مجله لوازم خانگی

نحوه تعمیر چرخ گوشت مایر | رایج ترین مشکلات چرخ گوشت مایر

یکی از پر استفاده ترین و اصلی ترین لوازم موجود در خانه بدون شک چرخ گوشت می باشد. چرخ گوشت مانند هر لوازم خانگی دیگر احتمال دارد دچار مشکلات مختلفی بشود، در این مقاله قصد داریم نحوه تعمیر کردن چرخ گوشت و همچنین مشکلات رایج چرخ گوشت را برایتان بیان کنیم تا خودتان به راحتی بتوانید مشکل دستگاه را حل کنید.

رایج ترین مشکلات چرخ گوشت مایر

مشکلات ساده ای امکان دارد باعث از کار افتادن چرخ گوشت شود، در ادامه مقاله چند مورد از مشکلات رایج چرخ گوشت مایر را برایتان بیان خواهیم کرد:

  • کند شدن چرخ گوشت و چرخ نشدن گوشت
  • روشن شدن چرخ گوشت
  • صدا دادن چرخ گوشت هنگام کار کردن
  • خارج نشدن گوشت هنگام چرخ کردن از چرخ گوشت
  • جرقه زدن موتور دستگاه
  • گوشت چرخ شده در داخل دستگاه خشک شود

به چه دلیل چرخ گوشت مایر، گوشت را خوب چرخ نمی کند و کند می شود؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی احتمال دارد هنگام استفاده از چرخ گوشت با آن روبرو شوید، کند شدن تیغه آن می باشد، که این امر باعث می شود گوشت به مقدار دلخواه چرخ نشود، اما موارد دیگری احتمال دارد باعث خوب چرخ نشدن گوشت بشود که در ادامه مقاله چند مورد از این موارد را برایتان به طور کامل توضیح می دهیم:

چرخ گوشت مایر

نصب اشتباه تیغه های دستگاه از دلایل چرخ نشدن گوشت به خوبی در چرخ گوشت:

توصیه می‌ شود که بعد از هر بار استفاده کردن از چرخ گوشت، تمام اجزای قابل جدا شدن دستگاه را جدا کنید و بشویید و آن ها را خشک کنید، فضای داخلی چرخ گوشت را پاک کنید و بعد از خشک کردن کامل تمامی بخش های دستگاه آنها را در جای خود قرار بدهید. نصب اشتباه قطعات دستگاه مانند تیغه چرخ گوشت باعث از دست رفتن کارایی آن قطعه می‌ شود.

کند بودن تیغه چرخ گوشت از دلایل چرخ نشدن گوشت به خوبی در چرخ گوشت :

بر اثر گذشتن زمان تیغه چرخ کند می شود و باعث می شود که سرعت و کیفیت خرد شدن گوشت کاهش پیدا کند، به همین دلیل برای حل کردن این مشکل باید این تیغه ها را تیز کنید و یا آنها را تعویض نمایید. به طور معمول تیز کردن آنها هزینه کمتری نسبت به تعویض کردن آنها دارد و بعد از تیز کردن آنها، تیغه ها مانند روز اولشان خواهند شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات بخارشوی جانتک | راهنمای تعمیرات بخارشوی جانتک

استفاده کردن به طور طولانی مدت از چرخ گوشت از دلایل چرخ نشدن گوشت به خوبی در چرخ گوشت:

بعضی از افراد عادت دارند که تمام گوشت ها را در یک نوبت چرخ کنند که این کار باعث می شود فشار به دستگاه وارد شود و علاوه بر کم کردن عمر مفید دستگاه به دلیل فشار زیاد از حد به آن، عمل چرخ کردن را نیز تحت تأثیر قرار بدهد و چرخ گوشت به خوبی نتواند گوشت ها را چرخ کند .

به منظور جلوگیری کردن از این مشکل توصیه می کنیم که در چند نوبت گوشت ها را چرخ کنید و به دستگاه نیز استراحت بدهید تا دستگاه خنک شود. مدت زمانی که برای کار با چرخ گوشت مناسب است ۲۵ تا ۳۵ دقیقه می باشد و بعد از این مدت باید بگذارید دستگاه خنک شود.

استفاده از تکه گوشت های بزرگ از دلایل چرخ نشدن گوشت به خوبی در چرخ گوشت:

مورد دیگری که باعث می شود فشار زیاد به چرخ گوشت وارد شود و کیفیت چرخ شدن گوشت کاهش پیدا کند استفاده از تکه های بزرگ گوشت می باشد، توصیه می‌ کنیم که گوشت را به تیکه های کوچکتر برش بدهید تا در چرخ گوشت به خوبی چرخ شوند و فشار زیادی به چرخ گوشت وارد نشود.

چرخ کردن گوشت های استخوان دار در چرخ گوشت از دلایل چرخ نشدن گوشت به خوبی در چرخ گوشت:

یکی از مواردی که احتمالا باعث می شود آسیب جدی به چرخ‌ گوشت وارد شود چرخ کردن گوشت استخوان دار می باشد، وقتی که فشار زیادی به چرخ گوشت وارد شود قدرت چرخ کردن کاهش پیدا می‌ کند، تیغه دستگاه کند می شود، تیغه یا پنجره چرخ گوشت می شکند و همچنین باعث می‌ شود عمر مفید دستگاه کاهش پیدا کند، همچنین اگر که استخوان همراه گوشت چرخ شود باعث تولید صدای بیشتر خواهد شد. توصیه می‌ کنیم که از چرخ کردن گوشت با استخوان خودداری کنید.

دلایل روشن نشدن چرخ گوشت چیست؟

چرخ گوشت دستگاهی با مصرف برق بالا می باشد و اگر که به صورت طولانی مدت از آن استفاده شود امکان دارد که به جریان برق فشار وارد شود و باعث خراب شدن و یا سوختگی سیم های برق در پریز شود، اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که مطمئن شوید جریان در پریز وجود دارد و بعد از آن دو شاخه و سیم دستگاه را چک کنید تا دچار قطعی نشده باشد، بعضی از چرخ گوشت ها  دو شاخه های فیوز دار دارند و امکان دارد فیوز دو شاخه قطع شده باشد . اگر مواردی را که برایتان بیان کردیم مشکلی نداشت، باید پاور چرخ گوشت را بررسی کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن مخلوط کن کنوود | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن کنوود

به چه دلیل کلید های چرخ گوشت روشن می‌شود اما چرخ گوشت کار نمی کند؟

موارد زیادی می تواند باعث از کار افتادن دستگاه شود، هنگامی که کلید های چرخ گوشت روشن شود به این معنی است که برق در داخل چرخ گوشت جریان دارد و مشکل کار نکردن چرخ گوشت یکی از بخش های موتور مربوط می باشد، به این نکته توجه داشته باشید که شما باید کلید چرخ گوشت را چک کنید امکان دارد که علت کار نکردن دستگاه از خرابی ترمینال کلید دستگاه باشد، شما می توانید از فازمتر و یا ولت متر برای چک کردن ترمینال های کلید دستگاه استفاده نمایید.

به چه دلیل گوشت چرخ شده در چرخ گوشت خشک می باشد؟

اگر بعد از چرخ کردن گوشت حس کردید که گوشت خشک است قطعاً دستگاه ایراد دارد و باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص بررسی شود، خشک شدن گوشت هنگام چرخ کردن می‌ تواند به دلیل وجود اصطکاک در چرخ گوشت باشد، در ادامه مقاله نحوه حل کردن مشکل خشک شدن گوشت در چرخ گوشت را برایتان بیان خواهیم کرد:

  • اندازه گوشتی که برای چرخ کردن در دستگاه می ریزید را کمتر کنید.
  • گوشت یخ زده را در چرخ گوشت چرخ نکنید.
  • هنگام چرخ کردن مقداری روغن خوراکی به همراه گوشت بریزید تا فرایند چرخ کردن به راحتی انجام شود.

اگر که مشکل دستگاه همچنان حل نشد بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا مشکل دستگاه را برطرف کند.

چرخ گوشت مایر

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر کردن چرخ گوشت را برایتان توضیح دادیم تا اگر که شما فنی هستید و یا اطلاعات فنی کافی را دارید بتوانید به راحتی خودتان چرخ گوشت را تعمیر کنید، همچنین اگر سؤالی در مورد چرخ گوشت داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

نحوه تعمیر چرخ گوشت مایر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل روشن نشدن چرخ گوشت چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا