تعمیرات لباسشویی

افزایش طول عمر ماشین لباسشویی با راهکارهای مناسب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

موارد زیادی است که با انجام دادن آنها به شکل دقیق و منظم، طول عمر دستگاهتان چندین برابر خواهد شد و نیازی هم به تعویض یا تعمیر قطعات نخواهید داشت. اگر می‌خواهید با نکات مهم برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی آشنا شوید، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله از آی بک امداد با ما همراه باشید.

محتوا پنهان
1 کارهایی که باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی می‌شود چیست؟

کارهایی که باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی می‌شود چیست؟

ماشین لباسشویی جزو لوازم برقی مهم در خانه است که شما می‌توانید با سرعت همه لباس‌های کثیف را تمیز و درخشان کنید. خراب شدن ماشین لباسشویی باعث می‌شود دردسرها و مشکلات زیادی برای شما ایجاد شود، پس توصیه می‌کنیم از آن خوب استفاده کنید و به نکات لازم برای نگهداری آن توجه کنید.

مهمترین کارهایی که شما باید برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی رعایت کنید تا لباسشویی شما برای سال‌ها نیاز به تعمیر پیدا نکند، موارد زیر است:

۱- هیچگاه بیشتر از ظرفیت لباسشویی در داخل دستگاه لباس نریزید.

یکی از نکات مهمی که در هنگام استفاده از لباسشویی باید به آن توجه کنید این است که هیچگاه بیشتر از ظرفیت لباسشویی در داخل دستگاه لباس نریزید. لباسشویی‌ها ظرفیت‌های مختلفی مانند ۶، ۸ و ۱۲ کیلویی و یا حتی بیشتر دارند. اگر شما بیشتر از ظرفیت در داخل آن لباس بریزید، مسلماً عملکرد دستگاه شما کاهش پیدا کرده و قطعات لباسشویی آسیب می‌بینند، زیرا با این کار جایی برای باز شدن و گردش لباس‌ها در دیگ لباسشویی وجود ندارد و لباس‌ها خوب شسته نمی‌شوند. با زیاد بودن لباس‌ها و خیس شدن لباس در داخل دیگ، وزن لباسشویی هم سنگین‌تر شده و این باعث می‌شود طول عمر دستگاه کاهش پیدا کند، به همین دلیل باید حتماً به ظرفیت لباسشویی خودتان توجه کنید.

حتما بخوانید:   برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی باکنشت Bauknecht

نکته مهم: بدون توجه به ظرفیت لباسشویی باید بیشتر از سه چهارم دیگ لباسشویی را پر نکنید.

۲- از مواد شوینده زیاد استفاده نکنید.

بعضی از اشخاص فکر می‌کنند که هر قدر مایع شوینده بیشتر در داخل دستگاه بریزند، چربی‌ها و لکه‌ها هم بهتر پاک می‌شود. باید بدانید که این تصور کاملاً غلط بوده و استفاده از مایع شوینده زیاد برای لباس‌ها باعث می‌شود که آنزیم‌های این مواد در روی لباس شما باقی مانده و به دستگاه هم آسیب بزند. پس توصیه می‌کنیم برای اینکه لباس‌ها بهتر شسته شوند، تنظیمات دستگاه را درست انجام دهید و به اندازه لازم از مواد شوینده استفاده کنید.

ماشین لباسشویی

۳- واشر لاستیکی درب ماشین لباسشویی را تمیز کنید.

برای اینکه طول عمر لباسشویی خود را افزایش دهید، باید هر بار که از آن استفاده می‌کنید درب را کاملاً بررسی کرده و اطمینان پیدا کنید که هیچگونه مواد شیمیایی و یا گردو غبار در روی آن باقی نمانده باشد زیرا این لاستیک جزو قطعات مهم دستگاه بوده و اگر فرسوده و یا پاره شود، عملکرد لباسشویی مختل خواهد شد.

۴- از آب داغ استفاده نکنید.

برای شسته شدن بهتر لباس‌ها و همچنین از بین رفتن چربی‌ها و لکه‌ها از روی لباس در ماشین لباسشویی، از آب گرم استفاده می‌شود. ولی باید بدانید که آب گرم کاملاً با آب داغ فرق می‌کند. آب داغ باعث می‌شود قطعات دستگاه آسیب دیده و همچنین طول عمر لباسشویی کاهش پیدا کند. توصیه می‌کنیم برای شستن لباس‌ها به وسیله لباسشویی، حتماً از آب ولرم استفاده کنید.

۵- فیلتر آب لباسشویی را تمیز کنید.

باید حتماً به طور مرتب فیلتر آب را در لباسشویی بررسی کنید و حداقل ماهی یکبار آن را تمیز کنید تا مسدود نشود. اگر فیلتر مسدود شده و یا کثیف شود، باعث آسیب دیدگی دستگاه خواهد شد و طول عمر آن را کاهش می دهد.

برای اینکه فیلتر را تمیز کنید باید از دفترچه راهنمای لباسشویی خود استفاده کنید و یا در صورت نیاز می‌توانید از تکنسین ماهر کمک بگیرید.

۶- بعد از شستشو درب لباسشویی را باز بگذارید.

اگر درب لباسشویی بعد از شستشو باز نماند، باعث رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها داخل دیگ می‌شود. پس برای نگهداری درست و حفظ لباسشویی، باید هر بار که از آن استفاده می‌کنید درب آن را باز بگذارید تا کاملاً رطوبت خارج شود. به اینصورت می توانید از رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها در داخل دیگ لباسشویی جلوگیری کنید. این کار شما باعث می‌شود داخل دستگاه بوی بد نگرفته و طول عمر لباسشویی هم افزایش پیدا کند.

حتما بخوانید:   بررسی کیفیت ماشین لباسشویی سام SAM | امکانات ماشین لباسشویی سام

۷- از مواد شوینده مناسب استفاده کنید.

استفاده از مواد شوینده مناسب باعث می‌شود طول عمر دستگاه افزایش پیدا کرده و عملکرد خوبی داشته باشد. در ضمن باید جا پودری را هم مرتب تمیز کنید تا مواد شوینده و املاح در آن رسوب نشود زیرا اگر آب سختی داشته باشد، ممکن است در جاپودری رسوب کند و شستشوی لباس هم با مشکل روبرو شود. حداقل دو سه ماه یکبار، به وسیله مواد شوینده و مسواک نرم جاپودری را بشویید.

۸- از تراز بودن دستگاه اطمینان پیدا کنید.

یکی از نکات مهمی که هنگام نصب لباسشویی باید به آن توجه کنید، تراز بودن دستگاه است که می‌تواند در افزایش طول عمر آن تأثیر زیادی داشته باشد. اگر شما ماشین لباسشویی را در جایی قرار دهید که تراز نباشد، مسلماً باعث عملکرد نادرست آن شده و در هنگام کار هم سر صدای زیادی می‌کند و گاهی دچار تکان‌های غیر عادی می‌شود. این تکان ها می‌تواند به دیگ لباسشویی و همچنین کمک فنر، آسیب بزند و دستگاه شما را با مشکلات زیادی مواجه کند.

۹- اجسام سنگین را در روی لباسشویی قرار ندهید.

گاهی دیده می‌شود افراد در روی ماشین لباسشویی وسایل مختلفی می‌گذارند و این باعث می‌شود که به دستگاه فشار وارد شده و در طولانی مدت قطعات آن آسیب ببیند. اگر در هنگامی که لباسشویی روشن است در روی آن وسایلی را قرار دهید، باعث کاهش طول عمر دستگاه می‌شود.

۱۰- زیپ لباس‌ها را بسته و بعد از شستشو آنها را از دستگاه خارج کنید.

لباس‌هایی را که زیپ دارند، در هنگام شستشو باید به طور کامل زیپ آنها را ببندید تا به دستگاه آسیب نرسد. همچنین بعد از اینکه لباس‌ها شسته شد و دستگاه متوقف شد، حتماً آنها را از لباسشویی خارج کنید. به این صورت می‌توانید از ایجاد قارچ و باکتری و همچنین تجمع بخار در لباسشویی جلوگیری کرده و باعث افزایش طول عمر آن شوید.

۱۱- لباسشویی را با لباس کم روشن نکنید.

گاهی ممکن است لباس هایتان کم باشد و بخواهید لباسشویی را روشن کرده و آنها را بشویید. باید بدانید که اگر لباس کمی در داخل دستگاه بریزید باعث کاهش طول عمر لباسشویی می‌شود، پس بهتر است که حجم لباس هایتان را زیاد کرده و سپس لباسشویی را روشن کنید.

۱۲- در هنگام اوج مصرف برق از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

یکی از مواردی که باعث می‌شود ماشین لباسشویی آسیب جدی ببیند، نوسانات شدید برق می‌باشد. به همین علت در زمان اوج مصرف برق از لباسشویی خود استفاده نکنید. بهتر است در ساعات آخر شب لباسشویی را روشن کنید تا از آسیب دیدگی میکروسوئیچ و دیگر قطعات حساس لباسشویی جلوگیری کنید.

حتما بخوانید:   برنامه های شستشوی لباسشویی پارس | معنی علامت های روی لباسشویی پارس

۱۳- برای لباسشویی از محافظ برق استفاده کنید.

همانطور که می‌دانید یکی از عواملی که باعث می‌شود ماشین لباسشویی دچار خرابی شود، نوسانات برق است. بهتر است حتماً برای دستگاه لباسشویی خود از محافظ برقی استفاده کنید که حداقل توان آن ۱۰۰۰ وات باشد.

۱۴- شیرهای ورودی آب را در لباسشویی کنترل کنید.

بعضی از لباسشویی‌ها دو ورودی آب سرد و آب گرم دارند که در هنگام نصب باید به جایگاه اصلی آنها توجه کنید تا برعکس نصب نشود، زیرا ممکن است این کار در طولانی مدت به لباسشویی شما آسیب بزند و حتی شستشوی لباس‌ها هم به خوبی انجام نگیرد.

۱۵- سینی شوینده را تمیز نگه دارید.

عواملی مانند مسدود شدن و گرفتگی راه سینی شوینده در لباسشویی، باعث می‌شود عملکرد شستشو کاهش پیدا کند، پس بهتر است حداقل سالی دو سه بار سینی شوینده را تمیز کنید تا باعث افزایش طول عمر دستگاه شوید.

۱۶- در انتخاب ماشین لباسشویی دقت کنید.

هنگامی که می‌خواهید ماشین لباسشویی را خریداری کنید حتماً باید به کیفیت دستگاه توجه کنید زیرا اگر کیفیت بالا باشد طول عمر آن هم مسلماً بیشتر است و همچنین اگر کیفیت لباسشویی پایین باشد، هر قدر هم که شما اصول و نکات گفته شده را رعایت کنید باز هم ممکن است طول عمر دستگاه کم بوده و زود خراب شود.

ماشین لباسشویی

۱۷- سرویس دوره‌ای لباسشویی را فراموش نکنید.

بعضی از لوازم خانگی نیاز به سرویس های دوره‌ای دارند. ماشین لباسشویی هم جزو این لوازم است. وقتی شما لباسشویی خود را به طور دوره‌ای سرویس کنید مسلماً اگر دستگاه مشکلی داشته باشد، تعمیرکار آن را پیدا کرده و مشکل را برطرف می‌کند، در غیر این صورت ممکن است خرابی های کوچک در لباسشویی تبدیل به خرابی‌های بزرگ شود.

پس توصیه می‌کنیم حتماً حداقل هر ۶ ماه یک بار لباسشویی را به وسیله یک تعمیرکار ماهر سرویس کنید تا طول عمر دستگاه لباسشویی شما افزایش پیدا کند.

۱۸- درب لباسشویی را آرام باز و بسته کنید.

بعد از اینکه شستشو به پایان رسید، چند لحظه طول می‌کشد تا درب لباسشویی باز شود، پس بهتر است کمی صبر کنید و سپس برای باز کردن درب اقدام کنید.

برای اینکه طول عمر لباسشویی را افزایش دهید، باید از میکروسوئیچ درب به خوبی مراقبت کنید و درب را به آرامی باز و بسته کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

افزایش طول عمر ماشین لباسشویی با راهکارهای مناسب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کارهایی که باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی می‌شود چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x