تعمیرات مایکروفر

نحوه تمیز کردن مایکروفر | از بین بردن چربی مایکروفر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از وسایل محبوب آشپزخانه مایکروفر است که سرعت گرم کردن و طبخ مواد غذایی را بیشتر می‌کند. افرادی که برای پخت غذا زمان کافی ندارند یا غذاهای آنها فقط به گرم شدن نیاز دارند، می‌توانند از مایکروفر به جای اجاق گاز استفاده کنند. تمیز کردن مایکروفر یکی از دغدغه‌های افرادی است که از این وسیله استفاده می‌کنند.

مایکروفرها به علت تماس مستقیم غذا، در مدت زمان کمی نیاز به تمیز کردن پیدا خواهند کرد. اما نحوه تمیز کردن مایکروفر چگونه است؟ از چه موادی برای تمیز کردن مایکروفر می‌توان استفاده نمود؟ در ادامه به همه این سوالات پاسخ خواهیم داد.

طریقه تمیز کردن مایکروفر

با استفاده از شیوه‌های مختلف می‌توان تمیز کردن ماکروفر را در منزل انجام داد. شما می‌توانید از مواد شیمیایی و ابزار گوناگون برای تمیز کردن داخل و خارج مایکروفر استفاده کنید. در ادامه برخی از روش‌های موثر برای تمیز کردن مایکروفر را بیان می‌کنیم.

تمیز کردن مایکروفر با استفاده از سرکه

از جمله روش‌های موثر برای تمیز کردن مایکروفر استفاده از سرکه می‌باشد. سرکه با توجه به اینکه دارای مواد اولیه‌ای است که می‌تواند چربی‌ها و آلودگی‌ها را پاک کند، می‌تواند برای تمیز کردن وسایلی مانند مایکروفر بسیار موثر عمل کند. از این محلول می‌توانید برای تمیزکاری دیگر لوازم آشپزخانه مانند اجاق گاز، فر و یخچال نیز استفاده نمایید.

برای اینکه از سرکه برای تمیز کردن مایکروفر استفاده کنید، درون کاسه مناسب سرکه سفید بریزید و برای چند دقیقه آن را درون مایکروفر بگذارید. تمام آلودگی‌ها و کثیفی‌هایی که به محیط داخلی ماکروفر چسبیده‌اند، نرم خواهند شد. پس از گذشت چند دقیقه درب دستگاه خود را باز کنید و به کمک محلول سرکه سفید و اسفنج همه قسمت‌های مختلف ماکروفر را تمیز نمایید.

تمیز کردن مایکروفر

استفاده از مایع ظرفشویی برای از بین بردن چربی مایکروفر

وقتی که به جای مواد شیمیایی از مواد طبیعی برای تمیز کردن استفاده می‌شود، موجب حفظ سلامتی خواهد شد. اگر چربی‌های داخل ماکروفر با مواد طبیعی از بین نرفته و پاک نشدند، می‌توانید از کمی مایع ظرفشویی برای تمیز کردن آنها استفاده کنید. برای انجام دادن این کار روی پارچه یا اسفنج نرم مایع ظرفشویی بریزید و درون مایکروفر خود را تمیز کنید.

برای اینکه چربی‌های درون دستگاه را با مایع ظرفشویی از بین ببرید، باید توجه داشته باشید که پس از استفاده از مایع ظرفشویی باید درون دستگاه خود را با دستمال نمدار تمیز کنید تا به صورت کامل مایع ظرفشویی پاک شود. سپس با حوله مناسب دستگاه را به صورت کامل خشک نمایید.

پس از تمیز کردن مایکروفر باید اجازه دهید که دستگاه به صورت کامل خشک شود. در صورتی که دستگاه دارای رطوبت باشد، در هنگام روشن کردن ممکن است که خطراتی را به همراه داشته باشد. بنابراین قبل از اطمینان از خشک شدن کامل، مایکروفر خود را به برق متصل نکنید.

استفاده از سرکه و آبلیمو برای نابود کردن چربی‌های ماکروفر

از دیگر ترکیب‌هایی که می‌توانید برای تمیز کردن مایکروفر استفاده کنید، ترکیب آبلیمو و سرکه می‌باشد. این ترکیب برای از بین بردن آلودگی‌های داخل ماکروفر بسیار مناسب است. برای استفاده از این روش، داخل کاسه‌ای سرکه، لیمو و آب بریزید. سپس این ظرف را داخل دستگاه خود قرار دهید و بگذارید برای مدتی در مایکروفر بماند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر مایکروفر دوو Daewoo | دلیل خاموش شدن

پس از پایان کار تا گذشت چند دقیقه، درب مایکروفر را باز نکنید تا محلول بخار شود و همه آلودگی‌های موجود در دستگاه به خوبی ذوب شوند. در آخر با استفاده از دستمال مناسب آلودگی‌های داخل مایکروفر را به خوبی پاک کنید.

تمیز کردن مایکروفر با صابون و آب

برخی از افراد دوست دارند که برای تمیز کردن سطح داخلی مایکروفر از روش‌های سنتی استفاده کنند. برای تمیز کردن مایکروفر به روش سنتی باید در ابتدا محلول آب و صابون را تهیه کنید. پس از آن مایکروفر خود را از برق کشیده و همه متعلقات درون آن را در صورت جدا شدن، بیرون آورید و به صورت جداگانه مورد شستشو قرار دهید. حالا باید داخل دستگاه را به خوبی تمیز کنید. برای این کار از اسفنج کمک بگیرید. اسفنج مناسب را به محلول صابون و آب آغشته کرده و همه آلودگی‌ها و چربی‌های درون ماکروفر را پاک کنید.

از جوش شیرین برای از بین بردن لکه‌های سخت‌تر استفاده کنید

امکان دارد به برخی از لکه‌ها مانند لکه‌های چربی از مایکروفر به سختی پاک شوند. این لکه‌ها موجب جلوه زشت دستگاه شما خواهند شد. برای اینکه بتوانید این لکه‌ها را تمیز کنید، می‌توانید از جوش شیرین استفاده کنید. برای انجام دادن این کار کمی جوش شیرین را با آب مخلوط نمایید و ترکیب خمیری درست کنید. سپس این ترکیب خمیری را بر بخش‌های مختلف که دارای لکه‌های مقاوم و سخت هستند، بمالید و اجازه دهید که خمیر به رنگ زرد درآید.

در آخر محل مورد نظر را با لاک پاک کن یا همان استون پاک کنید. برای استفاده از جوش شیرین از شیوه دیگری نیز می‌توان استفاده کرد. برای برطرف کردن آلودگی‌های درون مایکروفر در این شیوه باید کمی جوش شیرین را در آب حل کرده و اجازه دهید که چند دقیقه در دستگاه شما گرم شود. پس از تمام شدن کار مایکروفر تا چند دقیقه نباید درب آن را باز کنید. اجازه دهید که بخار، چربی‌ها را به صورت کامل از بین ببرد.

استفاده از آب لیمو برای تمیز کردن مایکروفر

آب لیمو دارای خاصیت اسیدی است. به همین علت برای تمیز کردن مایکروفر یکی از گزینه‌های مناسب محسوب می‌شود. شما باید برای تمیز کردن مایکروفر با استفاده از این شیوه نیز مانند روش‌های قبلی عمل کنید. یعنی کمی آب لیمو را با آب مخلوط کرده و چند دقیقه در مایکروفر قرار دهید تا به خوبی بخار کند. در پایان پس از اینکه کثیفی‌ها با بخار نرم شدند، با استفاده از دستمال مناسب آلودگی‌ها را پاک کنید.

نکات مهم تمیز کردن مایکروفر

قبل از اینکه بخواهید تمیزکاری مایکروفر را آغاز کنید، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید تا مشکلات ثانویه برای شما ایجاد نشود.‌ این نکات عبارت هستند از:

  • هنگامی که می‌خواهید مایکروفر را تمیز کنید، حتماً آن را از برق بکشید و اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما برق ندارد.
  • برای تمیز کردن گرد و غبار درون دستگاه می‌توانید از جاروبرقی نیز کمک بگیرید.
  • به هیچ عنوان نباید داخل مایکروفر را باز کنید، چون احتمال برق گرفتگی در این صورت بسیار بیشتر خواهد بود.
  • هرگز تا وقتی که مایکروفر خشک نشده است از آن استفاده نکنید و آن را به برق نزنید. در حین کار باید مراقب باشید که در دستگاه شما کاغذ میکا خیس نشود.
  • از نفوذ رطوبت به صفحه کلید دستگاه خود به شدت پیشگیری و جلوگیری نمایید.
  • همیشه باید پس از استفاده از مایکروفر خود تمیزکاری آن را انجام دهید تا آلودگی درون آن بیش از اندازه نشود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات مایکروفر سینجر Singer

رنگ پریدگی مایکروفر پس از تمیز شدن

یکی از مشکلات شایع افراد پس از تمیز کردن مایکروفر این است که در قسمت‌های مختلف آن رنگ پریدگی ایجاد می‌شود. در صورتی که رنگ پریدگی‌ها جزئی هستند، می‌توانید با لاک یا لاک غلط گیر آنها را بپوشانید. اما در صورتی که رنگ پریدگی‌ها به صورت گسترده هستند، باید به تعمیرکار مراجعه نمایید. توجه به این موضوع بسیار حائز اهمیت است. چون در صورتی که این رنگ پریدگی‌ها را نادیده بگیرید، در دستگاه شما جرقه‌هایی ایجاد خواهد شد.

تمیز کردن قسمت بیرونی مایکروفر

پس از تمیز کردن درون مایکروفر باید قسمت‌های بیرونی مایکروفر را نیز به خوبی تمیز کنید. تمیز کردن قسمت بیرونی ماکروفر نسبت به تمیز کردن داخل آن راحت‌تر است. شما می‌توانید از محلول‌های معمولی، اسپری گاز پاک کن یا محلول صابون و آب برای تمیز کردن بیرون مایکروفر خود استفاده نمایید.

توجه کنید که هرگز از وسایلی مانند سیم یا اسکاج برای این کار استفاده نکنید. چون سبب ایجاد خط و خش در مایکروفر خواهند شد. یکی از مواردی که در هنگام تمیز کردن بیرون مایکروفر باید بدانید، این است که توجه داشته باشید به سطح صفحه کلید رطوبت نفوذ نکند. در غیر این صورت ممکن است که صفحه کلید مایکروفر از کار بیفتد و نیاز به تعمیر آن باشد.

تمیز کردن مایکروفر چرا حائز اهمیت است؟

کثیفی درون مایکروفر علاوه بر اینکه جلوه خوبی به دستگاه نمی‌دهد، موجب مشکلات دیگری نیز خواهد شد. این مشکلات در صورتی که برای مدت زمان زیادی مورد توجه قرار نگیرند، با گذشت زمان موجب خرابی مایکروفر خواهند شد. از جمله مشکلات تمیز نبودن مایکروفر می‌توان به مواردی مانند دیر گرم شدن غذا، جرقه زدن درون مایکروفر، بو گرفتن درون مایکروفر و نچرخیدن سینی اشاره کرد.

برای اینکه از ایجاد بوی نامطبوع در مایکروفر خود جلوگیری کنید، بهتر است که درب دستگاه را کمی باز بگذارید. در صورتی که با این کار بو از بین نرفت، می‌توانید از جوش شیرین استفاده کنید. برای بوهای بسیار قوی باید در ابتدا باقی مانده آنها را تمیز کرده و سپس با استفاده از شیوه‌هایی که گفته شد، اقدام به تمیز کردن مایکروفر نمایید.

تمیز کردن مایکروفر

سخن تکمیلی

برای تمیز کردن مایکروفر می‌توانید از شیوه‌های گوناگون استفاده کنید با توجه به اینکه مایکروفر با مواد غذایی به صورت مستقیم در ارتباط است در مدت زمان کمی دچار کثیفی می‌شود و در این صورت عملکرد مناسبی نخواهد داشت بنابراین باید تمیزکاری مایکروفر را در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر انجام دهید تا از آسیب دیدگی دستگاه جلوگیری کرده و موجب بهبود عملکرد آن شوید. تمیز کردن مایکروفر بهتر است که از مواد طبیعی استفاده نمایید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تمیز کردن مایکروفر | از بین بردن چربی مایکروفر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش تمیز کردن مایکروفر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا