تعمیرات یخچال

نحوه تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک General Electric

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک که یکی از قسمت‌های بسیار مهم است باید در دوره‌های زمانی مشخص انجام شود تا آب و یخ تمیز از یخچال شما تولید شود. در مواقعی که فیلتر آب یخچال جنرال الکتریک نیاز به تعویض دارد، باید با مراحل آن آشنا باشید تا بتوانید این کار را خودتان انجام دهید. به این ترتیب می‌توانید در کل طول سال از یخ و آب گوارا و تمیز لذت ببرید.

چنانچه تجربه این کار را ندارید و یا نمی‌خواهید این کار را خودتان انجام دهید، بهتر است که از فرد متخصص برای انجام این فرایند کمک بگیرید.

چرا باید تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک انجام شود؟

تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک باید به صورت منظم انجام شود. چون فیلتر کمک می‌کند که ناخالصی‌هایی مانند رسوب، کلر و آلاینده‌های دیگر از آب حذف شوند و در این شرایط می‌توانید اطمینان حاصل کنید که آبی که از یخچال شما تولید می‌شود، قابل آشامیدن و تمیز است.

به مرور زمان امکان دارد فیلتر با ناخالصی‌ها و ذرات مسدود شده و موجب تغییر طعم آب شود. تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک موجب می‌شود که آب تمیز با طعم خوب داشته باشید. وقتی فیلتر یخچال شما مسدود می‌شود و یا زمان انقضای آن فرا می‌رسد، فشار آب و جریان آب یخچال شما بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک کمک خواهد کرد که فیلتر عملکرد بهتری داشته باشد.

زمان تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک

به صورت کلی توصیه می‌شود که تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک پس از مصرف ۳۰۰ گالن آب و یا هر ۶ ماه یک بار انجام شود. اما در صورتی که متوجه شدید، جریان آب کاهش پیدا کرده است و یا در بو و طعم آب شما تغییری ایجاد شده است، باید اقدام به بررسی فیلتر یخچال خود کنید و در صورت لزوم آن را تعویض نمایید.

همچنین باید توجه داشته باشید که همه فیلترها یکسان نیستند. بنابراین در ابتدا باید دفترچه راهنمای محصول خود را مطالعه کرده و بدانید که زمان تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک شما چه موقع است؟

حتما بخوانید:   کدهای ارور در یخچال فریزر الکترولوکس ElectroLux و نحوه رفع آنها

همچنین در برخی از مدل‌ها نشانگر فیلتر وجود دارد، که در هنگام فرارسیدن زمان تعویض فیلتر، به کاربران هشدار می‌دهد. بنابراین در صورتی که در یخچال شما نیز این قابلیت وجود دارد به راحتی می‌توانید با دیدن این هشدار متوجه شوید که زمان تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک شما فرا رسیده است.

فیلتر یخچال جنرال الکتریک

نحوه تعویض فیلتر درونی یخچال جنرال الکتریک

برای اینکه بتوانید فیلتر آب یخچال جنرال الکتریک را عوض کنید، باید طبق مراحل زیر عمل نمایید:

 • فیلتر آب این یخچال معمولاً در سمت راست گوشه بالای محفظه یخچال قرار دارد. همچنین ممکن است که در بخش داخلی پایین درب دستگاه قرار داده شده باشد.
 • شیر ورودی که به یخچال وارد می‌شود را پیدا کنید و آن را به صورت کامل ببندید. در این صورت وقتی فیلتر را برمی‌دارید، آب ریخته نخواهد شد.
 • فیلتر یخچال را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت چرخانده و آن را بیرون بکشید.
 • در بعضی از مدل‌ها امکان دارد که دکمه‌ای وجود داشته باشد، در این صورت باید آن دکمه را فشار دهید و یا امکان دارد که اهرمی وجود داشته باشد، در این صورت باید اهرم را کشیده و فیلتر یخچال خود را آزاد نمایید.
 • پوشش فیلتر جدید را جدا نمایید و درون محفظه با دقت قرار دهید.
 • فیلتر را باید در جهت عقربه‌های ساعت چرخانده و به خوبی در محل مخصوص خود قفل کنید.
 • شیر آب ورودی به یخچال را مجدداً باز کنید و بررسی کنید که در اطراف فیلتری که نصب نمودید، نشتی وجود نداشته باشد.
 • اگر نشت آب وجود دارد، فوری باید آب ورودی را قطع کنید و فیلتر را به صورت درست و سفت‌تر قرار دهید.
 • در هنگام تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک باید از فیلتر جدید ۲ الی ۳ لیوان آب عبور دهید تا آلودگی و هوا را خارج نمایید و اطمینان حاصل کنید که در آن آب به صورت درست جریان دارد.
 • در برخی از یخچال‌ها نشانگر فیلتر وجود دارد که پس از تعویض فیلتر باید آن را ریست نمایید.

تعویض فیلتر آب بیرونی یخچال جنرال الکتریک

تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک کار ساده‌ای است فقط کافی است که این مراحل را انجام دهید تا بتوانید فیلتر آب بیرونی یخچال خود را عوض کنید:

 • با توجه به مدل یخچال شما امکان دارد که محل فیلتر خارجی در پایین یا پشت یخچال قرار داشته باشد.
 • قبل از اینکه فیلتر را عوض کنید، باید آبی که به یخچال وارد می‌شود را قطع نمایید. این کار را با بستن شیر آبی که در نزدیکی خط آبی به یخچال وصل است، می‌توانید انجام دهید.
 • برای اینکه فیلتر یخچال را بردارید، روی کارتریج فیلتر دکمه آزاد سازی وجود دارد که باید آن را بفشارید و با احتیاط فیلتر را به طور مستقیم خارج کنید.
 • در صورتی که جدا کردن فیلتر دشوار شده است آن را کمی به عقب و جلو چرخانده و شل کنید.
 • قبل از اینکه فیلتر جدید را نصب نمایید، مهروموم و درپوش آن را جدا کنید و به مدت ۵ دقیقه آن را با آب بشویید. این کار موجب می‌شود که هوای موجود و یا ذرات کربن در فیلتر حذف شوند.
 • فیلتر جدید به کمک نگهدارنده محفظه فیلتر به خوبی تراز نمایید و در محل خود به صورت محکم فشار داده و سفت نمایید. اطمینان حاصل کنید که فلش‌های روی فیلتر جدید هم جهت با فلش‌های نگهدارنده محفظه باشند.
 • دوباره شیر را باز کرده و بررسی کنید که در اطراف فیلتر نصب شده نشتی وجود نداشته باشد.
 • اگر نشتی وجود ندارد، برای چند دقیقه آب را از دستگاه خارج کنید تا اگر هوا یا ذرات در آن وجود دارند، به صورت کامل از بین بروند.
حتما بخوانید:   راهکارهایی برای پیشگیری از سوراخ شدن یخچال

تهیه فیلتر یخچال جنرال الکتریک

برای تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک باید در ابتدا فیلتر آب جدید را تهیه نمایید که متناسب با مدل یخچال شما باشد. شما می‌توانید با مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه خود مدل مناسب فیلتر را بدانید و یا همچنین می‌توانید برچسبی که بر روی فیلتر قدیمی یخچال شما وجود دارد را بررسی کنید.

یکی دیگر از راهکارها این است که از تعمیرکاران متخصص بخواهید که در انتخاب فیلتر مناسب مدل یخچال شما کمک کنند و از نمایندگی معتبر آن را تهیه کنید. دقت نمایید که در صورتی که فیلتر تهیه شده سازگار با مدل دستگاه شما نباشد، علاوه بر اینکه عملکرد درستی نخواهد داشت، موجب خواهد شد که در کارکرد یخچال شما نیز مشکلاتی به وجود آید.

هزینه تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک

هزینه تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک بر اساس مدل دستگاه و همچنین محل خرید فیلتر جایگزین متفاوت خواهد بود. برای اینکه از عملکرد مطلوب و نصب صحیح اطمینان حاصل کنید، باید فیلتری که تهیه می‌کنید، کاملاً سازگار با مدل یخچال شما باشد. در صورتی که برای تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک از تکنسین کمک می‌گیرید، باید این هزینه را هم اضافه کنید.

قیمت فیلتر یخچال جنرال الکتریک

در هنگام تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک یکی از مواردی که ممکن است برای شما و دیگر کاربران سوال باشد، این است که قیمت فیلتر این یخچال چند است؟ با توجه به اینکه این قطعه از جمله قطعات وارداتی است، قیمت آن تحت تأثیر قیمت ارز می‌باشد و مدام در حال تغییر می‌باشد.

همچنین عواملی مانند نوع برند فیلتر یخچال، نوع مدل یخچال نیز بر قیمت این فیلتر تأثیرگذار خواهند بود.

حتما بخوانید:   ارور یخچال‌ فریزر هیمالیا Himalia | عیب‌یابی یخچال فریزر هیمالیا

اما نکته بسیار مهمی که در هنگام تهیه فیلتر باید به آن توجه داشته باشید، این است که فیلتر خود را از مرکزی تهیه کنید که معتبر است. چون فیلتر اورجینال و اصل یخچال جنرال الکتریک فقط در نمایندگی‌های مجاز وجود دارد و بسیار کمیاب می‌باشد. به همین علت فیلترهای فیک و تقلبی با قیمت ارزان در بازار وجود دارند که نباید گول قیمت ارزان آنها را بخورید.

قیمت فیلتر یخچال جنرال الکتریک

توصیه می‌شود که فیلتر را حتماً از نمایندگی‌های رسمی و معتبر تهیه کنید تا هم از اورجینال بودن و هم از قیمت مناسب آن نسبت به مراکز دیگر خیالتان راحت باشد. در این مراکز کارشناسان به صورت رایگان مشاوره برای خرید فیلتر خواهند داد.

به صورت کلی قیمت فیلتر ساید جنرال الکتریک در مقایسه با قیمت فیلتر یخچال جنرال الکتریک گران‌تر و بیشتر است.

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که لازم است، بدانید این می‌باشد که فیلترهای یخچال به هیچ عنوان قابل تعمیر نیستند. بنابراین در زمان مناسب و در مواقعی که احساس کردید فیلتر دستگاه شما دیگر قابل استفاده نیست، باید اقدامات لازم برای تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک را انجام دهید. چون وقتی که از فیلتر آلوده استفاده می‌کنید، ضرر آن از آبی که فیلتر نشده است، بسیار بیشتر می‌باشد. با توجه به اینکه این یخچال می‌تواند به آب شهری به صورت مستقیم وصل شود، حتماً باید فیلتر برای آن نصب گردد.

سخن تکمیلی

تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک باید در فواصل زمانی منظم انجام شود. در غیر این صورت آب مزه و بوی نامطبوعی خواهد گرفت و همچنین در مواقعی که زمان تعویض فیلتر می‌رسد، فشار آب آب سردکن یخچال شما کمتر خواهد بود. در برخی از مدل‌ها برای متوجه شدن زمان تعویض فیلتر آلارمی وجود دارد که با دیدن آن می‌توانید متوجه شوید زمان تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک شما فرا رسیده است. تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک کار مشکلی نیست، فقط باید مراحل این کار را با دقت و به صورت کامل انجام دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نحوه تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک General Electric

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش نحوه تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x