دیجیتال

روش های فعال سازی رمز پویا

مدت زیادی است که از سمت بانک مرکزی  اعلان هایی برای فعال سازی رمز پویا برای انجام کار های بانکی اطلاع رسانی شده است. رمز پویا به عنوان رمز دوم برای انجام کار های بانکی اینترنتی جایگذاری شده است. لازم است بدانید این رمز فقط 1 دقیقه فعال است، و هر رمزی که دریافت می‌کنید تنها یک بار می‌توانید از آن برای تراکنش های بانکی غیرحضوری استفاده کنید. رمز پویا امنیت کار های بانکی را افزایش می‌دهد و زمانی که از آن استفاده می‌کنید، با اطمینان خاطر بیشتری تراکنش های بانکی غیر حضوری را انجام می‌دهید. اما برخی از افراد چون با این امر هنوز آشنا نشدند، بر این باور هستند که فعال کردن رمز پویا دشواری است. با دریافت آموزش درست در این رابطه می توانید به راحتی رمز پویا را برای حساب خود فعال نمایید.

رمز دوم پویا بانک ملت را چگونه فعال کنیم

برای فعال کردن رمز دوم پویا بانک ملت، می‌توانید از دو روش استفاده کنید. ۱- روش پیامکی ۲- روش اینترنتی.

۱- روش پیامکی

در این روش ابتدا به دستگاه خودپرداز بانک ملت می‌روید؛ و زمانی که کارت بانکی خود را وارد کردید گزینه تغییر رمز و خدمات رمز پویا را بر می‌گزینید و پس از آن، گزینه فعال سازی رمز پویا را بفشارید. بعد از مراحل بالا، فعال سازی سامانه رمزنگار بانک ملت را انتخاب کنید. پنجره جدیدی برای شما باز می‌شود که در این مرحله باید شماره همراه خود را برای ارسال رمز فعال سازی در آن وارد کنید. پس از اینکه شماره همراهتان از سمت شما تایید شد، پیامک فعال سازی رمز پویا را مشاهده می‌کنید.

حالا پیامکی برایتان فرستاده می‌شود که از شما تقاضا دارد 4 رقم آخر کارت خود را به شماره: 30003303، بفرستید‌. اکنون رمز دوم پویا برای کارت بانکی شما فعال شده است. سپس هر زمانی که به رمز دوم پویا نیاز داشتید فقط کافی است 4 رقم آخر کارت بانکی خود را به شماره بالا ارسال کنید تا رمز یک بار مصرف برایتان فرستاده شود.

رمز دوم پویا بانک ملت

۲- روش اینترنتی

در روش اینترنتی اول باید اپلیکیشن رمزنگار ملت را از سایت ملت، آپلود کنید و بر روی گوشی اندروید خود، راه اندازی کنید. پس از آن به خودپرداز بانک ملت بروید؛ و گزینه تغییر رمز و رمز پویا را بفشارید بعد از آن گزینه فعال سازی رمز پویا را انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   تونر و جوهر در چاپگر ها، چه تفاوت هایی را دارند | تفاوت تونر و جوهر چاپگر

در پنجره جدید، فعال سازی نسخه اپلیکیشن را بر گزینید. با انتخاب آن پنجره جدیدی برایتان باز می‌شود که باید شماره همراه خود را برای فرستادن رمز فعال سازی، وارد کنید. پس از اینکه شماره همراهتان از طرف شما تایید شد؛ پیامک فعال سازی را می‌توانید مشاهده کنید. رمز دوم پویا فقط 24 ساعت برای شما موثق است.

پس از انجام مراحل بالا، وارد اپلیکیشن رمز نگار بانک ملت شوید و در قسمت بالای آن شماره همراه خود و در کادر دوم آن، کد فعال سازی که برایتان پیغام شده بود را در آن وارد کنید. سپس دکمه ادامه را انتخاب کنید؛ با انتخاب آن پنجره جدیدی باز می‌شود که در آن باید یک رمز عبور برای وارد شدن به اپلیکیشن تعیین کنید. پس از ورود به اپلیکیشن، از پنل افزودن کارت، جزئیات کارت بانکی خود را ذخیره کنید.

اطلاعاتی مانند: رمز اینترنتی، شماره کارت، تاریخ کارت، کد اعتبار سنجی روی کارت بانکی را وارد و ذخیره کنید. به بخش تنظیمات کارت بروید، گزینه تنظیمات رمز دوم آن را در وضعیت رمز پویا، قرار دهید و تغییرات اعمال شده را، ثبت کنید. حالا برای انجام خدمات بانکی خود، باید وارد اپلیکیشن شوید و با مراجعه به گزینه دریافت رمز پویا و انتخاب زمان آن و حداکثری مبلغ تراکنش، این رمز را با توجه به موارد بالا استفاده کنید. برای غیرفعال کردن رمز پویا بانک ملت، بایستی از طریق خودپرداز و پنل عملیات رمز، گزینه غیرفعال کردن رمز پویا را بفشارید.

رمز دوم پویا بانک ملی ایران

بانک ملی ایران، دو روش را برای دریافت رمز دوم پویا به کاربران خود توصیه می‌کند که شامل: ۱- اپلیکیشن 60 ۲- کد USSD.

۱- روش اپلیکیشن 60

در این روش از سایت بانک ملی ایران، اپلیکیشن 60 را آپلود کنید و بر روی تلفن همراه خود راه اندازی کنید. پس از اینکه برنامه را بر روی گوشی خود نصب کردید، آن را باز کنید و شماره همراه خود را در آن وارد کنید. در این زمان یک کد برای شما ارسال می‌شود که باید آن را در اپلیکیشن، و در پنجره ای که از شما تقاضا می‌شود را وارد کنید.

در ادامه، باید به دستگاه های خودپرداز و کیوسک بانک ملی و یا سامانه بام رجوع کنید. حالا باید وارد سامانه بام شوید و اگر قبلا در این سامانه ثبت نام نکرده اید، لازم است ثبت نام کنید. وقتی گزینه ثبت نام را بزنید، صفحه ای باز می‌شود که باید در آن شماره همراه و کد ملی را قرار دهید.حال، کلید Start ثبت نام را بزنید و در این زمان، برای شما یک پیغام ارسال می‌شود که دارای شناسه فعال سازی برای ثبت نام شما است. در این سامانه، تاریخ تولد و شناسه فعال سازی را تایپ کنید و ثبت کد فعال سازی را بزنید.

حتما بخوانید:   مدیریت و ذخیره پسورد در مرورگر ها | مشاهده پسورد در مرورگر ها

سپس، برای حساب خود نام کاربری و یک رمز عبور معین کنید، با انجام دادن مراحل بالا، ثبت نام شما به اتمام می‌رسد. در مرحله بعد، باید جزئیات کارت بانکی را وارد کنید. جزئیاتی مانند: رمز دوم، شماره کارت، تاریخ کارت و کد اعتبار سنجی. سپس با زدن کلید وارسی اطلاعات کارت، کار شما پایان می‌یابد. در این مرحله می‌توانید وارد برنامه شوید و از پنل کنار آن، گزینه فعال سازی رمز پویا را بزنید. آن وقت، جزئیات کارتی که برای آن رمز یک بار مصرف می‌خواهید را وارد کنید و کلید دریافت کد را بزنید. بر این اساس، یک کد در صفحه نمایان می‌شود که برای فعال سازی رمز پویا، باید آن را ذخیره کنید.

وارد نرم افزار 60 شوید و گزینه رمز پویا را بزنید. وقتی این گزینه را انتخاب کنید، برنامه رمزبان برای شما نصب می‌شود. برنامه را باز کنید و در ابتدای کار، شماره همراه خود را برای ارسال پیغام دارای کد فعال سازی وارد کنید. پس از آن، یک رمز برای ورود به نرم افزار مشخص کنید. پس از اینکه وارد نرم افزار شدید، نماد اتصال کارت را بزنید و مشخصات کارت را وارد کنید. در این مرحله، کدی که از سامانه بام را دریافت کرده بودید را، در قسمت دریافتی از دستگاه، و کد ارسال شده از رمزبان را در قسمت دریافتی از پیامک وارد کنید. در پایان طبق نوع تراکنش خود، رمز اول و یا رمز پویا را بر گزینید.

رمز دوم پویا بانک ملت

۲- دستگاه های کیوسک

پس از اینکه برنامه 60 را نصب کردید و ثبت نام را انجام دادید، به کیوسک بانک ملی بروید. کارت بانکی خود را در دستگاه قرار دهید و گزینه تغییر رمز را بفشارید. پس از آن گزینه فعال سازی رمز پویا را بر گزینید. اکنون می‌توانید شماره تلفن خود را وارد و گزینه تایید را انتخاب کنید.

در گام بعدی رمز کارت را وارد کنید. بعد از وارد کردن رمز، پیام فعال سازی نمایان می‌شود و همچنین، یک پیامک دارای کد فعال سازی و پیامک دیگری دارای رمز اول به شماره شما منتقل می‌شود. گزینه پرینت سیستم را بزنید و رسید توکن رمز اول را دریافت کنید.

حتما بخوانید:   تاریخچه CD و انواع فرمت های آن | انواع سی دی

حالا می‌توانید وارد برنامه رمزبان شوید و دکمه اتصال کارت را بزنید. رمزی که از دستگاه خودپرداز و از طریق پیامک  دریافت کرده اید، را در کادر وارد کنید و گزینه وارد کردن توکن را انتخاب کنید. در نتیجه، رمز پویا برای شما فعال شد. کاربرانی که گوشی های اندروید ندارند و گرایش دارند که رمز پویا را از طریق پیامک دریافت کنند، می‌توانند با استفاده از کد دستوری #60*737*  رمز پویای خود را تحویل بگیرند.

رمز دوم بانک تجارت

برای دریافت رمز پویا بانک تجارت می‌توانید با استفاده از برنامه همراز و کد دستوری #88*788*، اقدام کنید.

۱- برنامه همراز چیست

اول به خودپرداز های بانک تجارت بروید و با انتخاب گزینه سایر خدمات، به صفحه بعد بروید و گزینه فعال سازی رمز پویا را بر گزینید. با انتخاب آن، برای شما یک پیامک دارای کد فعال سازی ارسال می‌شود و همچنین یک رسید هم که دارای شماره سریال است را از سیستم تحویل می‌گیرید. سپس وارد برنامه همراز می‌شوید و برای ورود به برنامه، یک رمز عبور تعیین می‌کنید. کلمه عبور شما نباید سه رقم تکراری را داشته باشد و یا رقم های پی در پی کاهشی و یا افزایشی هم درست نیست.

گزینه اضافه کردن کارت را بزنید؛ و مشخصات کارت را وارد کنید. در قسمت پایین دو کادر وجود دارد که در آنها باید، شماره سریالی که از دستگاه دریافت کردید و همچنین شماره توکن  را وارد کنید، سپس کلید تایید را بزنید.

۲- مرحله پیامکی

اول، کد دستوری #88*788* را بزنید و در پنجره باز شده گزینه 3 را بر گزینید. حالا یک کد 5 رقمی مدنظر خود را انتخاب کنید و در پنجره بعدی گزینه ثبت نام را بفشارید؛ سپس شماره کارت خود را وارد کنید و بر روی گزینه ارسال لمس کنید.

در صفحه بعدی، کد ملی را وارد و گزینه ارسال را بزنید. اگر می‌خواهید رمز دوم ایستا را دریافت کنید، باید رمز دوم اینترنتی قدیمی خود را وارد و با لمس گزینه ارسال کار شما پایان می‌یابد؛ و رمز پویا بانک تجارت برای شما فعال خواهد شد.

31

فعال سازی رمز پویا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

روش های فعال سازی رمز پویا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x