تعمیرات تلویزیون

مشکلات رایج سینما خانگی ال جی LG و تعمیر آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

سیستم های صوتی مانند سینما خانگی Blue_Ray، دی وی دی، سیستم های صوتی از جمله دستگاه هایی هستند که جهت پخش پر قدرت صدا به کمک تلویزیون ها آمده اند و کاربران بر اساس نیاز خود می ‌توانند مدل های مختلف موجود در بازار را انتخاب کنند. بعضی افراد صرفاً جهت تماشای فیلم مورد علاقه شان دی وی دی ها را انتخاب می کنند، برخی دیگر سینما خانگی و همچنین سیستم های صوتی را برای پخش صدای با کیفیت تر خریداری می کنند. گاهی اوقات این دستگاه ‌ها مانند هر لوازم برقی دیگر ممکن است دچار مشکل شوند. از آن جمله می‌توان به سیستم‌های سینما خانگی ال جی اشاره کرد. ایبک امداد در این مقاله به مشکلات رایج سینما خانگی ال جی LG و تعمیر آن پرداخته است و همچنین راه حل هایی جهت عیب یابی و تعمیر این سیستم ارائه کرده است. چنانچه شما نیز از کاربران سینما خانگی ال جی می باشید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

رایج ترین علت خراب شدن سیستم صوتی ال جی چیست؟

ایبک امداد به واسطه تعمیرکاران با تجربه ای که در اختیار دارد به خوبی می ‌تواند پرتکرار ترین مشکل و خرابی در سیستم های صوتی و یا سینما خانگی ال جی را معرفی کند. اگر شما هم از کاربران سیستم های صوتی ال جی می باشید جهت پیدا کردن مشکل دستگاه خود و همچنین رفع آن می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

چرا باند های پشتی با سیم سینما خانگی ال جی صدا ندارد؟

زمانی که باند های عقبی سینما خانگی صدا نداشته باشد باید اقدام به فعال کردن باندها به شکل مجازی کرد و امکان دارد دلیل قطع شدن صدا در سینما خانگی ال جی همین گزینه باشد. در این شرایط می توانید کلید مربوطه را تغییر دهید تا صدا از همه باندها به صورت یکنواخت پخش شود. مشکلات رایج سینما خانگی ال جی LG و تعمیر آنبه طور معمول در یکی از حالت های صدا  Matrix Bass یا Nat Plus صدا از همه باند ها پخش خواهد شد.

 • می توانید در حالت تست صدا وارد منوی صوتی دستگاه شده و از گزینه تنظیم بلندگو باندها را بررسی کنید.
 • چنانچه با انجام این مراحل صدای سینما خانگی ال جی درست نشد می توانید از کارشناسان ایبک امداد در این زمینه کمک بگیرید.

چرا باند های پشتی بی سیم سینما خانگی ال جی صدا ندارد؟

در این شرایط ابتدا بررسی کنید که چراغ موجود روی باندی که دارای صدا نمی باشد و یا گیرنده وایرلس چه رنگی است. چنانچه چراغ آبی بود فقط کافی است که مدل دستگاه بررسی شود و به کمک فایل فعال کردن باند به طور مجازی SOUND EFFECT که در مدل های قدیمی دستگاه ممکن است sound، special EQ یا EQ نامیده شده باشد، کلید مربوط به آن را تغییر داده تا زمانی که صدا از همه باند ها شنیده شود. معمولاً در یکی از این حالات صدا Matrix Bass  یا Nat Plus از همه باند ها صدا پخش خواهد شد. چنانچه چراغ روی باند آبی نبود در این صورت باید باندهای وایرلس و همچنین گیرنده از برق جدا شود و فقط دستگاه اصلی به برق متصل باشد. پس از آن به طور همزمان کلید Stop و Mute را که روی کنترل قرار دارد فشرده و نگه دارید تا زمانی که پیغام Remate بر روی پنل دی وی دی مشاهده شود. بعد از انجام این کار باند ها را به پریز برق وصل کرده و چنانچه هنوز هم چراغ آبی نشده بود باید Pairing مورد بررسی قرار گیرد. در قسمت پشتی دستگاه گیرنده بلوتوث که در کنار باندهای عقبی قرار دارد کلید ID یا Pairing را یک بار فشرده تا فرستنده پیدا شود و چراغ آبی بر روی دستگاه بلوتوث روشن گردد. چنانچه جای باند ها را عوض نکرده باشید و بخش بلوتوث سیستم فعال نشود باید از یک تکنسین با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد آماده خدمت رسانی به شما کاربران عزیز در این زمینه می باشند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه کیفیت تصویر تلویزیون را بیشتر کنیم؟

چرا صدای بعضی از باندهای سینما خانگی ال جی کم است؟

به وسیله دکمه Speaker Level می توان اقدام به تنظیم صدای سینما خانگی ال جی کرد. سطح صدا در بعضی از باند ها از ۰ تا ۵ قابل تغییر می‌باشد. مشکلات رایج سینما خانگی ال جی LG و تعمیر آن

کلید مربوط به فعال کردن باند ها را به طور مجازی تغییر دهید تا زمانی که صدا از تمامی باندها قابل پخش باشد و روی یکی از حالت های Matrix Bassیا Nat Plus قرار دهید.

چگونه صدای تلویزیون را از باندهای سینما خانگی ال جی بشنویم؟

جهت انتقال صدا از تلویزیون به سینما خانگی ال جی بر اساس قابلیت های دستگاه می توان یکی از روش های زیر را انجام داد:

 1. انتقال صدا به وسیله کابل اپتیکال
 2. انتقال صدا به وسیله HDMI ARC
 3. انتقال صدا به شکل بی سیم LG SOUND SYNC
 4. انتقال صدا بوسیله AV
 5. انتقال صدا بوسیله پورت هدفون (۱ به ۲)

چرا ساب وافر بی سیم سینما خانگی ال جی صدا ندارد؟

جهت بررسی کردن آن می توان به دو روش زیر عمل کرد:

 1. به وسیله کنترل دستگاه، ولوم صدا را کم می کنیم تا عبارت volume min روی سیستم اصلی مشاهده شود. پس از آن دکمه MUTE را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید پس از آن عمل Pairing انجام می گردد.
 2. کلید Pairing که در پشت ساب وافر قرار دارد را بیشتر از ۵ ثانیه فشرده تا اینکه چراغ ال ای دی به صورت متناوب به رنگ سبز و قرمز چشمک زن در آید. پس از آن کابل برق اصلی سیستم ساب وافر و دستگاه اصلی را از برق جدا کرده و تا زمانی که چراغ ال ای دی ساب وافر به صورت کامل خاموش گردد منتظر بمانید. پس از آن هر دو دستگاه را دوباره به برق وصل می کنیم تا عمل Pairing انجام گردد. در برخی از مدل های سینما خانگی ال جی این گزینه وجود ندارد و فقط کافی است روش اول انجام شود.

چرا با زیاد کردن صدای سینما خانگی ال جی دستگاه خاموش می شود؟

در این شرایط باید چک کنید که کابل باندها به صورت درست و در پورت مربوط به خودشان متصل شده باشند به این نکته توجه کنید که دو باند به یک پورت وصل نشده باشد. چنانچه سیم باندها به صورت درست متصل شده باشد و اشتباهی در آن رخ نداده باشد و با این حال هنوز با زیاد کردن صدا در سینما خانگی ال جی دستگاه خاموش می شود بهتر است با یک تکنسین ماهر در این زمینه مشورت کنید و از او کمک بخواهید.

چگونه می توانیم تصویر سینما خانگی ال جی را به تلویزیون منتقل کنیم؟

جهت منتقل کردن تصویر سینما خانگی ال جی به تلویزیون مواردی در ادامه مطلب بیان شده است که لازم است به آنها دقت کنید. جهت انتقال تصویر از سینما خانگی ال جی به تلویزیون با توجه به قابلیت هر دو دستگاه می توانید از کابل AV به Hdmi و یا Component استفاده کنید. مشکلات رایج سینما خانگی ال جی LG و تعمیر آندقت کنید که ورودی و خروجی ها باید به صورت دقیق وصل شوند در غیر این صورت نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد. جهت اتصال ورودی و خروجی ها می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه سینما خانگی ال جی کمک بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای پخش زیرنویس در تلویزیون سامسونگ SAMSUNG

چرا گاهی اوقات تصویر و صدا در سینما خانگی ال جی همخوانی ندارد؟

گاهی پیش می آید که تصویر و صدا در سینما خانگی ال جی با هم همخوانی ندارد. جهت حل این مشکل به قسمت منوی تصویر در دستگاه صوتی مراجعه کرده و گزینه همزمان AV و HD را روی عدد ۳۰ تنظیم کنید با انجام این مرحله مشکل سیستم برطرف خواهد شد  دقت کنید در صورتی که مشکل سینما خانگی ال جی با مواردی که در این مطالب به آن اشاره شد قابل حل نبود حتماً از تعمیرکاران مجاز و تکنسین های ماهر کمک بگیرید زیرا در غیر این صورت می‌تواند آسیب‌های بیشتری به دستگاه وارد کرده و متحمل صرف هزینه های بالاتری خواهید شد.

چرا در سینما خانگی ال جی زیرنویس فلش نمایش داده نمی شود؟

گاهی اوقات ممکن است فیلمی را در سینما خانگی ال جی مشاهده می کنید ولی قادر به دیدن زیرنویس نخواهید بود. جهت رفع این مشکل می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

فلش مربوطه را به یک کامپیوتر وصل کنید و مراحل زیر را انجام دهید.

 1. فایل زیرنویس را به وسیله برنامه Note Pad که در کامپیوتر قرار دارد باز کنید و گزینه save as را انتخاب کرده و پس از آن گزینه encoding را بر روی حالت unseen قرار دهید و ذخیره کنید.
 2. چنانچه فونت هم دارد دچار مشکل می باشد می توانید فونت Arabic Transport را انتخاب کنید.
 3. دقت کنید فیلم و زیرنویس در یک پوشه قرار گیرند.
 4. فیلم و زیرنویس باید هم نام باشند.
 5. فرمت زیرنویس باید توسط دستگاه ساپورت شود. بهتر است از فرمت SRT استفاده کنید.

چرا دیسک در سینما خانگی ال جی اجرا نمی شود؟

گاهی اوقات ممکن است سینمایی دستگاه شما از سری دستگاه پخش blue ray باشد و به همین خاطر قابل قابلیت اجرای دیسک های کپی را ندارد و یا ممکن است فرمت محتوای دیسک تحت ساپورت سینما خانگی ال جی نباشد همچنین در مورد دستگاه هایی با پخش blue ray و سینما خانگی سری XPH این تنظیمات قابل اجرا نمی باشد و قابلیت پخش دیسک های کپی را ندارد. به همین خاطر فقط دیسک های اورجینال در این سیستم ها باید مورد استفاده قرار گیرند.

سخن پایانی

سینما خانگی ال جی لذت دیدن فیلم مورد علاقه تان را با کیفیت صدای بالا فراهم خواهد کرد. گاهی اوقات مشکلاتی از قبیل روشن نشدن دستگاه، کم و زیاد شدن صدای سیستم، ساپورت نکردن فلش و … و یا اختلالات دیگری در نحوه عملکرد آن می تواند برای کاربران ناخوشایند باشد. تعمیر کردن سینما خانگی ال جی به هنگام روبرو شدن با مشکل و اختلال، یکی از معمول ترین اقداماتی است که باید صورت گیرد. اولین راه جهت رفع مشکل و ایراد در صورت پیچیده بودن مشکل کمک گرفتن از یک تکنسین ماهر و باتجربه می باشد. ایبک امداد با بهره گرفتن از کارشناسان حرفه ای در این زمینه آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز است می باشد. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می‌توانید با کارشناسان ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی آنان استفاده کنید. از این که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما کاربران عزیز سپاسگزاریم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مشکلات رایج سینما خانگی ال جی LG

مجموع امتیاز

مقاله آشنایی با مشکلات رایج سینما خانگی ال جی LG

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا