دکوراسیون داخلی

مهمترین نکات در مورد دکوراسیون سالن پذیرایی به سبک کلاسیک

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

معماری کلاسیک می‌ تواند انسان را به عمیق‌ ترین نقاط تاریخ ببرد. به عصر شاهزاده شنل پوش و قصر باشکوه با لوازم لوکس. اگر چه امروزه مدرنیته به همه لایه‌ های زندگی وارد شده است ولی سبک کلاسیک هنوز طرفداران خاص خود را دارد. دکوراسیون سالن پذیرایی به سبک کلاسیک یکی از نمونه‌ های برجسته محبوب بودن این سبک بین مردم می‌ باشد ولی بیشترین نمود آن در سالن پذیرایی است. سبک کلاسیک با لوازم پر زرق و برق و لاکچری شناخته می‌ شود.

ویژگی سبک کلاسیک در دکوراسیون سالن پذیرایی

چه نوع خانه‌ ای در واقع دکوراسیون کلاسیک دارد؟ برای آنکه به این سوال پاسخ بدهیم باید ویژگی سبک کلاسیک را بشناسید ولی پیش از آن بهتر است بدانید که سبک کلاسیک مربوط به قرن هفدهم و هجدهم اروپا می‌ باشد. این سبک اغلب در خانه‌ های اشرافی به کار برده می‌ شد. ویژگی سبک کلاسیک را می‌ توانیم به صورت زیر بیان کنیم.

نظم: یکی از مهمترین ویژگی‌ های سبک کلاسیک توجه زیاد آن به نظم می‌ باشد. در این سبک همه چیز باید در جای خود قرار داشته باشد. از میزها و مبلمان گرفته تا آباژور و لوستر. پراکندگی و شلوغی بی‌ هدف در این سبک هیچ جایی ندارد.

تقارن: برخلاف آنچه در سبک مینیمال یا مدرن می‌ بینید سبک کلاسیک توجه زیادی به تقارن دارد و از ویژگی‌ های مهم آن به شمار می‌ آید. در این سبک همه چیز باید در نقطه‌ ای قرار داده شوند که با دیگر لوازم تقارن داشته باشند.

لوازم پر زرق و برق: اصلی‌ ترین ویژگی سبک کلاسیک به کار بردن لوازم پر زرق و برق و لاکچری می‌ باشد. خانه‌ هایی که سبک کلاسیک دارند دارای لوسترهای براق و بزرگ هستند. توجه به تجملات از مهمترین ویژگی‌ های سبک کلاسیک می‌ باشد.مهمترین نکات در مورد دکوراسیون سالن پذیرایی به سبک کلاسیک

توجه به جزئیات: سالن پذیرایی به سبک کلاسیک باید طوری طراحی شود که ریزترین جزئیات در نظر گرفته شود. حتی رنگ و طرح کوسن مبل‌ ها، جنس چوب میز، بافت پرده و ..‌. در این سبک اهمیت خاصی دارد.

رنگ‌های درباری و خاص: رنگ در سبک کلاسیک اهمیت زیادی دارد. رنگ‌ هایی که در این سبک مورد استفاده قرار می‌ گیرد گرم و درباری هستند. به عنوان مثال رنگ‌ هایی مانند بژ، زیتونی، خاکستری، کرم، صدفی، نقره‌ ای، شرابی، هلویی، طلایی و آجری از رنگ‌ هایی هستند که در سبک کلاسیک بسیار به کار برده می‌ شوند.

سقف‌ های بلند: یکی دیگر از ویژگی‌ های دکوراسیون کلاسیک سقف بلند می‌ باشد. معمولاً خانه‌ هایی که سبک کلاسیک در آنها اجرا شده است دارای سقف بلندی هستند.

نورپردازی تجملاتی: یکی دیگر از مهم‌ ترین ویژگی‌ های سبک کلاسیک نورپردازی تجملاتی می‌ باشد. معمولاً از لوسترهای بزرگ که دارای چند شاخه هستند در این سبک استفاده می‌ شود. علاوه بر آن پرده‌ های حریر که پنجره‌ های بزرگ را پوشانده‌ اند نیز می‌ تواند در این سطح به وفور دیده شود.

دیوار پذیرایی کلاسیک

نخستین و مهم‌ ترین موردی که در مورد طراحی پذیرایی به سبک کلاسیک لازم است به آن توجه شود طراحی دیوارها می‌ باشد. بخش بزرگی از سالن پذیرایی مربوط به دیوارها است و به همین خاطر المان‌ های مخصوص دکوراسیون کلاسیک باید در آن به کار برده شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ایده هایی ناب برای دکوراسیون پذیرایی با رنگ های تیره

گچبری: یکی از مهمترین متریال برای دکور دکوراسیون سالن نشیمن به سبک کلاسیک استفاده از گچبری می‌ باشد. گچبری سالن پذیرایی با رنگ آمیزی‌ های خاص می‌ تواند محیطی اشرافی به خانه شما بدهد.

کاغذ دیواری: طیف گسترده‌ ای از کاغذ دیواری به سبک کلاسیک این روزها برای سالن پذیرایی تولید و به بازار عرضه شده است و می‌ تواند تمام ویژگی‌ هایی که سبک کلاسیک دارد را برآورده نماید. کاغذ دیواری‌ هایی که سبک کلاسیک دارند قیمت بالاتر و رنگ‌ های تجملاتی دارد.

پانل‌ های چوبی: استفاده از پانل چوبی در دیوار سالن پذیرایی در کنار گچبری می‌ تواند سبک کلاسیک را به راحتی پیاده‌ سازی کند. این پانل‌ ها حال و هوای اشرافی به خانه شما می‌ دهند.

آینه کاری: آینه کاری یکی دیگر از مواردی می‌ باشد که برای دکوراسیون سالن پذیرایی به کار برده می شود. آینه کاری در سالن پذیرایی باعث گردش نور شده و فضای خانه را بازتر و بزرگتر جلوه می‌ دهد.

سقف پذیرایی کلاسیک

همانطور که گفتیم خانه‌ هایی که سبک کلاسیک در آنها به کار برده شده است سقف‌ های بلندی دارند. هر چقدر ارتفاع سقف خانه بلندتر باشد عظمت و شکوه آن بیشتر است.مهمترین نکات در مورد دکوراسیون سالن پذیرایی به سبک کلاسیک بنابراین نخستین اصل برای طراحی سالن پذیرایی با سبک کلاسیک وجود سقف بلند می‌ باشد. اغلب از رنگ‌ های سفید، کرم و شیری برای رنگ آمیزی سقف پذیرایی استفاده می‌ کنند.

گچبری سقف پذیرایی: نخستین و رایج‌ ترین شیوه دکوراسیون سقف کلاسیک به کار بردن گچ می‌ باشد. گچبری با روش‌ های مختلفی انجام شده و به علت زیبایی چشمگیر از قرن‌ ها پیش تا کنون طرفداران خاص خود را دارد.

کناف سقف پذیرایی: دومین روش در دکوراسیون سقف سالن پذیرایی با سبک کلاسیک به کار بردن کناف می‌ باشد. کناف همان گچ است که بر روی سازه فلزی کشیده می‌ شود و باعث زیباتر شدن سقف خواهد شد. سقف کنافی دارای تنوع بالایی بوده و دست طراحان برای انتخاب باز خواهد بود.

کف نشیمن کلاسیک

هر چقدر به سقف سالن پذیرایی و دیوار توجه کنید نهایتاً باید بر روی کف سالن قدم بردارید و این کف اتاق است که پوست شما با آن در تماس می‌ باشد. خانه‌ ای که سالن پذیرایی آن با سبک کلاسیک دکور شده باشد معمولاً کفپوش خاصی هم در آن استفاده شده و فارغ از آنکه جنس کفپوش چیست استفاده از قالیچه‌ های گرانبها در سالن نشیمن کلاسیک بسیار رایج می‌ باشد. فرش‌ هایی که رنگ‌ ها و طرح‌ های خاصی دارند می‌ توانند خانه شما را زیباتر از قبل کنند. کفپوش سالن نشیمن هم می‌ تواند یکی از موارد زیر باشد.

سنگ و سرامیک: مهمترین متریالی که برای کفپوش سالن پذیرایی با روش کلاسیک به کار برده می‌ شود سنگ و سرامیک است. این متریال در واقع بهترین انتخاب به عنوان کفپوش در سبک کلاسیک می‌ باشند. علاوه بر آن سنگ مرمر هم می‌ تواند عظمت و جلال خاصی به خانه شما بدهد.

پارکت: برای آنکه هزینه‌ های شما کاهش پیدا کند می‌ توانید از پارکت و لمینت هم در سالن پذیرایی به سبک کلاسیک استفاده نمایید. پارکت‌ ها در طرح‌ ها و رنگ‌ های مختلفی تولید شده و جایگزین خوبی برای سنگ می‌ باشند.

چوب: اگر چه کفپوش چوبی کمتر مورد استفاده قرار می‌ گیرد ولی هنوز هم برای کفپوش سالن پذیرایی با سبک کلاسیک می‌ تواند انتخاب ایده آلی باشد. چنانچه کفپوش سالن پذیرایی شما چوبی است از قالیچه‌ های خاص جهت پوشاندن قسمت‌ هایی از آن هم استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  اصول فنگ شویی آینه در منزل | بهترین مکان برای قرار دادن آینه

مبلمان سالن پذیرایی با سبک کلاسیک

در دکوراسیون با سبک کلاسیک باید سادگی را فراموش کنید. مبلمان در دکوراسیون کلاسیک باید در مدل، بافت، رنگ و طرح پیچیدگی داشته باشند. در واقع مهمترین المان در سالن پذیرایی با سبک کلاسیک وجود مبلمان کلاسیک می‌ باشد. چنانچه مبلمان را حذف کنید دیگر نشانی از کلاسیک بودن منزل مشاهده نمی‌ شود. مبلمان کلاسیک باید ویژگی‌ های زیر را داشته باشند.

اندازه حجیم و بزرگ: چنانچه سری به مبل فروشی بزنید متوجه تفاوت بین مبلمان کلاسیک و دیگر مبلمان خواهید شد و آن هم در حجیم بودن و اندازه‌ های بزرگ مبلمان می‌ باشد. برای ساخت مبلمان کلاسیک از پارچه و چوبی استفاده می‌ شود تا بتواند اندازه بزرگی به آن ببخشد.

رنگ‌ های خاص: در گذشته دور مبلمان کلاسیک از رنگ‌ های بژ، کرم، طوسی و … تولید می‌ شد ولی این روزها بیشتر رنگ‌ ها در ساخت مبلمان به کار برده می‌ شوند. علاوه بر آن رنگ چوب مبلمان هم می‌ تواند مشکی، طلایی، قهوه‌ ای و یا سفید باشد و از چوب درختانی مانند راش و گردو نیز استفاده شود.

توجه به جزئیات: برای انتخاب چوب مبلمان و پارچه آن جزئیات اهمیت بسیار زیادی دارند. به عنوان مثال چوبی که در مبلمان کلاسیک به کار می‌ رود باید منبت کاری شده باشد و پارچه آن دارای ریزه کاری و طرح‌ ها و نقش و نگارهای زیبایی باشد.

لوستر پذیرایی کلاسیک

پرفروش‌ ترین لوسترهایی که در بازار وجود دارند لوسترهای کلاسیک هستند. معمولاً اگر خانه شما سبک کلاسیک هم نداشته باشد به این لوسترها علاقه نشان می‌ دهید. آباژورهای مناسب برای سالن پذیرایی با سبک کلاسیک و لوسترهای اشرافی و سلطنتی می‌ توانند زیبایی خاصی به خانه شما ببخشند.مهمترین نکات در مورد دکوراسیون سالن پذیرایی به سبک کلاسیک

لوستر شمعدانی چند شاخه: پرفروش‌ ترین لوسترهای کلاسیک در بازار لوسترهای برنجی هستند که به شکل شمعدان طراحی شده‌ اند. این لوسترها طرح‌ های مختلفی دارند و از ۲ تا چند شاخه داشته و با افزایش تعداد شاخه‌ ها قیمت لوستر نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

لوسترهای طبقه‌ ای: این لوسترها به صورت طبقه‌ ای ساخته شده‌ اند و در لوسترهای طبقه‌ ای لامپ‌ ها در ارتفاع مختلف به شکل چند طبقه قرار داده می‌ شوند. این لوسترها در سالن پذیرایی با سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

سخن پایانی

قدمت دکوراسیون کلاسیک به دوران یونان باستان برمی‌گردد. پس از گذشت چندین قرن هنوز هم طراحی کلاسیک در داخل خانه و نمای بیرونی طرفداران زیادی دارد. دکوراسیون سالن پذیرایی به سبک کلاسیک فقط به انتخاب مبلمان سلطنتی محدود نمی‌ شود و انتخاب پرده، جنس دیوار، کفپوش و … نیز در ساخت یک خانه با سبک کلاسیک تاثیر دارد. در این مقاله از آی بک امداد به بررسی روش دکوراسیون پذیرایی کلاسیک پرداختیم و تمام ویژگی‌ های آن را به شما معرفی نمودیم. شما نیز می‌ توانید ایده‌ ها و پیشنهادات خود را در مورد سبک کلاسیک در قسمت دیدگاه‌ ها با ما به اشتراک بگذارید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مهمترین نکات در مورد دکوراسیون سالن پذیرایی به سبک کلاسیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مهمترین نکات در مورد دکوراسیون سالن پذیرایی به سبک کلاسیک، استفاده از لوستر سلطنتی در سبک کلاسیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا