تعمیرات یخچال

دلیل بوی سوختگی یخچال | علت سوختگی یخچال

بوی سوختگی یخچال بسیار نگران کننده می باشد. اگرچه ممکن است برای برخی از ما اینطور نباشد. اما یکی از مواردی که باید فورا مورد بررسی قرار گیرد بوی سوختگی در یخچال است. این احتمالاً به دلیل گرم شدن سیم کشی مربوط به برق یخچال است. سوختن سیم های برق یخچال و آتش سوزی ناشی از آن حادثه ای خطرناک می باشد. سالانه افراد زیادی در اثر حوادث ناشی از سوختگی و همچنین آتش سوزی لوازم برقی دچار سانحه سوختگی و مرگ می شوند. به همین دلیل اگر در زمان باز کردن درب یخچال احساس بوی سوختگی کردید باید فورا با یک تکنسین حرفه ای برای بررسی دلیل بوی سوختگی یخچال تماس بگیرید.

در هنگام احساس بوی سوختگی یخچال چه باید کرد

قبل از انجام هر کاری باید از بوی سوختگی یخچال اطمینان پیدا کنید. منظور این است که مشخص کنیم بوی سوختگی از کجا می آید. گاهی اوقات این می تواند به دلیل گرم شدن سیم کشی درونی دستگاه باشد. این امر باعث می شود بدنه پلاستیکی یخچال گرم شود. به همین علت بوی سوختن پلاستیک به مشام شما می رسد.

اولین اقدام این می باشد که به دنبال علائم گرمای بیش از اندازه در داخل یا خارج یخچال باشید. همچنین ممکن است دود احتراق را مشاهده کنید. اگر قسمتی از یخچال به طور قابل توجهی داغ است، آن قسمت را علامت بزنید. همچنین امکان دارد مواد غذایی درون یخچال فاسد شده باشد. هنگام تشخیص بوی سوختن یخچال بسیار مراقب باشید. به هیچ سیم سوخته ای دست نزنید. زیرا بسیار خطرناک می باشد و ممکن است باعث برق گرفتگی گردد.

دلیل بوی سوختگی یخچال

دلیل بوی سوختگی یخچال را چگونه باید پیدا کرد

اولین علامتی که باید به آن توجه کرد گرم شدن بیش از اندازه سیم کشی برق یخچال می باشد. اگر کابل های برق معیوب باشند، یخچال بوی سوختگی می دهد. گرم شدن بیش از حد سیم ها می تواند باعث سوختن پوشش عایق آنها گردد. اما اگر منبع سوختگی به سیم های یخچال مربوط نبود، دلایل احتمالی زیر را چک کنید. گاهی مواقع بوی سوختگی می تواند از لامپ درون یخچال باشد. گاهی اوقات این اتفاق در قسمت های داخلی بدنه یخچال یا در فضای عقب آن رخ می دهد. اگر قسمتی از یخچال داغ است، اتصالات را لمس نکنید. اولین قدم این می باشد که یخچال خود را از برق جدا کنید. در ادامه برای یافتن و رفع مشکل با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید. به طور کلی دلیل بوی سوختگی یخچال امکان دارد هر کدام از موارد ذکر شده در ادامه باشد.

بوی سوختگی از لامپ یخچال به چه علت است

به طور کلی بوی سوختگی یخچال همیشه از مشکل برقی نشات می گیرد. در بعضی اوقات این مشکل به دلیل خاموش نشدن لامپ درون یخچال در هنگام بسته بودن در می باشد. در این صورت لامپ خیلی زیاد گرم می شود. گرم کردن لامپ همچنین باعث ایجاد گرما در محیط اطراف و سوختن بعضی از کابل ها و اتصالات می شود. در این مواقع باید دکمه لامپ یخچال را چک کنید. در زمان باز بودن درب یخچال دکمه را فشار دهید. اگر لامپ یخچال قطع نشد مشکل از دکمه می باشد. اگر یخچال استاندارد نباشد نیز با این مشکل مواجه می شود که بعد از بستن درب دستگاه همچنان لامپ روشن باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر و نگهداری یخچال کنوود KENWOOD | مشکلات متداول

بوی سوختگی از سیم کشی داخلی یخچال به چه علت است

یخچال ها جزو آن دسته از لوازم خانگی هستند که شبانه روز کار می کنند. احتمالاً در میان تمام لوازم خانگی، یخچال ها تنها اینگونه هستند. بنابراین احتمال خرابی یخچال ها بیشتر است. بعضی مواقع پوسیدگی و خرابی سیم کشی داخلی علت بوی سوختن یخچال می باشد. بوی سوختگی در یخچال خیلی خطرناک است زیرا در اثر گرمای بیش از حد احتمال آتش سوزی بالا می رود. در این مواقع ابتدا باید یخچال را از برق جدا کنید. با این حال، امروزه خیلی از یخچال ها مدرن دارای فیوزهایی می باشند که در مواقع وقوع چنین مشکلاتی، یخچال را خاموش می کنند.

مشکل برق کشی ساختمان باعث بروز بوی سوختگی در یخچال می شود

در بعضی مواقع بوی سوختگی دلیلی بیرون از یخچال دارد. در این صورت مشکل اصلی سیم کشی برق ساختمان می باشد. فرسودگی و قدیمی بودن سیم کشی برق ساختمان می تواند در یخچال نوسانات برق ایجاد کند. این امر به مرور زمان منجر به پوسیدگی سیم کشی و خرابی قطعه های یخچال می شود. ساختمان های قدیمی از نظر برق کشی عمدتا مشکل دارند اما فیوز کنتور برق ساختمان این مشکل را تا حدودی برطرف کرده و از اتفاق افتادن آتش سوزی جلوگیری می کند.

کار بیش از حد المنت باعث ایجاد بوی سوختگی در یخچال می شود

یخچال و فریزر قطعه ای به نام ترموفیوز دارند. این قطعه -فیوز حرارتی نیز معروف است. وظیفه ترموفیوز کنترل المنت حرارتی است. در کل، ترموفیوز یخچال ها برای قطع عنصر دمای بالا مورد نیاز است. گاهی امکان دارد این قطعه وظیفه اتصال و قطع برق خود را از دست بدهد. به این صورت که دمای یخچال به طور غیر عادی افزایش می یابد. در چنین شرایطی احتمال سوختن کمپرسور یخچال وجود دارد. البته احتمال دارد برق المنت کاملا قطع شده و از مدار دستگاه خارج گردد بیشتر می باشد.

آیا دمای زیاد یخچال فریزر احتمال آتش سوزی را بالا می برد

شاید هرگز به آن فکر نکرده باشید. اما احتمال آتش سوزی در موتور و سیم کشی یخچال ها وجود دارد. کمپرسور بیشتر از اندازه گرم می تواند باعث آتش سوزی شود. همینطور روشن بودن لامپ یخچال برای مدت زمان طولانی می تواند خیلی خطرناک باشد و منجر به آتش سوزی گردد. گرم شدن سیم کشی یخچال یا لامپ باعث گرما در پلاستیک استفاده شده در بدنه یخچال می شود. این حادثه به طور بالقوه یکی از علت های آتش سوزی در یخچال است. داغ شدن خیلی زیاد یا احتراق موتور یخچال هم می تواند باعث آتش سوزی در یخچال ها شود. خوشبختانه، نشانه های بسیار واضحی برای سوختگی موتور یخچال وجود دارد که به راحتی قابل تشخیص است و  با تشخیص به موقع می توان از آتش سوزی بزرگ جلوگیری کرد.

بوی سوختگی کمپرسور یخچال چگونه است

گاهی اوقات بوی بد یخچال به دلیل احتراق موتور یخچال است. احتراق کمپرسور یخچال علائم خاصی دارد که به تشخیص کمک می کند. صدای زیاد و غیر عادی یخچال در زمان روشن شدن دستگاه از نشانه های واضح آن است. عدم روشن شدن یخچال، کار نکردن موتور، گرم شدن بیشتر از اندازه و شروع به کار با صدای غیرعادی از دیگر علائم احتراق موتور یخچال است. اگر این اتفاق افتاد، یخچال را باید از برق جدا کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت صداهای رایج در یخچال فریزر الکترو استیل چیست؟

بلافاصله باید برای بررسی، تعمیر موتور و یا تعویض آن با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید. جدا از این مشکل، طراحی اشتباه یخچال گاهی باعث بوی سوختگی می شود. برای تعمیرات و تعویض کمپرسور یخچال می توانید با مرکز تعمیرات ایبک امداد تماس بگیرید و از خدمات تعمیر در منزل این مجموعه استفاده کنید.

دلیل بوی سوختگی یخچال

راهکار در مواقع مواجه با بوی سوختگی در یخچال چه می باشد

به محض اینکه متوجه بوی سوختگی درون دستگاه یخچال خود شدید، بلافاصله با نمایندگی برند یخچال خود تماس بگیرید. سعی کنید تا حد امکان مشکل را با جزئیات کامل برای کارشناس شرح دهید. کارهایی را که در بررسی بوی سوختگی اصلی توضیح دادیم انجام دهید. به سازنده یخچال توضیح دهید که گرما را از کجا احساس می کنید. همچنین اگر در یخچال دود احساس کردید منبع انتشار دود را گزارش دهید. همچنین ذکر مدت زمانی که علائم داشته اید مهم است. اگر فروشنده یخچال شما در نزدیکی محل زندگی تان نیست، می توانید با مراکز تعمیرات لوازم برقی تماس بگیرید. قبل از آمدن تعمیرکار یخچال را از برق بکشید تا از حوادث احتمالی پیش گیری شود.

برای جلوگیری از بوی سوختگی چه راهکار هایی وجود دارد

راه های مختلفی برای پیشگیری از بوی سوختگی در موتور یخچال ها وجود دارد. ابتدا سیستم برق ساختمان را بررسی کنید. این اتفاق نه تنها برای حفاظت از یخچال و سایر وسایل، بلکه برای امنیت خانه نیز ضروری است. سیم کشی انشعاب مشکل دار در ساختمان را قبل از وقوع اتفاقی تعمیر یا تعویض کنید. از پریزهای برق بیشتر از اندازه و سیم و اتصالات اضافی در ساختمان خود استفاده نکنید. همینطور، اگر یخچال شما قدیمی می باشد، هر چه زودتر مدل جدیدتر آن را خریداری کنید. طبق گزارش آژانس اعتبار دیجیتال فدرال، میانگین طول عمر یخچال ها بین ۱۵ تا ۱۹ سال می باشد.

پیدا کردن مشکل و تعمیر وسایل خانگی یکی از ضروری ترین کارها است. شما باید این فرآیند را به صورت دوره ای تکرار کنید. در این زمینه لازم می باشد همواره از افراد متخصص، با تجربه و حرفه ای کمک گرفت. در مجموعه بزرگ ایبک امداد می توانید فقط با یک تماس یک تکنسین حرفه ای را درب منزل خود داشته باشید. هر ناحیه از تهران که هستید تعمیرگاه نزدیک شما می باشد. برای بهره مندی از خدمات مجموعه ایبک امداد فقط کافیست با مجموعه ما تماس گرفته و مشکل دستگاه خود را به کارشناسان مجموعه بگویید. بعد از راهنمایی های لازم در صورت نیاز بهترین تکنسین ها در کمترین زمان به منزل شما برای عیب یابی و تعمیرات دستگاه اعزام می شوند.

دلیل بوی سوختگی یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله دلیل بوی سوختگی یخچال و روش های رفع آن را به صورت کامل برای شما شرح داده ایم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا