مجله لوازم خانگی

راهنمای خرید دستگاه بستنی ساز | بررسی مزایای بستنی ساز خانگی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

با گسترش فناوری و تکنولوژی دستگاه‌ های بسیاری به بازار وارد شدند که هر کدام از آنها دارای قابلیت و ویژگی‌ های متفاوتی می‌ باشند. یکی از این دستگاه‌ های منحصر به فرد بستنی ساز است که کارایی بسیار جالبی دارد. امروزه بیشتر والدین دوست دارند که یک بستنی ساز در خانه داشته باشند و برای فرزندان خود بستنی درست کنند. تهیه بستنی خانگی علاوه بر آسان بودن، بسیار سرگرم کننده هم می‌ باشد. برای درست کردن بستنی تنها چیزی که شاید به آن احتیاج پیدا کنید یک دستگاه بستنی ساز می‌ باشد. دستگاه بستنی ساز می‌ تواند به شما کمک کند که بستنی‌ های خوشمزه با طعم‌ ها و رنگ‌ های مختلف درست کنید. قبل از خرید بستنی ساز باید به نکاتی توجه کنید تا از انتخاب خود کاملاً راضی باشید.

راحتی کار با بستنی ساز

نکته مهم این است که کار کردن با بستنی سازهای مختلف مثل هم نیست. دستگاه‌ های مختلف بستنی ساز وجود دارد که عبارتند از

  • بستنی ساز کمپرسور دار
  • بستنی ساز برقی یا نمکی

بستنی ساز برقی را می‌ توانید جایگزین نوع کمپرسور دار آن کنید. اگر بستنی ساز نمکی یا برقی را انتخاب کردید توجه کنید که حتماً مدل چند ظرفی آن را خریداری کنید. وجود ظرف اضافی باعث می‌ شود که درست کردن بستنی برای شما راحت‌ تر باشد.

اندازه و ظرفیت دستگاه

به هنگام خرید بستنی ساز خانگی لازم است توجه کنید که ظرفیت و اندازه دستگاه شما چقدر است. اگر می‌ خواهید برای مهمانی‌ های خود هم بستنی درست کنید، حتماً ابعاد و اندازه بزرگتر آن را خریداری کنید. در غیر این صورت بستنی ساز متوسط هم می‌ تواند برای شما کافی باشد.

انسجام و ترکیب بستنی

هنگام خرید بستنی‌ ساز لازم است به انسجام و ترکیب اصلی بستنی هم دقت کنید. یکی از نکات مهم برای خرید بستنی ساز این است که دقت کنید بستنی که در آخر به شما تحویل داده خواهد شد چه شکلی است و ترکیب آن چگونه است و تا چه حد به بستنی‌ های بازاری شباهت دارد.

سرعت تهیه بستنی

یکی دیگر از موارد مهم پیش از خرید بستنی ساز این است که به این نکته توجه کنید بستنی در چه مدت زمانی برای شما آماده خواهد شد.راهنمای خرید دستگاه بستنی ساز | بررسی مزایای بستنی ساز خانگی اگر سرعت آماده شدن برای شما خیلی مهم است باید دستگاه بستنی ساز کمپرسور دار بخرید. این نوع از بستنی سازها از بهترین نوع بستنی ساز خانگی می‌ باشند.

سروصدای دستگاه بستنی ساز

اینکه بستنی ساز شما چه میزان صدایی دارد و هنگام کار کردن چه حجمی از سروصدا را دارد، بیشتر مخصوص دستگاه‌ های برقی می‌ باشد و به بستنی سازهای دستی ربطی ندارد. چنانچه قصد دارید بهترین بستنی ساز برقی خانگی را خریداری کنید باید توجه کنید که سروصدای آن هنگام کار ملایم و کم باشد. می‌ توانید از فروشنده بخواهید دستگاه را روشن کند و شما صدای آن را بررسی کنید و پس از آن اقدام به خرید نمایید.

روش نظافت دستگاه

رعایت اصول تمیز بودن و بهداشتی بودن هر دستگاهی از اهمیت زیادی برخوردار است. پیشنهاد می‌ کنیم که حتماً دستگاه بستنی سازی بخرید تا قابلیت شست و شوی قطعات مختلف آن وجود داشته باشد تا با خیال راحت بتوانید از دستگاه استفاده کنید و پس از آن قطعات آن را کاملاً تمیز کرده، خشک نمایید و سر جای خود قرار دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  استفاده مجدد از وسایل قدیمی ارزشمند در خانه (بیش از 20 مورد)

انواع مختلف دستگاه بستنی ساز

وقتی به دنبال خرید یک بستنی ساز به بازار می‌ روید انواع مختلفی از این دستگاه را مشاهده می‌ کنید. همانطور که گفتیم بستنی سازها به دو نوع مختلف تقسیم بندی می‌ شوند. بستنی سازها تنوع زیادی ندارد ولی دارای گروه‌ ها، مدل‌ ها و قیمت‌ های متفاوت می‌ باشد. در ادامه سه گروه متفاوت از بستنی سازها را معرفی می‌ کنیم.

بستنی ساز یخی و نمکی

یکی از نمونه‌ های قدیمی دستگاه‌ های بستنی‌ ساز نوع یخی و نمکی آن می‌ باشد که امروزه باز هم طرفداران خاص خود را دارد. ساختار این بستنی سازها ساده می‌ باشد و دارای یک سطل و یک دسته در بخش بالایی آن است. این نوع از بستنی سازها از مدل‌ های جدید ارزان‌ تر هستند ولی کار کردن با آنها کمی دشوار می‌ باشد و مدت زمان بیشتری نیاز دارد که بستنی در آن آماده شود. برای آنکه یخ بستنی‌ ساز آب شود نیاز به مقداری نمک می‌ باشد و به همین خاطر است که به این بستنی سازها نوع یخی و نمکی گفته می‌ شود. در نمونه‌ های سنتی بستنی ساز برای آماده کردن بستنی باید دسته آن را خودتان حرکت بدهید و آن را بچرخانید ولی نمونه‌ های جدیدتر بستنی سازها هستند که برقی می‌ باشند و موتور باعث چرخش آنها شده و نیازی نیست که شما با دستتان آن را بچرخانید. ولی در این مدل‌ ها هم باید نظاره‌گر فرایند آماده کردن بستنی باشید. یکی از مزیت‌ های استفاده از بستنی سازها این است که شما می‌ توانید بر همه فرایند تولید بستنی نظارت داشته باشید. در حقیقت در این روش با کنترل کردن سرعت حرکت دسته در بستنی ساز انسجام و یکپارچگی بافت بستنی در اختیار شما خواهد بود.

مزایا و معایب استفاده از دستگاه بستنی ساز دستی

اگر بخواهیم در مورد مزیت‌ ها و ایرادهای بستنی ساز دستی صحبت کنیم لازم است به موارد زیر اشاره نماییم.

  • یکی از مزایای این دستگاه‌ ها قیمت مناسب آنها می‌ باشد.
  • سرعت چرخش دسته دستگاه بستنی ساز بر عهده کاربر است و می‌ تواند آن را تنظیم نماید.

راهنمای خرید دستگاه بستنی ساز | بررسی مزایای بستنی ساز خانگی

  • از ایرادهای استفاده کردن از بستنی ساز دستی طولانی بودن فرایند تهیه بستنی می‌ باشد.
  • یکی دیگر از ایرادها استفاده از نمک جهت آب کردن یخ‌ ها است.
  • در این دستگاه کاربر باید زحمت زیادی را متحمل شود زیرا این فرایند اتوماتیک و ساده نمی‌ باشد.

بستنی ساز برقی و کاربرد آن

اگر یک دستگاه بستنی ساز برقی بخرید این امکان را به شما می‌ دهد تا با رفاه کامل و خیال راحت فرایند ساخت بستنی را تجربه نمایید. در این دستگاه‌ ها نیازی به یخ و نمک نمی‌ باشد و فقط کافیست کاسه دستگاه را دو روز پیش از درست کردن بستنی داخل فریزر قرار دهید. وقتی که زمان درست کردن بستنی فرا رسید می‌ توانید مواد را داخل کاسه ریخته و دستگاه را روشن کنید. پس از مدتی بدون آنکه نیازی به دخالت دست از طرف شما باشد فرایند تولید بستنی شروع می‌ شود و دسری جذاب و خوشمزه برای شما آماده خواهد شد. بعضی از مدل‌ های دستگاه‌ های بستنی ساز برقی، چند کاسه و یا ظرف مخلوط بستنی دارند و می‌ توانید یکی از این ظرف‌ ها را همیشه داخل فریزر نگهداری کنید و هر وقت که تصمیم به درست کردن بستنی گرفتید آن را از فریزر خارج کرده و کار را شروع کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات اتو تفال Tefal

مزایا و معایب استفاده از بستنی ساز برقی

در مورد مزایا و ایرادهای بستنی ساز برقی باید بگوییم که

  • اتوماتیک بودن همه فرایند ساخت بستنی در بستنی ساز برقی یکی از نقاط قوت آن می‌ باشد.
  • از ایرادهای بستنی ساز برقی می‌ توان به عدم کنترل لازم از طرف کاربر طی فرایند آماده ساختن بستنی اشاره کرد.

بستنی ساز کمپرسور دار دیجیتالی

قیمت این بستنی ساز نسبت به دو نوع دیگر که پیش از این اشاره کردیم بسیار متفاوت می‌ باشد. برای آنکه یک بستنی ساز کمپرسور دار دیجیتالی بخرید باید هزینه بیشتری کنید ولی نتیجه آن بسیار عالی و بهتر از دیگر بستنی‌ سازها خواهد بود و بستنی حاصل از بستنی ساز کمپرسور دار دقیقاً شبیه به محصولات کارخانه‌ای می‌ شود اما به این معنی نیست که دستگاه‌ های دیگر نمی‌ توانند محصول حرفه‌ای آماده کنند. همه مراحل ساخت بستنی به مهارت شما و نوع عملکرد دستگاه بستگی دارد ولی از نظر شکل و بافت بستنی‌ هایی که داخل دستگاه‌ های کمپرسور دار و یا دیجیتالی آماده می‌ شوند بسیار مطلوب‌ تر از دیگر بستنی سازها خواهند بود. بستنی ساز کمپرسور دار نیازی به یخ و نمک ندارد و می‌ تواند دمای بستنی را خیلی سریع به درجه پایین برساند و به آماده شدن این دسر خوشمزه کمک می‌ کند. تمامی فرایند ساخت بستنی در این دستگاه به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد.

مزایا و معایب دستگاه بستنی ساز دیجیتالی

اگر بخواهیم در مورد مزیت بستنی ساز دیجیتالی صحبت کنیم یکی از جالب توجه‌ ترین نکات، مدت زمان کوتاه تهیه بستنی می‌ باشد. برای آماده کردن بستنی در بستنی ساز کمپرسور دار هیچ نیازی به صبر کردن نیست و در کمتر از یک ساعت می‌ توانید بستنی دلخواه و خوشمزه خودتان را داشته باشید.راهنمای خرید دستگاه بستنی ساز | بررسی مزایای بستنی ساز خانگی سرعت چرخش بستنی ساز دیجیتالی را می‌ توانید تنظیم کنید و کنترل آن در اختیار شماست. تنظیم دمای بستنی ساز نیز به عهده شما می‌ باشد و پس از آنکه بستنی آماده شد جهت جلوگیری از آب شدن آن می‌ توانید بستنی را داخل دستگاه نگهداری کنید. تنها ایرادی که می‌ توانیم از این دستگاه عنوان کنیم گران بودن آن و پرداخت هزینه بیشتر می‌ باشد.

سخن نهایی

جهت خرید یک بستنی ساز لازم است نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم را رعایت کنید. برخی از دستگاه‌ ها دارای ابزارهای جانبی و ویژگی‌ های خاصی هستند. به عنوان مثال ظروف اضافی دارند و همچنین مجهز به زنگ هشدار برای اعلام پایان فرایند تهیه بستنی می‌ باشند. بستنی سازهای مدرن دارای صفحه نمایش دیجیتالی هستند که زمان و دمای دستگاه را اعلام می‌کند. بر اساس مدل و نوع دستگاهی که شما خریداری می‌ کنید خدمات و ابزار جانبی و همچنین ویژگی‌ های بستنی ساز متفاوت می‌ باشد.

 

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای خرید دستگاه بستنی ساز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای خرید دستگاه بستنی ساز، بررسی مزایای بستنی ساز خانگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا