تعمیرات مایکروفر

به چه علت آون توستر دود می کند | علت بوی نامطبوع از آون توستر

راهکارهای کلیدی برای جلوگیری از دود کردن آون توستر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از وسایل کاربردی در منازل آون توستر است که امروزه جایگزین مناسبی برای انواع مایکروفرها، توسترها و … شده است. در برخی مواقع ممکن است این محصول پرکاربرد در اثر استفاده زیاد یا عدم استفاده درست از آن دچار مشکل شود. یکی از رایج ترین خرابی های آون توستر دود کردن است. با خواندن این مقاله می توانید به طور کامل با دلیل دود کردن آون توستر آشنا شوید و با شناخت کامل اقدام به رفع آن نمایید.

دلایل مختلف دود کردن آون توستر

دلیل دود کردن آون توستر می تواند متنوع باشد. و دود کردن آن نیز نشان دهنده خرابی های متفاوتی از این محصول است. برخی از این دلایل عبارتند از:

سوختن روغن و گریس

اگر برای نرم کردن جوجه گردان، روغن یا گریس به آن تزریق کرده باشید، ممکن است باعث شود که با گرم شدن دستگاه، روغن یا گریس سوخته و دود تولید کند. برای جلوگیری از این مشکل، باید پس از روغن کاری، محیط اطراف آن را تمیز کنید.

استفاده اولین بار از دستگاه

اگر به تازگی آون توستر خود را خریداری کرده باشید، ممکن است در اولین بار استفاده، دود و بوی بد تولید کند. علت این مشکل، سوختن روکش های کارخانه ای است که برای محافظت از دستگاه استفاده شده اند. این مشکل فقط در اولین و دومین بار طبیعی است و در صورت تداوم آن، باید سایر قطعات را بررسی کنید.

سوختن ذرات غذای باقی مانده در دستگاه

اگر هنگام پخت و گرم کردن غذا، مقداری از آن در داخل آون توستر ریخته شده باشد، ممکن است باعث شود که با گرم شدن دستگاه، غذا سوخته و دود تولید کند. برای جلوگیری از این مشکل، باید پس از هربار استفاده، آون توستر را تمیز کنید.

وجود گرد و غبار در دستگاه

اگر برای مدت طولانی از آون توستر خود استفاده نکرده باشید، ممکن است قطعات داخلی آن را گرد و غبار پوشانده باشد. در این حالت، با روشن کردن دستگاه، ممکن است گرد و غبار سوخته و دود تولید کند. برای جلوگیری از این مشکل، باید قبل از استفاده، آون توستر را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

دلیل بوی نامطبوع از آون توستر

بوی نامطبوع از آون توستر می تواند نشانه خرابی یا نظافت نکردن دستگاه باشد. برخی از این دلایل عبارتند از:

سوختن روکش های کارخانه ای

اگر به تازگی آون توستر خود را خریداری کرده باشید، ممکن است در اولین بار استفاده، بوی بد تولید کند. علت این مشکل، سوختن روکش های کارخانه ای است که برای محافظت از دستگاه استفاده شده اند. البته اگر این بو تداوم داشته باشد، لازم است نسبت به رفع آن اقدام کنید.

سوختن ذرات غذای باقی مانده در دستگاه

اگر هنگام پخت و گرم کردن غذا، مقداری از آن در داخل آون توستر ریخته شده باشد، ممکن است باعث شود که با گرم شدن دستگاه، غذا سوخته و بوی بد تولید کند. برای جلوگیری از این مشکل، باید پس از هربار استفاده، آون توستر را تمیز کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عیب یابی و تعمیر ماکروفر وستینگ هاوس | رفع خرابی ماکروفر

سوختن سیم ها و عایق های لاستیکی

اگر سیم ها و عایق های لاستیکی داخل آون توستر به دلیل گرم شدن و بالا رفتن حرارت سوخته شده باشند، ممکن است بوی سوختگی لاستیک از دستگاه خارج شود. برای رفع این مشکل، باید کار با دستگاه را متوقف کرده و سیم ها و عایق ها را تعویض کنید.

راهنمای استفاده از آون توستر

راهکار مناسب برای جلوگیری از دود کردن آون توستر

برای جلوگیری از دود کردن آون توستر، می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

تمیز کردن دستگاه

پس از هربار استفاده، آون توستر را با یک پارچه مرطوب و ملایم تمیز کنید و از ورود آب به قطعات برقی داخلی جلوگیری کنید. همچنین سینی زیر توستر را خالی و تمیز نگه دارید.

تنظیم درجه حرارت مناسب

برای پخت و گرم کردن غذا، درجه حرارت مناسب را بر اساس نوع و مقدار غذا انتخاب کنید. اگر حرارت بیش از حد باشد، ممکن است غذا سوخته و دود تولید کند.

بررسی قطعات دستگاه

قبل از استفاده، قطعات دستگاه را برای اطمینان از سالم بودن آنها بررسی کنید. اگر سیم ها، المنت ها، فن ها یا ترموستات دستگاه خراب باشند، ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد و دود کردن آن شوند.

مزایای استفاده از آون توستر

استفاده از آون توستر مزایای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

این محصول به دلیل اندازه کوچکتر خود، سریعتر گرم میشود و مصرف برق کمتری دارد. این موضوع باعث می شود که غذاها را با سرعت و کیفیت بالاتر بپزید و همچنین به حفظ محیط زیست کمک کنید.

آون توستر فقط برای نان تست نیست، بلکه می توانید با استفاده از تنظیمات و برنامه های مختلف، انواع غذاها را در آن پخت و پز کنید. مثلا می توانید پیتزا، کباب، مرغ، همبرگر، کلوچه، کیک و شیرینی در آون توستر درست کنید.

این وسیله به دلیل ابعاد کوچکتر خود، مناسب برای آشپزخانه های کوچک یا سفرهای خانوادگی است. شما می توانید آون توستر را روی پلان یا روی میز قرار دهید و به راحتی حمل و نقل کنید.

اقدامات لازم هنگام مواجهه با دود کردن آون توستر

در صورتی که آون توستر شما دود می کند، ابتدا لازم است جریان برق دستگاه را قطع کنید. برای این کار می توانید دوشاخه آن را از پریز بکشید. حال کمی صبر کنید تا دستگاه خنک شود. توجه داشته باشید سریعا درب آن را باز نکنید چرا که باعث سوختگی شما خواهد شد.

قبل از اینکه بخش داخلی دستگاه به طور کامل خشک شود، اقدام به تمیز کردن آن با آب و صابون نمایید.

توجه داشته باشید وقتی آون توستر دود می کند، احتمال آتش سوزی بسیار زیاد است. چنانچه این اتفاق افتاد، سریعا آتش را با استفاده از یک پارچه نم دار خاموش کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات تخصصی ماکروفر در فرشته تهران|خدمات تعمیر ماکروفر

ناگفته نماند پاشیدن آب بر روی آتش صرفا شعله های آن را بیشتر می کند. همچنین می توانید از کپسول های آتش نشانی برای خفه کردن آتش استفاده کنید. هر زمان که احساس کردید ممکن است مهار آتش از دست شما در برود، با آتش نشانی تماس بگیرید.

انواع کاربرد آون توستر

کارایی و کاربرد آن توستر بسیار بالاست و شاید تا بحال با این دستگاه و عملکرد بالای آن آشنا نشده باشید. در این قسمت از مقاله بعد از ارائه دلیل دود کردن آون توستر لازم دانستیم کارایی و کاربرد آن را نیز بیان کنیم. از جمله مهم ترین کاربردهای آون توستر عبارتند از:

امکان تابش حرارت از بالا برای آون توستر فراهم است. برخلاف دیگر انواع اجاق گازها که صرفا از پایین حرارت دارند، آون توستر می تواند تا ۲۰۰ درجه فارنهایت دما را از بالا و پایین به غذا برساند. در این صورت هم سرعت پخت یا گرم کردن غذا بسیار بالا می رود و هم اینکه غذا به طور کامل مغزپخت می شود.

یکی دیگر از انواع کارایی آون توستر می توان به قابلیت تست کردن آجیل در آن اشاره کرد. برای این کار لازم است آجیل ‌ها داخل فویل آلومینیومی قرار دهید و با درجه حرارت ۳۵۰ به مدت ده دقیقه در توستر پهن کنید. توصیه می شود هراز گاهی آجیل را زیر و رو کنید تا به صورت یکنواخت حرارت آون توستر به تمامی دانه های آجیل برسد.

با استفاده از آون توستر می توانید کلوچه و کیک درست کنید. تکه های مرغ و گوشت را به صورت تکه شده داخل دستگاه قرار دهید و آن را برشته کنید.

علت دود کردن آون توستر

همچنین می توانید غذاهای یخ زده را از یخچال درآورده و در آون توستر گرم کنید. امکان پخت سیب زمینی و ذوب کردن پنیر نیز در آون توستر وجود دارد.

به طور کلی هر چیزی که روی منقل می توانید درست کنید، امکان درست شدن در آون توستر را نیز دارد. به جهت شیشه ای بودن دستگاه می توانید از بیرون مراحل پخت غذا را ببینید و در صورت برشته شدن دستگاه را خاموش کنید.

تصور غلطی که در خصوص آون توستر وجود دارد این است که این دستگاه نمی تواند نان را به خوبی تست کند. البته برخی از مدل های قدیمی این دستگاه امکان تست کردن نان را نداشتند اما در مدل های جدید قابلیت هایی افزوده شده که به واسطه آن امکان تست کردن نان برای این دستگاه فراهم شده است.

جمع بندی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی دلیل دود کردن آون توستر پرداختیم و کارایی و عملکرد این دستگاه را بیان نمودیم. در صورتی که این محصول را در خانه دارید، و دچار خرابی شده است، می توانید با استفاده از خدمات تعمیر در محل مجموعه ایبک امداد درخواست اعزام نیرو به محل مورد نظر خود جهت انجام تعمیرات توستر و سایر وسایل برقی را نمایید.

 

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلیل دود کردن آون توستر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهکارهای رفع مشکل دود کردن آون توستر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا