آموزش لوازم خانگی

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

قفل کودک ماشین لباسشویی یکی از قابلیت‌هایی است که موجب می‌شود از آسیب دیدن دستگاه و همچنین کودکان جلوگیری شود. کودکان همیشه کنجکاو بوده و دوست دارند دکمه‌های وسایل خانه را فشار دهند. به ویژه در زمانی که با فشار دادن هر کدام از این دکمه‌ها در دستگاه صدایی ایجاد شود و یا چراغی روشن شود.

با توجه به اینکه در ماشین لباسشویی دکمه‌ها در دسترس کودکان قرار دارند، ممکن است که آنها را دستکاری کنند. در این صورت احتمال آسیب دیدن کودکان و همچنین ماشین لباسشویی وجود خواهد داشت. برای اینکه از خرابی و مختل شدن عملکرد ماشین لباسشویی جلوگیری شود، قابلیت قفل کودک لباسشویی تعبیه شده است. به همین علت کاربران باید نحوه فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی خود را بدانند.

Child lock در ماشین لباسشویی

ممکن است که برخی از افراد در مورد معنای کلمه Child lock و کاربرد آن اطلاعات کافی نداشته باشند. این عبارت به معنی قفل کودک می‌باشد. وقتی که این دکمه را فعال می‌کنید، دیگر هیچ کدام از کلیدهای دستگاه شما کار نخواهند کرد. قفل کودک ماشین لباسشویی موجب می‌شود که از تغییر تنظیمات شست و شو جلوگیری شود.

در اکثر وسایل برقی قابلیت قفل کودک وجود دارد، اما نحوه فعال کردن و غیر فعال کردن آن امکان دارد که در برندها و مدل‌های مختلف با هم متفاوت باشد.

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی بوش

در ماشین لباسشویی برند بوش معمولاً روی دکمه قفل کودک علامت کلید وجود دارد. برای اینکه بتوانید قفل کودک ماشین لباسشویی بوش باز کنید، می‌توانید یکی از شیوه‌هایی که گفته می‌شود را استفاده کنید:

 • دکمه شروع یا استارت را برای ۳ الی ۵ ثانیه فشار داده و نگه دارید. وقتی که صدای بوق را شنیدید، دیگر علامت قفل یا کلید را روی صفحه نمایش مشاهده نخواهید کرد.
 • کلیدهای finished و rmp را برای سه ثانیه همزمان با هم فشار دهید.
 • در صورتی که ماشین لباسشویی بوش دارای نمایشگر لمسی است، باید کلید مربع روشن که روی آن علامت کلید وجود دارد را برای ۳ ثانیه نگه دارید تا رنگ آن تغییر کرده و تیره شود.

هر کدام از شیوه‌هایی که ذکر شد، برای یکی از مدل‌های ماشین لباسشویی بوش کاربرد خواهد داشت. برای نمونه طریقه باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی بوش سری ۴ با سری ۷ متفاوت است. چنانچه هرگونه خرابی و مشکل در تنظیمات لباسشویی بوش رخ داد، باید با کارشناسان کاربلد و حرفه‌ای ارتباط بگیرید.

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی اسنوا

برای اینکه در ماشین لباسشویی اسنوا از قفل کودک استفاده نمایید باید کلیدهای rinse، spin و temp را برای سه ثانیه به طور همزمان فشار داده و نگه دارید پس از آن باید دکمه‌های مثبت و منفی را روی ماشین لباسشویی فشار دهید در صورتی که قفل ماشین لباسشویی باز نشد می‌توانید با دفترچه راهنمای محصول خود را مطالعه نمایید و یا با  نمایندگی اسنوا مشورت کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  هود چگونه کار می‌کند؟ | مزایای استفاده از هود آشپزخانه

قفل کودک ماشین لباسشویی کنوود

برای استفاده از قفل کودک ماشین لباسشویی برند کنوود می‌توانید روی پنل نمایشگر، دکمه Child lock را بزنید. وقتی که قفل کودک فعال باشد، روی نمایشگر نماد CL را خواهید دید. برای اینکه قفل کودک ماشین لباسشویی را باز کنید، می‌توانید با زدن همزمان کلیدهای drying و spin این کار را انجام دهید.

قفل کودک ماشین لباسشویی

قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی علامت CL نشان می‌دهد که قفل کودک در این دستگاه فعال است. وقتی که قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی زده شده باشد، دیگر نمی‌توانید دکمه‌های دیگر ماشین لباسشویی را بزنید. چون آنها دیگر کار نمی‌کنند. برای باز کردن قفل کودک لباسشویی برند ال جی باید سه ثانیه کلید Child lock را زده و نگه دارید. این کار را می‌توانید برای فعال کردن نیز به کار ببرید.

در صورتی که ماشین لباسشویی ال جی شما قدیمی است و دکمه Child lock روی آن وجود ندارد، باید از دکمه‌های option و temp استفاده کنید. آنها را باید برای ۳ الی ۵ ثانیه به طور همزمان نگه دارید. در برخی از مدل‌ها برای این کار می‌توانید از کلیدهای rinse و wash کمک بگیرید.

چنانچه درب ماشین لباسشویی به صورت کامل باز نمی‌شود، امکان دارد که مشکل به علت فعال بودن قفل کودک دستگاه نباشد. در این شرایط از متخصصان ماهر و کاربلد بخواهید که دستگاه شما را مورد بررسی قرار دهند. در کمترین زمان ممکن مشکل ماشین لباسشویی شما را شناسایی و برطرف کنند.

قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما

پس از فرایند شست و شو، قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما فعال می‌شود. به همین علت در هنگام کار کردن روی آن علامت CL را خواهید دید. برای اینکه بتوانید قفل کودک ماشین لباسشویی برند پاکشوما را فعال و یا غیر فعال کنید، کلیدهای prewash و Rines را برای ۳ الی ۵ ثانیه به صورت همزمان فشار داده و نگه دارید.

قفل کودک ماشین لباسشویی دوو

روی ماشین لباسشویی دوو دکمه‌ای به اسم Child lock و یا CL وجود دارد. این دکمه را اگر برای مدتی نگه دارید، قفل کودک در این ماشین لباسشویی فعال خواهد شد. اگر این دکمه بر روی دستگاه شما وجود ندارد، می‌توانید به طور همزمان دکمه‌های زیر را فشار دهید:

 • دکمه‌های option و temp
 • دکمه‌های drying و spin
 • دکمه‌های delay timer و drying

توجه داشته باشید که در مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی دوو نحوه فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک، متفاوت است. بنابراین پیشنهاد می‌شود که در ابتدا دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه نمایید. در صورتی که در باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی دوو مشکلی داشتید، می‌توانید با تعمیرکاران متخصص در این حوزه تماس حاصل کنید.

استفاده از قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

با فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ،‌ دکمه‌های دیگر را غیر فعال می‌کنید و فقط دکمه پاور قفل نمی‌شود. در این صورت روی نمایشگر نماد قفل کودک را مشاهده خواهید کرد. طریقه باز یا بسته کردن قفل کودک در این دستگاه در مدل‌های مختلف، متفاوت خواهد بود. برای اینکه از قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده کنید، می‌توانید یکی از شیوه‌های زیر را برگزینید:

 • کلیدهای temperature و spin را برای چند ثانیه همزمان بزنید.
 • کلیدهای temperature و rinse را همزمان بفشارید.
 • دکمه‌های مثبت و منفی را برای چند ثایه بزنید و پس از آن دکمه pause/Start را فشار داده و نگه دارید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارورهای ماکروفر ناسیونال National | کدهای خطای مایکروفر ناسیونال

چنانچه هیچ کدام از شیوه‌هایی که گفته شد را نتوانستید استفاده کنید، می‌توانید از کارشناسان متخصص و یا نمایندگی دستگاه خود کمک بگیرید.

قفل کودک ماشین لباسشویی میدیا

برای اینکه بتوانید از قفل کودک ماشین لباسشویی مدیا استفاده کنید، می‌توانید یکی از این روش‌ها را برگزینید:

 • چند ثانیه دکمه start را بزنید.
 • مدتی دکمه Rpm را زده و نگه دارید.
 • کلیدهای finished و rmp را برای چند ثانیه فشار داده و نگه دارید.

ممکن است که در بعضی از مدل‌ها علامت قفل یا کلید و یا عبارتی مانند sec3 را مشاهده کنید. با نگه داشتن آنها برای چند ثانیه، می‌توانید قفل کودک مدیا را استفاده کنید. چنانچه در ماشین لباسشویی میدیا با انجام دادن این روش‌ها نتوانستید قفل کودک را باز کنید، از خدمات تعمیر مراکز معتبر و کارشناسان حرفه‌ای کمک بگیرید.

لباسشویی

دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی

در شرایط عادی وقتی که ماشین لباسشویی کار خود را به اتمام می‌رساند، قفل درب آن پس از ۱ الی ۲ دقیقه باز می‌گردد و باید بتوانید درب دستگاه خود را باز کنید. چنانچه درب ماشین لباسشویی شما باز نمی‌شود و قفل شده است، باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید دلیل آن را پیدا کرده و برطرف کنید. در صورتی که مشکل به وجود آمده فنی است، حتماً از تکنسین مجرب در این حوزه کمک بگیرید.

 • آب ماشین لباسشویی وقتی که به صورت کامل تخلیه نمی‌شود و در مخزن آب باقی می‌ماند، درب دستگاه باز نخواهد شد. در این حالت باید بررسی نمایید که در مسیر تخلیه دستگاه شما مشکلی وجود ندارد. سپس یک بار دیگر دستگاه را برای آبکشی یا شستشو تنظیم نمایید. حالا می‌توانید به راحتی درب دستگاه خود را باز کنید.
 • یکی دیگر از دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی این است که قفل آن خراب شده است. میکروسوئیچ درب لباسشویی وظیفه دارد که درب دستگاه را به صورت کامل بسته نگه دارد و اجازه باز شدن را ندهد. در این صورت باید قفل درب ماشین لباسشویی خود را مورد بررسی قرار داده و مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.
 • این امکان نیز وجود دارد که قفل کودک ماشین لباسشویی فعال باشد، در این صورت درب دستگاه شما قفل شده و باز نخواهد شد. بنابراین قبل از هر اقدامی پیشنهاد می‌شود که این مورد را مورد بررسی قرار دهید و قفل کودک ماشین لباسشویی خود را غیر فعال نمایید.

سخن تکمیلی

قابلیت قفل کودک ماشین لباسشویی یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی است. به ویژه اگر در منزل شما کودک باشد. چون کودکان معمولاً به علت کنجکاوی دکمه‌های دستگاه شما را فشار داده و تنظیماتی که انجام دادید را تغییر خواهند داد. بنابراین می‌توانید به راحتی با فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی خود از تغییر تنظیمات توسط کودکان جلوگیری نمایید.

بدین صورت دیگر به دستگاه شما آسیبی وارد نخواهد شد و از بروز اتفاقات ناخوشایند برای کودکان پیشگیری خواهد شد. وقتی که این قابلیت را فعال می‌کنید، کلیدها و دکمه‌ها دیگر کار نمی‌کنند و درب ماشین لباسشویی نیز باز نخواهد شد. اما همیشه باز نشدن درب ماشین لباسشویی به علت فعال بودن قفل کودک نیست.

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا