر دیجیتالی ساید بای ساید

adjustment Temperature: این گزینه مربوط به تنظیم دما می باشد. عددی که در قسمت بالای این عبارت نشان داده می شود همان دمای یخچال و فریزر است. در قسمت یخچال و فریزر جهت تنظیم کردن دما دو عبارت cooler و warmer وجود دارد که با علامتهای مثبت و منفی می توان به تنظیم دما در یخچال و یا فریزر پرداخت. عبارت warmer برای بیشتر کردن درجه و عبارت cooler برای کمتر کردن درجه دما به کار برده می شود. چنانچه می خواهید فریزر خیلی زودتر سرد شود، می توانید از دکمه super freezer و یا super freeze استفاده کنید. این قابلیت در یخچال با عبارت power freeze و power cool مشخص شده است. چنانچه حجم زیادی از مواد غذایی داخل فریزر قرار داده اید و می خواهید سریع آنها را منجمد کنید، حتماً از این گزینه ها استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی یخچال فریزر و ساید بای ساید امرسان

Eco: با به کار بردن این دکمه می توانید دمای ساید بای‌ ساید را نسبت به شرایط محیط تنظیم کنید. با انجام این کار در مصرف بیش از حد برق صرفه جویی خواهید کرد.

راهنمای تنظیم کردن دمای ساید بای ساید

چنانچه روش درست تنظیم دما در یخچال را بدانید می توانید آن را به شکل دلخواه تنظیم کنید. برای انجام این کار نکاتی که در ادامه آمده است را انجام دهید.

دو نوع تنظیمات جهت دما روی یخچال قرار دارد.

  • Actual Temp
  • Set Point

Actual Temp: در نمایشگر Actual Temp به طور معمول، کارخانه دمای یخچال را روی ۳۷ درجه و دمای فریزر را روی صفر درجه تنظیم کرده است. برای آنکه بتوانید دمای تنظیم شده را ببینید از یکی از گزینه های warmer یا cooler استفاده کنید. با فشردن آن حالت Actual Temp فعال می شود. برای اینکه بتوانید دما را بالا و یا پایین تر ببرید دوباره کلیدهایی که گفتیم را با توجه به هدف خود فشار دهید. در این شرایط راهنمای تنظیم دما گزینه Set Temp را به صورت چراغ سبز نشان می دهد. دمای مناسب برای یخچال در شرایط عادی ۳ یا ۴ درجه می باشد. اگر حجم مواد غذایی که داخل یخچال قرار دارد بسیار زیاد است حتما از گزینه های power cool و یا power freeze استفاده کنید تا یخچال زودتر سرد شود. با این کار از فساد مواد غذایی داخل یخچال جلوگیری خواهد شد. دمای عادی برای فریزر معمولا منفی ۱۸ یا منفی ۱۹ درجه می باشد. چنانچه حجم زیادی از مواد غذایی را در فصل گرم سال داخل فریزر قرار داده اید حتماً از گزینه super freeze استفاده کنید تا دمای فریزر زودتر پایین بیاید. برای اعمال تنظیمات جدید حتما باید ۲۴ ساعت از اعمال تنظیمات قبلی گذشته باشد.

نکات مربوط به نصب ساید بای ساید

برای استفاده بهتر از ساید بای ساید نکاتی را باید رعایت کنید که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

  • یخچال خود را به آب شهر متصل کنید تا آبسردکن و یخساز به راحتی در دسترس شما باشد.
  • حتما از فیلتر استاندارد جهت تصفیه آب ساید بای ساید استفاده کنید و هر شش ماهی یک بار آن را تعویض کنید.

روش تنظیم کردن نمایشگر دیجیتالی ساید بای ساید

  • در فصل گرم سال باید دمای یخچال روی ۳ درجه سانتیگراد قرار داده شود.
  • برای اینکه فریزر بهتر کار کند دمای آن را بر روی منفی ۱۹ درجه قرار دهید.
  • به هنگام نصب یخچال دقت کنید که حتماً دستگاه تراز باشد.
  • دقت کنید که پایه های جلوی یخچال باید کمی بالاتر قرار بگیرد.
  • فاصله استاندارد یخچال تا دیوار حتماً باید از ۱۰ سانتیمتر بیشتر باشد.

سخن آخر

همانطور که می‌دانید فیلتر تصفیه آب یکی از موارد بسیار ضروری در ساید بای ساید می باشد که مستقیماً با سلامتی اعضای خانواده در ارتباط است. بنابراین چراغ آن را مرتب چک کنید و هر وقت که نیاز شد آن را تعویض کنید. بهتر است در فصل سرد سال یخچال را خاموش کنید تا در مصرف برق صرفه جویی شود. با توجه به معنی علائم صفحه نمایشگر ساید بای ساید که در این مقاله به آنها اشاره کردیم می توانید به صورت اصولی و درست از دستگاه خود استفاده کنید.

روش تنظیم کردن نمایشگر دیجیتالی ساید بای ساید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش تنظیم کردن نمایشگر دیجیتالی ساید بای ساید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا