مجله لوازم خانگی

روش تعمیر توستر فلر | نمایندگی تعمیرات توستر فلر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ممکن است یک روز صبح از خواب بیدار شوید ، موزیک ملایمی پلی کنید ، و لیوان چای در دست ؛ در آرامش منتظر بمانید که نان شما تست شود ، ولی یکدفعه متوجه می شوید که توستر روشن نمی شود ! اصلا نگران و عصبانی نشوید ؛ ما در این مقاله از ایبک امداد دلایل اصلی روشن نشدن توستر ها را بررسی می کنیم و سعی می کنیم که راه حلی برای مشکلتان ارائه دهیم. یکی از وسایل برقی موجود در آشپزخانه توستر است. که به طور روزمره از آن استفاده می شود.

توستر چگونه کار می کند؟

توستر یک دستگاه الکتریکی گرمایی با زمان سنج است . که بیشتر توسترها شبیه هم کار می کند . یک برش نان یا هر نوع غذای مناسب دیگر از بالا داخل محفظه توستر قرار می گیرد. بعد دسته ی محفظه به سمت پایین کشیده می شود و در انتها سوئیچ داخلی المنت گرمایی را روشن می کند. وقتی دور زمان سنج تمام شد ،  المنت را خاموش می کند و بعد سلونوئید محفظه را به سمت بالا رها می کند که نان از آن بیرون می آید. اما توستر فردار که می توان با آن غذاهای مختلف را طبخ کرد ، متفاوت کارمی کند.

چه مشکلاتی در توستر می تواند به وجود بیاید؟

توسترها اغلب به یک دلیل بزرگ بد کار می کنند .  اینکه تکه های غذا در توستر گیر می کند که باعث می شود توستر خوب کار نکند. مشکلات دیگر توستر می تواند از سیم کشی ، خراب شدن المنت باشد که در ادامه به آن می پردازیم. توسترهای جدید، برد دارند که اگر آسیب ببینند ، باید به تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید .

توستر فلر

چه دلایلی می تواند مانع روشن شدن توستر شود ؟

دلایل زیادی می تواند باعث روشن نشدن توستر بشوند، موارد زیر دلایلی هستند که در صورت وقوع می توانند مانعی برای روشن شدن این دستگاه باشند:

 • قطع بودن برق منزل
 • خراب شدن پریز برق
 • وجود مشکل در سیم رابط و دو شاخه توستر
 • خراب بودن درب توستر
 • وجود مشکل فنی دستگاه
 • خراب بودن المنت
 • ایراد در اتصالات داخلی دستگاه
 • بروز مشکل در فن دستگاه
 • بروز مشکل در فن دستگاه
 • خراب بودن ترموستات در توستر

قطع بودن برق منزل از دلایل روشن نشدن توستر

قطع بودن برق منزل می تواند یکی از دلایل روشن نشدن توستر باشد ، برای رفع این مشکل باید برق ساختمان و منزل خود را چک کنید و مطمئن شوید فیوز خانه مشکل نداشته و قطع نشده باشد. در قدم بعد می توانید ، منبع برق اصلی ساختمان و یا محل را چک کنید ، و اگر برق کل منطقه قطع بود ؛ تا وصل شدن آن توسط اداره برق ؛ صبر کنید.

خراب شدن پریز برق از دلایل روشن نشدن توستر

برای بررسی خرابی پریز برق ، نیاز هست مواردی را رعایت کنید، که به شرح زیر می باشند :

 • ممکن است پریز برقی که از آن برای برق رسانی به دستگاه استفاده می کنید ؛ مشکل داشته باشد و عدم جریان برق باعث روشن نشدن توستر شود.
 • برای برسی پریز مورد نظر ابتدا باید از فازمتر یا ولت متر استفاده کنید.
 • اگر فازمتر دم دستتان نبود می توانید از یک وسیله برقی دیگر به منظور تست پریز برق استفاده کنید.
 • اگر وسیله برقی دیگر هم روشن نشد ؛ مشکل از پریز برق است و باید عیب یابی و رفع مشکل شود.
 • می توانید پریز های برق دیگری را امتحان کنید و ببینید آیا توستر روشن می شود یا خیر ؛ البته توجه فرمایید که اگر از سه راهی برای برق رسانی به توستر استفاده می کنید ، باید چک کنید که سه راهی ایرادی نداشته باشد و به صورت ایمن به توستر برق رسانی می کند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر چای ساز فلر | نمایندگی تعمیرات چای ساز FELLER

وجود مشکل در سیم رابط و دو شاخه توستر از دلایل روشن نشدن توستر

دوشاخه توستر می تواند خراب باشد که باعث عدم برق رسانی به دستگاه می شود و عدم برق رسانی به دستگاه باعث روشن نشدن آن می شود ، برای تعمیر رابط و دوشاخه توستر در خانه ، می توانید از موارد زیر بهره بگیرید:

 • ابتدا باید سیم رابط و دوشاخه را کاملا از نظر فیزیکی بررسی کنیم ، چون خرابی هرچند کوچک در آن می تواند علت اصلی روشن نشدن توستر باشد.
 • اگر سیم دچار پارگی ، له شدگی و یا خراش باشد ، احتمالاً از درون هم آسیب دیده و این سیم خراب است. البته گاهی اوقات امکان دارد که سیم و دوشاخه از لحاظ فیزیکی کاملا سالم باشد ولی از درون پاره ، سوخته ، و یا خراب شده باشد.
 • برای رفع این مشکل تنها راه حل ، تعویض سیم رابط و دوشاخه توستر است، که بهتر است برای تعویض آن در خانه اقدام نکنید و به تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید.

خراب بودن درب توستر از دلایل روشن نشدن توستر

درب توستر بخش مهمی از دستگاه است که باز ماندن آن می تواند دلیل روشن نشدن توستر باشد. توستر یک وسیله برقی است و نیاز به دقت هنگام استفاده از آن است. باید درب توستر کاملاً سالم باشد و بسته شود تا توستر هم بتواند روشن شود. بهتر است چک کنید که هیچ درزی وجود نداشته باشد و درب دستگاه کاملا بسته شود ، خرده نان ، و یا ضایعات اضافه می تواند از بستن درب به صورت کامل جلوگیری کند ، که پیشنهاد می شود برای جلوگیری از این مشکل هر روز توستر خود را تمیز کنید. گاهی ممکن است درب توستر آهنربایی باشد و خرابی آهن ربا مانع از بسته شدن در شود. برای تعمیر درب توستر در خانه اقدامی نکنید و به تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید.

وجود مشکل فنی دستگاه از دلایل روشن نشدن توستر

از دیگر مواردی که ممکن است باعث شود توستر شما روشن نشود ، وجود مشکلات فنی در آن است . علاوه بر ایراداتی که ذکر شد ؛ برخی علل فنی هستند که مانع روشن شدن توستر می شود از جمله :

 • ایراداتی که به اجزای داخلی توستر مربوط می شوند ، که برای پیدا کردن و رفع مشکل باید حتماً توستر را باز کنید و قطعات داخلی آن را به دقت بررسی کنید.
 • اگر مهارت و تخصص لازم برای انجام تعمیر دستگاه و باز کردن و بررسی قطعات آن در منزل را ندارید ؛ حتماً از تعمیرکار خبره کمک بگیرید، چون ممکن است نا آگاهی و عدم تجربه شما آسیب های بیشتر و جدی تری به دستگاه توستر تان وارد کند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر چرخ گوشت دسینی Dessini/نمایندگی چرخ گوشت دسینی

خراب بودن المنت از دلایل روشن نشدن توستر

نقص و یا خرابی المنت می تواند مانع از روشن شدن توستر شما بشود. المنت برای گرم کردن نان در توستر تعبیه شده و کار اصلی سوخاری کردن را انجام می دهد. در صورت خرابی و بروز مشکل در این قطعه ، و بهم خوردن جریانات الکتریکی آن ؛ ممکن است باعث شود که دستگاه توستر شما روشن نشود . برای رفع این مشکل حتماً باید المنت را تعویض کنید ، و سعی کنید از تعمیرکار قابل اطمینان کمک بگیرید ، زیرا باید قطعات فابریک و با کیفیت جایگزین ، المنت قبلی شود .

ایراد در اتصالات داخلی دستگاه از دلایل روشن نشدن توستر

بروز مشکل در اتصالات داخلی توستر می تواند باعث روشن نشدن دستگاه شود که برای رفع آن حتماً باید از تعمیرکار کمک بگیرید . بروز اختلالات داخلی در توستر می تواند بسیار خطرناک باشد ، این ایرادات اعم از قطعی اتصال ، پوسیدگی و پارگی و سوختن بخشی از اتصالات می تواند از دلایل روشن نشدن توستر باشد .

بروز مشکل در فن دستگاه از دلایل روشن نشدن توستر

فن در توستر نقش مهمی را به عهده دارد . خرابی فن موتور توستر می تواند دلیل روشن نشدن آن باشد .

فن وظیفه خنک کردن المنتها و دستگاه را پس از استفاده به عهده دارد . در صورت خرابی فن ، دستگاه خنک نمی شود و در ادامه آن ؛ فیوز حرارتی توستر آن را خاموش می کند و یا مانع روشن شدن توستر می شود.

خراب بودن ترموستات در توستر از دلایل روشن نشدن توستر

ترموستات در دستگاه توستر کار مهمی را انجام می دهد . ما در ادامه مقاله به ترتیب به شما مراحل تعمیر آن را خواهیم گفت :

 • برای عیب یابی این مشکل ابتدا باید درپوش بالایی توستر را باز کنید .
 • سپس باید ترموستات را خارج کرده و هادی را از ترموستات جدا کنید و رابط های آومتر را به آن وصل کنید .
 • در این مرحله شما باید با استفاده از آومتر ترموستات را بررسی کنید تا از سالم بودن ترموستات اطمینان حاصل کنید.

توستر فلر

مشکل بوی سوختگی لاستیک از توستر و روش حل آن

در بررسی مشکلات توستر می توانیم به بوی سوختگی لاستیک از دستگاه اشاره کنیم. بوی سوختگی اغلب به دلیل سوختن عایق سیم و خود سیم در دستگاه توستر به وجود می آید، که شما باید بر اساس راهکار های ارائه شده در راهنمای تعمیر توستر و عیب یابی توستر آن را بر طرف کنید. پس از استشمام بوی سوختگی لاستیک، حتماً کار با دستگاه توستر را متوقف کنید و دستگاه را باز نموده و سیم های آن را تعویض نمایید. به شما توصیه می کنیم که اگر در این کار مهارتی ندارید، با  تعمیرکار تماس بگیرید و از او کمک بخواهید .

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد سعی داشتیم ، به بررسی علل متعدد بروز مشکل در توستر فلر و نحوه رفع مشکل بپردازیم . لطفاً در صورتی که تجربه کافی دارید در منزل به تعمیر توستر خود بپردازید در غیر اینصورت، لطفا از تعمیرکار کمک بگیرید. همچنین اگر در مورد تعمیر کردن توستر فلر سؤالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش تعمیر توستر فلر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چه دلایلی می تواند مانع روشن شدن توستر شود ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا