تعمیرات مایکروفر

ارورهای مایکروفر باکنشت Bauknecht

ارور ماکروفر باکنشت | نحوه رفع این ارور ها همراه با توضیحات کامل خطاهای مایکروفر باکنشت

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مایکروفر باکنشت یکی از پر مصرف ترین لوازم برقی موجود در آشپزخانه می‌باشد. این دستگاه دارای برنامه‌های متنوع آشپزی، غذایی و گریل است. این دستگاه به علت سرعت بالا در گرم کردن و پختن مواد غذایی جایگاهی ویژه در بین مصرف کنندگان به خصوص افراد شاغل با مشغله کاری بالا دارد، اما این مایکروفر هم مانند هر وسیله برقی دیگر ممکن است دچار خرابی هایی شود و این خرابی ها با کدهای خطا بر روی صفحه نمایشگر این محصول قابل مشاهده خواهد بود.

ارورها و کدهای خطای مایکروفر باکنشت

در حین استفاده از مایکروفر باکنشت امکان دارد که این دستگاه به مشکل بر خورده و ارورهایی را شما در صفحه نمایش آن مشاهده کنید. که در این صورت شما باید با معانی آنها آشنا باشید تا بتوانید آنها را رفع عیب کنید. به همین دلیل در این مقاله ارورهای مایکروفر باکنشت همراه با عیب‌یابی را به صورت کامل شرح دادیم، تا چنانچه نیازمند تعمیر مایکروفر باکنشت شدید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید. بسیاری از ارورهای نمایش داده شده در لوازم خانگی مجهز به سیستم عیب‌یابی، با آگاهی از علت به وجود آمدن کدهای خطا، به سهولت قابل حل شدن می‌باشند و برای برطرف کردن برخی از این ارورها نیاز به تعمیرکار مایکروفر خواهید داشت.

کد خطای F۱ مایکروفر باکنشت

دلیل نمایش این ارور در مایکروفر باکنشت، معیوب شدن سنسور حرارتی است. به دلیل گرمای بیش از حد در محفظه داخلی مایکروفر باکنشت، این ارور بر روی صفحه نمایش در مایکروفر مشاهده می‌شود. در طی ۱۵ دقیقه از  شروع حرارت نامتعادل، پخت و پز ترکیبی یا کبابی با دمای زیر ۱۹۰ درجه فارنهایت در حفره رخ می‌دهد. برای بررسی و تعمیر کردن مایکروفر با نمایندگی تعمیرات مایکروفر در تهران تماس حاصل کنید. این کد خطای مایکروفر واکنش برای سنسور دمای کوتاه است. این دماسنج در فر قرار دارد. این پیچ‌های دو اینچ است که در آن قرار دارد، آن را باید از طریق عایق بکشید تا اتصال سریع برقرار شود. اگر می‌خواهید مطمئن شوید، سنسور باید با سرعت ۱۱۴۳ اهم در صد درجه کار کند.

ارور F۲ مایکروفر باکنشت

اتصال در قسمت سنسور حرارتی موجب به وجود آمدن این ارور در مایکروفر باکنشت می‌شود. در یک سنسور حرارتی اتصالی کوتاه به طور مداوم بیشتر از ۵ ثانیه داشته باشد، برای انتقال گرما تاثیر میگذارد و پخت و پز ترکیبی و پخت و پز کباب شناسایی شده است. برای رفع مشکل از تکنسین متخصص نمایندگی کمک بگیرید.

اخطار F۳ مایکروفر باکنشت

اتصالی کردن لمس پانل مایکروفر باکنشت موجب به وجود آمدن این کد خطا شده است. اگر یک اتصالی در پانل کلیدی کوتاه مدت به طور مداوم بیشتر از ۶۰ ثانیه شناسایی شود این ارور بر روی صفحه نمایش مشاهده خواهد شد. نکته: حداقل یک دقیقه قبل از اجرا، کد نمایش داده می‌شود. دکمه  صفحه کلید متصل نیست. روش تعمیر به این ترتیب است که باید اتصال صفحه کلید را بررسی کنید. چنانچه کد خطا پس از ۶۰ ثانیه دوباره مشاهده شد صفحه کلید و کنترل را جایگزین کنید.

ارور F۴ مایکروفر باکنشت

زمانی که سنسور رطوبت مایکروفر باکنشت مشکل داشته باشد، موجب به وجود آمدن این اخطار می‌گردد. اگر سنسور رطوبت به طور مداوم بیشتر از ۵ ثانیه باز شود این ارور نشان داده خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از مایکروفر گرنیه Gorenje/عملکرد برنامه های مایکروفر گرنیه

کد خطای F۵ مایکروفر باکنشت

این کد خطا نشان‌دهنده این است که حسگر رطوبت اتصال کرده است. برای برطرف کردن این هشدار شما می‌توانید دستگاه را به خروجی ۳۲۰ ولتی متصل نمایید باید پس از ۵ دقیقه سنسور رطوبت متصل گردد. در صورتی که این اتفاق نیافتد باید آن را عوض کنید.

ارور F۶ مایکروفر باکنشت

دلیل نمایش کد خطای F۶ در مایکروفر باکنشت، شل شدن لوله دما است. برای رفع کردن این هشدار از متصل بودن و بی نقص بودن لوله دما مطمئن شوید. باید لوله به صورت محکم در دیوار مایکروفر قرار گرفته باشد و گرما را به مواد غذایی منتقل کند.

رفع ارورهای مایکروفر باکنشت در منزل

وقتی که مایکروفر باکنشت دچار مشکلاتی در کارکرد خود می‌شود، کدهای خطایی بر روی صفحه نمایش مایکروفر نشان داده خواهد شد. که شما را از بروز مشکل در سیستم مایکروفر باکنشت آگاه می‌کند. در این شرایط باید اخطار مایکروفر باکنشت خود را جدی بگیرید. چون در صورت عدم رفع ارور مایکروفر، کارکرد دستگاه دچار اختلال شده و دیگر به حالت قبل باز نخواهد گشت. بنابراین با مشاهده هرگونه خطا باید از معنا و مفهوم و دلیل بروز خطا اطلاع پیدا کرده و آن را به کمک راهکارهایی که در این مقاله ارائه شد یا دفترچه راهنمای مایکروفر خود رفع نمایید. برخی از این کدهای خطا به دلیل حساس بودن قطعه‌ها و پیچیدگی بسیار بالا به راحتی قابل برطرف کردن نمی باشد و نیاز به تخصص و دانش فنی دارند که در این صورت باید برای رفع خطای مایکروفر باکنشت از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

ماکروفر باکنشت

ایرادات رایج مایکروفر باکنشت

رایج‌ترین مشکلاتی که کاربران در مایکروفر باکنشت با آن مواجه می‌شوند شامل خاموش مایکروفر باکنشت، نچرخیدن سینی مایکروفر، جرقه زدن مایکروفر، گرم نشدن مایکروفر و … است. به صورت خلاصه آنها را مورد بررسی قرار میدهیم:

ماکروفر باکنشت

خاموش شدن مایکروفر باکنشت

 • اگر مایکروفر باکنشت شما در حین کار خاموش می‌شود باید میکروسوئیچ آن را مورد بررسی قرار دهید.
 • مشکل در فیوز مایکروفر و کلید ها نیز منجر به بروز این مشکل می‌شوند.

دلیل نچرخیدن سینی مایکروفر باکنشت

 • ابتدا سینی را بررسی کنید، شاید مواد غذایی زیر سینی سبب نچرخیدن سینی می‌شوند.
 • چرخ دنده و موتور را کنترل کنید و در صورت داشتن ایراد،  آنها را تعمیر نمایید.

دلیل جرقه زدن مایکروفر باکنشت

 • جرقه زدن مایکروفر باکنشت نشان دهنده مشکل در اتصالات الکترونیکی در این دستگاه است.
 • قطعه‌های داخلی مایکروفر باید بررسی شوند.
 • شاید در مایکروفر خود از ظروف فلزی و نامناسب استفاده کرده‌اید.

دلیل کار نکردن لامپ مگنترون مایکروفر باکنشت

 • در ابتدا لامپ را بررسی کنید که سوخته نباشد. اگر سوخته بود آن را عوض کنید.
 • سیم‌های مربوط به لامپ را بررسی نمایید.
 • برد الکترونیکی و سوکت‌های لامپ ولتاژ باید اتصال صحیح داشته باشند.
 • اگر بین این دو بخش، اتصال سالم برقرار نبود، ولتاژ لازم برای روشن شدن لامپ دریافت نمی‌گردد.
 • بهتر است از تکنسین و تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

دلیل از کار افتادن پنل نمایشگر مایکروفر باکنشت

 • چنانچه سوکت‌ها شل شده باشند، این مشکل رخ می‌دهد.
 • اگر نمایشگر مایکروفر باکنشت به طور کامل از کار افتاده باشد باید برد کنترل را بررسی کنید.

اصول نگهداری مایکروفر باکنشت

به عنوان یک قانون کلی در نگهداری مایکروفر هرگز از هیچ نوع ظرفی که حاوی فلز است استفاده نکنید. تمیز کردن مایکروفر باکنشت هر بار پس از استفاده برای ایمنی و سلامت شما خیلی مهم می‌باشد. مایکروفرهای مدرن به یک صفحه شیشه‌ای قابل چرخش، جدا شونده یا تورنت مجهز می‌باشند. پس از هربار استفاده از قالب‌های چرخشی باید به درستی تمیز گردند. این نکته بسیار مهم است که باید در نظر بگیرید، چون باقیمانده مواد غذایی امکان دارد گرم شوند و در صورت تمیز نشدن بلافاصله می‌توانند دچار آتش سوزی شوند. باقیمانده غذاها می‌توانند باعث شوند که مایکروفر باکنشت بسیار سخت‌تر از حد معمول کار کند و باعث نشت مایکروفر شود. اگر دستگاه مجهز به یک تورنت قابل جدا شدن نیست آن را با مخلوط صابون و آب تمیز کنید و قبل از استفاده آن را کاملاً خشک نمایید. در صورت تمایل شما می‌توانید از پاک کننده‌هایی که مخصوص مایکروفر هستند استفاده کنید. به طور میانگین مایکروفرها ۵ تا ۱۰ سال عمر مفید دارند. برای آنکه مایکروفرها سال‌ها بتوانند به خوبی در آشپزخانه برای شما کار کنند باید روزانه از آن نگهداری کنید و البته مراقبت از آن باید به روش صحیح و با رعایت نکات زیر انجام شود:

 • برای گرم کردن هر چیزی که ممکن است در دستگاه ریخته شود از یک پوشش پلاستیکی مایکروفر یا درپوش کاغذی استفاده کنید.
 • چنانچه وقتی چیزی را گرم می‌کنید که می‌تواند بیش از حد جوش آورد، ظرف غذا را در بالا و یک بشقاب در زیر آن قرار دهید. وقتی که گرم شدن غذا تمام شد بشقاب را در ماشین ظرفشویی خود قرار دهید تا به راحتی آن را تمیز نمایید.
 • اگر در مایکروفر باکنشت شما چیزی ریخته است در حالی که هنوز گرم است فوری آن را تمیز نمایید اگر این کار را انجام ندهید خشک می‌گردد و برای تمیز کردن آن باید زحمت بیشتری بکشید.
 • درب مایکروفر باکنشت را به آرامی باز و بسته کنید تا آن آسیب نبیند.
 • بهترین ظروف برای استفاده در مایکروفر باکنشت ظروف سرامیکی و شیشه‌ای هستند.
 • تنها در صورتی مایکروفر باکنشت را روشن کنید که مایعات و مواد غذایی در آن باشد.
 • هرگز از مایکروفر باکنشت برای گرم کردن شیشه شیر کودک استفاده نکنید.
 • در هنگام استفاده از مایکروفر باکنشت همیشه هوشیار باشید، چون حرارت تولید شده توسط دستگاه بسیار زیاد است.
 • مایکروفر باکنشت باید حداقل فاصله از بالا که ۳۰ سانتیمتر و از پایین ده سانتی متر است فضای کافی برای تهویه داشته باشد. کناره‌ها و پشت مایکروفر باکنشت هم بهتر است ۱۰ سانتی متر فضا داشته باشد.
 • در هنگام تمیز کردن مایکروفر باکنشت حتماً پریز آن را از برق جدا کنید. همچنین نباید از سیم ظرفشویی برای تمیز کردن بدنه و شیشه مایکروفر استفاده کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین روش تمیز کردن و چربی زدایی مایکروفر و مایکروویو

سخن تکمیلی

مایکروفر باکنشت یکی از شناخته شده ترین محصولات این برند است که در بسیاری از خانه‌ها مشاهده می‌گردد. اما این امکان وجود دارد که این مایکروفر با مشکلاتی مواجه شده و آنها را با کد خطا و ارور به نمایش در بیاورد. در این مقاله به رایج‌ترین ارورهای مایکروفر باکنشت پرداختیم و آنها را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین به نکاتی برای استفاده صحیح از این دستگاه اشاره کردیم تا عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهید و نیاز کمتری به تعمیرکار و تعمیر کردن داشته باشید. کاربران باید توجه داشته باشند که عیب یابی و تعمیر مایکروفر باکنشت امری کاملاً تخصصی است که نیاز به مهارت و تجربه دارد در صورتی که تسلط کافی در این زمینه ندارید با نمایندگی تعمیرات مایکروفر باکنشت تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ارورهای ماکروفر باکنشت Bauknecht

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای کامل برای آشنایی با معنی و مفهوم کدهای خطای ماکروفر باکنشت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا