تعمیرات لباسشویی

آشنایی با ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین لباسشویی زیرووات یک ماشین لباسشویی اتوماتیک است که اگر شما از آن خوب هم استفاده کنید، باز هم ممکن است گاهی اوقات حروف‌های انگلیسی را در روی صفحه نمایش آن ببینید و برای برطرف کردن این ارورها اقداماتی هم انجام دهید. به شما توصیه می‌کنیم قبل از اینکه ماشین لباسشویی خود را دستکاری کنید، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید تا بتوانید با ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات آشنا شوید. آشنا شدن با این ارورها می‌تواند به شما کمک کند که مشکل را در ماشین لباسشویی خود برطرف کنید.

کد خطای E۱ در ماشین لباسشویی زیرووات

وقتی در مسیر وارد شدن آب به ماشین لباسشویی اختلالی ایجاد شود شما کد E۱ را در روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی خود مشاهده می‌کنید. برای رفع این ارور باید ابتدا مطمئن شوید که آب باز است. اگر باز هم کد خطا بر روی صفحه نمایشگر دیده می‌شد، باید لوله‌ای که جریان آب را به داخل ماشین لباسشویی هدایت می‌کند، بررسی کنید. اگر این لوله دچار رسوب و گرفتگی شده بود آن را تمیز بشویید. البته امکان هم دارد که قسمتی از شلنگ ورودی دچار تاخوردگی شده باشد که در این صورت باید آن را صاف کنید.

لباسشویی زیرووات

کد خطای E2 در ماشین لباسشویی زیرووات

این کد خطاها در ماشین لباسشویی زیرووات به معنی این است که دستگاه لباسشویی شما دچار مشکل از ناحیه هیدروستات شده است و شما باید آن را بررسی کنید. وقتی از ماشین لباسشویی خود استفاده می‌کنید، به این نکته مهم توجه کنید که حتماً از مایع لباسشویی و یا پودر مناسب برای شستن لباس استفاده کنید. زیرا پودر نامناسب باعث رسوب گرفتگی در لوله هیدروستات می‌شود و گرفتگی لوله هیدروستات هم باعث ارور E2 خواهد شد.

برای رفع این ارور باید در لوله ورودی با قدرت تمام فوت کنید تا بتوانید به این وسیله پلاتین شیر برقی را بررسی کنید. ولی اگر متوجه خرابی این قطعه شدید حتماً باید با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا قطعات خراب به وسیله قطعه اورجینال تعویض شود.

کد خطای E3 در ماشین لباسشویی زیرووات

ارور E3 در ماشین لباسشویی زیرووات جزو خطاهای شایع است وقتی که ماشین لباسشویی نتواند آب را تخلیه کند شما این خطا را در روی صفحه نمایش لباسشویی مشاهده می‌کنید. مهم‌ترین دلیل این ارور، خرابی پمپ تخلیه آب می‌باشد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید به روش زیر عمل کنید:

  • در قسمت تحتانی لباسشویی زیرووات در پوشی پلاستیکی قرار دارد که باید در پوش را از بدنه دستگاه جدا کنید.
  • حالا باید اهرم پیچی را باز کنید و فیلتر آب را رسوب زدایی و تمیز کنید.
  • قبل از اینکه این کار را انجام بدهید برای اینکه آب‌های اضافه به زمین نریزد، بهتر است یک ظرف مناسب را در زیر این اهرم بگذارید.
  • اگر متوجه شدید پمپ آب خراب شده با نمایندگی زیرووات تماس بگیرید تا یک پمپ آب مناسب برایتان آورده و آن را تعویض کنند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی های ال جی LG

کد خطای E4 در ماشین لباسشویی زیرووات

وقتی آب بیشتر از اندازه گنجایش در ماشین لباسشویی شما جمع شود، سنسور تشخیص دهنده، مقدار آب را بیشتر از اندازه تشخیص خواهد داد در این صورت است که شما کد خطای E4 را در روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی زیرووات مشاهده می‌کنید. برای اینکه این ارور را برطرف کنید باید ابتدا بررسی‌های لازم را انجام داده و بعد از آن تخلیه آب را هم فعال کنید ولی اگر بعد از تخلیه آب، باز هم مشکل ارور همچنان وجود داشت باید با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

کد خطای E5 در ماشین لباسشویی زیرووات

یکی از خطاهای مهم در ماشین لباسشویی زیرووات ارور E5 می‌باشد که به دلیل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی، در روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی زیرووات مشاهده می شود. معمولاً این مشکل وقتی ایجاد می‌شود که هیدروستات یا ترموستات دچار آسیب دیدگی شده باشد. زیرا نقش ترموستات این است که آب ماشین لباسشویی را گرم کند. وقتی این ارور را در روی نمایشگر مشاهده کردید ابتدا ترموستات و هیدروستات را چک کنید و اگر ترموستات خراب شده بود یا لوله‌های هیدروستات شکسته بود آنها را عوض کنید. گاهی ممکن است هیدروستات از جهت ظاهر دارای مشکلی نباشد ولی سنسورهای آن دچار مشکل شده باشد در این صورت به وسیله اهم متر مقدار مقاومت پایه‌ها را اندازه بگیرید و اگر نیاز بود هیدروستات را تعویض کنید.

ارور E6 در ماشین لباسشویی زیرووات

وقتی جریان برق در ماشین لباسشویی نرمال نباشد و ولتاژ دستگاه کم و زیاد شود، شما این ارور را در روی نمایشگر ماشین لباسشویی خود مشاهده می‌کنید. برای اینکه مشکل را برطرف کنید در مرحله اول باید از سالم بودن سیم کشی داخل لباسشویی مطمئن شوید. اگر سیم کشی مشکلی نداشت و شما باز هم این کد خطا را مشاهده کردید حالا باید برد الکتریکی را تست کنید. برای این منظور پایه‌های برد را به وسیله اهم متر اندازه بگیرید و اگر مقاومت برد ضعیف بود باید آن را عوض کنید.

کد خطای E7 در ماشین لباسشویی زیرووات

این ارور وقتی در ماشین لباسشویی دیده می‌شود که موتور دستگاه لباسشویی شما مشکل پیدا کند و دلیل آن هم آسیب دیدگی برد الکتریکی یا موتور لباسشویی است. برای برطرف کردن این مشکل باید موتور را کاملاً چک کنید. زغال‌های داخل موتور و سیم کشی آن را بررسی کنید و اگر نقصی در آن مشاهده کردید آن را رفع کنید. کانکتورهایی که به اجزای موتور مربوط می‌شود را تست کرده و از عملکرد درست آنها مطمئن شوید.

کد خطای E8 در ماشین لباسشویی زیرووات

این ارور نشان دهنده این است که در قسمت دورسنج موتور مشکلی ایجاد شده است. برای اینکه این کد خطا را برطرف کنید به روش زیر عمل کنید:

  • باید ابتدا موتور را از قسمت ناحیه پایه‌ها چک کنید.
  • سیم کشی و اتصالات داخل موتور را کاملاً بررسی کنید.
  • اگر قطعی در سیم‌ها وجود داشت آن را درست کنید.
  •  دورسنج موتور و همچنین موتور را بررسی کرده و اگر مشکلی داشت آن را برطرف کنید.

کد خطای E9 در ماشین لباسشویی زیرووات

عملکرد غلط موتور ماشین لباسشویی باعث می‌شود که شما این ارور را در روی نمایشگر لباسشویی خود مشاهده کنید. برای برطرف کردن این کد خطا ابتدا از وصل بودن سیم‌های موتور مطمئن شوید. اگر خرابی از ژنراتور موتور لباسشویی بود باید حتماً با نمایندگی برند ماشین لباسشویی خود تماس بگیرید تا مشکل لباسشویی را رفع کنند. اگر جریان برق در ماشین لباسشویی نرمال نباشد و همچنین ولتاژ در آن کم و زیاد بشود شما این ارور را در روی لباسشویی خود مشاهده می‌کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی یونیوا UNEVA

کدهای خطای E12 و E13 در ماشین لباسشویی زیرووات

خرابی برد الکتریکی می‌تواند باعث این کدهای خطا در روی نمایشگر ماشین لباسشویی باشد. برای اینکه این ارورها را برطرف کنید باید مقاومت پایه‌ها و همچنین سیم کشی برد الکتریکی را بررسی کنید و اگر خرابی در آن مشاهده کردید آن را برطرف کنید.

کد خطای E14 در ماشین لباسشویی زیرووات

این کد خطا نشان می‌دهد که در سیستم گرمایشی دستگاه یعنی ترمیستور، اختلالی ایجاد شده و آب گرم نمی‌شود، برای اینکه مشکل را برطرف کنید در مرحله اول سیم کشی دستگاه را بررسی کنید و اگر سیم‌ها قطع شده بود آن را متصل کنید. در صورتی که سیم کشی اشکالی نداشت باید المنت‌ها و ترمیستور را بررسی کنید. اگر هر کدام از آنها خراب بود به وسیله تعمیرکار آنها را تعویض کنید.

کد خطای E15 در ماشین لباسشویی زیرووات

یکی از کدهای خطا در ماشین لباسشویی زیرووات E15 است که وقتی ایرادی در ماژول کنترل کننده به وجود بیاید و یا اینکه برنامه‌ای برای ماشین لباسشویی تنظیم نشود، این ارور در روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی دیده می‌شود. برای برطرف کردن این ارور باید برنامه‌ای را برای لباسشویی خود در نظر بگیرید. اگر مشکل برطرف نشد باید ماژول کنترل کننده را تعمیر کرده و یا آن را تعویض کنید.

کد خطای E16 در ماشین لباسشویی زیرووات

زمانی که المنت گرم کننده درست کار نکند، باعث می‌شود آب ماشین لباسشویی برای شستن به درجه مورد نیاز نرسد و شما این کد خطا را در روی نمایشگر لباسشویی مشاهده می‌کنید. برای برطرف کردن این کد خطا باید عایق‌های الکتریکی، سیم کشی و المنت را کاملاً بررسی کنید و اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید بهتر است با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

کد خطای E17 در ماشین لباسشویی زیرووات

اگر در ماشین لباسشویی شما دورسنج عملکرد درستی نداشته باشد، شما این کد خطا را در روی نمایشگر لباسشویی مشاهده می‌کنید. برای اینکه مشکل را برطرف کنید، اتصالات دورسنج و پایانه‌های موتور را کاملاً بررسی کرده و در صورت نیاز مشکل آن را برطرف کنید.

کد خطای E18 در ماشین لباسشویی زیرووات

این ارور نشان می‌دهد که فرکانسی که به برد الکتریکی مربوط است، دچار نوسان می‌شود. برای اینکه این کد خطا را برطرف کنید ابتدا باید اتصالات و سیم لباسشویی و همچنین برد الکتریکی را بررسی کنید و اگر مشکلی در آنها وجود داشت آن را برطرف کنید.

لباسشویی زیرووات

سخن پایانی

کدهای خطا و ارورها در ماشین لباسشویی زیرووات می‌تواند نشانه خرابی‌ها و مشکلاتی در دستگاه لباسشویی زیرووات باشد. اگر با این کدهای خطا آشنایی داشته باشید می‌توانید به راحتی مشکل ماشین لباسشویی خود را برطرف کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آشنایی با ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کدهای خطای E12 و E13 در ماشین لباسشویی زیرووات

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا