تعمیرات مایکروفر

چرا مایکروفر دوو مواد غذایی را گرم نمی کند | گرم نکردن مایکروفر دوو

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

چرا مایکروفر دوو غذا را گرم نمی‌ کند؟ دلایل داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو چیست؟ این پرسش و ده‌ ها پرسش دیگر ممکن است برای کاربران به طور مکرر پیش آید و آنها به دنبال پاسخ آن باشند. گاهی اوقات این مشکل پیش می‌ آید که مواد غذایی داخل مایکروفر دوو به خوبی داغ نمی‌ شوند و وقتی که آنها را بیرون می‌ آورید همچنان سرد هستند. ممکن است که این‌ مشکل برای مایکروفر شما نیز بوجود آمده باشد. معمولا این شرایط وقتی پیش می‌ آید که عملکرد مایکروفر کاملاً نرمال است و هیچ اختلالی ندارد. در این حالت نمی‌ توانید به خوبی تشخیص دهید که ایراد کار از کجاست و دقیقاً چه قسمتی از مایکروفر دچار خرابی گشته است.

داغ نشدن غذا در مایکروفر دوو

لازم است بدانید که دلیل داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو و سرد ماندن آنها به موارد و عوامل مختلفی بستگی دارد که هر کدام از آنها می‌ توانند به نحوی باعث ایجاد این ایراد در دستگاه شود. ماهیت عملکرد مایکروفر به این صورت است که جهت طبخ غذا و گرم کردن مواد غذایی می‌ باشد و اگر مشکلی در آن به وجود آید در واقع هیچ کاربرد دیگری نخواهد داشت. خراب شدن لامپ مگنترون، خراب شدن ترانس، خراب شدن برد، ایراد در دیود، خراب شدن میکروسوئیچ و … از جمله مواردی هستند که می‌ توانند باعث ایجاد این ایراد در مایکروفر دوو شوند. عواملی که موجب بروز این مشکل می‌ شوند کاملاً تخصصی هستند و جهت برطرف سازی و رفع آنها لازم است که از نیروی مجرب و ماهر استفاده کنید تا ایرادهای به وجود آمده در مایکروفر به سایر بخش‌ ها آسیب نرساند.

دلایل داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو چیست؟

مایکروفر دوو جهت داغ کردن مواد غذایی از اشعه الکترومغناطیسی استفاده می‌ کند که این اشعه توسط لوله‌ای به نام مگنترون تولید می‌ شود و با تابش شدید به مواد غذایی آنها را در کابین گرم می‌ کند. تابش ایجاد شده از اشعه از اجسام مختلف عبور کرده و توان و انرژی بسیار بالایی دارد که باعث می‌ شود مولکول‌ های آبی که در غذا وجود دارند به جنب و جوش در آمده و با تبخیر و گرم شدن آنها غذا داغ خواهد شد.چرا مایکروفر دوو مواد غذایی را گرم نمی کند؟|نحوه رفع مشکل گرم نکردن مایکروفر دوو عوامل مختلفی در داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو دخیل هستند که هر کدام از آنها با بروز یک اختلال خاص باعث ایجاد چالش در عملکرد دستگاه می‌ شود. در حقیقت بهتر است که بگوییم هر موردی که در تابش الکترومغناطیسی ایجاد اختلال کند از گرم شدن غذا نیز جلوگیری خواهد کرد و به عنوان یکی از دلایل داغ نشدن غذا در مایکروفر دوو شناخته می‌ شود.

خراب شدن قطعات مختلف مایکروفر دوو

همانطور که گفتیم دلایل مختلفی در داغ نشدن مواد غذایی داخل مایکروفر دوو دخیل هستند که در این قسمت به بررسی هر کدام از آنها می‌ پردازیم. به یاد داشته باشید مواردی که به آنها در ادامه اشاره می کنیم باید توسط یک نیروی متخصص عیب یابی و برطرف گردد و همچنین به دانش و مهارت کافی نیاز دارد. بنابراین از انجام اقدامات خودسرانه جدا خودداری کنید و حتماً با نمایندگی مرکزی دوو تماس بگیرید. مواردی را که می‌ توانیم از آنها به عنوان دلایلی برای داغ نشدن مواد غذایی نام ببریم عبارتند از:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی مایکروفر پاناسونیک Panasonic

خراب شدن لامپ مگنترون و داغ نشدن غذا در مایکروفر دوو

تقریباً یکی از دلایل اصلی داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو خراب شدن لامپ مگنترون است. وظیفه لامپ مگنترون این است که انرژی لازم جهت داغ شدن مواد غذایی را تولید کرده بنابراین چنانچه نقصی در آن به وجود بیاید غذا گرم نمی شود. لامپ مگنترون تحت تاثیر موارد مختلفی می تواند دچار آسیب شود که از آن جمله به موارد زیر اشاره می کنیم:

 • خراب شدن فیوز حرارتی
 • عدم کارکرد فن خنک کننده
 • ایجاد نقص در صفحه میکا
 • قرار دادن ظروف فلزی داخل مایکروفر و ایجاد جرقه
 • ایجاد خرابی در ترانس ولتاژ

مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم باعث آسیب رسیدن به قطعه مگنترون می شود و بنابراین با تعویض آن مشکل برطرف می گردد.

خراب شدن برد و داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو

یکی از اصلی ترین و مهم ترین قطعات در مایکروفر برد الکترونیکی می باشد که البته در همه دستگاه های الکتریکی موجود است. وظیفه این قطعه صدور فرمان به قطعات مختلف مایکروفر می باشد. خراب شدن برد یکی از مهم‌ترین دلایل داغ نشدن غذا داخل مایکروفر دوو است که باید با ظرافت و دقت زیادی بررسی شود. اگر در عملکرد برد اختلالی ایجاد شود همه سیستم مایکروفر درگیر شده و فرمان های عملکردی به شکل دقیق صادر نخواهند شد. همچنین فعالیت لامپ و زمان تابش آن نیز از طرف برد تعریف می شود. بنابراین زمانی که برد آسیب ببیند لامپ کار نخواهد کرد و یا در مدت زمان معین شده کارکرد ندارد.

ایجاد خرابی در ترانس ولتاژ و داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو

فعالیت لامپ مگنترون در مایکروفر با اعمال جریان از ترانس ولتاژ شروع می شود. جهت روشن شدن لامپ مگنترون به ولتاژ ۲۰۰۰ ولت نیاز می باشد که این مقدار توسط ترانس ایجاد خواهد شد. چرا مایکروفر دوو مواد غذایی را گرم نمی کند؟|نحوه رفع مشکل گرم نکردن مایکروفر دوووقتی که دستگاه به برق شهر متصل شود ترانس ولتاژ جریان ۲۲۰ ولت را به جریان ۲۰۰۰ ولت می رساند و آن را به طرف لامپ انتقال می دهد تا اشعه جهت گرم کردن مواد غذایی تولید شود. یکی از دلایل داغ نشدن مواد غذایی درون مایکروفر دوو خراب شدن ترانس ولتاژ می باشد که علامت بارز آن در ادامه بیان شده است.

 • بوی سوختگی
 • ایجاد صدای بلند
 • ایجاد لکه سیاه و یا سوختگی روی ترانس
 • انتشار دود در بخش ترانس

مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم نشان می دهد که ایرادی در ترانس ولتاژ به وجود آمده و چنانچه این علائم را مشاهده کردید باید حتماً تعمیرکار را در جریان بگذارید.

خراب شدن دیود و داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر

یکی دیگر از عواملی که باعث داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو می شود خراب شدن دیود می باشد. لازم است بدانید که عملکرد ترانس ولتاژ نیز به سلامت دیود وابسته است. چنانچه این قطعه آسیبی ببیند ترانس نمی تواند ولتاژ لازم جهت فعالیت قطعه مگنترون را ایجاد نماید. جهت برطرف کردن این مشکل لازم است که دیود تعویض شود زیرا این قطعه امکان تعمیر کردن ندارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کانوکشن چیست و چه عملکردی در مایکروفر، سولاردام و آون توستر دارد؟

خراب شدن میکروسوئیچ درب مایکروفر و داغ نشدن مواد غذایی

اگر درب مایکروفر به صورت کامل بسته نشود اعمال حرارت صورت نمی گیرد و مواد غذایی نیز داغ نمی شود. یکی از قطعاتی که داخل درب مایکروفر قرار دارد میکروسوئیچ است و چنانچه این قطعه دچار خرابی شود برد مایکروفر فکر می کند که درب دستگاه باز است و به همین خاطر مجوز آغاز فعالیت را نمی دهد. بنابراین جهت رفع این مشکل و بسته شدن کامل درب مایکروفر باید میکروسوئیچ تعویض شود.

روش برطرف کردن مشکل مربوط به داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو

جهت برطرف کردن همه نقص های مرتبط با عوامل داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو لازم است که از یک نیروی متخصص در زمینه تعمیر مایکروفر کمک بگیرید تا همه روال رفع ایراد و نقص های به وجود آمده را بتواند به درستی رفع نماید. عواملی که باعث داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو می باشند همه از دلایل تخصصی هستند و امکان تعمیر توسط کاربر وجود ندارد. چنانچه اقدام به تعمیر قطعه‌ای در مایکروفر کنید و به صورت خودسرانه این کار را انجام دهید امکان آسیب رسیدن به دیگر بخش های مایکروفر بسیار زیاد است بنابراین تا حد امکان این کار را انجام ندهید و حتماً از تکنسین کمک بگیرید. چنانچه بخواهید روتین رفع عوامل داغ نشدن مواد غذایی داخل مایکروفر دوو را بررسی نمایید باید اقدامات زیر را انجام دهید.

 • قبل از هر کاری مایکروفر را از پریز برق جدا کنید.
 • جدا نمودن مایکروفر از برق می تواند ضریب ایمنی آن را تا حد زیادی بالا برده و از بروز صدمات جبران ناپذیر جلوگیری خواهد کرد.
 • پروانه فن لامپ مگنترون را بررسی کنید و از سلامت آنها مطمئن شوید.
 • ترمینال خروجی لامپ مگنترون را نیز چک کنید.

چرا مایکروفر دوو مواد غذایی را گرم نمی کند؟|نحوه رفع مشکل گرم نکردن مایکروفر دوو

 • ترانس مقاومت را از نظر سوختگی و یا سالم بودن مورد بررسی قرار دهید.
 • دیود مایکروفر را بیرون بیاورید و تست سلامت را انجام دهید.
 • مطمئن شوید که میکروسوئیچ درب مایکروفر سالم است و از بسته شدن درب به صورت کامل مطمئن شوید.
 • برد الکترونیکی مایکروفر را نیز بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.
 • انجام دادن مواردی که در بالا عنوان کردیم می تواند به رفع مشکل مایکروفر شما کمک زیادی کند.

نتیجه‌ گیری

داغ نشدن مواد غذایی در مایکروفر دوو به عوامل مختلفی بستگی دارد و اختلالات متنوعی می تواند باعث ایجاد مشکل شود. روش رفع هر کدام از عوامل داغ نشدن غذا داخل مایکروفر دوو در این مقاله به صورت کامل بررسی شد اما به خاطر داشته باشید همه مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم فقط جهت اطلاع شما عزیزان می باشد و بهتر است که برطرف کردن مشکل را به یک تکنسین مجرب و متبحر بسپارید تا آسیبی به دیگر قطعات مایکروفر شما وارد نشود. جهت رفع مشکل در مایکروفر دوو می توانید با نمایندگی تعمیرات دوو تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما برطرف شود. منتظر نظرات و پیشنهادات شما در قسمت دیدگاه ها هستیم.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

چرا مایکروفر دوو مواد غذایی را گرم نمی کند؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا مایکروفر دوو مواد غذایی را گرم نمی کند؟ نحوه رفع مشکل گرم نکردن مایکروفر دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا