آشپزی

روش پخت پیتزا مخلوط خانگی با طعمی بی نظیر و فست فودی

طرز تهیه پیتزا مخلوط | مراحل پخت خمیر پیتزا

یکی از خوشمزه ترین پیتزا در میان ایرانی ها پیتزا مخلوط می باشد که به دلیل پرملات بودن طرفداران زیادی دارد. در این پیتزا انواع سبزیجات و مواد پروتئینی وجود دارد، که برای تهیه آن باید طبق نکات مهم در این زمینه پیش رفت، تا یک پیتزا مخلوط خوشمزه را بتوان آماده کرد. درست کردن پیتزا مخلوط خانگی به شما کمک می کند، با کمترین زمان و هزینه ای مناسب اقدام به آماده کردن این فست فود خوشمزه کنید. طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی یکی از ساده ترین روش های موجود در بین انواع دستورهای پخت پیتزا می باشد که بسیار سریع حاضر خواهد شد. شما با تهیه این پیتزا در منزل می توانید از لحاظ بهداشتی آسوده خاطر باشید و طعم فوق العاده ای از پیتزا را تجربه کنید. معمولا پیتزاهای مختلفی وجود دارند که بین این همه پیتزا، پیتزا مخلوط از طرفداران بیشتری برخوردار بوده و مناسب تمامی افراد می باشد.

طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی

برای درست کردن پیتزا مخلوط خانگی ابتدا باید خمیر پیتزا را آماده کنید و سپس به آماده سازی مواد درون پیتزا بپردازید. با درست کردن خمیر به روش سنتی می توایند یک بافت نرم و سبکی را برای خمیر پیتزا خود تجربه کنید.

برای آماده سازی پیتزا مخلوط، به مراحل زیر دقت کنید تا با رعایت نکات لازم بهترین پیتزا را در خانه تهیه نمایید و در کنار عزیزان خود از خوردن آن لذت ببرید. مواردی که برای تهیه پیتزا مخلوط در ادامه گفته می شود، برای چهار پیتزا یک نفره است، که شما از این طریق می توانید مواد را کم و زیاد کنید.

تهیه خمیر پیتزا

برای درست کردن یک پیتزا مخلوط خانگی، شما نیاز به یک خمیر مناسب دارید. البته به جز این مورد به مواد دیگری نیز نیاز است. موارد مورد نیاز برای تهیه خمیر پیتزا، شامل موارد زیر می باشد.

آب ولرم: ۶۰۰ میلی لیتر

شکر: ۱ قاشق چایخوری

آرد سفید چند منظوره: ۷ فنجان

روغن زیتون: ۶ قاشق غذاخوری

خمیر مایه: ۲ قاشق چایخوری

مرحله اول

برای تهیه خمیر پیتزا ابتدا خمیر مایه را درون آب ولرم بریزید و اجازه دهید چند دقیقه مخمر به عمل آید. حواستان باشد آب بیش از اندازه گرم نباشد، زیرا ممکن است میکروارگانیسم های مخمر را از بین ببرد و سبب ترش شدن خمیر شما شود. بعد از گذشت چند دقیقه بر روی سطح آب حباب هایی را مشاهده می کنید که حاصل فعالیت باکتری های خمیر مایه است.

در صورت عدم ایجاد حباب بر روی آب، به احتمال زیاد مخمر شما کهنه بوده و یا اینکه آب مصرفی بیش از اندازه گرم بوده است. با این وجود اگر حبابی مشاهده نکردید، از استفاده آن در خمیر پرهیز کنید و دوباره به آماده سازی مخمر بپردازید.

مرحله دوم

بعد از آماده سازی مخمر حالا باید آرد را به محلول عمل آمده مخمر اضافه کنید و به ترکیب آن بپردازید. در این مرحله تا زمانی که خمیر به دست نچسبد، باید آرد را به آرامی اضافه کنید، البته آرد بیش از اندازه سبب سفت شدن خمیر می شود که در این صورت در هنگام پخت ممکن است بافتی نرم نداشته باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  طرز تهیه پنکیک صبحانه به روش خانگی با طعمی بی نظیر | ساده ترین روش پخت پنکیک

در همین مرحله می توانید شکر و نمک را نیز به مواد در حال ترکیب اضافه کنید. و به مدت ده دقیقه به صورت مکرر ورز دهید تا خمیر به خوبی پف کند. و در هنگام پخت بافتی مرغوب داشته باشد. در ورز دادن خمیر سهل انگاری نکنید و تنبل نباشید. زیرا خمیری که به خوبی ورز داده شود، اگر انگشت را درون آن فشار دهید و سپس بردارید خمیر به حالت اول خود بر می گردد و حالت ارتجاعی پیدا می کند.

مرحله سوم

بعد از مخلوط کردن آرد با مخمر به عمل آمده، حالا مقداری روغن زیتون به خمیر اضافه کنید، البته در صورت نداشتن روغن زیتون، روغن پخت و پز هم مناسب می باشد، ولی روغن زیتون به دلیل عطر و طعمی که دارد، می تواند بهترین گزینه برای خمیر پیتزا باشد. شما با طی این مراحل یک خمیر پیتزا فوق العاده آماده کرده اید که می توانید برای تهیه انواع پیتزا از جمله پیتزا مخلوط از آن استفاده کنید.

مرحله چهارم

بعد از آماده سازی خمیر آن را درون یک کاسه شیشه ای قرار دهید و درب آن را بپوشانید و اجازه دهید به مدت دو ساعت خمیر به خوبی استراحت کند. استراحت خمیر حداقل دو ساعت می باشد. ولی شما می توانید تا ۲۴ ساعت هم خمیر را استراحت دهید و نتیجه مطلوبی از پخت آن به دست آورید.

همچنین اگر برایتان استراحت ۲۴ ساعته خمیر ممکن نبود، همان دو ساعت کافی است. یک نکته ای که در مورد خمیر پیتزا مهم می باشد، این است که اگر امکان تهیه خمیر در خانه برایتان وجود نداشت، می توانید از خمیرهای نیمه آماده سوپرمارکتی استفاده کنید. پس انتخاب خمیر پیتزا بستگی به سلیقه خود افراد دارد. اما در نظر داشته باشید، کیفیت خمیر پیتزا خانگی مرغوب تر و بهتر می باشد.

طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی

تهیه‌ تاپینگ پیتزا

برای آماده سازی تاپینگ پیتزا مخلوط و یا همان مواد روی پیتزا می توانید بر اساس سلیقه خود از سبزیجات به همراه مواد پروتئینی استفاده کنید. معمولا برای آماده سازی تاپینگ پیتزا دستور ثابتی وجود ندارد، زیرا افراد بر اساس طبع و مزاج خود به آماده کردن مواد روی پیتزا اقدام می کنند. با این وجود یکی از رایج ترین موادی که اکثر افراد برای آماده سازی پیتزا از آن استفاده می کنند، شامل موارد زیر است:

  • استفاده از سوسیس و کالباس مرغوب
  • استفاده از گوشت چرخ کرده به جای سوسیس
  • در صورت استفاده از گوشت چرخ کرده مقداری پیاز و جوز هندی
  • سس گوجه فرنگی یا کچاپ
  • قارچ
  • فلفل دلمه ای
  • ذرت
  • زیتون سیاه
  • آویشن
  • پنیر پیتزا

این مواردی که برای تاپینگ پیتزا ذکر شده است، براساس سلیقه افراد انتخاب می شود و در صورت تمایل می توان مواردی را حذف و یا بیشتر کرد. معمولا پیتزا مخلوط، یک پیتزا سنگین و پرملات می باشد که در این صورت باید از انواع زیادی مواد پروتئینی و سبزیجات استفاده نمود. برای قرار دادن مواد بر روی خمیر باید طبق مراحل زیر عمل کنید تا کیفیت خوبی از پیتزا مخلوط خانگی را بتوانید تهیه نمایید.

مرحله اول

ابتدا برای تهیه پیتزا فر را نیم ساعت قبل از قرار دادن پیتزا، در دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. قبل از قرار دادن مواد پیتزا بر روی خمیر باید خمیر را در سینی فر قرار دهید و درون فر از قبل گرم شده بگذارید تا به مدت ده دقیقه خمیر کمی نیم پز شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش پختن چند کباب با سولاردام و مایکروویو

مرحله دوم

بعد از گذشت ده دقیقه که خمیر نیم پز شد، حالا می توانید مواد را بر روی خمیر قرار دهید. برای قرار دادن تاپینگ، ابتدا مقداری سس کچاپ و یا هر سس دیگری را بر سطح خمیر توسط یک قلمو سیلیکونی پخش کنید. بعد از پخش کردن سس حالا کمی پنیر پیتزا را بر روی سس ریخته که البته مقدار پنیر نباید زیاد باشد. حالا می توانید سوسیس و کالباس یکدست خورد شده را به شکل منظم بر روی پنیر بگذارید.

در صورت استفاده از سوسیس و یا کالباس نیازی نیست آن ها را به صورت جداگانه تفت دهید. زیرا درون فر به راحتی سرخ می شوند، اما اگر قصد دارید از گوشت چرخ کرده استفاده کنید، حتما قبل از قرار دادن بر روی خمیر آن را جداگانه تفت دهید تا نیم پز شده و از حالت خامی خارج گردد.

مرحله سوم

برای آماده سازی گوشت چرخ کرده برای استفاده در پیتزا، کافی است درون تابه پیاز را رنده کنید و با کمی روغن شروع به تفت دادن آن نمایید. بعد از سبک شدن پیاز حالا می توانید گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و به خوبی تفت دهید تا گوشت ها از هم باز شوند.

در این مرحله می توانید به گوشت نمک، فلفل، زردچوبه و جوز هندی اضافه کنید، که استفاده از جوز هندی طعم و مزه خوبی به گوشت شما می دهد. بعد از آماده شدن گوشت شعله را خاموش کنید و اجازه دهید حرارت گوشت کم شود و سپس بر روی خمیر آن را قرار دهید.

مرحله چهارم

بعد از قرار دادن مواد پروتئینی بر روی خمیر مورد نظر حالا سبزیجات دلخواه مثل زیتون، ذرت، قارچ و فلفل دلمه ای را اضافه کنید. استفاده از سبزیجات کاملا سلیقه ای می باشد که افراد بر باب طبع خود از آن ها استفاده خواهند کرد. همچنین نیازی به تفت دادن سبزیجات وجود ندارد، زیرا به راحتی درون فر هم پخته شده و هم سرخ خواهند شد.

مرحله پنجم

بعد از قرار دادن تمامی تاپینگ بر روی خمیر، حالا مقداری پنیر پیتزا بر روی مواد بریزید تا کاملا سطح آن ها را بپوشاند. میزان استفاده از پنیر پیتزا کاملا سلیقه ای بوده که بعضی از افراد برای کشدار شدن بیشتر پیتزا از مقدار زیادی پنیر استفاده خواهند کرد. در انتها مقداری آویشن می توانید بر روی پنیر بریزید تا طعم و مزه خوبی از پیتزا را تجربه کنید.

طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی

مرحله ششم

در انتها، سینی پیتزا را به مدت نیم ساعت درون فر ۱۷۰ درجه سانتی گراد قرار دهید که زمان پخت این پیتزا در مواردی شاید کمتر و یا بیشتر باشد. ولی به طور معمول تا نیم ساعت درب فر را باز نکنید. زیرا کمتر از این مدت امکان پخت وجود ندارد. بعد از گذشت نیم ساعت حالا برای برشته شدن پنیر، کافی است به مدت دو دقیقه گریل فر را روشن کنید تا پیتزا مخلوط شما آماده و قابل سرو شود.

نتیجه گیری

طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی بسیار راحت می باشد. شما با رعایت نکات موردنظر می توانید در سریعترین زمان ممکن بهترین و با کیفیت ترین پیتزا مخلوط را درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا