خدمات نظافتی

ترفند های مهم مرتب کردن کمد لباس به روش ساده و اصولی

حتماً شما هم می خواهید کمد لباس مرتب و منظمی داشته باشید. مشکل بی نظمی در کمد لباس می تواند به دلیل عدم فضای کافی جهت قرارگیری لباس ها باشد. معمولاً اشخاصی که دارای لباس های زیادی هستند با این مشکل هم روبرو می شوند. البته فقط تا زدن لباس و چیدن لباس ها در کمد کافی نیست باید برای این کار نظم و ترتیب داشته باشید و چند ترفند مهم را برای مرتب کردن کشو ها و کمد لباس یاد بگیرید. در این مقاله از مجله ایبک این ترفندهای مهم را به شما آموزش خواهیم داد.

مرتب کردن کمد لباس

اگر می خواهید کمد لباس را مرتب کنید ولی با کوهی از کیف و کفش و لباس های فراوان روبرو شده اید و نمی دانید که کار خود را چگونه شروع کنید، به هیچ وجه نگران نباشید. ما در این مقاله ابتدا مراحل کلی را جهت مرتب کردن کمد لباس که باید انجام دهید، برای شما توضیح می دهیم و بعد از آن، ترفندها و تکنیک های اصولی را برای مرتب کردن کمد لباس برای تان بیان می کنیم تا به شما کمک کند همیشه کمدی مرتب و منظم داشته و از تماشای داخل کمد لذت ببرید.

۱- ابتدا کمد لباس را کاملاً خالی کنید.

برای مرتب کردن کمد لباس در اولین مرحله، تمام چیزهایی که در داخل کمد شما قرار دارد را خالی کنید و در گوشه اتاق بگذارید. توصیه می کنیم تمام لباس ها را تفکیک کرده و در گوشه اتاق قرار دهید؛ زیرا با اینکار در مراحل بعدی کار شما راحت تر خواهد شد. بعد از خالی کردن کمد لباس، باید کف کمد و دیواره های آن را تمیز کنید و جاروبرقی بکشید و به وسیله اسپره های مخصوص سطوح کمد را پاک کنید.

۲- لباس های قدیمی را که لازم ندارید دور بریزید.

حالا وقت آن رسیده که با لباس های قدیمی و غیر قابل استفاده خداحافظی کنید؛ زیرا این لباس ها فقط کمد شما را شلوغ خواهند کرد. لباس هایی که مدت زیادی از آنها استفاده نشده و یا آنها را دوست ندارید و یا غیر قابل استفاده هستند باید دور ریخته شوند تا کمد شما برای لباس های مورد علاقه تان جا داشته باشد. این کار می‌تواند به مرتب شدن کمد، کمک بیشتری بکند. بعد از اینکه لباس های اضافه را دور ریختید، می توانید از آنها برای گردگیری استفاده کنید و یا اگر لباس ها قابل استفاده هستند آنها را به دیگران ببخشید.

مرتب کردن کمد لباس

۳- لباس های زمستانی و تابستانی را از هم جدا کنید.

مهمترین قسمت چیدن لباس ها ، جدا کردن لباس های زمستانی و تابستانی از یکدیگر است. این کار باعث خلوت شدن کمد و منظم شدن لباس ها شده و شما می توانید به راحتی لباس های مربوط به هر فصل را پیدا کنید. به جز لباس ها، کیف و کفش ها را هم باید بر اساس فصل از هم جدا کنید و در گوشه بگذارید.

در این مرحله شما دو کار می‌توانید انجام دهید یکی این که قسمتی از کمد را که به راحتی به آن دسترسی ندارید برای لباس هایی که مربوط به آن فصل نمی باشند، قرار دهید و یا اینکه از کیسه های بزرگ برای جمع کردن لباس های غیر قابل استفاده کمک بگیرید. کیسه های وکیوم در بازار موجود بوده و بسیار ضخیم و مناسب هستند که می توانید لباس های حجیم زمستانی را تا کرده و در داخل این کیسه ها بگذارید و بعد به وسیله جاروبرقی، کیسه ها را وکیوم کنید تا حجم این لباس ها کم شده و فضای کمتری را اشغال کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک حمام دستشویی

۴- مرتب کردن لباس ها

حالا که مشخص شده لباس های زمستانی را کجا می خواهید قرار دهید، باید به سراغ لباس های همین فصل بروید. برای اینکه لباس ها را در جایی مناسب قرار داده و بتوانید از آنها درست استفاده کنید، کافی است که انواع لباس ها مثل تیشرت، کفش، شلوار و… را اولویت بندی کنید و برحسب مقدار استفاده، آنها را تفکیک کنید.

لباس هایی را که نیاز دارید در اولویت قرار داده و در جای مناسب بگذارید. به این شکل که برای هر نوع وسیله ای مثل کفش، شلوار و… یک قسمت جداگانه در کمد خود در نظر بگیرید و آنهایی که بیشتر در روز از آن استفاده می کنید در جلوی کمد قرار دهید تا به آن دسترسی راحت تری داشته باشید. با این کار از به هم ریختگی دوباره کمد جلوگیری می کنید.

در ادامه می خواهیم شما را با ترفندهای مهم برای مرتب کردن کمد لباس آشنا کنیم:

چند ترفند مهم برای مرتب کردن کمد لباس

مواردی را که در ابتدا برایتان توضیح دادیم مراحل کلی برای مرتب کردن کمد لباس شما بود. حالا باید ترفندها و تکنیک های مهمی را یاد بگیرید تا به شما کمک کند که بتوانید لباس ها را به طور منظم و تمیز در داخل کمد بچینید تا جای کمتری هم بگیرد. مانند نحوه چیدن لباس ها در داخل کشو و یا تا زدن جوراب ها، می تواند برای چیدمان کمد به شما کمک زیادی بکند.

۱- روش تا زدن لباس ها جهت مرتب کردن کشوی لباس

یکی از ترفندهای مهم برای مرتب بودن کشوی لباس، روش درست و صحیح تا کردن لباس ها است. باید لباس را به کوچک ترین شکل ممکن تا کنید تا جا برای همه لباس ها باقی بماند. می توانید لباس ها را برحسب طرح و رنگ هم دسته بندی کنید و در کمد بگذارید. یکی از روش های جالب برای قرار دادن لباس در کمد، رول کردن لباس ها است. این روش برای تیشرت، روسری و شال بسیار مناسب است. به این صورت دیگر لباس‌های شما چروک نخواهد شد و به راحتی هم می‌توانید آن‌ها را در کشوی لباس پیدا کنید.

۲- روش تا کردن جوراب ها

یکی از ترفندهای مهم برای مرتب کردن کشو ها، تا کردن درست جوراب ها می باشد. بیشتر افراد عادت دارند جوراب ها را بدون تا کردن در کشو قرار دهند و این باعث به هم ریختگی کشو خواهد شد. برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید، بهتر است در کشو ها از جدا کننده استفاده کنید. جداکننده ها یک وسیله کاربردی می باشند که می توان برای مرتب کردن کشو ها از آن کمک گرفت. می توانید در هر کشویی، از جدا کننده مناسب با آن استفاده کنید.

جوراب ها را تا کرده و به طور مرتب در جداکننده قرار دهید و سپس آن را در کشو بگذارید. به این ترتیب هر زمان که جورابی را بخواهید به راحتی می توانید آن را پیدا کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش های کاربردی جهت تمیز کردن چدن گاز | نحوه تمیز کردن چدن گاز

۳- مرتب کردن کشو عینک ها

برای عینک ها می توانید در یک کشو از جدا کننده، استفاده کنید و یا اینکه یک چوب لباسی را برداشته و برای مرتب کردن عینک از آن کمک بگیرید به اینصورت که عینک ها را بطور مرتب روی آن با دسته آویزان کنید و در کمد لباس قرار دهید.

۴- مرتب کردن و چیدن روسری ها در کمد لباس

برای قرار دادن روسری ها در کمد، می توانید از چوب لباس های مخصوص شال و روسری استفاده کنید و آنها مرتب و منظم روی چوب لباسی قرار دهید یا می توانید روسری ها را رول کرده و در یک کشو جداگانه بگذارید.

۵- مرتب کردن کیف ها داخل کمد لباس

برای مرتب کردن کیف های خود می توانید از آویزهای مخصوص کیف استفاده کنید. این آویزها در بازار موجود هستند که باید یکی از آنها خریداری کرده و کیف ها را در داخل کمد آویزان کنید. البته از طبقه ها هم می توان برای چیدن کیف ها استفاده کرد. فقط باید طبقه مخصوصی را برای کیف ها در نظر بگیرید تا بتوانید به راحتی کیف مورد نظر خود را پیدا کنید.

۶- روش مرتب کردن کمد لباس های کوچک

ترفند های مهم را برای مرتب کردن کمد لباس یاد گرفتید. حالا باید چند ترفند هم برای مرتب کردن لباس های کوچک در کمد، برایتان بیان کنیم. برای مرتب کردن لباس های کوچک بهتر است از جدا کننده ها و یا میله ای برای این کار استفاده کنید. می توانید یک میله عمودی را در کمد نصب کرده تا جای بیشتری جهت آویزان کردن لباس برای خود درست کنید و یا اینکه به وسیله تخته های کوچک که در کشو قرار می دهید جایی برای لباس های کوچک خود در نظر بگیرید.

جدا کننده کشو چیست؟

جدا کننده کشو یک وسیله کاربردی است که می توان به راحتی به وسیله آنها وسایل کوچک را در کشو مرتب کرد. جداکننده ها جنس های مختلفی دارند از قبیل پلاستیکی، فلزی و چوبی. جداکننده می تواند کمک زیادی برای مرتب کردن کشو ها به شما بکند. به همین دلیل توصیه می کنیم حتماً چند جداکننده مناسب خریداری کرده و در کشوها از آنها استفاده کنید تا کشوی شما مرتب و تمیز شود.

در صورتی که جدا کننده نداشتید چند تخته آماده کرده و آنها را به صورت منظم در داخل کشو قرار دهید. به این ترتیب می توانید خودتان جداکننده بسازید و وسایل کوچک را به طور مرتب در داخل کشوها قرار دهید.

مرتب کردن کمد لباس

سخن پایانی

در این مقاله از مجله ایبک شما را با ترفندها و تکنیک های مرتب کردن کمد لباس آشنا کردیم. بیشتر افراد دوست دارند که کمد لباس آنها تمیز و مرتب باشد و از دیدن آن لذت ببرند. شاید تا حالا با این ترفندها آشنا نبوده باشید، حالا که آنها را آموختید بهتر است وقت را هدر نداده و به سراغ کمد لباس خود بروید و برای فصل جدید آنها را مرتب کنید. می توانید به کمد لباس خود قفسه و کشو هم اضافه کنید تا از تمام فضای کمد استفاده بهینه کرده باشید.

ترفند های مهم مرتب کردن کمد لباس به روش ساده و اصولی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چند ترفند مهم برای مرتب کردن کمد لباس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا