مجله ساختمان

از اشتباهات خرید موکت دوری کنید | بهترین مدل موکت

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در فاصله‌های زمانی نزدیک به هم نمی‌توان خرید موکت را انجام داد. با توجه به اینکه از موکت خریداری شده چندین سال استفاده می‌شود، باید در هنگام خرید موکت تمرکز داشته باشید و از نوع با کیفیت آن تهیه کنید. وجود تنوع در طرح، جنس و قیمت موجب شده است که در زمان خرید موکت افراد گیج شده و در نهایت موکتی را انتخاب کنند که سازگاری لازم با نیازها نداشته باشد. بنابراین بهتر است که با نکات مهم خرید موکت و اشتباهات رایجی که افراد در زمان خرید موکت انجام می‌دهند، آشنایی داشته باشید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه داشته باشید.

دقت نکردن به کیفیت موکت

بیشتر افراد در زمان خرید موکت ممکن است که به کیفیت آن توجه نکنند و فقط به ضخامت موکت توجه داشته باشند. این تصور اشتباه است که موکت‌های سنگین و ضخامت بالا از موکت‌هایی که سبک‌تر هستند دارای مرغوبیت و کیفیت بیشتری می‌باشند. بنابراین وقتی که از کیفیت موکت صحبت می‌شود، عوامل گوناگونی در آن نقش خواهند داشت.

متأسفانه برخی از افراد فروشنده به علت عدم اطلاعات کافی یا بی مسئولیتی این مورد را برای مشتری صورت واضح توضیح نمی‌دهند. بنابراین باید بدانید که ضخامت موکت به تنهایی کیفیت آن را ثابت نمی‌کند. چون برخی از موکت‌های سبک و بسیار ظریف از نظر کیفیت در مقایسه با موکت‌های وزن بالا بسیار بهتر هستند.

خرید موکت

توجه نکردن به فضای نصب موکت

یکی از اشتباهات خرید موکت این است که اندازه‌گیری به صورت اصولی انجام نمی‌شود. باید تعیین نمایید که موکت را برای چه ابعادی و برای کدام فضا لازم دارید. قبل از خرید موکت باید فضای مکان اتاق مورد نظر را که می‌خواهید موکت را در آن نصب نمایید، با دقت بسیار زیاد اندازه‌گیری نمایید.

در هنگام انتخاب موکت اگر این اندازه‌ها دقیق و درست باشند، انتخاب شما مناسب‌تر خواهد بود. با توجه به اینکه برای خرید موکت چه بودجه‌ای را مشخص نموده‌اید، می‌توانید با توجه به اندازه‌های دقیق که در اختیار دارید، قیمت موکت مورد نظر خود را محاسبه نمایید.

حتما بخوانید:   تفاوت رنگ پلاستیکی و رنگ روغن در چیست؟

در نظر نگرفتن دکوراسیون منزل

با توجه به اینکه در هنگام خرید موکت تنوع در جنس، رنگ، طرح و بافت موکت بسیار زیاد است، باید به دکوراسیون داخلی منزل توجه نمایید. چون این موضوع می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در انتخاب شما داشته باشد. اگر می‌خواهید تحول و تغییرات اساسی در دکوراسیون منزل شما ایجاد شود، بهتر است به سراغ موکت‌هایی بروید که دارای رنگ‌های خاص و طرح‌های ویژه‌ای هستند.

طرح‌های برجسته بسیار جذاب و زیبا خواهند بود، اما تمیز نگه داشتن و جاروکشی این گونه موکت‌ها سخت‌تر است. هنگام خرید، موکت ساده برای اتاق‌های خواب یا اتاق‌های نشیمن بهترین انتخاب خواهند بود. چون موکت‌هایی که دارای طرح‌های ساده‌تری هستند، با دیگر وسایل اتاق به راحتی همخوانی پیدا می‌کنند.

نصب اصولی موکت انجام نمی‌شود

یکی دیگر از اشتباهات خرید موکت این است که نصب آن توسط افراد حرفه‌ای انجام نمی‌شود. در صورتی که اتاق شما مربع و ساده است این کار پیچیده نخواهد بود و نصب موکت را می‌توانید به راحتی انجام دهید. اما برای اینکه فضای خانه زیباتر شود و از خطاهای احتمالی نصب موکت پیشگیری نمایید، پیشنهاد می‌شود پس از خرید موکت نصب آن را به افراد متخصص بسپارید. چون آنها تجربه و ابزارهای لازم برای انجام اصولی و صحیح این کار را دارند.

نصب موکت می‌تواند هزینه‌هایی را در بر داشته باشد، اما اگر این موکت به صورت نادرست و غیر اصولی نصب شود، ظاهر خوبی به منزل شما نخواهد داد.

توجه نکردن به آب و هوای محیط زندگی

در صورتی که آب و هوای محل زندگی شما خشک و گرم است، ممکن است که نگران مقاومت موکت خریداری شده در مقابل رنگ پریدگی باشید. این در حالی می‌باشد که افرادی که در محیط شرجی و مرطوب به زندگی می‌کنند، نگران پوسیدگی و کپک زدن موکت خود هستند.

موکت‌هایی که دارای الیاف طبیعی مثل پشم هستند، برای آب و هوای شرجی مناسب نخواهند بود. چون برای رشد کپک‌ها بهترین بستر را فراهم می‌کنند. برای اینکه بتوانید از موکت برای مدت بیشتری استفاده نمایید، در زمان خرید موکت باید به شرایط آب و هوای محل زندگی خود توجه داشته باشید.

توجه نکردن به سبک زندگی خود

در هنگام خرید موکت یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه لازم داشته باشد، سبک زندگی خود می‌باشد. شرایط خانه و سبک زندگی شما تاثیر زیادی در انتخاب موکت خواهد داشت. در صورتی که به این مورد بی‌توجهی کنید، از انتخاب خود رضایت نخواهید داشت.

برای نمونه خانواده‌های بزرگتر که چند حیوان خانگی نیز دارند در مقایسه با افرادی که به تنهایی زندگی می‌کنند، نیازهای متفاوتی خواهند داشت. با توجه به اینکه در خانواده‌های بزرگتر تردد بیشتر انجام می‌شود، نیاز به موکت با دوام و مقاوم خواهند داشت. افرادی که در منزل خود حیوان خانگی نگهداری می‌کنند، باید موکتی را انتخاب کنند که رنگ آن به رنگ حیوانات آنها نزدیک باشد. در این صورت اگر موی حیوانات ریزش داشته باشد، کمتر دیده خواهد شد.

حتما بخوانید:   انواع بتن مسلح و کاربرد های آن چیست

خرید موکت

نادیده گرفتن فوم یا پد زیر موکت

برخی از افراد گمان می‌کنند که فوم یا پدید زیر موکت موضوع مهمی نخواهد بود. چون اصلاً در دید نیست و دیده نمی‌شود. در نتیجه می‌خواهند که پول خود را صرف وسایلی کنند که بیشتر دیده می‌شود، اما باید بدانید که در حقیقت فوم یا پد زیر موکت از استهلاک آن جلوگیری می‌کند. نادیده گرفتن این موضوع در هنگام خرید موکت یک اشتباه است.

در صورتی که پدید زیر موکت با کیفیت باشد، موجب خواهد شد که فشار به صورت یکنواخت اعمال گردد. در نتیجه موجب افزایش طول عمر و استحکام موکت می‌شود. همچنین در صورتی که فوم زیر موکت از کیفیت بالایی برخوردار باشد، موجب می‌شود که محافظت از بستر کف اتاق انجام شود و حالت راحتی و نرم را زیر پا احساس شود.

پد و فوم‌های زیر موکت انواع مختلفی با قیمت‌های متنوع دارند. بنابراین در هنگام انتخاب موکت باید به این موضوع توجه نمایید و پد زیر موکت را مورد بررسی قرار دهید. در مواقعی که از پد بی‌کیفیت در موکت استفاده می‌شود، موجب می‌شود که موکت خریداری شده در مدت زمان خیلی کم دچار آسیب دیدگی شود و از بین برود. پیشنهاد می‌شود که با خرید پد موکت ارزان اقدام به صرفه‌جویی نکنید. چون این کار موجب می‌شود که با گذشت زمان هزینه بیشتری انجام دهید.

بین دو موکت مشابه انتخاب اشتباه انجام ندهید

یکی دیگر از اشتباهات رایج در زمان خرید موکت این است که بین دو محصول مشابه موکتی را به صورت نادرست انتخاب می‌کنید. این دو موکت ممکن است که شبیه یکدیگر به نظر آیند، اما این چنین نخواهد بود. شباهت دو موکت لزوماً به معنای کیفیت یکسان آن دو محصول نیست. باید بدانید که موکت‌های مختلف دارای ماندگاری‌های متفاوتی نیز هستند و به مرور زمان عملکرد آنها مشابه نخواهد بود.

همچنین بهتر است بدانید که این تصور که موکتی که دارای قیمتی بیشتری است، عمر بیشتری خواهد داشت، نیز اشتباه است. برای اینکه بتوانید دو موکت مشابه را با هم مقایسه نمایید در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که الیاف هر دو موکت از یک نوع است و کیفیت و سبک آنها تفاوتی با یکدیگر ندارد. پس از آن گارانتی که بر روی موکت‌ها وجود دارد را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که مدت زمان گارانتی آنها با یکدیگر متفاوت است، باید بدانید که کیفیت آنها نیز متفاوت بوده و شبیه به یکدیگر نخواهد بود.

حتما بخوانید:   بهترین روش برای جلوگیری کردن از پوسیدگی درب حمام و دستشویی

نکات مهم در خرید موکت مناسب

  • پیشنهاد می‌شود که خرید موکت را از فروشگاه‌های معتبر انجام دهید و همچنین نصب موکت خود را به افراد متخصص و با تجربه بسپارید.
  • در هنگام خرید موکت باید به رنگ آن توجه نمایید. در صورتی که رنگ تناسب مناسبی با فضای خانه شما داشته باشد در دکوراسیون داخلی تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت و موجب زیباتر شدن منزل می‌شود. برای نمونه استفاده از موکت رنگ روشن برای خانه‌های کوچکتر توصیه می‌گردد.
  • قیمت موکت‌ها با توجه به برند، کیفیت، جنس و طراحی آنها با یکدیگر متفاوت است.
  • پالازموکت از برندهای قدیمی و معتبر در صنعت تولید انواع موکت می‌باشد.
  • موکت فرش که دارای پرزهای نرم و بلند است و طرح‌های متنوع و فرش گونه دارد، برای فرش‌ها جایگزین مناسبی خواهد بود. استفاده از موکت فرش نمای مدرن و لوکسی به منزل شما خواهد داد.
  • اکثر افراد در هنگام خرید موکت به گارانتی آن توجه ندارند. امکان دارد که دو موکت از نظر تراکم و بافت شباهت زیادی به یکدیگر داشته باشند، اما یکی از محصولات بی‌کیفیت و دیگری اصلی باشد. در این حالت می‌توانید گارانتی موکت را بررسی کنید. این کار به انتخاب شما کمک خواهد کرد.
  • توجه به پد و فوم زیر موکت بسیار با اهمیت است. در هنگام خرید موکت از با کیفیت بودن فوم زیر موکت باید اطمینان حاصل نمایید.

خرید موکت

سخن تکمیلی

خرید موکت به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی و کفپوش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. نصب موکت که به صورت اصولی و مناسب انتخاب شده است، موجب خواهد شد که دکوراسیون منزل شما زیباتر شود و همچنین در عین حال به عنوان عایق حرارتی و صوتی نیز عمل می‌کند. با توجه به طرح، برند، کیفیت و رنگ موکت قیمت آنها با یکدیگر متفاوت است. در صورتی که فضای اتاق شما کوچکتر است، پیشنهاد می‌شود از موکت‌هایی که دارای رنگ روشن‌تری هستند، استفاده نمایید. قبل از خرید موکت اندازه‌گیری را به صورت دقیق انجام دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

از اشتباهات خرید موکت دوری کنید تا جلوه بهتری به خانه بدهد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی اشتباهات خرید موکت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x