تعمیرات مایکروفر

راهنمای تعمیر سولاردم ال جی LG | نمایندگی تعمیرات ال جی

راحتی کم نظیر در گرم کردن مواد غذایی و طبخ آن به کمک سولاردم ال جی موجب شده که هیچ وقت هیچ دستگاه دیگری جای آن را جهت طبخ در آشپزخانه شما نگیرد. صرفه جویی در هزینه برق و همچنین زمان می تواند ۵۰ درصد سرعت گرم کردن و طبخ مواد غذایی را بیشتر کند. علاوه بر آن بی ضرر بودن امواج قسمت مهم دیگری از ویژگی‌های شاخص سولاردم ال جی است که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. بهره بردن از نمایندگی تعمیرات سولاردم ال جی بابت تعمیر سرویس و نگهداری از این دستگاه موجب حفظ ویژگی های حیاتی و ساختار اصلی سولاردم می شود.

چرا لازم است خدمات تعمیر و سرویس سولاردم ال جی را به نمایندگی بسپاریم؟

موارد زیر می تواند دلایل استفاده از نمایندگی تعمیرات سولاردم ال جی باشد.

 • استفاده از قطعات اورجینال و اصلی: قطعات اصلی و اورجینال در تعمیر کردن سولاردم ال جی موجب می‌شود که این دستگاه در بهترین شرایط خود باقی بماند و تا سالها هیچ مشکلی نداشته باشد.
 • گارانتی ۱۲ ماهه: با در نظر گرفتن اینکه قطعاتی که در سولاردم مورد استفاده قرار می گیرند دارای گارانتی و اصالت محصول هستند، مجموعه ایبک امداد بابت تعمیر سولاردم ال جی به کاربران گارانتی ضمانت کار ارائه خواهد داد.
 • خدمات سریع: بعد از ثبت درخواست شما برای تعمیر سولاردام ال جی کمتر از یک ساعت زمان می برد تا سرویسکار به منزل شما مراجعه کند.
 • متخصصین با تجربه و دوره دیده ایبک امداد با مجموعه ای متشکل از سرویسکاران باسابقه و ماهر در امر تعمیر سرویس و نگهداری از سولاردم ال جی بهترین انتخاب جهت تعمیر این دستگاه می باشد.

روش تعمیر سولاردم ال جی LG/نمایندگی تعمیرات ال جی

 • به کار بردن دستورالعمل های بهداشتی: جهت تعمیر سولاردم ال جی در منزل نگران رعایت نکات بهداشتی نباشید زیرا تکنسین های ما به این موضوع کاملا واقف هستند.
 • هزینه منطقی و ارزان: نمایندگی سولاردم ال جی می تواند بخش زیادی از هزینه ها بابت حمل و نقل و جابجایی سولاردم به تعمیرگاه را کاهش دهد و این مبلغ می تواند تا ۷۰ درصد در قیمت نهایی کاهش ایجاد کند.
 • دسترسی آسان: پراکندگی نمایندگی و شعب تعمیر سولاردم ال جی در تهران باعث می‌شود که سرویسکار در کمترین زمان به منزل شما اعزام گردد.
 • پشتیبانی بعد از تعمیرات: نحوه آموزش روش کار و سرویس دستگاه جهت افزایش طول عمر آن و همچنین جلوگیری از ایرادات مشابه، توسط تعمیرکاران ایبک امداد انجام می گیرد.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر سولاردام سامسونگ Samsung

چرا تعمیر و سرویس سولاردم ال جی در محل از اهمیت زیادی برخوردار است؟

جهت رفع خرابی های موجود در سولاردم ال جی که بر اثر فرسوده شدن و یا استفاده نادرست ایجاد شده است حضور تعمیرکار در محل یکی از مزایای استفاده از خدمات ایبک امداد می باشد.

 • با تعمیر سولاردم ال جی در محل نیازی به حمل و جابجایی این دستگاه سنگین نمی باشد.
 • مشکلاتی از قبیل شکستن شیشه، فرورفتگی در بدنه دستگاه بر اثر ضربه و ایراداتی از این قبیل در حین جابه جایی رخ نخواهد داد.
 • نظارت کامل در همه مراحل تشخیص عیب و تعمیر سولاردم ال جی توسط مشتریان انجام خواهد گرفت.
 • سرویسکاران با حضور در منزل شما همه تجهیزات مورد نیاز خود را به همراه دارند.
 • متخصصین مجموعه ایبک امداد کاملا آموزش دیده و حرفه‌ای هستند و می توانید به پرسش های خود بابت روش صحیح استفاده از این دستگاه و یا کارکرد دکمه های مختلف آن را از آنها بپرسید.

چگونه می توان فیلتر سولاردم ال جی را تعویض کرد؟

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که تعمیرکاران در نمایندگی سولاردم ال جی به آن واقف هستند، تعویض کردن فیلتر پس از اجرای خدمات تعمیر می باشد. شاید از خودتان بپرسید چرا باید فیلتر سولاردم ال جی تعویض شود؟ در پاسخ باید بگوییم که فیلتر دستگاه از برخورد اشعه مستقیم به مواد غذایی در سولاردم جلوگیری می کند. همچنین مگنترون را در مقابل بخار غذا حفظ خواهد کرد. پس از تعمیر سولاردم ال جی به طور روتین و بدون هیچ گونه ثبت درخواستی باید تعویض فیلتر توسط سرویسکار انجام شود. فیلتر سولاردم از جنس نسوز می باشد و روی سقف دستگاه قرار گرفته و به همین خاطر در معرض بخار و چربی ها می باشد به همین خاطر است که توصیه می کنیم به هنگام استفاده کردن از سولاردم حتماً از درپوش غذا استفاده کنید. اما در حالت های پخت ترکیبی و یا گریل هیچ راه محافظتی جهت در امان ماندن فیلتر نخواهید داشت.

علت جرقه زدن سولاردم ال جی چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای سولاردم ال جی پیش آید جرقه زدن آن می باشد که در اثر استفاده غیر اصولی و نادرست از دستگاه اتفاق می افتد. بعد از وارد کردن برنامه مورد نظر جهت گرم کردن و یا طبخ مواد غذایی، سولاردم شروع به کار می کند.روش تعمیر سولاردم ال جی LG/نمایندگی تعمیرات ال جی اگر در این زمان جرقه و صدایی از دستگاه مشاهده کردید باید سریع اقدام به خاموش کردن دستگاه کرده و آن را از برق جدا کنید. عوامل زیر می توانند باعث ایجاد جرقه در سولاردم ال جی شوند:

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از مایکروفر تکنو | نصب و نگهداری ماکروفر Techno

انباشته شدن کثیفی و چربی داخل سولاردم

شاید در نگاه نخست این مورد قابل چشم پوشی و جزئی باشد اما در واقع می‌توانیم بگوییم که بسیار حائز اهمیت است. کارشناسان ایبک امداد به این مهم پی برده اند که انباشته شدن پسماند غذا و چربیها در سقف و دیواره سولاردم می تواند اصلی ترین علت تولید جرقه در دستگاه باشد. توجه نکردن به ایجاد جرقه در سولاردم می‌تواند تبعاتی مثل خراب شدن بخش های دیگر دستگاه و همچنین قطعات مهم آن داشته باشد که حتی ممکن است موجب آتش سوزی نیز شود. کمترین خساراتی که ممکن است به سولاردم وارد شود رنگ پریدگی در لعاب سینی سقف و دیواره های دستگاه می باشد.

خراب شدن سینی چرخان در سولاردم ال جی

سینی چرخان از جنس فلزی است که روی آن لعاب مخصوصی قرار گرفته و مانع از جرقه زدن در حین کارکرد دستگاه می شود. یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید تمیز بودن سینی می باشد. علاوه بر آن عدم خوردگی و پریدن لعاب روی آن از اهمیت زیادی برخوردار است. به هنگام تمیز کردن سینی کاملا دقت کنید که از سیم ظرفشویی استفاده نکنید زیرا باعث آسیب به لعاب خواهد شد. چنانچه آسیبی به سینی چرخان سولاردم وارد شده باشد لازم است که تعویض گردد. گاهی نیز لعاب سینی هیچ مشکلی ندارد اما چرخ های زیر سینی کثیف شده اند و یا حالت سوخته به خود گرفتند که می تواند علتی برای جرقه زدن سولاردم ال جی باشد.

خراب شدن فیلتر اشعه

درون کابین سولاردم ال جی و روی سقف آن یک فیلتر کاغذی قرار گرفته است که وظیفه آن جریان اشعه می باشد. جنس این فیلتر از میکا است که با عبور اشعه از آن نمی سوزد. اگر کثیفی، چربی و اثرات سوختگی بر روی فیلتر میکا وجود داشته باشد می‌تواند باعث جرقه زدن آن شود. به علت بی توجهی به نحوه استفاده از سولاردم ممکن است فیلتر میکا دچار اثرات سوختگی شود. نکته مهم این است که از ظروف فلزی و یا ظرف های فویل دار نباید به هیچ عنوان داخل سولاردم استفاده کنید. بی توجهی کردن به این موضوع مهم می‌تواند باعث ایجاد جرقه در دستگاه شود. این مشکلات می توانند باعث سوراخ شدن فیلتر در دستگاه شده و خرابی ها را بیشتر کند.

حتما بخوانید:   میکروسوئیچ درب مایکروفر  چیست و برای تعمیر آن چه باید کرد ؟

کثیف بودن المنت داخل کابین سولاردم

همه مشکلاتی که قبلا گفتیم داخل کابین سولاردم به راحتی قابل مشاهده هستند اما وقتی که مشکل از المنت دستگاه باشد شما فقط صدای جرقه را می شنوید و هیچ چیزی مشاهده نخواهید کرد. در قسمت پایینی سینی فلزی یک المنت قرار دارد که به سولاردم متصل می باشد. بیشترین جرقه در محل متصل شدن المنت به بدنه رخ می‌دهد. این اتفاق ممکن است بیشتر به علت کثیفی المنت ها باشد و بی توجهی به آن باعث خوردگی در این قسمت خواهد شد. پیشنهاد ما به شما این است که جهت سرویس المنت، سولاردم را در حالت گریل قرار دهید تا چربی ها و دیگر کثیفی ها از روی آن پاک شود. بهتر است ماهی یک بار این کار را انجام دهید تا شاهد انباشته شدن کثیفی روی المنت نباشید. یکی از المنت های داخل سولاردم ثابت و دیگری متحرک می باشد. معمولاً المنت متحرک بعد از چند وقت و استفاده زیاد و عدم توجه به نظافت آن خراب خواهد شد. مشکلاتی که معمولاً در المنت به وجود می آید گاهی اوقات قابل رفع نمی باشد به همین خاطر سرویس دوره ای بسیار اهمیت دارد.

خراب شدن دیود سولاردم

یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد جرقه در سولاردم ال جی می شود، خراب شدن دیود دستگاه می باشد. وظیفه دیود انتقال دادن جریان برق به ترانس های ولتاژ به صورت یک طرفه است. روش تعمیر سولاردم ال جی LG/نمایندگی تعمیرات ال جیمعمولاً این مشکل در بروز جرقه بسیار نادر است اما گاهی اوقات دچار خرابی می شود و دلیلی برای ایجاد جرقه در سولاردم خواهد شد. چنانچه این مشکل را در دستگاه خود مشاهده کردید بهتر است با نمایندگی تعمیرات سولاردام ال جی تماس بگیرید تا مشکل را به صورت حرفه‌ای و تخصصی بررسی و برطرف کند.

کلام آخر

جهت بهره بردن از خدمات نمایندگی سولاردم ال جی و استفاده از قطعات اورجینال با بهترین کیفیت بهتر است با نمایندگی تعمیر سولاردم ال جی تماس گرفته و درخواست خود را جهت تعمیر دستگاه ثبت کنید. در این مقاله برخی از مشکلات مربوط به سولاردم ال جی را بیان کردیم و برای حل آن راهکارهایی ارائه دادیم. از آنجایی که سولاردم ال جی دستگاهی حساس و گران قیمت می باشد بهتر است از دستکاری کردن آن خودداری کرده و کار تعمیر آن را به متخصصین و تکنسین های حرفه ای بسپارید.

31

راهنمای تعمیر سولاردم ال جی LG

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر سولاردم ال جی LG | نمایندگی تعمیرات ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x