تعمیرات یخچال

راهنمای یخچال سوزان | بررسی یخچالSoozan

برای آگاهی کامل از میزان مصرف یخچال خود بهتر است از دفترچه راهنمای فارسی آن که در داخل جعبه یخچال قرار دارد استفاده کنید. در بسیاری از مدل ها میزان مصرف انرژی یخچال روی بدنه و یا روی جعبه حک شده است. برای کاهش مصرف انرژی یخچال رعایت موارد زیر میتواند کمک کننده باشد. یخچال را در محیط خشک و به دور از رطوبت قرار دهید. یخچال سوزان را کنار وسایل گرمایشی و یا در نزدیکی گاز و فر در آشپزخانه قرار ندهید زیرا گرمای این لوازم ممکن است باعث آسیب به یخچال شوند و در عملکرد آن اختلال ایجاد کنند. از قرار دادن حجم زیادی از مواد غذایی درون یخچال به طوری که عمل تهویه به درستی صورت نگیرد بپرهیزید. هرچند وقت یکبار درب های یخچال را به دقت بررسی کنید.هرگونه آسیب یا خرابی در پلاستیک های درب یخچال منجر به عدم بسته شدن درب آن و خروج سرمای یخچال میشود که این کار انرژی مصرفی یخچال را هدر میدهد. از قرار دادن مواد غذایی داغ در درون یخچال قبل از خنک شدن آن  خودداری کنید. یخچال را در سطح هموار قرار دهید و در پشت یخچال فضای کافی برای عمل تهویه هوا تعبیه کنید. هر چند ماه در میان پشت یخچال را بررسی کنید و در صورت نیاز به نظافت آن بپردازید. سرویس یخچال را فراموش نکنید و برای آن برنامه ای منظم در نظر بگیرید.

راهنمای نصب یخچال سوزان

در ابتدا نیاز است به این نکته توجه داشته باشید که نصب یخچال سوزان را حتما با حضور افراد متخصص انجام دهید. زیرا حضور یک فرد از نمایندگی باعث سهولت و دقت بیشتری در کار شما میشود و اگر به هر علتی در حین نصب محصول با مشکل مواجه شوید یا عیبی در محصول وجود داشته باشد در همان زمان میتواند نسبت به رفع آن اقدام و در صورت نیاز یخچال را با نمونه ی دیگر آن تعویض کند. جعبه ای که یخچال در آن قرار دارد را به آرامی باز کنید و یخچال را از آن خارج کنید. هرگونه چسب یا نواری که به یخچال و بدنه ی آن چسبیده است را جدا کنید. برای حمل یخچال به محل دقیق آن از کشیدن یخچال بر روی زمین خود داری کنید و سعی کنید به کمک چند فرد دیگر یخچال را با آرامی بلند کرده و در محل تعبیه شده آن قرار دهید. یخچال را حتما بر روی سطح همواری قرار دهید و از قرار دادن آن بر روی سطوح ناهموار یا سطوحی که دارای شیب است و احتمال سر خوردن یخچال وجود دارد پرهیز کنید. برای اتصال دوشاخه یخچال به پریز برق حتما از محافظ مناسب استفاده کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخچال فریزر جنرال آدمیرال General Admiral

یخچال سوزان

اقدامات لازم در جهت جا به جایی یخچال سوزان

هرگز یخچال را روی زمین نکشید و یا سر ندهید زیرا باعث وارد شدن آسیب های جبران ناپذیری به یخچال خواهید شد. سعی کنید دو یا سه نفری یخچال را از روی زمین بلند کنید .برای بلند کردن یخچال سوزان در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان یخچال را به حالت افقی در نیاورید بلکه با زاویه ای حدود 45 درجه یخچال را خم کنید و تا ماشینی که برای حمل در نظر گرفته اید منتقل کنید. اگر جعبه یخچال در دسترس شما وجود دارد بهتر است یخچال را در همان جعبه قرار دهید و با فوم یونولیت اطراف یخچال را به خوبی بپوشانید تا هنگام حمل و نقل دچار آسیب نشود. هنگامی که یخچال را برای نصب به محیط جدید منتقل کردید حداقل تا دو ساعت از روشن کردن دستگاه خودداری کنید. اگر یخچال سوزان را برای مدت طولانی خاموش  میکنید .به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید. هنگامی که به هر دلیلی از جمله مسافرت طولانی مدت یا استفاده نکردن از یخچال قصد خاموش کردن آن را دارید باید نکاتی را در خصوص خاموش کردن یخچال رعایت کنید. دوشاخه یخچال سوزان را از محافظ خارج کنید. محفظه آب سرد کن و یخساز یخچال را خالی کنید و با یک پارچه خشک و نخی محفظه را به آرامی خشک کنید تا هیچ گونه رطوبتی باقی نماند. هر ماده غذایی که در داخل یخچال یا قسمت فریزر وجود دارد را به طور کامل تخلیه کنید و یخچال را تمیز کنید. یخچال سوزان را از لوازم گرمایشی و گرمای مستقیم آفتاب دور نگه دارید.اگر کنار یخچال یا مقابل آن پنجره ای وجود دارد که نور گیر  است سعی کنید پرده ای مناسب برای آن تعبیه کنید تا مانع رسیدن نور آفتاب به یخچال شود.

حتما بخوانید:   محل سوراخ تخلیه آب یخچال سامسونگ و رفع گرفتگی آن

یخچال سوزان دمای متغیر دارد, علت ایجاد این مشکل چیست

ممکن برای شما پیش آمده باشد، هنگامی که به مانیتور دمای یخچال در طول روز نگاه میکنید اعداد مختلفی را نشان دهد یا زمانی که درب یخچال را باز میکنید متوجه میشوید یخچال دمای همیشگی را ندارد و بعضی مواد غذایی موجود در آن تغییر شکل داده اند. در این هنگام نیاز است تا مواردی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر در طول روز درب یخچال را در دفعات بالایی باز کرده اید ممکن است این کار باعث شود دمای یخچال تغییر کند برای بازگشت دما به حالت نرمال نیاز است تا چند ساعت از باز کردن درب یخچال اجتناب کنید. نوار های پلاستیکی درب یخچال را چک کنید، فرسوده شدن این نوارها باعث عدم بسته شدن درب یخچال میشود و سرمای یخچال خارج شده و دمای آن تغییر میکند. ترموستات دستگاه را بررسی کنید. ممکن است تغییر دمای یخچال به علت خرابی ترموستات آن رخ داده باشد. هر چند وقت یک بار پشت یخچال را تمیز کنید، و جریان هوا را در آن کنترل کنید .اگر در پشت یخچال فضای کافی برای تهویه هوا وجود نداشته باشد نیز میتواند بر دمای داخلی یخچال تاثیر گذار باشد. اگر مراحل بالا را به دقت بررسی کردید و مشکل برطرف نشد احتمالا خرابی در یکی از اجزای الکترونیکی داخلی دستگاه رخ داده است و باید یک تعمیر کار ماهر نسبت به رفع عیب یابی آن اقدام کند.

چگونه از یخساز یخچال سوزان استفاده کنیم؟

کنار مانیتور دستگاه برای روشن و خاموش کردن یخساز دکمه ای وجود دارد که میتوان با آن یخساز را روشن یا خاموش کرد. همینطور میتوان نوع یخی را که توسط یخ ساز ساخته میشود در نوع قالبی یا یخ خرد شده انتخاب کرد. در وهله ی اول باید یخچال به آب شهری وصل باشد تا یخساز بتواند به صورت اتوماتیک یخ بسازد. یخساز دستی هم در جعبه یخچال موجود است و میتوانید در صورت نیاز آن را از آب پر کرده و در یخچال برای استفاده قرار دهید.

یخچال سوزان

چگونه یخچال سوزان را تمیز کنیم؟

به مانند هر وسیله دیگری یخچال سوزان هم نیازمند نظافت است که باید در مدت زمان های مشخص انجام بگیرد. برای تمیز کردن یخچال در مرحله ی اول نیاز است تا یخچال را با کشیدن آن از برق خاموش کنید. بعد از خاموش شدن یخچال چند دقیقه صبر کنید و شروع به تمیز کردن آن کنید. مواد غذایی درون یخچال را به طور کامل از یخچال خارج کنید. قسمت هایی از یخچال را که قابل جدا شدن هستند مثل بعضی قفسه ها و کشوها را میتوانید جدا کنید و شستشو دهید. به یاد داشته باشید که برای تمیز کردن یخچال از شوینده های خورنده و آب بسیار داغ استفاده نکنید. بعد از شستن کشو ها و قفسه ها آن را در جای مناسبی برای خشک شدن قرار دهید یا به کمک یه پارچه نخی اقدام به خشک کردن آن کنید و در یخچال قرار دهید. اگر قسمت فریزر یخچال برفک زده ،چند ساعت صبر کنید تا برفک ها نرم شود و آن ها را از یخچال جدا کنید. هرگز برای جدا کردن برفک ها فشار زیادی به یخچال وارد نکنید زیرا  ممکن است به یخچال آسیب برسانید. بعد از جدا کردن برفک، قسمت داخلی دستگاه را با پارچه کاملا خشک کنید. هنگامی که کار نظافت یخچال تمام شد و تمام قسمت های مرطوب آن را به خوبی خشک کردید، مواد غذایی را مجدد در درون یخچال قرار دهید و سپس یخچال را روشن کنید. هنگامی که یخچال را مجدد روشن میکنید دمای یخچال، تنظیم نیست. سعی نکنید تا به صورت دستی  دما را تنظیم کنید زیرا به علت خاموش بودن یخچال این تغییر دما رخ داده است و بعد از چند ساعت به دمای نرمال برمیگردد. در هنگام نظافت یخچال تمیز کردن قسمت های بیرونی بدنه یخچال و لاستیک های درب یخچال را فراموش نکنید.

حتما بخوانید:   چسب مناسب برای ترک یخچال

سخن پایانی:

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد نکات نگهداری و استفاده از یخچال سوزان با شما صحبت کنیم. همواره به شما تاکید می کنیم که بعد از خرید محصولات  برقی دفترچه راهنمایی فارسی آن را که در جعبه محصول قرار دارد به دقت مورد مطالعه قرار دهید تا با محصول انتخابی خود به خوبی آشنا شوید .این دفترچه بهترین راهنمای شما خواهد بود. در مورد استفاده از لوازم برقی نکات ایمنی را به خوبی رعایت کنید تا عمر دستگاه را افزایش دهید

 

31

راهنمای یخچال سوزان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای یخچال سوزان | بررسی یخچالSoozan

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x