تعمیرات لباسشویی

بررسی عملکرد سنسور کثیفی آب در لباسشویی

یکی از مهم‌ترین قطعات لباسشویی سنسور کثیفی آب در لباسشویی است. این قطعه در کنار دیگر قطعات قرار می‌گیرد. در واقع با داشتن وظایفی می‌تواند نیاز مصرف‌ کنندگان را برطرف سازد. چرا که می‌دانیم این سنسور با قابلیت بالای خود می‌تواند میزان کثیف بودن آب ماشین را بررسی کند. در صورت کثیف بودن و استفاده از آن امکان دارد لباس‌ها لکه شوند و یا حتی جنس آن‌ها به صورت کاملاً از بین برود. بنابراین وجود این سنسور می‌تواند از این عمل جلوگیری کند. به دلیل اهمیت وجود سنسور کثیفی آب در لباسشویی نیاز است که آن را به صورت کلی مورد بررسی قرار دهیم. زیرا می‌دانیم برخی از قطعات با ویژگی‌های خود می‌توانند به ارتقا کیفیت ماشین لباسشویی کمک کنند. وجود این سنسور باعث می‌شود که ماشین لباسشویی همه چیز تمام به نظر برسد.

مزایای مجهز بودن لباسشویی به سنسور کثیفی آب در چیست؟

در ابتدا باید بدانیم که کاربرد مهم این سنسور در چیست. همانطور که در بالا به آن پرداخته شد دانستیم که وجود این سنسور می‌تواند باعث تمیز شدن لباس‌ها شود. آبی که تمیز باشد و سپس با آن به شست و شو لباس‌ها بپردازیم، باعث بروز حساسیت و ناراحتی‌های پوستی را در افراد نمی‌شود. در واقع وجود این سنسور باعث می‌شود که لباس‌ها تمیز شسته شوند و هیچ لکه‌ای روی آن مشاهده نشود. در صورتی که آب کثیف باشد، لباس‌ها بوی نامطبوعی می‌گیرند و در صورت ایجاد لکه، آن لکه‌ها از بین نمی‌رود.

لباسشویی دارای سنسور‌های بسیاری است. هر یک دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. اما بررسی سنسور کثیفی آب در لباسشویی می‌تواند به ما کمک کند تا برای خرید یک لباسشویی مناسب بتوانیم بهترین برند را خریداری کنیم. در واقع میزان امکانات موجود در یک لباسشویی را باید سنجید. این سنسور در همه‌ی لباسشویی‌ها قرار داد. وظیفه اصلی این سنسور این است که در صورتی که آب در فرایند شست و شو کثیف است به شستن ادامه دهد.

سنسور کثیفی آب در لباسشویی

سنسور کثیفی آب در لباسشویی چیست؟

ماشین لباسشویی مانند یک وان عمل می‌کند که بین مخزن آب و مواد شویند می‌چرخد. همانطور که از نام آن پیدا است تمامی لباس‌ها را می‌شوید. این دستگاه با داشتن ویژگی‌هایی باعث می‌شود که این عمل بسیار خوب انجام گیرد. همانطور که گفته شد ماشین لباسشویی با داشتن سنسور‌هایی نظیر؛

  • سنسور دما
  • سنسور سطح آب
  • سنسور کثیفی آب در لباسشویی
  • سنسور نشتی آب

می‌تواند نیاز مصرف ‌کنندگان را بهبود بخشد. در واقع با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی دیده می‌شود که امکانات بیشتر و جذاب‌تری برای ماشین لباسشویی تدارک دیده می‌شود. به همین سبب می‌دانیم که این امکانات برای راحتی و شستن سریع لباس‌ها انجام می‌گیرد. برای ما اهمیت دارد که لباس‌ها با کیفیت خوبی شسته شوند. در واقع بدون کوچک‌ترین آسیبی که به لباس‌ها وارد شود خواهان این هستیم که لباسشویی بتواند به نحو احسن از پس شستن و خشک کردن لباس‌ها بر بیاید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی

این سنسور با نشان دادن خطا در شست و شو به شما نشان می‌دهد که آب استفاده شده برای شست و شو کثیف شده است و باید به فکر تخلیه آن بود. بنابراین وجود این سنسور نشان می‌دهد که آلودگی در آب ماشین لباسشویی باید برطرف شود. در واقع می‌توان با ۳ برابر افزایش شست و شو این کار را به خوبی پیش برد. این گزینه این اجازه را می‌دهد که تمامی کثیفی و لکه‌های ایجاد شده بر روی لباس‌ها و یا پارچه‌ها پاک شود. بنابراین می‌توان یک شست و شوی خوبی برای رخت چرک‌ها داشت.

نقش سنسور‌ها در لباسشویی چیست؟

همانطور که درباره نقش و اهمیت سنسور لباسشویی گفته شد دانستیم در کنار شستن لباس‌ها ملحفه ‌های دیگری هم نیاز است که با کمک آن‌ها شست و شو بهتر و سریع‌تر انجام می‌گیرد. به همین دلیل وجود آنان در ماشین لباسشویی باعث بالا بردن بهبود عملکرد آن می‌شود. به عنوان مثال در کنار سنسور کثیفی آب در لباسشویی، سنسور دیگری وجود دارد که به تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی می‌پردازد. این دو سنسور می‌توانند از یک سری مشکلات جلوگیری کنند. موارد بسیاری وجود دارد که باعث می‌شود بهتر آن‌ها را دریابیم. با این اوصاف با توجه به درست کار نکردن سنسور‌ها امکان دارد آب زیادی وارد واشر شود.

بنابراین فرمان توقیف آب در آن صورت نمی‌گیرد. زمانی که دستور قطع آب صورت نپذیرد، مقدار زیادی آب دیده می‌شود. حتی امکان دارد بسیار افزایش پیدا کند که در صورت بروز این مشکل مقدار آب دستگاه تمام می‌شود. بنابراین سنسور‌ها باید به درستی کار کنند تا مشکلات فنی به این صورت دیده نشود. توصیه این است که برای خرید لباسشویی باید درباره وجود سنسور‌ها تحقیق کنید. در صورتی که اولویت‌ها را بررسی کردید به خرید یک لباسشویی مناسب بپردازید.

اهمیت سنسور کثیفی آب در لباسشویی در چیست؟

همانطور که می‌دانید با گذشت زمان تولیدات مربوط به ماشین لباسشویی بیشتر می‌شود. بنابراین این سنسور با گذشته زمان توانسته است امروز اهمیت بهتری داشته باشد. اهمیت این دستگاه در این است که باعث می‌شود که با استفاده از چرخش جایی که لباس‌ها در آن ریخته می‌شود بین آب و لوازم شوینده، تمامی لباس‌ها شسته می‌شود و به آبکشی آن‌ها می‌پردازد. بسیاری از سنسور‌ها و قابلیت‌های لباسشویی به این سنسور بستگی دارد. به عنوان مثال سنسور‌های دیگری مانند، سنسور دما، سنسور نشتی آب، سنسور تشخیص سطح آب، سنسور تشخیص بار. تمامی این‌ها در کنار یک دیگر می‌توانند به لباسشویی دستوراتی بدهند.

وظیفه سنسور کثیفی آب در لباسشویی چیست؟

در بسیاری از لباسشویی‌ها سنسور‌های بسیاری دیده می‌شود. که هر یک از این سنسور‌ها دارای وظایفی هستند. با بررسی برشور‌ها و یا با کمک کارشناسان می‌توانید این ویژگی‌ها را مورد بررسی قرار دهید. ماشین لباسشویی فقط عمل شستن لباس‌ها را انجام نمی‌دهد. بلکه باید به صورتی باشد که بتواند طبق یک برنامه‌ی مشخصی کار شستن را انجام دهد. در کنار شستن به عمل خشک کردن لباس هم می‌پردازد.

همانطور که می‌بینید بین آن همه آبی که وارد مخزن می‌شود، لباس‌ها پیش از شستن با کف آبکشی می‌شوند و سپس باید آن‌ها را از ماشین لباسشویی در آورد بر روی رخت پهن کن آویخت. با این اوصاف دیده می‌شود لباس‌ها فقط نم دارند و آب اصلی از آن‌ها کشیده شده است. تمامی این مراحل را سنسور‌ها طبق برنامه‌هایی که ماشین لباسشویی به آن‌ها می‌دهد انجام می‌دهند. در صورتی که کار نهایی یک ماشین لباسشویی شستن لباس‌ها است. اما سنسور‌ها با ویژگی‌هایی که دارند توانسته‌اند این مشکل را حل کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  قفل درب ماشین لباسشویی و برطرف کردن ایرادات آن

روند شست و شو توسط سنسور‌ها به این صورت است که دستگاه مقدار آب را به درون خود در قسمت‌های U شکلی می‌برد. بنابراین زمان تعیین شده برای این سیستم به صورتی که سیستم مادون قرمز سیگنالی را به گیرنده ارسال می‌کند. در این موقعیت که برای سیستم تعیین می‌شود، فرستنده مادون قرمز سیگنالی را به گیرنده ارسال می‌کند. بنابراین گیرنده آب در وسط قسمت U شکل، مادربرد و میکرو کامپیوتر دستگاه، تعادل، سرعت، حجم سیگنال این گیرنده را مورد بررسی قرار می‌دهند. در نتیجه با گذراندن این مراحل، سنسور کثیفی آب در لباسشویی فعال می‌شود. در صورتی که آب کثیف باشد، انتقال این فرکانس با سرعت بسیار پایینی صورت می‌پذیرد.

سنسور کثیفی آب در لباسشویی

برد در سنسور کثیفی آب در لباسشویی چه وظیفه‌ای دارد؟

دور‌های سنسور به برد انتقال پیدا می‌کند. در نتیجه برد با پردازش اطلاعات چرخش کمتری را دارد. در واقع هرچه سرعت چرخش آن کمتر باشد، استاندارد آن در عمل کاهش می‌ آید. به همین عنوان فرایند شست و شو آبکشی بسیار طول می‌کشد. در صورتی که آب داخل مخزن باشد، تمیز‌تر می‌شود و سرعت چرخش سنسور هم بیشتر می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که در صورت تمیزی مخزن آب، فرایند شست و شو و آبکشی متوقف می‌شود و فرایند خشک شدن در ماشین لباسشویی انجام می‌گیرد. این نوع روش در صورت شست و شو لباسشویی به صورت خودکار انجام می‌گیرد. بنابراین می‌توان با کمک ماشین لباسشویی زمان شست و شو بر اساس میزان کثیف بودن لباس بیشتر می‌شود.

در صورتی که به صورت خودکار نباشد، نوع شستن در لباسشویی به صورت شست و شو بدون توجه به میزان کثیفی است و سنسور کثیفی آب در لباسشویی در آن فعال نمی‌شود. سنسور کثیفی آب به صورت U است که یک شاخه آن به یک فرستنده متصل می‌شود و پرتو‌های مادون قرمز آن را به عنوان فرستنده و دیگری به عنوان گیرنده در آن وجود دارد. در صورتی که این سنسور فعال باشد پرتو‌های مادون قرمز به شاخه مقابل فرستاده می‌شود. در صورتی که هرچه میزان آب مخزن آلوده‌تر باشد تشعشع در آن کاهش پیدا می‌کند و به گیرنده فرستاده می‌شود. بنابراین سنسور در آن به صورت کند‌تری به حرکت در می‌آید.

کلام پایانی

همانطور که می‌دانید اهمیت انواع سنسور‌ها در ماشین لباسشویی به عملکرد آن معنا می‌بخشد. در واقع ماشین لباسشویی فقط به عمل شست و شو نمی‌پردازد. بلکه مؤلفه‌های دیگری چون خشک کردن و آبکشی را هم انجام می‌دهد. به همین عنوان می‌دانیم تمامی این‌ها طبق برنامه‌هایی به سنسور‌ها دستور داده می‌شود. تمامی قطعات طبق یک کامپیوتری برنامه‌نویسی شده عمل می‌کنند. به همین دلیل باید به اهمیت سنسور‌ها مخصوصاً سنسور کثیفی آب در لباسشویی پی برد. همچنین لباسشویی‌هایی که امروز تولید می‌شود با وجود امکاناتی که دارند باعث می‌شوند روند مربوط به شست و شو آسان‌تر باشد.

بررسی عملکرد سنسور کثیفی آب در لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

یکی از مهم‌ترین قطعات لباسشویی سنسور کثیفی آب در لباسشویی است. در واقع با داشتن وظایفی می‌تواند نیاز مصرف‌کنندگان را برطرف سازد.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا