مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیر بخارشوی عرشیا Arshia | نمایندگی محصولات عرشیا

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

همانطور که می دانید بخارشوی امروزه به یکی از ابزار بسیار مهم جهت نظافت منزل تبدیل شده است در واقع بخارشوی ها جهت ضدعفونی کردن و استریل کردن محیط و سطوح به کار گرفته می شوند. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی خدمات تعمیر بخارشوی عرشیا می پردازیم و جهت رفع مشکلات متداول در آن راهکارهایی ارائه می‌دهیم. چنانچه شما نیز از کاربران این بخارشوی می باشید و یا قصد خرید آن را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

نحوه تعمیر بخارشوی عرشیا

بخارشوی یکی از لوازم های ضروری در خانه به حساب می آید که گاهی اوقات ممکن است دچار مشکل شود و به تعمیرات نیاز داشته باشد. این مشکل می تواند در اثر استفاده نادرست از آن و یا فرسودگی دستگاه با گذشت زمان به وجود آید. استفاده درست از دستگاه می تواند کاربران را از صرف هزینه های زیاد تعمیر و یا خرید دوباره دستگاه بی نیاز کند. استفاده از خدمات نمایندگی های معتبر نیز می تواند باعث شود تا کاربران بتوانند لوازم برقی خود را به مدت طولانی تری مورد استفاده قرار دهند و احتیاجی به خرید دستگاه جدید با هزینه بالاتر نداشته باشند.

مشکلات متداول در بخارشوی عرشیا

همانطور که گفته شد در اثر استفاده نادرست و یا به مرور زمان ممکن است بخارشوی عرشیا دچار مشکلات و خرابی هایی شود که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • روشن نشدن بخارشوی
 • ایجاد صداهای زیاد در بخارشوی
 • شکستن شلنگ و لوله بخارشوی
 • ایجاد جرقه و برق گرفتگی
 • تمیز نکردن سطوح
 • قطع شدن بخار
 • روشن شدن چراغ هشدار
 • تولید بخار به شدت زیاد
 • لرزش دستگاه
 • ایجاد گرمای بسیار زیاد
 • روشن نشدن دستگاه
 • عدم تولید گرما توسط بخارشوی

در ادامه مقاله به بررسی برخی از مشکلات بالا و نحوه رفع آنها می پردازیم. به خاطر داشته باشید قبل از انجام هر اقدامی لازم است که بخارشوی را از برق بکشید و دستگاه را خاموش کنید.

چرا بخار در بخارشوی عرشیا قطع می شود؟

ممکن است متوجه شوید که بخار در دستگاه بخارشوی قطع شده است در این شرایط بهتر است قبل از انجام هر کاری مخزن آب بخار شوی را امتحان کنید اگر آب در مخزن کم باشد و یا تمام شده باشد بخارشوی تولید بخار نخواهد کرد.https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=33187&action=edit چنانچه مشکل از مخزن آب نبود باید به بررسی لوله های رابط و سوراخ های سر نازل بپردازید و هر گرفتگی که وجود داشت آن را برطرف کنید. جهت رفع گرفتگی می‌توانید با کمک یک سوزن یا یک وسیله نوک تیز تمامی رسوب های باقی مانده درون لوله ها را تمیز کنید تا بخار بتواند به راحتی از آن خارج شود. پس از آن به هنگام بستن در پوش ها دقت لازم را انجام دهید تا ایمنی حفظ شود. در نظر داشته باشید آب باید به اندازه کافی داغ شود تا بتواند تولید بخار کند و سطوح مدنظرتان را تمیز کند. چنانچه دمای مخزن به ۱۰۰ درجه سانتیگراد نرسد و شما برای استفاده از بخارشوی عجله کنید دستگاه نیز بخار کافی و لازم را تولید نخواهد کرد. پس بهتر است عجله نکنید و تا داغ شدن کامل مخزن صبر کنید سپس می توانید از بخارشوی برای ضدعفونی کردن و تمیز کردن سطوح استفاده کنید. دقت کنید چنانچه درپوش مخزن به صورت درست بسته نشده باشد فشاری که برای خروج بخار نیاز است ایجاد نمی شود. پس لازم است پس از جدا کردن بخارشوی از برق و خنک شدن آن درپوش را دوباره باز کنید و درست ببندید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از زودپز برقی ناسا الکتریک| بررسی قطعات زودپز برقی

چرا بخارشوی عرشیا روشن نمی شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای بخارشوی عرشیا پیش بیاید روشن نشدن دستگاه می باشد. دقت کنید که آب درون محفظه بخارشوی وجود داشته باشد چنانچه آب بخارشوی تمام شود ممکن است که دستگاه به صورت خودکار خاموش شود. پس نخستین کاری که باید انجام دهید چک کردن آب بخارشوی می باشد. پس از آن باید در نظر داشته باشید که چنانچه به مدت طولانی از دستگاه استفاده کرده باشید دستگاه داغ خواهد شد و ممکن است خاموش شود. پس اگر می‌خواهید مدت زمان زیادی از بخارشوی استفاده کنید بهتر است این کار را در چند نوبت انجام دهید و به دستگاه استراحت دهید تا خنک شود و مجددا از آن استفاده کنید. استفاده مداوم و طولانی مدت از بخارشوی می‌تواند باعث ایجاد خرابی در قطعات الکترونیکی و همچنین سنسورهای دستگاه شود و همین مسئله موجب می‌شود که بخارشوی از کار افتاده و روشن نشود. گاهی نیز ممکن است کلید روشن و خاموش بخارشوی سفت یا شل شده باشد. چنانچه متوجه شدید که کلید دچار اشکال شده است بهتر است مشکل به وجود آمده را توسط یک تعمیرکار ماهر برطرف کنید. اگر کلید قابل تعمیر نبود آن را تعویض کنید.

چرا فشار بخار در بخارشوی عرشیا کم است؟

هنگامی که آب به وسیله المنت در مخزن بخارشوی به جوش می آید ممکن است که املاح معدنی و رسوبی که از آن باقی می ماند موجب ضعف و کاهش خروجی بخار شود. بهتر است آبی که داخل مخزن بخارشوی استفاده می کنیم آب مقطر باشد و یا در غیر این صورت بهتر است به صورت دوره‌ای این رسوبات و املاح را از مخزن بخارشوی پاک کنید. استفاده مداوم و زیاد از حد از بخارشوی نیز می‌تواند به المنت فشار وارد کرده و باعث نیم سوز شدن آن شود همین امر می‌تواند توانایی بخار شوی را در خروج بخار با فشار بالا و گرمای مناسب کم کند.

https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=33187&action=edit

بعضی از بخارشوی ها دارای درجه تنظیم فشار بخار می باشند. می توانید این درجه را در آخرین نقطه خود قرار دهید و بخارشوی را تست کنید اگر فشار بخار درست شده بود و دستگاه درست کار کرد می توانید مجددا درجه را کم کنید.

چرا بخارشوی عرشیا به خوبی سطوح را تمیز نمی کند؟

چنانچه متوجه شدید که بخارشوی شما به درستی سطوح را تمیز نمی کند نخستین کاری که باید انجام دهید بررسی مخزن بخارشوی می باشد. باید چک کنید که آب درون مخزن به اندازه کافی وجود داشته باشد. در برخی از بخارشوی ها مخزنی تعبیه شده که مخصوص مواد شوینده می باشد بهتر است این مخزن را نیز مورد بررسی قرار دهید و از کافی بودن مقدار مواد شوینده مطمئن شوید. چنانچه این موارد مشکلی نداشتند باید به بررسی فیلتر بخارشوی بپردازید. ابتدا دستگاه را خاموش کرده و اجازه دهید خنک شود پس از آن آن را چک کنید اگر کثیف بود اقدام به تمیز کردن آن کنید. اگر فیلتر قابلیت تمیز کردن نداشت باید آن را تعویض کنید. مشکل و ایراد در فیلترها می تواند باعث کاهش عملکرد درست بخار شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر مخلوط کن ویکنز Vicenz|عیب‌یابی مخلوط کن ویکنز

نکات ایمنی مهم جهت استفاده از بخارشوی عرشیا

جهت افزایش طول عمر مفید دستگاه و همچنین بهبود کارایی و عملکرد بخارشوی بهتر است نکات ایمنی مربوط به آن رعایت شود.

 • بخارشوی را به هیچ عنوان در دسترس کودکان قرار ندهید.
 • جهت جلوگیری از آسیب های جبران ناپذیر هرگز دستگاه را در حالتی که درب محفظه آن باز می باشد استفاده نکنید.
 • جهت تمیز کردن بخارشوی هرگز آن را درون آب و یا مایعات دیگر فرو نبرید.
 • پس از خاموش کردن دستگاه دقت کنید که بخارشوی را حتماً از پریز جدا کنید.
 • جهت تمیز کردن و یا بررسی قطعات مختلف بخارشوی حتماً باید ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید.
 • به هیچ عنوان از بخارشوی جهت تمیز کردن دیگر لوازم الکترونیکی استفاده نکنید.
 • دقت کنید که بخارشوی هرگز نباید در کنار دیگر وسایل گرمازا قرار داده شود.
 • سیم بخارشوی را در کنار وسایل برنده و تیز قرار ندهید.
 • دقت کنید میزان آبی که در درون مخزن می ریزید با میزان سطوحی که قصد دارید به نظافت آن بپردازید باید متناسب باشد.
 • هرگز بخارشوی را در صورتی که مخزن آن خالی است روشن نکنید.

https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=33187&action=edit

 • فیلتر دستگاه را به صورت دوره ای و منظم تمیز کنید و در صورت لزوم اقدام به تعویض کردن آن کنید.
 • جهت تمیز کردن بخارشوی می‌توانید از یک حوله و یا پارچه نخی نرم استفاده کنید.
 • سعی کنید آبی که درون مخزن می ریزید آب مقطر باشد و سختی کمی داشته باشد تا از ایجاد رسوب در دستگاه جلوگیری شود.
 • برای پر کردن مخزن بخارشوی ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید شیر دستی را فشار دهید تا تمامی بخار درون آن تخلیه شود و هنگام باز کردن درب محفظه هیچ بخاری درون آن باقی نمانده باشد. در غیر اینصورت ممکن است به دست شما آسیب های جدی وارد شود.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به نکات و مشکلات متداول در بخارشوی عرشیا پرداختیم و راهکارهایی جهت رفع آنها و یا پیشگیری از اختلال در عملکرد بخارشوی بیان کردیم. با همه اینها ممکن است بخار شوی دچار اشکال و ایرادی شود. گاهی اوقات مشکلات به وجود آمده در بخارشوی عرشیا بسیار ساده می باشند و با اطلاعات اندکی که کاربر دارد می‌تواند به رفع مشکل بپردازد اما گاهی نیز مشکلات به وجود آمده پیچیده می‌باشند و جهت برطرف کردن آنها نیاز به بررسی تخصصی توسط یک تعمیرکار ماهر و باتجربه می باشد. ایبک امداد با سالها تجربه و بهره گرفتن از تعمیرکاران مجرب و حرفه ای در زمینه تعمیر لوازم خانگی آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز می باشد. چنانچه بخارشوی شما دچار مشکل و ایرادی شد و خودتان قادر به برطرف کردن آن نبودید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید. از این که تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد. چنانچه سوالی در زمینه تعمیر و سرویس بخارشوی عرشیا داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید. متخصصین ایبک امداد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیر بخارشوی عرشیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا فشار بخار در بخارشوی عرشیا کم است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا