آرایشی

رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست و مو | رنگ ابرو با مواد طبیعی

یکی از مواردی که می تواند باعث تغییر چهره شخص شود، رنگ ابرو است و معمولاً خانم ها سعی می کنند تا بین رنگ ابرو و مو های خود تناسبی ایجاد کنند، اگر می خواهید رنگ ابروی خود را با رنگ چشم و مو همراه کنید باید به آیتم های خاصی توجه کنید. معمولاً افراد به وسیله رنگ مو، رنگ ابروها را تغییر می‌دهند و تناسبی بین رنگ مو، ابرو و چشم ایجاد می کنند.

اهمیت رنگ ابروی مناسب

انتخاب یک رنگ متناسب با مو و پوست می تواند در چهره شما تغییرات زیادی ایجاد کند. گاهی می توانید با استفاده از رنگ مویی که باقیمانده، ابروی خود را رنگ کرده و چهره خود را تغییر دهید. ولی باید به این نکته توجه کنید که انتخاب رنگ برای ابرو نکات خاصی دارد که اگر آنها را رعایت نکنید، بین رنگ ابرو و رنگ موی شما تضادی نامطلوب به وجود خواهد آمد.

در انتخاب رنگ ابرو به چه آیتم هایی باید توجه کنیم؟

شما می‌توانید با تغییر دادن رنگ ابرو در چهره خود تنوع ایجاد کنید ولی به شرط اینکه آگاهی داشته باشید که انتخاب چه رنگی برای صورت شما مناسب است. درست است که تغییر رنگ ابرو باعث می شود ظاهر شما بهتر شود ولی انتخاب رنگ نامناسب می تواند به همان اندازه اثرات نامطلوب بر روی صورت تان داشته باشد. باید به این نکته آگاهی داشته باشید که انتخاب رنگ مناسب هم اهمیت زیادی دارد.

رنگ ابرو

انتخاب رنگ مناسب برای ابرو

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که بدانید برای ابروی شما چه رنگی مناسب بوده تا با مو و پوست خود، آن را هماهنگ کنید. اگر شما بتوانید این تناسب را رعایت کرده و رنگی هماهنگ با چشم و پوست، برای ابروی خود انتخاب کنید، مسلماً چهره شما چندین برابر بیشتر جذاب می شود. مثلاً اشخاصی که دارای موهای تیره رنگ هستند بهتر است که ابروی خاکستری و تیره داشته باشند؛ زیرا با همه رنگ های پوست هماهنگ می باشد. ولی اگر رنگ موهای شما روشن است، بهتر است برای ابرویتان هم رنگ روشن انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   ترمیم ناخن شکسته با روش های آسان و راحت

موهای بلوند و رنگ ابروی مناسب با آن

اگر موهای بلوندی دارید بهتر است یکی دو درجه تیره تر از موهایتان، رنگی را برای ابروی خود انتخاب کنید. معمولاً اشخاصی که دارای موهای بلوند هستند، ابروهای روشن هم دارند که در این صورت باید بگوییم مناسب تر است که یکی دو درجه، رنگ تیره تری را برای ابروی خود انتخاب کنند.

موهای مشکی و قهوه ای و رنگ ابروی مناسب با آن

هارمونی رنگ متنوعی می باشد برای تمام خانم هایی که دارای موهای قهوه ای و مشکی هستند، ولی بهتر است که طیف های قهوه ای روشن تر را انتخاب کنید تا یکی دو درجه از رنگ موی شما کمرنگ تر باشد، تا زیبایی بیشتری به چهره شما بدهد.

نکات مهمی را که در این مورد باید توجه کنید عبارتند از:

  • در صورتی که ابرو و موی شما به طور طبیعی روشن بوده و یا اینکه آنها را تیره و یا مشکی کرده باشید، باید رنگ ابرو هایتان کمی از رنگ موها تیره تر شود.
  • در صورتی که موی شما رنگ تیره داشته و شما آن را روشن کرده باشید، باید رنگ ابرویتان یکی دو درجه از رنگ مو روشن تر باشد.
  • اشخاصی که به شکل طبیعی دارای چشم و ابروی مشکی می باشند و پوستی روشن هم دارند، رعایت کردن این اصول می تواند به چهره آنها زیبایی خاصی ببخشد.

موهای قرمز یا شرابی و رنگ ابروی مناسب با آن

اگر شما دارای موهای قرمزی هستید برای اینکه رنگ ابرو را انتخاب کنید، باید بسیار حواستان جمع باشد زیرا بعضی از رنگ ابرو ها باعث خواهد شد چهره شما ناهماهنگ و سرد به نظر بیاید. افرادی که دارای موهای قرمز هستند باید در انتخاب رنگ ابرو بسیار حساسیت به خرج دهند زیرا بعضی از رنگ ها می تواند چهره آنها را بی روح و سرد کند.

new theme

برای موهای به رنگ قرمز، هارمونی رنگ طلایی را برای ابرو به شما پیشنهاد می کنیم. اگر شما بطور طبیعی دارای رنگ مو و ابروی قرمز هستید، می توانید از مداد قهوه ای برای لابه لای ابرو استفاده کنید.

حتما بخوانید:   سشوار چرخشی چه کاربردی دارد | بررسی مزایا و معایب سشوار چرخشی

چگونه ابرو را در خانه رنگ کنیم؟

اگر می خواهید ابروی خود را در خانه رنگ کنید ابتدا باید وسایل مورد نیاز را جهت رنگ کردن ابرو، تهیه کنید، مانند: برس مخصوص و یا رنگ مناسب. دقت داشته باشید برای تیره کردن و یا روشن کردن رنگ ابروی خود، باید به طور اصولی اقداماتی را انجام دهید، برای این کار از مواد طبیعی مانند بابونه، عسل، نسکافه، قهوه، حنا، دارچین و… می توانید استفاده کنید. نکته مهم این است که باید برای انتخاب رنگ، از هماهنگ بودن رنگ با چهره خود اطمینان پیدا کرده و همچنین به نوع و مارک رنگ را هم توجه کنید.

آموزش رنگ کردن ابرو

رنگ کردن ابرو کار زیاد سختی نبوده و شما می توانید به راحتی با رعایت نکات مهمی زیبایی ابروهای خود را دو چندان کنید. پس بهتر است با تکنیک های رنگ کردن ابرو بیشتر آشنا شوید.

 استفاده از رنگ پودری برای رنگ کردن ابرو

توصیه می‌کنیم برای ابرو مدادی را انتخاب کنید که رنگ آن با پوست و موهای شما هماهنگ باشد. به طور معمول برای «روز» از رنگ های طبیعی و برای «عصر» هم از رنگ های تند تر باید استفاده کنید. اگر موهای خود را خیلی تغییر رنگ داده اید، باید متناسب با رنگ آنها ابروی خود را هم پررنگ و یا کم رنگ کنید. رنگ ابروی پودری تنوع بیشتری از مداد ابرو دارد، اگر از رنگ پودری برای ابرو استفاده می کنید، باید بعد از چند بار استفاده کردن حتماً برس آن را شستشو دهید و خشک کنید. دقت داشته باشید اگر به مقدار زیاد در روی برس پودر باشد ممکن است روی صورت شما پخش شود.

استفاده از مواد طبیعی برای رنگ کردن ابرو

در گذشته خانم ها برای آرایش کردن و یا رنگ کردن موها از مواد کاملاً طبیعی استفاده می کردند، به همین دلیل پوست و موی آنها دچار آسیب کمتری می شد. شما هم می توانید از رنگ های گیاهی و طبیعی برای رنگ ابرو استفاده کنید. همانطور که در ابتدا هم برای تان گفتیم مواد طبیعی مثل بابونه، عسل، حنا و قهوه و… در دسترس همگان بوده و می تواند رنگ زیبایی به ابروی شما ببخشد و همچنین ابرو را در مقابل آسیب مواد شیمیایی محافظت کند.

۱- استفاده از قهوه برای رنگ کردن ابرو

قهوه هیچ گونه ماده شیمیایی نداشته و می تواند به موهای شما زیبایی و درخشندگی خاصی ببخشد. ابروهای شما به وسیله قهوه، رنگ قهوه ای می گیرد. برای این منظور کاسه ای تمیز برداشته و یک قاشق پودر کاکائو و دو قاشق قهوه را با هم ترکیب کنید و آن را خوب هم بزنید. به وسیله کاکائو می توانید ابروها را روشن کنید.

حتما بخوانید:   نکات مهم برای اصلاح صورت و ریش آقایان

new theme

بعد از مخلوط کردن این دو ماده حالا باید دو قاشق روغن نارگیل را هم به این ترکیبات اضافه کنید و دوباره آن را هم بزنید. کمی عسل به ترکیبات خود اضافه کرده تا مطمئن شوید که این ترکیب در پوست رنگ می گیرد. آنقدر ترکیب حاصله را هم بزنید تا به صورت خمیر مایع در بیاید و بعد از آن چند دقیقه صبر کنید و به وسیله برس ابرو، ابروها را به طرف بالا شانه کنید. سپس یک قلم موی سر نازک را برداشته و رنگ را در بین تارهای ابرویتان قرار بدهید. ۲۰ دقیقه صبر کرده و به وسیله گوش پاک کن رنگ ابرو را پاک کنید و از زیبایی رنگ ابرو های خود لذت ببرید.

۲- استفاده از دارچین برای رنگ کردن ابرو

برای رنگ کردن ابروهای خود از دارچین هم می‌توانید استفاده کنید. برای این منظور دارچین را با آب مخلوط کنید و به وسیله برس بر روی ابروهای خود بکشید. دارچین دارای قدرت رنگدهی زیادی می باشد و اگر با عسل ترکیب شود، رنگ آن قهوه ای روشن خواهد شد.

رنگ ابرو

۳- استفاده از حنا برای رنگ کردن ابرو

حنا خواص زیادی دارد و نه تنها برای رنگ کردن از آن استفاده می کنند، بلکه برای سلامتی هم مفید است. حنا نوعی رنگ طبیعی به حساب می آید و شما می توانید برای رنگ کردن ابرو و مو های خود از آن استفاده کنید. در صورتی که می خواهید ابروهایتان را با حنا رنگ کنید، باید به رنگ موهای تان هم توجه کنید تا با یکدیگر در تضاد نباشد. استفاده از حنا برای رنگ ابرو مزایای زیادی دارد که یکی از آنها، هم رنگ شدن پوست و ابرو است.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که حنا نمی‌تواند بر روی ابروهای تیره و ضخیم، تأثیر خیلی زیادی داشته باشد و فقط ممکن است کمی رنگ ابروها را تغییر دهد. به همین دلیل اگر دارای ابروهای تیره و ضخیمی هستید و می خواهید ابروهایتان را روشن کنید، ابتدا باید ابرو را چند درجه روشن کرده و بعد از آن از حنا استفاده کنید.

 

31

رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست و مو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

استفاده از مواد طبیعی برای رنگ کردن ابرو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x