تعمیرات لباسشویی

راهنمای یخچال هایسنس Hisense|امکانات یخچال هایسنس

راهنمای یخچال هایسنس Hisense|امکانات یخچال هایسنس، نصب و راه اندازی یخچال هایسنس

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله قصد داریم در مورد هر آنچه که نیاز است، تا در مورد نحوه استفاده از یخچال هایسنس بدانید، توضیح دهیم. در هنگام استفاده از یخچال هایسنس باید از مواردی همچون نحوه تراز کردن، نصب کردن، تمیز کردن، ریست کردن و…  اطلاعات کاملی داشته باشید، تا بتوانید از یخچال هایسنس به صورت بهینه استفاده کنید.

امکانات یخچال هایسنس

امکانات و کیفیت یخچال هایسنس در میان برندهای ایرانی در رده قابل قبولی است. از جمله ویژگی های یخچال هایسنس می‌توان این موارد را نام برد:

 1. یخچال هایسنس دارای نمایشگر ال ای دی برای تنظیم نمودن میزان دما است.
 2. دارای قابلیت انجماد سریع است.
 3. برای پیشگیری از روشن و خاموش شدن ناگهانی از کمپرسور هوشمند استفاده می کند.
 4. دارای آبسردکن و یخساز است.
 5. قابلیت سرد کن سریع دارد.

در همه مدل‌های یخچال هایسنس از مهمترین امکاناتی که وجود دارد، استفاده از موتور دیجیتال اینورتر است، که این موتور در یخچال هایسنس موجب خواهد شد:

 1. یخچال هایسنس کم صدا و کم مصرف باشد.
 2. دما در یخچال هایسنس پایدار بماند.
 3. مصرف انرژی بهینه داشته باشد.
 4. سرمایش سریع در فریزر خواهد داشت.

با توجه به اینکه مصرف کنندگان دارای سلایق گوناگونی هستند، این برند تلاش کرده است، که یخچال فریزر ها را در انواع مدل های گوناگون و با اندازه های مختلف تولید کرده و در رنگ بندی متنوع آن را به به بازار عرضه کند.

چه مواردی موجب کاهش مصرف انرژی در یخچال هایسنس می شود؟

بر روی یخچال هایسنس نیز مانند دیگر یخچال ها برچسب انرژی وجود دارد و میزان مصرف انرژی این دستگاه بر روی آن مشخص است. هر چقدر که برچسب انرژی به حروف A+++ نزدیک باشد، نشان دهنده این می‌باشد، که مصرف انرژی کمتر است. با رعایت کردن چند مورد، می توانید به کمتر شدن میزان مصرف انرژی در یخچال هایسنس کمک کنید.

 1. نگه داشتن یخچال در دمای مناسب: در صورتی که دمای یخچال شما در حالت مناسب قرار بگیرد، قطعاً مصرف انرژی این دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد. وقتی که دما بیش از اندازه در محیط یخچال هایسنس بالا باشد، موتور یخچال مجبور خواهد بود، که برای متعادل نگه داشتن دمای درون یخچال بیشتر کار کند و در نتیجه مصرف انرژی بیشتر خواهد بود و بالعکس. هرچقدر که دمای یخچال پایین تر باشد، احتمال هدر رفتن انرژی زیاد است.
 2. تمیز نگه داشتن یخچال: اگر یخچال خود را تمیز نگه دارید، به حفظ هوای سرد درون محیط یخچال کمک زیادی خواهد کرد. بهتر است درون یخچال خود را بیش از اندازه پر نکنید، چون هوا نمی تواند به خوبی گردش داشته باشد و محیط یخچال گرم خواهد شد.
 3. باز نگه نداشتن درب یخچال: سعی کنید، که برای مدت طولانی درب یخچال را باز نگه ندارید. وقتی که کمتر درب یخچال شما باز بماند، هوای سرد درون محیط یخچال کمتر از آن خارج خواهد شد و دیگر موتور یخچال برای حفظ دما بیشتر کار نخواهد کرد.
 4. تمیز کردن کویل‌ها: کویل هایی که در پایین و پشت یخچال هایسنس قرار دارند کمک می کنند گرما دفع شود. چنانچه بر روی آنها گرد و غبار زیادی وجود داشته باشد نمی تواند به صورت بهینه عمل کنند و این موجب خواهد شد، که موتور سخت تر و بیشتر کار کند و در نتیجه انرژی بیشتری مصرف خواهد شد. توصیه می شود، که کویل های یخچال هایسنس را به صورت دوره ای و منظم تمیز کنید، تا مصرف انرژی یخچال شما کاهش پیدا کند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ماشین لباسشویی کرال

یخچال هایسنس

طریقه نصب یخچال هایسنس

نصب کردن یخچال هایسنس کار دشوار نیست و کافی است، که به چند نکته مهم توجه داشته باشید، تا بدون مشکل نصب یخچال هایسنس را انجام دهید. اگر یخچال خود را تازه خریداری نموده اید، پیشنهاد می شود، که از خدمات پس از فروش دستگاه خود استفاده کنید، تا گارانتی آن نیز فعال شود. برای نصب یخچال هایسنس می توانید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. ابتدا باید مکان مناسبی را برای نصب یخچال هایسنس انتخاب کنید. این مکان باید تهویه مناسبی داشته باشد و از وسایل حرارت زا مثل فر و یا نور خورشید دور باشد. مطمئن شوید، که در اطراف یخچال شما فضای کافی برای باز شدن کامل درب یخچال و گردش هوا وجود داشته باشد.
 2. چسب ها و نوار های بدنه یخچال هایسنس را باز کرده و محافظ و بسته بندی را از اجزای یخچال جدا کنید.
 3. بیشتر یخچال‌های هایسنس پایه‌های ترازی دارند، که می توانید با استفاده از آن یخچال خود را تراز کنید.
 4. به این نکته دقت کنید، که یخچال هایسنس را برای جابجا کردن، نباید هول دهید، بلکه باید آن را بلند کرده و در محل نصب قرار دهید.
 5. کشوها و قفسه های یخچال هایسنس را درون یخچال با دقت قرار دهید.
 6. از یک پریز برق اختصاصی برای متصل کردن یخچال هایسنس به برق استفاده کنید.
 7. اگر کابل یخچال شما کوتاه است، می توانید از محافظ برق استفاده کنید.

دکمه‌ها و کلمات روی یخچال هایسنس

بر روی یخچال دکمه ها، کلمات و علامت هایی درج شده است، که می توانید با استفاده از آنها تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید. این برنامه ها و کلمات با توجه به مارک و مدل یخچال شما متفاوت خواهد بود. در این بخش از مطلب چند نمونه از دکمه های رایج یخچال هایسنس و نحوه عملکرد آنها را بیان می‌کنیم:

 1. Power: با استفاده از این دکمه می توانید یخچال هایسنس را روشن و خاموش نمایید.
 2. Temp: با این دکمه می توانید تنظیمات دمای یخچال خود را انجام دهید. در برخی از مدل های یخچال هایسنس برای تنظیم کردن دمای یخچال و فریزر دارای کنترل جداگانه وجود دارد. اما در برخی از یخچال ها با استفاده از یک کنترل دمای فریزر و یخچال تنظیم می شود.
 3. Ice water/Maker: چنانچه یخچال هایسنس شما آبسردکن و یخساز دارد، می توانید این دکمه را بر روی پنل ببینید. با استفاده از این دکمه می توانید آبسرد کن و یخساز یخچال هایسنس را فعال نمایید.
 4. زنگ هشدار: در برخی از مدل های یخچال هایسنس دکمه هشدار وجود دارد. چنانچه درب یخچال را به مدت طولانی باز نگه دارید یا اینکه دمای درون یخچال و یا قسمت فریزر بسیار بالا رود، این زنگ هشدار به صدا در خواهد آمد.
 5. Super Cool/Super freeze: این دکمه قادر خواهد بود، که انجماد سریع و ویژگی سرد یخچال هایسنس را فعال نماید و با استفاده از آن مواد غذایی که در یخچال هایسنس قرار می گیرند، به سرعت منجمد یا خنک خواهند شد.
 6. Child Lock: برای اینکه تنظیمات یخچال هایسنس توسط کودکان و یا به صورت ناخواسته توسط خودتان تغییر نکند، می توانید از این دکمه استفاده کنید، تا دکمه های یخچال هایسنس قفل شوند.
 7. Reset: برای اینکه تنظیمات یخچال هایسنس را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید، می توانید از این دکمه استفاده کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  محل ریختن مایع لباسشویی | نحوه استفاده از محفظه مواد شوینده

تنظیمات یخچال هایسنس در زمان مسافرت

برای اینکه اطمینان حاصل کنید، تا بازگشت از سفر ایراد و مشکلی برای یخچال هایسنس شما و همچنین مواد غذایی که درون آن قرار دادید پیش نیاید، باید یخچال خود را به صورت صحیح تنظیم کنید. اگر زمان سفر شما کوتاه است، فقط کافی است، که مواد غذایی که زود خراب می‌شوند را از یخچال بیرون آورید و نیازی به خاموش کردن یخچال نخواهد بود. اگر زمان سفر شما طولانی تر است، باید نکات زیر را رعایت کنید:

 1. پیش از سفر همه نوشیدنی ها و غذاهایی که درون یخچال و قسمت فریزر آن قرار دارد را خارج نمایید.
 2. با استفاده از آب گرم و مواد شوینده ای که مناسب این کار است، درون یخچال و کشو و قفسه های آن را تمیز کنید. این کار موجب خواهد شد، که در یخچال شما کپک رشد نکند و همچنین بوهای نامطبوع ایجاد نشود.
 3. قسمت فریزر یخچال خود را یخ زدایی نمایید.
 4. برق یخچال خود را قطع کنید و اتصالات و شلنگ های آن را جدا نمایید.

یخچال هایسنس

اگر مسافرت شما فقط برای چند روز است، می توانید طبق این مراحل اقدام نمایید:

 1. یخچال هایسنس را تمیز کنید.
 2. مواد غذایی که درون یخچال و قسمت فریزر آن قرار دارد را بررسی کنید و مواردی که امکان خراب شدن آنها وجود دارد را در یخچال قرار ندهید.
 3. به این نکته توجه داشته باشید، که چون در زمان مسافرت یخچال شما باز نخواهد شد، باید آن را بر روی حالت اتومات تنظیم کنید، تا در مصرف انرژی آن صفحه جویی شود.

تنظیم دمای فریزر و یخچال هایسنس

در صورتی که دمای فریزر و یخچال هایسنس را به صورت صحیح تنظیم نمایید، علاوه بر این که از فاسد شدن مواد غذایی و یا انجماد آنها جلوگیری خواهید کرد، بلکه عملکرد یخچال نیز بهبود خواهد یافت و با مشکلات و خرابی‌ها مواجه نخواهد شد. در این بخش به نحوه تنظیم کردن دمای یخچال و فریزر هایسنس اشاره می کنیم:

یخچال هایسنس

 1. برای اینکه تنظیمات دمای یخچال هایسنس را انجام دهید از صفحه کلید آن می توانید استفاده نمایید.
 2. برای بیشتر یخچال‌ها محدوده دمایی که ایده آل محسوب می شود، بین ۱ تا ۳ درجه سانتیگراد می باشد.
 3. وقتی تنظیم را انجام دادید کمی زمان دهید، تا دمای یخچال شما ثابت شود. این کار ممکن است چند ساعت طول بکشد، تا یخچال هایسنس به دمای جدید برسد. بهتر است که در طول این مدت درب یخچال خود را باز و بسته نکنید.
 4. برای اینکه دمای درون یخچال خود را بررسی کنید، می توانید از دماسنج استفاده کنید.
 5. بهتر است، دمای یخچال هایسنس را مرتباً به خصوص پس از تنظیم کردن دمای آن چک کنید.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای یخچال‌ هایسنس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای استفاده صحیح و اصولی از یخچال هایسنس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا