تعمیرات یخچال

دمای مناسب یخچال چند درجه است

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

به احتمال زیاد اطلاع دارید که دمای یخچال در میزان سلامتی مواد غذایی درون آن تاثیر گذار است. یکی از معجزه های مدرن در زمینه نگهداری انواع ماده غذایی یخچال است. زیرا در این دستگاه در زمان روشن بودن رشد باکتری ها تا میزان زیادی کم می شود. این عامل باعث می گردد مواد غذایی تا هفته ها بدون خرابی سالم بماند. برای نگهداری بهتر مواد غذایی باید دمای مناسب یخچال را بدانید و روی آن دما تنظیم نمایید.

دلیل مهم بودن دمای یخچال چیست

هنگامی که دمای غذا از حدود 4 درجه بالاتر برود، باکتری ها شروع به تکثیر تصاعدی می نمایند. اگرچه همه این باکتری ها ضرری برای سلامتی انسان ها ندارند، اما همه آنها نیز مفید نیستند. پس بهتر می باشد یخچال را روی دمای مناسب و مشخص تنظیم نمایید و هر کاری که لازم است برای خنک نگه داشتن آن انجام بنمایید. در این دمای بیان شده علاوه بر اینکه کیفیت و سلامت مواد غذایی تضمین می گردد. خطرات مربوط به مسمومیت غذا نیز تا میزان زیادی کم می شود. برای دست یابی به این مورد نیاز می باشد تمامی دستورالعمل های مربوط به نگهداری مواد غذایی در یخچال را به خوبی بدانید.

دمای مناسب یخچال چقدر است

طبق استاندارد اعلام شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده، دمای یخچال باید زیر 4 درجه باشد. علاوه بر این، این سازمان اعلام کرد که برترین دما برای قسمت فریزر زیر منفی 17 درجه است. ولی اگر تصمیم بگیریم واقع بین باشیم، مناسب ترین دما نقطه ای می باشد که غذای درون آن به نقطه انجماد نزدیک می گردد، ولی یخ نمی زند. علاوه بر این، آنها به نزدیکی دمای 4 درجه نمی رسند. اگر غیر این باشد درون یخچال باکتری ها شروع به رشد می کنند.

بنابراین مناسب ترین دما حدود 1 تا 3 درجه برای یخچال است. به یاد داشته باشید که دمای بیشتر از این اندازه در نزدیکی 4 درجه سانتیگراد می باشد و مواد غذایی یخچال را در نزدیکی خطر آسیب و فساد می گذارد. این دمایی است که در آن باکتری ها با سرعت زیادی در انواع غذا رشد می کنند و در آخر سلامت بدن و مهمتر از همه دستگاه گوارش تان را تهدید می نماید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعویض فیلتر یخچال ال جی|زمان مناسب تعویض فیلتر یخچال

دمای مناسب یخچال

روش اندازه گیری دمای یخچال چیست

اکنون که یاد گرفتید یخچال منزلتان را روی کدام دما تنظیم نمایید، نگرانی دیگری دارید. چطور دمای یخچال خود را اندازه گیری کنیم و از دمای مطلوب آن مطمئن شویم؟ برای این کار تنها یک عدد دماسنج خانگی لازم است. در ابتدا باید گفت که به راحتی می توانید این دماسنج را از اکثر فروشگاه های حضوری و آنلاین خریداری کنید. این وسیله قیمت ارزان و مقرون به صرفه ای دارد.

برای اندازه گیری دمای یخچال باید دماسنج را در آن قرار دهید. در مرحله بعد به مدت 20 دقیقه باید دماسنج را درون یخچال بگذارید تا بتواند دمای محیط درونی دستگاه را اندازه گیری نماید. بعد از این مدت، میزان دمایی که دماسنج نمایش می دهد، با دمای یخچال شما مطابقت دارد.

اکنون بررسی نمایید که آیا دمای دستگاه شما به اندازه مد نظر نزدیک می باشد یا نه. اگر دمای یخچال مناسب بود، از سالم بودن مواد غذایی موجود در یخچال اطمینان حاصل کنید و به تنظیمات آن را تغییر ندهید. ولی اگر دمای یخچال تان با دمای مد نظر متفاوت است، باید دمای دستگاه را تنظیم نمایید. برای انجام این کار به سراغ صفحه کنترل یخچال بروید و از طریق آن دما را تنظیم کنید.

تنظیمات مربوط به دما در هر یخچالی متفاوت است. به همین دلیل باید قبل از دستکاری تنظیمات ابتدا دفترچه راهنمای یخچال را مطالعه کنید و طبق دستور العمل آن تغییر دمای یخچال را انجام دهید. اگر تخصص ندارید بهتر است برای این کار از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

در تنظیم درجه دمای یخچال چه چالش هایی وجود دارد

بعضی از مدل های یخچال دمای تنظیم شده روی یخچال با دمای واقعی آن متفاوت است. برای مثال امکان دارد یخچالتان را روی دمای ۲ درجه تنظیم کرده باشید، ولی دمای واقعی یخچال پایین تر و یا بالاتر از ۲ درجه سانتی گراد باشد. البته کمی تفاوت در درجه واقعی و تنظیمی برای هر یخچالی عادی است ولی اگر تفاوت زیاد باشد باید به دنبال دلیل و علت این مشکل بگردید. برای اینکه مطمئن شوید مشکلی در دستگاه وجود ندارد می توانید با استفاده از دماسنج دوباره دمای یخچال را اندازه گیری کنید تا از میزان دمای یخچال مطمئن شوید.

چگونه دمای یخچال قدیمی را تنظیم کنید

ولی این تنها مشکلی نمی باشد که با آن روبرو هستید، بعضی از مدل های یخچال حتی توانایی نشان دادن میزان دما را ندارند. ما معمولا این را در برخی از یخچال های قدیمی می بینیم. بیشتر یخچال های قدیمی به گونه ای تنظیم می شوند که فقط می توانید دما را در اندازه های 1 تا 5 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید. اگر مطمئن نیستید که درجه یخچال کدام یک عدد سردتر را نشان می دهد، باید گفت که در این درجه بندی، 1 سردترین عدد است. برای یخچالی که پایین ترین دما را دارا می باشد. ممکن است بدانید که در این یخچال ها کدام درجه گرم ترین یا سردترین درجه است، اما هرگز دمای دقیق دستگاه را نخواهید فهمید.

حتما بخوانید:   یخساز یخچال هیمالیا چگونه عمل می کند؟

در این مواقع هم می توانید از دماسنج استفاده کنید. با استفاده از این وسیله دمای دقیق یخچال را می توانید تشخیص دهید. و با استفاده از این روش دمای یخچال را می توانید روی درجه مورد نظر تنظیم کنید. دمای فریزر را نیز می توانید با استفاده از این روش تنظیم کنید. دمای فریزر باید روی منفی ۱۷ باشد. بعضی مواقع خرابی ترموستات باعث بالا رفتن دمای یخچال می شود که باید اقدام به تعویض آن نمایید.

دمای مناسب یخچال

روش خنک نگه داشتن یخچال چیست

بعضی مواقع احتمال دارد دمای یخچال خود را تنظیم نموده باشید اما همچنان یخچال روی دمای ۴ درجه باشد. در این مواقع به این فکر می کنید که دلیل سرد نشدن یخچال چیست. دلایلی برای عدم خنک شدن یخچال وجود دارد و همچنین روش هایی برای خنک نگه داشتن یخچال هست که در ادامه برخی از این راهکار ها را برای شما شرح می دهیم.

غذای داغ را درون یخچال قرار ندهید

احتمالاً برای تان اتفاق افتاده که تصمیم دارید غذایی را که به تازگی آماده کرده اید درون یخچال قرار دهید. خیلی از انسان ها بدون اینکه صبر کنند تا مقداری سرد شود، غذا را در یخچال می گذارند،بدون اینکه بدانند آسیب زیادی به یخچال وارد می کند. چونکه ظروف غذای داغ می توانند سریع فضای کم یخچال را داغ نماید و به این صورت غذا می تواند بستر رشد باکتری را ایجاد کند.

به همین دلیل برای نگهداری از مواد غذایی در یخچال بگذارید مقداری سرد شود. این مطلب یکی از مهمترین نکات در نگهداری از یخچال است.

بررسی کنید درب یخچال سالم باشد

از دیگر دلایل پایین بودن دمای یخچال خوب بسته شدن در های یخچال می باشد. لاستیکی که در اطراف درب دستگاه وجود دارد در خنک نگه داشتن درون یخچال بسیار موثر است. برای اینکه اطمینان پیدا کنید که درب یخچال به درستی کار می کند باید لاستیک اطراف آن را بررسی نمایید. اگر نشتی در این لاستیک ها وجود داشته باشد باعث می شود خنکی یخچال خارج شود و دمای دستگاه تا میزان زیادی بالا رود. این مشکل در خنک سازی یخچال مشکلات جدی ایجاد می کند.

حتما بخوانید:   ایرادات رایج یخچال فریزر و راه حل آن

شاید ابتدا که مشکل جزئی است متوجه این مشکلات نگردید ولی به مرور که پوسیدگی لاستیک بیشتر می شود خنک نشدن یخچال بیشتر به چشم می آید. همچنین این مشکل باعث مصرف بیشتر برق نیز می شود. زیرا باعث می شود یخچال برای ایجاد برودت بیشتر زمان زیادتری کار کند و در نتیجه مصرف برق بالا می رود.

درب یخچال را زیاد باز نکنید

بسیاری از افراد عادت دارند در زمان نیاز به مواد غذایی تایم زیادی درب یخچال را باز نگه دارند. همچنین بعضی افراد در زمان گرسنگی جلوی یخچال ایستاده و زمان زیادی را به درون آن نگاه می کنند. برای اینکه بتوانید دمای یخچال را حفظ کنید بهتر است این عادت را ترک کنید و فقط در زمان نیاز درب یخچال خود را باز نمایید. تا دمای گرم وارد یخچال نشود و یا برودت یخچال از درون آن خارج نگردد.

قبل از باز کردن یخچال ابتدا فکر کنید که به چه مواد غذایی نیاز دارید و بعد درب را باز کرده و مواد غذایی را سریع بردارید و دوباره درب دستگاه را ببندید.

یخچال خود را پر از وسایل نگه دارید

به یاد داشته باشید که یخچال های پر از مواد غذایی همیشه شاد می باشند. این مورد در رابطه با فریزر هم صدق می کند. به احتمال برای تان سوال پیش بیاید که چرا یخچال باید پر از مواد غذایی باشد؟ در مواقعی که یخچال و فریزر پر از مواد غذایی است برودت مدت زیادی در دستگاه باقی می ماند. البته نباید بیشتر از اندازه نیز یخچال را پر کنید. زیرا در این دستگاه اگر بیشتر از حد مجاز پر باشد برای جریان هوا فضایی باقی نمی ماند. به همین دلیل هوای خنک نمی تواند جریان یابد و محفظه ها گرم می شوند.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم تا در رابطه با دمای مناسب برای یخچال توضیحاتی شرح دهیم. شما می توانید با مطالعه آن بهترین دما را برای یخچال منزلتان تنظیم کنید همچنین با روش های اندازه گیری دمای یخچال نیز آشنا می شوید که در عیب یابی یخچال کمی زیادی به شما می نماید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

دمای مناسب یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش های تنظیم دمای مناسب برای یخچال آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x