آرایشی

روش هایی دائم و موقت برای از بین بردن موهای زائد صورت

بهترین روش های از بین بردن موهای زائد صورت

موهای زائد صورت در زنان و مردان ممکن است در اثر عوامل مختلفی از جمله عوامل ژنتیکی و تغییرات هورمونی ایجاد شود که به طور معمول از بین بردن آن ها به دغدغه ای برای افراد به ویژه خانم ها تبدیل شده است.

آشکار است که از بین بردن موهای زائد تاثیر بسزایی در زیبایی صورت دارد، به همین جهت از گذشته تا کنون روش های بسیاری برای از بین بردن این موها به وجود آمده است که برخی از آنها به صورت دائم و برخی دیگر موقت عمل می کنند.

مناسب ترین روش برای از بین بردن موهای زائد صورت

از بین بردن موهای زائد صورت یکی از با اهمیت ترین موضوعات در زیبایی بخشی به صورت است. از گذشته تا کنون روش های بسیاری برای از بین بردن موهای زائد به وجود آمده است که بسیاری از آنها توانسته اند به شکلی کارآمد عمل کنند.

آشکار است که حذف این موها در میان بانوان از اهمیت بالاتری برخوردار است و با توجه به سلیقه و شرایط تمایل دارند به شکل دائم و یا موقت این موها را از بین ببرند. البته در اینجا باید اشاره کرد که آقایان نیز به دنبال راهکارهای موثر و بهتر برای از بین بردن موی اضافی صورت خود هستند.

با توجه به تنوع در روش ها افراد معمولا پیش از  به کارگیری آن ها با این پرسش مواجه می شوند که کدام روش از بین بردن موهای زائد صورت برای من مناسب تر است؟ در پاسخ باید گفت پوست صورت از جمله حساس ترین اجزای بدن است که تاثیر پذیری بالایی از شرایط درونی بدن و شرایط محیطی دارد، از سوی دیگر پوست افراد نیز از نظر رنگ، میزان حساسیت، نوع و … در دسته های مختلفی قرار می گیرد، بنابراین می توان گفت که انتخاب روش حذف این موها ساده نیست.

شاید بتوان گفت که بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد مراجعه به پزشک و بررسی علت به وجود آورنده موی اضافی می باشد، که پس از آن می توان با توجه به نظر پزشک و یا مطالعه علمی تر نسبت به انتخاب روش مناسب برای از بین بردن این موها اقدام کرد.

در ادامه به برخی از روش های معمول حذف موهای زائد صورت اشاره می شود.

از بین بردن موهای زائد صورت با بند انداختن

بند انداختن روشی سنتی و قدیمی برای از بین بردن موها و کرک های صورت است که توانسته از دیرباز تا کنون محبوبیت و کارایی خود را حفظ کند.

بند انداختن ساده ترین، ارزان ترین و هم چنین کم عارضه ترین روش برای از بین بردن موهای اضافی ناحیه صورت است و موجب ایجاد واکنش های پوستی، افزایش موهای زائد و یا تولید موی زیر پوستی نمی شود اما باید توجه داشت که روشی موقت برای از میان بردن این موها می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل اصلاح نکردن ریش تراش | علت خرابی ریش تراش

از بین بردن موهای زائد صورت با موچین

یکی دیگر از روش های کارآمد حذف موهای اضافی صورت استفاده از موچین است. با استفاده از موچین موی زائد از ریشه حذف شده و می توان گفت که دوام بالایی دارد و بسته به نوع مو و پوست ممکن است سه تا هشت هفته دوام داشته باشد.

برای استفاده راحت تر و بهتر از این روش بهتر است به نکاتی توجه داشت، از جمله:

  • تمیز و استریل کردن موچین
  • پوشاندن صورت با دستمال گرم برای نرم شدن پوست
  • محکم نگه داشتن پوست و کندن هر بار تنها یک مو
  • جدا کردن موی زائد در جهت رویش آن
  • استفاده از یخ روی ناحیه مورد نظر برای کاهش درد و التهاب

در اینجا باید هشدار داد که افرادی که به تازگی بوتاکس کرده اند نمی توانند برای از بین بردن موی زائد صورت از موچین استفاده کنند.

از بین بردن موهای زائد صورت با دستگاه اپیلاتور

دستگاه اپلیدی یکی دیگر از روش های رایج در سال های اخیر برای از بین بردن موهای اضافی صورت و بدن است. عملکرد دستگاه اپلیدی همانند موچین است با این تفاوت که در هر مرتبه چند مو جدا می شود. به طور معمول با استفاده از دستگاه اپیلاتور تا چهار هفته موهای زائد دیگر رشد نمی کند.

از بین بردن موهای زائد صورت با دستگاه اصلاح

سریع ترین راه برای از بین بردن موهای زائد صورت به ویژه برای آقایان استفاده از دستگاه های اصلاح است. تراشیدن موی صورت با استفاده از ژیلت یک بار مصرف و یا برقی، ریش تراش و یا هرگونه دستگاه اصلاح باعث می شود که مو از سطح پوست قطع شود و ریشه آن باقی بماند درنتیجه مو می تواند دوباره به سرعت رشد کند.

باید توجه داشت که استفاده از دستگاه اصلاح، موزر و ریش تراش برای صورت آقایان مناسب تر است.

موهای زائد صورت 2 1

از بین بردن موهای زائد صورت با کرم تجویزی

در برخی از موارد افراد ترجیح می دهند برای از بین بردن موهای زائد صورت از روش های دائمی و یا موقت معمول استفاده نکنند و از کرم های تجویزی توسط پزشک بهره بگیرند. این کرم ها از ترکیباتی ساخته شده اند که آنزیم های تحریک کننده رشد مو را مهار می کنند. البته باید توجه داشت در برخی از موارد استفاده از کرم تجویزی باعث سوزش، آکنه و بثورات می گردد.

با به کارگیری این کرم ها و استفاده از آن ها در دوره ای یک ماهه موهای زائد تا هشت هفته رشد نمی کنند. در اینجا باید اشاره کرد بیشترین تعداد مخاطب این روش درمانی خانم ها هستند.

از بین بردن موهای زائد صورت با کرم موبر

استفاده از کرم و یا حتی پودرهای موبر یکی دیگر از روش های رایج حذف موهای اضافی صورت و بدن است. با استفاده از کرم مو بر پروتئین مو (کراتین) ضعیف شده و در نتیجه مو می ریزد، نتیجه استفاده از این روش به مدت تقریبی تا دو هفته موثر واقع می شود.

از بین بردن موهای زائد صورت با اپیلاسیون حرفه ای

اپیلاسیون روشی موثر برای از بین بردن تمامی موهای موجود در یک ناحیه از پوست است، در حال حاضر دو نوع کیت موم مخصوص اپیلاسیون وجود دارد. نخست نوارهای مومی که پیش از استفاده باید آن ها را میان دست ها گرم کرد و دوم موم هایی که پیش از استفاده باید در یک ظرف ذوب شوند و سپس با استفاده از چوب یا پلاستیک روی پوست کشیده شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کراتینه مو چیست | روش های مختلف کراتینه کردن مو کدامند؟

در مورد استفاده از موم برای حذف موهای زائد صورت باید از موم نرم و یا موم مخصوص پوست صورت استفاده کرد، چرا که موم های سخت بیشتر برای ناحیه پا و بکینی استفاده می شوند.

با استفاده از موم تمامی موها از ریشه کنده شده و با توجه به وضعیت پوست و شرایطی بدنی افراد رشد مجدد آن ها ممکن است دو تا هشت هفته طول بکشد.

از بین بردن موهای زائد صورت با لیزر

لیزر یکی از راه های از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی است. لیزر تکنیکی ساده می باشد که با استفاده از آن می توان به مدت طولانی موهای اضافی صورت را حذف کرد.

لیزر موهای زائد در ناحیه صورت و یا بقیه مناطق پوست با به کارگیری نوعی پرتو نوری ضربان دار انجام می شود که با عبور از سطح پوست، فولیکول های مو را تحت تاثیر قرار می دهد و با از بین بردن آن، موجب ضعیف شدن مو و در نهایت حذف آن می شود. در این روش فولیکول دیگر تا مدتی طولانی توان تولید مو را نخواهد داشت.

در این مورد باید اشاره کرد که لیزر بهترین گزینه برای افراد با پوست روشن و موهای تیره می باشد، همچنین از لیزر می توان برای از بین بردن موهای تمامی نواحی بدن به جز ناحیه دور چشم استفاده کرد.

برای استفاده از لیزر بهتر است به کلینیک های زیبایی معتبر که در آنها انجام عمل لیزر توسط متخصص انجام می شود، مراجعه کرد.

از بین بردن موهای زائد صورت با الکترولیز

الکترولیز یکی از روش های دائمی برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن است که در آن یک جریان الکتریکی با استفاده از سوزن به فولیکول مو منتقل و آن را طی چند جلسه از بین می برد. الکترولیز  از جمله روش های موثر از بین بردن موهای زائد است که حتی بر روی موهای روشن نیز تاثیر می گذارد و آن ها را از بین می برد.

افزون بر موارد نام برده در بالا روش هایی خانگی نیز برای کاهش و یا از بین بردن موهای اضافی صورت و بدن وجود دارد که از جمله آنها می توان به استفاده از ماسک زرد چوبه، ماسک تخم مرغ و نشاسته ذرت، ماسک شکر، عسل و آبلیمو، ماسک جوش شیرین و زرد چوبه، آب سیر و … اشاره کرد که استفاده از آن ها بسته به وضعیت پوست ممکن است مفید و تاثیر گذار باشد.

موهای زائد 1صورت

در پایان پیشنهاد می شود پیش از اقدام برای از بین بردن موهای زائد صورت و به ویژه برای استفاده از روش های دائمی به پزشک متخصص مراجعه شود تا بتوان ضمن یافتن دلیل ایجاد و رشد این موها روشی مناسب را برای حذف آن ها انتخاب کرد.

روش هایی دائم و موقت برای از بین بردن موهای زائد صورت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش هایی دائم و موقت برای از بین بردن موهای زائد صورت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا