آرایشی

اشتباهات متداول در استفاده از ریش تراش برقی و راهکارهای رفع آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از راحت‌ ترین روش‌ ها برای اصلاح صورت استفاده کردن از ریش تراش برقی می‌ باشد که نسبت به روش سنتی بسیار آسان‌ تر است اما باز هم در همین روش مدرن چنانچه از نحوه استفاده درست از ریش تراش برقی آگاهی نداشته باشید ممکن است مشکلات متعددی برای این دستگاه و همچنین پوست شما رخ دهد. ممکن است به هنگام استفاده کردن از ریش تراش برقی در صورت عدم آگاهی کافی دچار اشتباهاتی شوید.

اشتباهات متداول در استفاده کردن از ریش تراش برقی و راهکارهای رفع آن

چنانچه می‌خواهید جهت اصلاح صورت خود از ریش تراش برقی استفاده کنید حتماً باید مراقب باشید تا اشتباهات جزئی که می‌ تواند به پوست شما آسیب وارد کند را انجام ندهید زیرا پوست پس از انجام این اشتباهات می‌ تواند دچار التهابات شدیدی شده و پس از آن شما احساس می‌ کنید که اصلاح صورت توسط ریش تراش برقی اشتباه است. در حالی که با اطلاع از نحوه درست استفاده از این دستگاه می‌ توانید به بهترین شکل ممکن پوست صورت خود را اصلاح کنید.

اشتباه اول، انتخاب نکردن ریش تراش مناسب با پوست صورت شما

ریش تراش‌ های گوناگون و متنوعی امروزه در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها دارای امکانات خاصی هستند. این برندها در زمینه فعالیت خود تبلیغات گسترده‌ ای دارند و بنابراین ممکن است گاهی شما را گول بزنند و ریش تراشی انتخاب کنید که با پوست شما هیچ سازگاری ندارد. در واقع یکی از اشتباهات متداول همین مسئله است که شما تصور می‌ کنید هر ریش تراشی می‌ تواند با پوست صورت شما تناسب داشته باشد. بنابراین قبل از خرید یک ریش تراش حتماً به بررسی و تحقیق در مورد آن بپردازید و ببینید که کدام ریش‌ تراش برای پوست صورت شما مناسب است؟اشتباهات متداول در استفاده از ریش تراش برقی و راهکارهای رفع آن بعضی از ریش‌ تراش‌ ها برای پوست‌ های حساس مناسب هستند و برخی دیگر از مدل‌ ها برای ریش‌ هایی که بلند هستند طراحی شده‌ اند بنابراین به تبلیغات گسترده آنها توجه نکنید و حتماً قبل از خرید تحقیق کنید.

اشتباه دوم ، فشردن بیش از حد ریش تراش به صورت

یکی دیگر از اشتباهات متداول در استفاده کردن از ریش تراش برقی فشردن بیش از حد دستگاه بر روی صورت می‌ باشد. برخی از افراد فکر می‌ کنند چنانچه ریش تراش را به صورت خودشان بچسبانند و بیشتر فشار دهند اصلاح صورت آنها بهتر انجام خواهد شد. در واقع اینطور نیست و ریش تراش برقی هیچ وقت نمی‌ تواند مثل تیغ صورت شما را به صورت کامل اصلاح کند. یک مانع فیزیکی در ریش تراش برقی بین تیغه‌ های برش و پوست شما قرار می‌ گیرد و همیشه ته ریش کوتاهی بر روی صورت شما باقی خواهد ماند. با توجه به این موضوع فشردن ریش تراش بر روی پوست صورت نه تنها ریش شما را از ته اصلاح نخواهد کرد بلکه باعث ایجاد التهابات پوستی نیز خواهد شد.

اشتباه سوم، توجه نکردن به تیغه‌ های کند ریش تراش

به مرور زمان تیغه‌ های ریش تراش ساییده و کند می‌ شوند و همین موضوع باعث می‌ شود که ریش تراش نتواند به خوبی صورت شما را اصلاح کند. بنابراین می‌ توان گفت یکی از اشتباهات متداول به هنگام استفاده کردن از ریش تراش برقی این است که به کند شدن تیغه‌ های آن توجه نکنید و مجبور شوید که هر قسمت از صورت خود را چند بار اصلاح کنید. همین امر باعث می‌ شود که صورت شما دچار التهاب شود. بنابراین بهتر است که به تیغه‌ ها توجه کنید و سالی یک بار حداقل آنها را تعویض نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  سشوار چرخشی چه کاربردی دارد | بررسی مزایا و معایب سشوار چرخشی

اشتباه چهارم، اصلاح کردن صورت با ریش تراش برقی که شارژ کمی دارد

گاهی اوقات تصور می‌ کنید که اگر ریش تراش برقی شما شارژ کمی داشته باشد برای اصلاح صورت شما کافی است. در واقع این هم یکی دیگر از اشتباهاتی می‌ باشد که ممکن است در استفاده کردن از ریش تراش برقی انجام دهید. اصلاح کردن صورت با ریش تراش برقی که دارای شارژ کمی می‌ باشد مثل رانندگی کردن با باک خالی است. شارژ کم ریش تراش می‌ تواند روی قدرت آن تاثیر منفی گذاشته و همین قدرت کم باعث می‌ شود موی کمتری از صورت شما اصلاح شود و در نتیجه مجبور خواهید بود که یک بخش از صورت خود را چندین بار اصلاح کنید و در نتیجه باعث التهاب پوست خود خواهید شد. اصلاح کردن صورت با شارژ کم ریش تراش می‌ تواند یکی از اشتباهاتی باشد که کیفیت کار اصلاح شما را کاهش می‌ دهد.

اشتباه پنجم، تمیز نکردن ریش تراش بعد از اصلاح صورت

یکی دیگر از اشتباهاتی که معمولاً به هنگام استفاده از ریش تراش برقی ممکن است آن را انجام دهید تمیز نکردن دستگاه بعد از هر بار اصلاح صورت می‌ باشد. پس از هر بار اصلاح صورت مقداری مو، پوست مرده و آلودگی در تیغه ریش‌ تراش باقی خواهد ماند. اشتباهات متداول در استفاده از ریش تراش برقی و راهکارهای رفع آنشستن تیغه ریش تراش با صابون و آب البته به شرط آنکه ریش تراش شما ضد آب باشد می‌ تواند این مشکل را به صورت کامل رفع نماید. چنانچه ریش تراش شما ضد آب نیست حتماً از بخش دفترچه راهنما روش تمیز کردن تیغه به صورت دستی را حتماً مطالعه نمایید.

اشتباه ششم، روغن کاری نکردن تیغه‌ های ریش تراش

گاهی ممکن است متوجه شوید که اصلاح کردن صورت برای شما بسیار درد آور است. چنانچه به هنگام استفاده از ریش تراش با این مشکل مواجه شدید لازم است که دستگاه را کمی روغن کاری کنید تا اصلاح صورت شما راحت‌ تر انجام شود. تیغه‌های ریش تراش هنگام حرکت بر روی پوست صورت شما دچار اصطکاک می‌شوند و تولید گرما خواهند کرد. روغن کاری کردن تیغه ریش تراش می‌ تواند این گرما را کاهش دهد و همین موضوع باعث بیشتر شدن عمر تیغه‌ ها خواهد شد. بعضی از ریش تراش‌ های برقی این کار را به صورت اتوماتیک انجام می‌ دهند و تیغه‌ ها را روغن کاری خواهند کرد. چنانچه ریش تراش شما این قابلیت را نداشت حتماً خودتان به صورت دستی آن را انجام دهید. لازم است بدانید فقط یک بار روغن کاری کردن ریش تراش کافی نیست و هر بار که تیغه‌ ها را تمیز می‌ کنید لازم است که آنها را روغن کاری نیز کنید. چنانچه روغن مخصوص برای ریش‌ تراش ندارید می‌ توانید آنها را از فروشگاه‌ های لوازم الکتریکی و یا مغازه‌ هایی که ریش تراش می‌ فروشند تهیه نمایید.

اشتباه هفتم، استفاده کردن از ریش تراش جهت اصلاح ریش بسیار بلند

معمولا ریش تراش‌ های برقی جهت اصلاح کردن ریش‌ هایی که کوتاه هستند طراحی شده‌ اند. چنانچه ریش شما خیلی بلند است بهتر است اول آن را با موزر کوتاه کنید و پس از آن از ریش تراش برقی استفاده کنید و اصلاح کامل صورت را انجام دهید. اگر ریش شما بلند باشد استفاده کردن از ریش برقی نه تنها به اصلاح صورت شما کمک می‌ کند بلکه ممکن است به دستگاه نیز آسیب وارد کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید ریش تراش برقی | مزایا و معایب استفاده از ریش تراش برقی

اشتباه هشتم، استفاده نکردن از محصولات مراقبتی پوست قبل و بعد از اصلاح صورت

یکی دیگر از اشتباهات متداول هنگام استفاده کردن از ریش تراش برقی و یا حتی اصلاح صورت به روش سنتی استفاده نکردن از محصولات مراقبتی پوست قبل و بعد از اصلاح می‌ باشد. این محصولات مراقبتی که برای پوست استفاده می‌ شود معمولاً به صورت لوسیون یا ژل هستند و باید حدوداً یک دقیقه روی پوست شما باقی بمانند. پس از اصلاح هم باید از محصولاتی که به افتر شیو شناخته می‌ شوند استفاده کنید. هرگز از محصولاتی که دارای الکل هستند مانند ادکلن به جای افتر شیو استفاده نکنید.

اشتباه نهم، مرطوب نگه داشتن ریش تراش برقی

چنانچه ریش تراش برقی شما ضد آب باشد ممکن است تصور کنید که می‌ توانید آن را مرطوب و خیس رها کنید. این تصور اشتباه است. رطوبت می‌ تواند باعث زنگ زدن و کند شدن تیغه‌ های ریش تراش شود و در نتیجه دستگاه عملکرد مطلوب خود را از دست می‌ دهد. بنابراین بعد از هر بار اصلاح صورت تیغه‌ های ریش تراش را کاملاً با دستمال تمیز خشک کنید و ریش تراش برقی را در حالت ایستاده بگذارید تا رطوبت آن کاملاً خارج شود و خشک گردد.

اشتباه دهم، پیروی نکردن از یک الگوی درست جهت اصلاح صورت

روش حرکت دادن ریش تراش برقی بر روی صورت بستگی به نوع ماشین اصلاح شما دارد. به این صورت که ریش تراش چرخشی را باید به شکل دایره‌ ای حرکت دهید و ریش تراش فویلی باید در جهت خواب مو مورد استفاده قرار گیرد تا بتوانید اصلاح بهتری روی پوست صورت خود انجام دهید.

اشتباه یازدهم، تغییر دادن مداوم روش اصلاح صورت

برخی افراد دائماً روش اصلاح صورت خود را تغییر می‌ دهند. این کار هم می‌ تواند از اشتباهات متداول هنگام استفاده کردن از ریش تراش برقی و یا حتی روش سنتی باشد.اشتباهات متداول در استفاده از ریش تراش برقی و راهکارهای رفع آن وقتی که به طور سنتی صورت خود را اصلاح می‌ کنید در واقع یک لایه نازک از پوست شما زمان اصلاح برداشته می‌ شود. برای آنکه این بافت از پوست شما دوباره جایگزین شود ۲ تا ۳ هفته زمان لازم دارد. در این مدت چنانچه شما روش اصلاح صورت خود را تغییر دهید و از ریش تراش برقی استفاده نمایید نتیجه کار برای شما مناسب نخواهد بود.

سخن آخر

یکی از روش های اصلاح پوست صورت استفاده کردن از ریش تراش برقی می باشد. در این مقاله از مجله ایبک اشتباهات متداول که ممکن است زمان اصلاح کردن صورت خود با استفاده از ریش تراش برقی مرتکب شوید را بیان کردیم. با رعایت این نکات می توانید به بهترین شکل صورت خود را بدون آنکه دچار التهاب پوستی شود اصلاح نمایید.

 

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

اشتباهات متداول در استفاده از ریش تراش برقی و راهکارهای رفع آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

اشتباهات متداول در استفاده از ریش تراش برقی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا