دکوراسیون داخلی

همه چیز در مورد دکوراسیون داخلی منزل

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

طراحی داخلی یک فضا در واقع حاصل کنار هم قرارگیری عناصر متعددی می‌ باشد که دکوراسیون داخلی منزل را می سازد و زمانی که رابطه مطلوب و قابل قبولی بین همه عناصر وجود داشته باشد منجر به فضای زیبا، دلپذیر و کارا خواهد شد. به طور کلی می‌ توانیم بگوییم در دکوراسیون داخلی منزل می توان عناصر را به سه دسته اصلی تقسیم بندی کرد. عناصری که به کار گرفتن آنها در محیط کار بسیار ضروری می‌ باشد، عناصری که به صورت همزمان دکوراسیون و کاربردی می‌ باشند. عناصری که نقش تزیینی و دکوراسیونی آنها در فضا بیشتر است.

فضاهای مختلف در دکوراسیون داخلی منزل

در ادامه مطلب فضاهای مختلف در دکوراسیون داخلی منزل را به اختصار توضیح می دهیم.

ورودی و راهروها

معمولاً اولین برداشت افراد از یک منزل، مسیر دسترسی آن می‌ باشد که در واقع می‌ تواند حال و هوای داخل خانه را آماده سازی کرده و نشان دهد. ورودی خانه رابطه بین فضای داخلی و خارجی آن می‌ باشد و طراحی این قسمت بر اساس مهارت طراح به نمایش گذاشته می‌ شود. در این بخش از خانه باید توجه کنید که حد فاصل بین درب ورودی تا اولین فضای داخلی باید طراحی گشته و این طراحی می‌ تواند با مصالح ساختمانی و به صورت فیزیکی باشد و یا با تکنیک‌ های دکوراتیو و داخلی انجام پذیرد. در واقع این بخش از فضا یک قسمت عمومی خانه می‌ باشد و باید در مورد آن توجه زیادی شود. ورودی هر منزل هدایت کننده افراد به سمت سالن پذیرایی، سرویس بهداشتی و آشپزخانه می‌ باشد.

هال ورودی

گذرگاهی جهت عبور از یک فضا به فضای دیگر همان هال خانه می‌ باشد و از اهمیت بسیار ویژه‌ ای برخوردار است. در واقع هال اولین نخستین فضایی می‌ باشد که افراد هنگام وارد شدن به خانه آن را مشاهده می‌ کنند و ذهنیت آنها نسبت به دیگر قسمت‌ های خانه را مشخص می‌ کند. در این فضا می‌ توان خلاقیت به خرج داده و از جا کفشی و جا لباسی‌ های دکوراتیو استفاده نمود. استفاده از گلدان‌ هایی که گل طبیعی دارند هم می‌ تواند به زیبایی فضا کمک کنند. همه چیز در مورد دکوراسیون داخلی منزلبرای آنکه ورودی روشن‌ تر و بزرگتر به نظر برسد رنگ درخشان و روشنی برای دیوارهای آن باید انتخاب شود و توجه کنید هر چقدر اثاثیه در این فضا کمتر باشد فضا بازتر و آزادتر دیده می‌ شود. ورودی خانه در واقع معرف شخصیت افراد خانواده می‌ باشد. در واقع این قسمت از خانه فضایی جهت استقبال از میهمانان است و فرش نرمی باید در این قسمت پهن شود و وجود یک آینه هم می‌ تواند به زیباتر کردن آن بیفزاید. نورپردازی نیز یکی از موارد بسیار مهم در قسمت هال و راهروها می‌ باشد که نباید فراموش شود.

طراحی سالن نشیمن در دکوراسیون داخلی منزل

فضای نشیمن معمولاً در قسمت مرکزی خانه قرار دارد و باید آنقدر فضا داشته باشد که همه افراد خانواده را در آن جای دهد و چنانچه فضای شما به اندازه کافی وسیع نیست بسیار راحت می‌ توانید با روش‌ های گوناگونی آن را وسعت دهید و از تمام فضای آن استفاده کنید. فضای بزرگ دارای مزایای خاصی می‌ باشد و ظاهر زیبا و جذابی را در خانه ایجاد می‌ کند. علاوه بر آن می‌ توانید در این قسمت شومینه یا کتابخانه، قفسه و یا نیمکت‌ ها و میزهای بلند نیز استفاده کنید. از آجرهای شیشه‌ ای یا شیشه‌ های طرح‌ دار و یا ساده می‌ توانید به صورت مجزا و یا ترکیب با دیگر مصالح استفاده کنید و با عبور نور از آنها جذابیت را بیشتر نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مبل لاوست و تمام نکات مربوط به آن

نکات مهمی در رابطه با دکوراسیون سالن نشیمن

برای دکوراسیون سالن نشیمن اگر به فضای سنتی علاقه دارید می‌ توانید از فرش، پشتی و … استفاده کنید و اگر دکوراسیون مدرن و کلاسیک را می‌ پسندید به کار بردن کاناپه و مبلمان راحتی بسیار رایج می‌ باشد. بهتر است رنگ بندی وسایل داخل سالن نشیمن ساده باشد. جهت حفظ آسایش، هماهنگی رنگ‌ ها و آرامش می‌ توانید از مصالحی با مواد طبیعی استفاده کنید و تعداد اشیا را هم کاهش دهید. در مورد مبلمان هم بهتر است از یک طرح و رنگ استفاده کنید و در وسایل خانه هماهنگی ایجاد نمایید. چنانچه تعداد وسایلی که داخل سالن نشیمن قرار دارد زیاد باشد باعث می‌ شود که فضا خیلی شلوغ نشان داده شود. از مبلمان راحتی و بزرگ استفاده کنید و پیش از آنکه کاناپه خریداری کنید مطمئن شوید که برای افراد خانواده راحتی کافی را داشته باشد و شما هم فضای کافی جهت دراز کشیدن داشته باشید.

تنوع رنگ در سالن نشیمن

رنگ‌ های سالن نشیمن باید بر اساس رنگ‌ های طبیعی که داخل اتاق موجود می‌ باشد انتخاب شوند. در مرحله اول باید به رنگ کفپوش، شومینه و یا آجرها توجه کنید. سعی کنید از ایجاد تضاد بین رنگ‌ های روشن و تیره پرهیز نمایید زیرا تضادها می‌ توانند جلب توجه کنند و معمولاً این فضاها برای استراحت، مطالعه، گفتگو، گوش کردن موسیقی و تماشای تلویزیون اختصاص دارند و تضاد رنگ می‌ تواند باعث پریشان شدن حواس شود.

نورپردازی در سالن نشیمن

قبل از آنکه در مورد نورپردازی فضای نشیمن تصمیم بگیرید حتماً باید به اثاثیه و چیدمان مبل آن توجه کنید و نقاط متمرکز سالن را تعیین نمایید. معمولاً برای محیط کار و استراحت کردن نور کم انتخاب می‌ شود و نور نقطه‌ ای و نور خطی می‌ تواند باعث تقسیم فضا به صورت واضح‌ تر شود. در مورد سالن نشیمن نورپردازی نیاز به دقت فراوانی دارد و بر اساس نیازهای متعدد باید اقدام به نورپردازی آن کنید. همه چیز در مورد دکوراسیون داخلی منزلنورپردازی در سالن نشیمن در محیط‌ های مختلف به صورت متفاوت و بسیار متنوع انجام می‌ شود. در مورد نورپردازی حتماً باید به سبک دکوراسیون منزل خود توجه کنید و همچنین علاقه و موارد نیاز خود را هم در نظر بگیرید. اگر برای تماشای تلویزیون می‌ خواهید نورپردازی را انجام دهید بهتر است محیطی گرم و صمیمی ایجاد کنید. کودکان برای بازی کردن به نور کافی نیاز دارند و برای مطالعه کردن هم بهتر است از نور رومیزی استفاده کنید.

نورپردازی در فضای غذاخوری

در دکوراسیون داخلی منزل حتماً باید نقطه کانونی میز غذاخوری باشد و به همین خاطر نورپردازی این فضا نیاز به تمرکز بسیار بالایی دارد و می‌ تواند به زیباتر شدن و کاربردی‌ تر شدن آن کمک کند. لوستری که بالای میز غذاخوری نصب می‌ کنید باید به اندازه کافی ارتفاع داشته باشد و سطح میز را خیلی خوب روشن کند ولی نباید نور آن به قدری باشد که خیره کننده شده و باعث آزار چشم شما شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دکوراسیون میز تلویزیون با ایده‌ های ساده

طراحی فضای پذیرایی

به طور معمول از فضای پذیرایی جهت برگزار کردن مهمانی‌ ها، دعوت، پذیرایی از دوستان و اقوام و دید و بازدید استفاده می‌ گردد. طراحان دکوراسیون در خانه‌ های بزرگ مناسب‌ ترین و جالب‌ ترین فضای ساختمان را به مکانی برای پذیرایی اختصاص می‌ دهند. تزیین چیدمان فضای پذیرایی باید طوری باشد که شور و شوق و انگیزه جهت گفتگوی افراد ایجاد نماید. نوع ظروف و وسایلی که در اتاق پذیرایی مورد استفاده قرار می‌ گیرد می‌ تواند به ایجاد مراوده و ارتباط بین افراد کمک کند. مبلمان باید طوری چیدمان شوند که امکان گفتگو و ارتباط بین افراد به راحتی فراهم شود و صندلی‌ ها هم باید طوری قرار داده شوند که کاملاً روبروی همدیگر باشند.

طراحی آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

معماران خیلی خوب می‌ دانند که چگونه می‌ توانند جلوه جذابی به اشیا بدهند اما آشپزخانه باید علاوه بر جذابیت کارایی خوبی هم داشته باشد. آشپزخانه در واقع کانون توجه در دکوراسیون منزل می‌ باشد و محلی است که معمولاً کارهای روزمره در آن انجام می‌ شود. به طور معمول دکوراسیون آشپزخانه نسبت به دیگر قسمت‌ های خانه بیشترین هزینه را در بر می‌ گیرد.

طراحی حمام و سرویس بهداشتی در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی منزل باید به موارد مهمی در رابطه با طراحی سرویس بهداشتی و حمام توجه نمایید. اگر حمام شما کوچک است پیشنهاد می‌ کنیم از سرامیک‌ هایی با رنگ بژ، سفید، کرم و یا زرد روشن استفاده نمایید تا به انعکاس نور کمک کرده و هم فضای حمام شما را بزرگتر نشان دهد. همه چیز در مورد دکوراسیون داخلی منزلچنانچه کفپوش سرویس بهداشتی به رنگ سفید و یا روشن می‌ باشد بهتر است که دیوار‌ها به رنگ زرد، آبی و یا قرمز باشند. همچنین به کار بردن کاشی‌ های طرح‌ دار هم می‌ تواند حمام شما را به فضای گرم و دنجی تبدیل کند. برای رفع بوهای نامطبوع و رطوبت می‌ توانید از هواکش و یا پنجره استفاده نمایید. بهتر است از طرح‌ های شلوغ در حمام استفاده نکنید و رنگ آمیزی آن را ساده نگه دارید. رنگ‌ های خنثی مانند رنگ سفید برای دیوار سرویس بهداشتی مناسب می‌ باشند. بهتر است که نقش کاشی‌ ها یکسان باشد.

کلام پایانی

در دکوراسیون داخلی منزل ممکن است سوالات زیادی برای شما پیش آید. در این مطلب از مجله آی بک سعی کردیم نکات و اصول مهمی که در مورد دکوراسیون سالن نشیمن و دیگر قسمت‌ های خانه مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام وجود دارد را بیان کنیم که با رعایت اصول مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی منزل می‌ توانید فضای داخلی خانه خود را متناسب با اندازه و ابعاد خانه تغییر دهید و با به کار گرفتن طرح‌ ها و رنگ‌ های مد نظر دکوراسیون و چیدمان دلخواه خود را به اجرا درآورید.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

همه چیز در مورد دکوراسیون داخلی منزل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

همه چیز در مورد دکوراسیون داخلی منزل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا