مجله ساختمان

انواع حفاظ پنجره برای امنیت خانه

امنیت در ساختمان های جدید مهمترین نکته است. زیرا هر چه مکانی امن تر باشد، آرامش بیشتری در آنجا خواهیم داشت. به این دلیل که پنجره ها به ساختمان از بیرون دسترسی دارند، یکی از نقاط ضعف خانه ها از نظر امنیت را تشکیل می دهند. زیرا هنگامی که در خانه نیستید، عدم محافظت از پنجره می تواند منجر به فاجعه بزرگی گردد. با آشنایی در رابطه با انواع حفاظ پنجره می توانید از بهترین و ایمن ترین مدل حفاظ برای پنجره خود استفاده نمایید.

امروزه بیشتر خانه ها به صورت آپارتمان ساخته می شوند و طبقه های بالاتر دیگر نگرانی در رابطه با ورود دزد ندارند. اما افرادی که در طبقات پایین ساختمان زندگی می کنند باید اقدام به نصب حفاظ برای پنجره ها و بالکن خود نمایند. با نصب این حفاظ ها می توانید خیال خود را از بابت ورود هر سارقی راحت نمایید. از دیگر مزیت های وجود حفاظ این است که از سقوط کودکان در زمان تماشای بیرون از پنجره پیشگیری می کند.

راه های حفاظت از پنجره چیست

راهکار های بسیار متفاوتی برای ایمن سازی پنجره های ساختمان وجود دارد که برخی از مهمترین آن ها به شرح زیر است:

تقویت کردن شیشه های پنجره

می توانید برای پنجره ها از شیشه های چند لایه استفاده نمایید. این مدل از شیشه ها نسبت به نمونه های قدیمی و معمولی خود دوام بیشتری دارند و به راحتی نمی شکنند. شیشه های چند لایه یا لمینت دارای لایه ای از وینیل میان دو لایه شیشه معمولی بوده و ضریب ایمنی بالایی خواهد داشت.

استفاده از حفاظ پنجره

میلگردهای محافظ پنجره بیشتر از آهن و آلومینیوم ساخته شده و در طرح های متفاوتی در بازار موجود است. این ایده ایمن تر از شیشه های تقویت شده است. به این شکل عملا جلوی نفوذ سارقان را می گیرد و دزدان را با مانعی محکمی مواجه می نماید.

آلارم های پنجره

دزدگیرهای پنجره ای را می توان نوعی آلارم در نظر گرفت که در مواقع باز شدن یا شکستن پنجره، اخطار صوتی صادر می کند. این باعث ترساندن سارقان می شود. سنسورهای در و پنجره نیز نوع دیگری از این دزدگیرها هستند.

انواع قفل های ضد سرقت برای پنجره

قفل پنجره های معمولی بیشتر اوقات امنیت پایینی را ارائه می دهند. برای امنیت بیشتر می توانید از قفل های ضد سرقت برای پنجره ها خریداری کرده و نصب نمایید.

از نظر جنس چند نوع حفاظ پنجره وجود دارد

حفاظ های آهنی یا فولادی

یکی از پرفروش ترین مدل های حفاظ پنجره حفاظ های فولادی می باشد، زیرا در برابر ضربه مقاومت زیادی دارد. به همین علت از منازل شما مانند یک سد محافظت می کند. البته احتمال دارد این حفاظ ها در شرایط مختلف زنگ زده و ظاهر خود را از دست دهند. به این دلیل حفاظ های فولادی نیاز به مراقبت بیشتری دارند و بیشتر در ویلاها و ساختمان های خارج از شهر استفاده می شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع مختلف چیدمان مبلمان در منزل | نکاتی در مورد چیدمان مبل

حفاظ های فرفورژه

آهن کوبیده شده را به اصطلاح فرفورژه می نامند. حفاظ های فرفورژه دارای طرح های متنوعی هستند و از جنس آهن های گداخته شده و کوبیده شده می باشند. قیمت این حفاظ ها نسبت به نمونه های دیگر ارزان تر است و به همین دلیل طرفداران بیشتری را دارد. حفاظ های فرفورژه دارای مقاومت بالایی هستند و به دلیل طرح های زیبا نمای خاصی به ساختمان می دهند.

حفاظ پنجره فرفورژه

حفاظ های استیل

امروزه از استیل نیز برای ساخت حفاظ های پنجره استفاده می شود. به علت جلوه زیبا و مقاومت بالایی که دارد در بین افراد مورد توجه قرار گرفته است. استیل دارای ویژگی ضد زنگ است و در برابر رطوبت مقاومت دارد. از این جنس حفاظ بیشتر برای بالکن ها استفاده می شود.

حفاظ های وینیل و شبه چوب

در برابر رطوبت و آتش حفاظ های وینیل مقاومت بالایی دارند. در مناطقی که رطوبت هوا بالا است بهتر است از این جنس حفاظ برای پنجره ها استفاده نمایید. همچنین حفاظ های وینیل در برابر پوسیدگی و خرابی نیز مقاوم است. اما جاذب خوبی برای گرد و غبار است و باید مرتبا تمیز شود.

انواع مدل های حفاظ پنجره ساختمان چیست

با توجه به این موضوع که آمار سرقت در سال های گذشته به شدت افزایش داشته باید به فکر بالا بردن امنیت خانه ها باشید. برای این کار می توانید یکی از انواع حفاظ را برای پنجره های ساختمان استفاده کنید. در ادامه چهار مدل از انواع حفاظ را برای شما توضیح داده ایم:

برای پنجره های بزرگ از حفاظ آکاردئونی استفاده کنید

این نوع از حفاظ ها مثل آکاردئون می تواند باز و بسته شود. همچنین با کمک از قفل های کتابی این حفاظ ها غیر قابل نفوذ می شود. این مدل از حفاظ ها اکثرا برای پنجره هایی با سطح وسیع و شیشه های بزرگ مناسب می باشد.

حفاظ های رول شونده چیست

این مدل از حفاظ ها به صورت رول باز می شوند. از حفاظ های رول شونده می توان روی درب های پارکینگ ها و مغازه ها نیز استفاده نمود. این حفاظ ها عملکرد کاربردی و ظاهری زیبا دارند.

حفاظ های نرده ای چیست

حفاظ های نرده ای ثابت هستند و امکان باز و بسته شدن ندارند. این نوع حفاظ ها به صورت نرده روی پنجره های ساختمان نصب می شوند و از استحکام بالایی برخوردار هستند.

حفاظ های نرده ای

حفاظ های پنجره مشبک چیست

حفاظ های مشبک دائمی می باشند و به شکل توری با روزنه های ریز تولید می شوند که جنس آن ها فلز است. این حفاظ ها به صورت کامل دسترسی به پنجره را غیر ممکن می کند و به همین دلیل مناسب استفاده در منازل مسکونی نیست زیرا علاوه بر ظاهر نه چندان خوب آن امکان نظافت شیشه های ساختمان نیز وجود ندارد.

البته می توانید از حفاظ های مشبک کشویی برای ساختمان استفاده نمایید و حتی روزنه های آن را ریز یا درشت سفارش دهید. البته که ایمنی پنجره در مشبک های ریز تر بیشتر می باشد.

ایمنی حفاظ های پنجره چقدر است

حفاظ های پنجره در کنار زیبایی که به نمای ساختمان می دهند می توانند حفاظت بالایی نیز برای خانه ی شما داشته باشند. در انواع حفاظ پنجره ایمنی با فاکتور های زیر مشخص می شود:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  شیک ترین و مدرن ترین دیوارپوش ها برای سالن پذیرایی

تعداد نرده های استفاده شده در حفاظ

تعداد موانع حفاظ پنجره های ساختمان نقش بسیار زیادی در ایمنی آن دارد. به عنوان مثال، هرچه نرده های استفاده شده در حفاظ پنجره های جنس آکاردئونی متراکم تر و زیاد تر در حالت بسته باشند، امنیت حفاظ زیادتر می شود. زیرا در این حالت هیچ فردی نمی تواند از نرده های حفاظ رد شود و به خانه وارد شود.

با چک کردن روش ها و راهکار هایی مثل فاصله صحیح میان میله های افقی و عمودی حفاظ های پنجره، می توانید مطمئن شوید که حفاظ پنجره ایمنی شما را به طور کامل ایجاد می نماید.

روش تولید مناسب با مواد خام با کیفیت

میله ها با قیچی آهن بر برش نخورد، جوش صحیح میله ها و عدم وجود فاصله زیادتر میان آن ها و همینطور استفاده نمودن از طرح ها و نقوش مختلف میان میله ها، عناصری هستند که می توانند امنیت را در انواع مختلف افزایش دهند. حفاظ های پنجره رعایت این معیارها هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ ایمنی بسیار مهم می باشد.

قفل استفاده شده در حفاظ پنجره

طبق مطالب بالا می دانید که بعد از نصب حفاظ ها باید با استفاده از قفل محکمی حفاظ را قفل نمود. در انواع حفاظ های پنجره از دو نوع قفل روکار و توکار استفاده می شود. این نوع از قفل ها از طرف داخل ساختمان قفل می گردد و از بیرون سارقان به آن دسترسی ندارند. به همین دلیل مهم است که قفل با کیفیت استفاده نمایید.

عوامل تاثیر گذار در قیمت حفاظ پنجره چیست

در این بخش از مقاله عواملی که در قیمت خرید حفاظ پنجره تاثیر گذار است را ذکر کرده ایم:

مدل حفاظ

در بازار انواع حفاظ های ساختمان وجود دارد. با توجه به نوع و مدل هر کدام قیمت متفاوتی دارند برای مثال حفاظ های ثابت قیمت کمتری از دیگر حفاظ ها دارند.

متراژ حفاظ

با توجه به متراژ و اندازه پنجره قیمت نصب حفاظ ها متغییر می باشد. به طور معمول هر چه پنجره بزرگتر باشد و مواد اولیه بیشتری نیاز دارد و قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. در اصل بین متراژ و قیمت حفاظ رابطه مستقیم وجود دارد.

طرح حفاظ

یکی دیگر از مواردی که باعث بالا رفتن قیمت حفاظ می شود شکل و طرح حفاظ می باشد. به طور معمول حفاظ ها با طرح های زیبا تر و پیچیده تر قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.

جنس حفاظ

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت تمام شده حفاظ ها جنس آن است. برای مدل های مختلف حفاظ از جنس های مختلفی استفاده می شود. برای مثال حفاظ های استیل و آهنی قیمت بیشتری نسبت به حفاظ های فرفورژه دارند.

نتیجه گیری

طبق چیزی که بیان شد یکی از اصول هر ساختمان ایمنی آن است که امروزه اهمیت زیادی پیدا کرده است. در ساختمان های مسکونی و اداری انواع حفاظ ها مانند حفاظ پنجره، حفاظ کولر آبی، حفاظ درب ورودی اشاره نمود. در این مقاله در رابطه با انواع حفاظ پنجره و جنس آن ها توضیحاتی شرح داده شد.

انواع حفاظ پنجره چیست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با انواع حفاظ پنجره و جنس های مختلف آن آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا