آرایشی

لوازم آرایشی تاریخ گذشته در کجا به کارمان می‌آید؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021
  1. تمام لوازم آرایشی‌ها صرف نظر از اینکه چه مقداری برای آنها هزینه شده است یا از کدام برند لوازم آرایش استفاده می‌کنید، به هر حال تاریخ مصرف مشخصی دارند و اگر استفاده از آنها پس از تاریخ انقضا انجام شود، امکان دارد که این لوازم آرایشی تاریخ گذشته موجب شود که آکنه یا لکه‌های پوستی بر روی پوست ایجاد شود. اما بدان معنا نخواهد بود که باید آنها را دور بیندازید. با استفاده از چند راهکار ساده می‌توانید از این محصولات دوباره استفاده نمایید.

ریمل تاریخ گذشته

ریملی که برای مژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، تاریخ مصرف بین سه الی شش ماهه دارد و مقایسه با دیگر لوازم آرایشی‌ها بیشتر در معرض میکروب‌ها و باکتری‌های موجود قرار می‌گیرد. اما قبل از آن که آن را دور بیندازید، می‌توانید از برس به عنوان برس ابرو استفاده نمایید. یکی دیگر از استفاده‌هایی که می‌توان از این وسیله کرد این می‌باشد که برای اسکراب لب‌ها و مواد روغنی از آن استفاده نمود.

برس‌های سایه ابرو

وقتی که برس سایه جدید خریداری می‌کنید، می‌توانید برس‌های قدیمی را به خوبی تمیز نموده و از آنها برای تمیز کردن و نظافت بخش‌های خاصی از منزل خود که دسترسی به آنها راحت نیست، استفاده نمایید. حتی می‌توانید برای نقاشی کردن به عنوان قلم مو نیز از آن استفاده نمایید.

لوازم آرایشی تاریخ گذشته

مداد خط چشم

مداد خط چشم نیز مانند دیگر لوازم آرایشی دارای تاریخ انقضا می‌باشد. در صورتی که این لوازم آرایش تاریخ گذشته است، می‌توانید از آن به عنوان مداد معمولی برای کارهای طراحی، نقاشی و… استفاده نمایید. اگرچه این لوازم آرایشی به صورت اصولی برای آرایش بدن و صورت ساخته می‌شود، ولی می‌توان از آنها برای ایجاد اثرهای هنری نیز استفاده نمود. در یوتیوب می‌توانید طریقه خلق آنها و دیگر آثار هنری را مشاهده نمایید.

حتما بخوانید:   رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست و مو | رنگ ابرو با مواد طبیعی

خط چشم مایع

از لوازم آرایش تاریخ گذشته مانند خط چشم مایعی که تاریخ انقضای آن گذشته است، می‌توانید مجدداً استفاده‌هایی داشته باشید. از خط چشم مایع می‌توانید برای طراحی ناخن نیز استفاده نمایید. فقط باید طرحی که مورد نظرتان است را روی ناخن‌ها بکشید و بعد از اینکه به صورت کامل با استفاده از لاک تاپ کات آن را پوشش دهید. به این ترتیب به صورت کامل خشک خواهد شد و با مالش از بین نخواهد رفت.

سایه چشم

در برخی مواقع امکان دارد که سایه چشم شما خرد شده و بشکند. در مواقعی که سایه چشم شما خراب شده است و تاریخ آن گذشته است، می‌توانید در طراحی ناخن از آن استفاده کنید. فقط باید این لوازم آرایشی تاریخ گذشته را درون لاک‌های بی‌رنگ و یا لاک‌هایی با رنگ بیس و پایه خود بریزید و تکستچرها و رنگ‌های جدید تهیه نمایید.

رژ لب مایع

برای آنکه بتوانید مجدداً از رژ لب مایع استفاده کنید، می‌توانید به عنوان لاک ناخن از آن استفاده نمایید. پس از آن باید با کمک تاپ کات آن را ثابت کنید تا با مالیدن از بین نرود و به صورت کامل خشک شود.

بالم لب

از بالم لب برای جلوگیری از خشک شدن و نرم کردن لب‌ها استفاده می‌کنند. در صورت تاریخ گذشته بودن، برای مناطق دیگر پوست خود به عنوان یک نرم کننده مورد استفاده قرار دهید. برای نمونه این لوازم آرایشی تاریخ گذشته برای نرم کردن پوست پا می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

تونر صورت

اکثر تونرهای صورت دارای الکل می‌باشند که موجب می‌شود به عنوان پاک کننده قوی برای سطوح مختلف مانند صفحه موبایل یا آینه استفاده شود و مناسب باشد.

شامپو

شاید اکثر افراد در مورد این موضوع که شامپو نیز می‌تواند تاریخ مصرفش تمام شود اطلاعی نداشته باشند، اما در صورتی که تاریخ آنها گذشته باشد، می‌توانید برای پاک کردن لباس‌هایی که از جنس پشم هستند، می‌توانید استفاده نمایید. با توجه به اینکه شامپو بسیار ملایم است، بنابراین بافت این پارچه‌ها را خراب نخواهد کرد.

لاک ناخن

از لاک ناخن تاریخ گذشته می‌توانید برای کشیدن نقاشی‌های خلاقانه یا مهر و موم کردن استفاده نمایید. همچنین می‌توانید برای رنگ کردن وسایل مثل کلید استفاده نمایید. برخی از افراد کلیدهای اعضای خانواده را با استفاده از لاک ناخن علامت می‌زنند تا با یکدیگر اشتباه نشود.

نرم کننده مو

از این لوازم آرایشی تاریخ گذشته به عنوان کرم شیو می‌توانید استفاده نمایید. این کار موجب می‌شود که پوست پس از از بین رفتن موهای زائد مرطوب و نرم باقی بماند.

استفاده از لوازم و وسایل آرایشی خراب و شکسته

در صورتی که لوازم آرایشی پودر شده یا شکسته باشند، می‌توانید استفاده‌هایی از آنها داشته باشید. بنابراین فقط لوازم آرایشی تاریخ گذشته مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بلکه این وسایل دور ریختنی را نیز می‌توان با استفاده از چند ترفند ساده مورد استفاده قرار دهید.

حتما بخوانید:   آشنایی با اتو مو | انتخاب اتو موی مناسب برای موها

سایه چشم پودر شده و شکسته

در برخی مواقع امکان دارد که سایه چشم شما بشکند و یا پودر شده و پخش شود. بنابراین در این مواقع می‌توانید از آن به عنوان رژ لب استفاده نمایید. بدین صورت که کمی از سایه چشم شکسته را با وازلین مخلوط نمایید و از آن یک بالم لب یا رژ لب خوش رنگ بسازید. توجه داشته باشید که با سایه چشم تاریخ مصرف گذشته به هیچ عنوان نباید این کار را انجام دهید.

لوازم آرایشی تاریخ گذشته

ظرف خالی عطر

همیشه وقتی عطر به اتمام می‌رسد، کمی از آن داخل ظرف باقی می‌ماند. می‌توانید برای اینکه از آن استفاده بهینه داشته باشید آن را با لوسیون و یا کرم بدن خود پر نمایید، به این ترتیب کرمی خوشبو با عطر مورد علاقه خود خواهید داشت.

جعبه لوازم آرایشی

اکثر افراد لوازم آرایشی را درون کیف جعبه یا محل مخصوصی قرار می‌دهند که کاملاً مرتب و تمیز باشد. چنانچه باکس و ظرف لوازم آرایشی با گذشت زمان کثیف یا کهنه شده است، بهتر است که آن را عوض کنید و کیف یا جعبه قدیمی را تمیز کرده و از آن برای نگهداری دیگر لوازم استفاده نمایید.

نشانه‌های فاسد شدن لوازم آرایشی

استفاده از لوازم آرایشی تاریخ مصرف گذشته و فاسد شده عوارض زیادی برای سلامت پوست خواهند داشت. اما برخی از افراد نحوه تشخیص فاسد شدن لوازم آرایشی اطلاعات کافی نداشته باشند از جمله علائم لوازم آرایشی تاریخ گذشته و فاسد می‌توان به این موارد اشاره نمود:

تغییر رنگ لوازم آرایشی

یکی از علائم لوازم آرایشی تاریخ گذشته و فاسد، تغییر رنگ آنها می‌باشد. برای نمونه در صورتی که متوجه شدید کرم پودر شما تغییر رنگ داده است و رنگ آن مثل روز اول نیست، باید بدانید که این لوازم آرایشی تاریخ گذشته و فاسد شده‌اند و نباید از آنها استفاده نمایید.

تغییر بافت لوازم آرایشی

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید لوازم آرایشی تاریخ گذشته و فاسد را تشخیص دهید این است که در بافت محصول مورد نظر تغییراتی را مشاهده خواهید کرد. برای اینکه این تغییر را تشخیص دهید، فقط باید آنها را لمس نمایید. برای نمونه کمی از کرم پودر یا رژ لب خود را بر روی انگشت خود ریخته و با دو انگشت آن را لمس نمایید. در صورتی که متوجه شدید بافت آن سر یا لیز شده است، باید بدانید که این لوازم آرایشی تاریخ گذشته و فاسد شده‌اند و به هیچ عنوان نباید از آنها استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   روش وکس کردن صورت در خانه | مزایای وکس کردن صورت در خانه

تغییر بوی محصولات آرایشی

از دیگر علائم فاسد بودن لوازم آرایشی این است که بوی آنها تغییر خواهد کرد. تغییر بو یکی از علائم بارز لوازم آرایشی تاریخ گذشته می‌باشد. بنابراین با بو کردن محصولات می‌توانید این موضوع را تشخیص دهید.

عوارض استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته

ممکن است که این سوال برای شما پیش آید که لوازم آرایشی تاریخ گذشته چه عوارضی برای پوست شما خواهد داشت؟ در پاسخ باید گفته شود که لوازم آرایشی تاریخ گذشته و فاسد موجب ایجاد مشکلات بسیار زیادی برای پوست می‌شود. از مشکلاتی که لوازم آرایشی تاریخ گذشته و فاسد به وجود آورد، می‌توان به این موارد اشاره نمود:

کدری و تیرگی پوست

پوست زیبا و شفاف از جمله مسائلی است که بر روی زیبایی نقش بسیار مهمی خواهد داشت. بنابراین در استفاده و انتخاب لوازم آرایشی باید دقت ویژه‌ای داشته باشید. چون در صورتی که لوازم آرایشی تاریخ گذشته باشند یا کیفیت آنها مناسب نباشد، موجب کدر شدن پوست خواهد شد.

التهابات پوستی

لوازم آرایشی تاریخ گذشته و فاسد موجب خواهد شد که در ساختار آنها تغییراتی ایجاد شود و به علت تفکیک مولکول‌ها، موجب بروز التهابات روی پوست خواهد شد. بنابراین استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته و فاسد موجب قرمزی، التهاب، ورم، تاول، خارش و… می‌شود.

آکنه، جوش و انواع عفونت‌های پوستی

یکی دیگر از مشکلاتی که لوازم آرایشی تاریخ گذشته و فاسد امکان دارد برای پوست ایجاد نماید، بروز انواع آکنه‌ها و جوش‌های زیر پوستی و… می‌باشد. بنابراین در هنگام استفاده از لوازم آرایشی حتماً باید به تاریخ مصرف آنها توجه لازم را داشته باشید.

لوازم آرایشی تاریخ گذشته

سخن تکمیلی

با توجه به اینکه لوازم آرایشی برای پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید در هنگام خریداری آن به تاریخ و کیفیت آن توجه داشته باشید. در صورتی که لوازم آرایشی تاریخ گذشته دارید، می‌توانید با چند ترفند از آنها مجدداً استفاده نمایید. برای نمونه در مواقعی که ریمل تاریخ گذشته دارید، می‌توانید برس آن را داخل مایع ظرفشویی و آب داغ به صورت کامل تمیز نموده و پس از خشک شدن از آن برای حالت دادن و مرتب کردن ابروها استفاده نمایید. بنابراین اگر لوازم آرایشی تاریخ گذشته دارید، می‌توانید به صورت خلاقانه از آنها مجدداً استفاده نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

لوازم آرایشی تاریخ گذشته در کجا به کارمان می‌آید؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

ترفندهایی برای استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x