لوازم اداری‌

نحوه رفع خرابی پرینتر پاناسونیک در محل | عیب یابی و تعمیر پرینتر Panasonic

ایرادات رایج پرینتر پاناسونیک | تعمیر تخصصی پرینتر پاناسونیک

پاناسونیک به عنوان یکی از شرکت های ژاپنی فعالیت درخشانی در حوزه تولید محصولات الکترونیکی همچون پرینتر دارد. پرینتر ارائه شده توسط شرکت پاناسونیک دارای بالاترین سطح کیفی می باشد. نکته قابل توجه این است که دستگاه پرینتر نیز همانند هر دستگاه دیگری دچار خرابی و اختلال می شود. برای رفع خرابی پرینتر پاناسونیک بایستی به کارشناس مربوطه آن مراجعه شود. در ادامه برخی از نکات و راه ها برای تعمیر پرینتر را بیان می کنیم.

اولین نشانه خرابی پرینتر، چاپ کمرنگ

کارتریج یکی از قطعات پرینتر می باشد که اولین نشانه خرابی آن کمرنگ و همچنین بی کیفیت بودن فرآیند چاپ است. در این صورت یک خطا روی صفحه نمایش پرینتر نمایش داده می شود. با مشاهده این موضوع دو راه شارژ نمودن کارتریج یا تعویض آن پیش روی تان خواهد بود.

استفاده از کارتریج اصل پاناسونیک و یا نوع درجه یک آن تاثیر زیادی در بهبود عملکرد و دوام آن خواهد داشت. پس چاپ کمرنگ یکی از نشانه های خرابی پرینتر پاناسونیک می باشد. به طور کلی پرینتر پاناسونیک کیفیت و دوام بسیار بالایی دارد، اما شارژ مداوم کارتریج قدیمی و خرید کارتریج بی کیفیت آسیب زیادی به آن وارد می کند.

مشاهده مجدد اخطار اتمام کارتریج

گاها با اینکه زمان زیادی از شارژ یا تعویض کارتریج نگذشته است، پیام اتمام کارتریج نمایش داده می شود‌. برخی اوقات به سبب نصب اشتباه کارتریج این پیغام نمایان خواهد شد. به این صورت که درون کارتریج یک قطعه نازک به منظور ارتباط آن با پرینتر طراحی‌ شده است.

اگر کارتریج به درستی درون پرینتر قرار نگیرد، تشخیص تراشه نازک (چیپست) برای پرینتر مشکل خواهد بود. در نتیجه به علت عدم تشخیص تراشه پیام خالی بودن کارتریج اعلام می شود. پس برای نصب درست کارتریج از افراد متخصص کمک بگیرید.

مشاهده پیغام خالی بودن تونر

امروزه پرینترهای ۴ منظوره پاناسونیک مدل KX سری MB2000 در کشور ایران طرفداران زیادی دارد. یکی از مواردی که به عنوان خرابی پرینتر پاناسونیک تلقی می شود، پیغام خالی شدن تونر است.

این موضوع در حالی اتفاق می افتد که هنوز مدتی از تعویض کارتریج تونر سپری نشده است. حال سوال اینجاست که این مشکل را چگونه حل نماییم. در ادامه مراحل آن را بررسی می نماییم:

پرینتر را از برق بکشید.

وقتی که پرینتر از برق جدا می شود و مجددا به آن متصل می گردد، تمام تنظیمات را از اول بررسی می کند. در نتیجه دیگر پیغام خالی بودن تونر ظاهر نمی شود. در صورتی که این روش اثر چندانی نداشت مراحل زیر را طی کنید.

 • فشردن دکمه “option”
 • فشردن دکمه “۰۰”

سپس زمانی که کلمه “accept” بر صفحه نمایش پرینتر ظاهر شد کاور پرینتر را ببندید. با انجام این روند مشکل پرینتر کاملا حل می شود.

مواجه با مشکلات نرم افزاری هنگام پرینت

برخی اوقات پرینتر در حین کار با اختلالات نرم افزاری رو به رو می گردد. در این زمان نرم افزار پرینتر نیاز به بروزرسانی دارد. یکی از  نکات مهم برای کارکرد درست پرینتر نصب صحیح درایور می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع ماشین‌های اداری و کاربرد هر کدام از آنها

برای اطمینان از نصب درست درایور به بخش کنترل پنل مراجعه نمایید. سپس در قسمت پرینتر ها (Printers) به دنبال نام دستگاه خود بگردید. اگر نام پرینتر پاناسونیک موجود بود، پس نصب درایور به درستی صورت گرفته است.

در نتیجه نصب درایور ویژه برای پرینتر پاناسونیک امری ضروری است. سی دی درایور داخل جعبه پرینتر پاناسونیک قرار دارد. بعد از نصب درایور باید در Properties بر روی گزینه Print Test Page کلیک نمایید.

در نظر داشته باشید که به هم ریختن تنظیمات اصلی پرینتر موجب بروز اختلال های زیادی می گردد. به همین خاطر از دانش یک نیروی ماهر برای درست نمودن آن بهره بگیرید.

دلایل پرینت کم‌ رنگ

گاهی اوقات دلیل خرابی پرینتر پاناسونیک گیر کردن کاغذ درون آن می باشد. این موضوع منجر ایجاد پرینت هایی کم رنگ و بی کیفیت خواهد شد. همچنین استفاده از کاغذ های غیر استاندارد برای پرینت سبب اختلال در عملکرد پرینتر می گردد. برخی اوقات نیز مشکلات به دلیل  وجود منگنه و سوزن در کاغذ ایجاد می شوند.

به منظور جلوگیری از بروز این مشکل دفترچه راهنمای پرینتر را مورد بررسی قرار داده و انواع کاغذهای مجاز به استفاده را مطالعه کنید. شایان ذکر است که هرگز از کاغذ های مرطوب و آلوده برای پرینت استفاده نکنید.

تعمیر پرینتر پاناسونیک در محل

دلیل نمایش اخطار spooler

گاهی اوقات پرینتر مدت زمانی در حالت چاپ نگه داشته می شود. این موضوع به آن دلیل ایجاد می شود که پس از انجام فرآیند پرینت، چاپگر اطلاعات را در حافظه ذخیره نخواهد کرد.

این عمل باعث بروز اختلال در حافظه پرینتر پاناسونیک می گردد. برای رفع این مشکل تنها صفحه و محتوای داخل spooler را پاک نمایید. بعد از آن پروسه پرینت از سر گرفته خواهد شد.

ایجاد خطوط عمودی روی کاغذ

پرینتر نیز مانند هر وسیله دیگری نیاز به تمیزکاری دارد. وجود گرد غبار در پرینتر منجر به ایجاد اختلال در عملکرد پرینتر می گردد. این موضوع وقتی جدی می شود که با انجام پرینت شاهد خطوطی عمودی روی صفحه ها هستید. متخصصین پرینتر پیشنهاد می کنند، پرینتر بر اساس یک دوره زمانی منظم تمیز گردد.

حال وابسته به اینکه پرینتر به چه میزان مورد استفاده قرار می گیرد، بازه زمانی تمیز نمودن آن کوتاه تر خواهد شد. در مجموع تمیز کاری ماهانه پرینتر یکی از الزامات برای دوام دستگاه می باشد. به ویژه زمانی که تغییرات کوچک و اختلالاتی در پرینت ها مشاهده شد.

نحوه تمیز نمودن پرینتر پاناسونیک

برای جلوگیری از خرابی پرینتر پاناسونیک تمیز کاری آن امری مهم است. مراحل تمیز نمودن پرینتر به شرح ذیل است:

 •  پرینتر را خاموش نموده و از پریز جدا نمایید.
 • پس از خنک شدن چاپگر، با یک دستمال مرطوب به تمیزکاری بپردازید.
 • به هیچ وجه از مواد شیمیایی برای پاکسازی پرینتر استفاده نکنید.
 • در ابتدا بهتر است به پاکسازی بدنه خارجی پرینتر بپردازید.
 • هد پرنیتر را با دستمال آغشته به الکل ایزوپروپیل تمیز کنید.

توجه داشته باشید که برخی از پرینتر ها مجهز به سیستمی برای پاکسازی خودکار هد پرینتر می باشند. همچنین این موضوع در دفترچه پرینتر پاناسونیک ذکر شده است، در غیر این صورت بایستی به پاکسازی دستی آن بپردازید.

مشکل روشن نشدن پرینتر پاناسونیک

ایجاد این نوع اختلالات در مبحث خرابی پرینتر پاناسونیک به دلایل سخت افزاری و همچنین نرم افزاری بر می گردد. در صورتی که با فشردن کلید پاور چاپگر پاناسونیک، دستگاه رونش نشود جریان برق و اتصالات را بررسی نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  پاک کردن حافظه پرینتر | همه چیز در مورد هیستوری پرینت شما

گاهی اوقات مشکلات به راحتی قابل حل خواهند بود. همچنین بروز مشکل در پریز برق و یا محافظ از روشن شدن پرینتر جلوگیری خواهد کرد. پس قبل از هر چیز بررسی اتصالات کمک بسیار زیادی به رفع مشکلات پرینتر می نماید.

با امتحان روش های بالا و روشن نشدن دستگاه، اتصالات میان پرینتر و کامپیوتر را بررسی کنید. سازگاری کابل با مدل چاپگر یکی از امور مهم برای عملکرد صحیح آن به حساب می آید.

در صورتی که دستگاه روشن باشد، چراغی سبز روشن خواهد شد. در غیر این صورت بایستی از یک نیروی متخصص برای تعمیر آن کمک بگیرید.

بروز پیغام خطای Windows cannot connect to the printer

در ابتدا برای رفع خرابی پرینتر پاناسونیک از وجود جریان برق اطمینان یابید. برخی اوقات ظاهرا پرینتر روشن است، اما فرآیند پرینت رخ نمی دهد. به طوری که روی صفحات چیزی چاپ نمی شود.

در این زمان اتصالات بین سیستم و پرینتر را مورد بررسی قرار دهید. احتمالا خرابی کابل و همچنین جدا شدن آن از دستگاه باعث بروز چنین مشکلاتی خواهد شد.

رفع مشکل پرینتر با پورت موازی (LPT)

 • برای رهایی از اختلالات ایجاد شده در پرینتر (LPT) تنظیمات مذکور را بررسی کنید.
 • ابتدا به تنظیمات CMOS سیستم بروید و از فعال بودن پورت موازی اطمینان یابید.
 •  در صورتی که پورت موازی در حالت ECP تنظیم است، در حالتی دیگر آن را امتحان نمایید.
 • در صورت استفاده مشترک از پورت موازی با دستگاه هایی همچون اسکنر، اتصال آن را قطع نمایید.
 • سپس می توانید از سلامت پورت دستگاه خود اطمینان حاصل کنید.

ایجاد لکه روی اسناد

بروز لکه روی صفحه های پرینت گرفته شده، نشانه کثیف شدن پرینتر پاناسونیک است. گاها لکه هایی خاکستری نیز در اسناد مشاهده می شود که به دلیل در معرض آفتاب بودن پرینتر ایجاد می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل دستگاه را تمیز نموده و در مکانی مناسب قرار دهید. لازم به ذکر است کاغذ های مورد استفاده باید از استاندارد لازم برخوردار باشند.

خاموشی چراغ های پرینتر

گاهی اوقات ممکن است با مشکل روشن نشدن چراغ های پرینتر مواجه شوید. به طوری که تمام چراغ های تعبیه شده بر روی دستگاه خاموش هستند. برای رفع این مشکل جریان برق و همچنین سیم پرینتر را ارزیابی نمایید.

تعمیر پرینتر پاناسونیک در محل

کلام پایانی

مشکل خرابی پرینتر پاناسونیک برای بسیاری از شرکت داران و همچنین افرادی که از کامپیوتر استفاده می کنند، رخ می دهد. از این رو بهره گیری از تخصص برخی از مراکز سیار همانند ایبک امداد این مشکل را به طور کامل برطرف می نماید.

در این صورت نیازی به مراجعه به مراکز تعمیر پرینتر نخواهد بود و مرکز تخصصی ایبک امداد در محل به تعمیر آن می پردازد. پس دسترسی و ارتباط با این مجموعه تخصصی آسان می باشد. دیگر نیازی نیست وسایل خراب را به محل مورد نظر ببرید و تنها با یک تماس، متخصصان ایبک امداد از هر کجا از کشور ایران حضور می یابند.

خرابی پرینتر پاناسونیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

رفع خرابی پرینتر پاناسونیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا