تعمیرات تلویزیون

چرا زیرنویس در تلویزیون ال جی LG برعکس است؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

پخش زیرنویس در تلویزیون های مدرن یکی از قابلیت های جذابی است که می تواند تماشای فیلم و سریال را بسیار لذت بخش تر کند. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تلویزیون پیش آید این است که زیر نویس به صورت برعکس پخش می شود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی علل برعکس شدن زیرنویس در تلویزیون ال جی می پردازیم و همچنین راهکارهای رفع این مشکل را برای شما کاربران عزیز بیان می‌کنیم. اگر شما هم تلویزیون ال جی خریداری کرده اید و یا قصد خرید آن را دارید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت پخش زیرنویس در تلویزیون های ال جی

یکی از قابلیت هایی که به تلویزیون های جدید اضافه گردیده است پخش زیرنویس می باشد. هدف از قرار دادن این ویژگی در تلویزیون کمک به افراد کم شنوا و ناشنوا می باشد و علاوه بر آن درک فیلم هایی که به زبان اصلی می باشند برای اشخاصی که به این زبان مسلط نیستند بسیار موثر است. روش انجام تنظیمات جهت هماهنگی زیرنویس با فیلم در حال پخش در تلویزیون با مدل های گوناگون، متفاوت است. تلویزیون های ال جی نیز از این امر مستثنا نمی باشند. بنابراین لازم است برای آنکه بتوانید این قابلیت را راه اندازی کنید چندین مرحله را انجام دهید که در ادامه این مراحل عنوان شده است.

آموزش روش تنظیم زیرنویس در تلویزیون های ال جی

همانطور که گفته شد برای آنکه بتوانید قابلیت پخش زیرنویس را در تلویزیون ال جی فعال کنید مراحلی را باید انجام دهید.

  • ابتدا دکمه home را که روی کنترل دستگاه قرار دارد انتخاب کنید.
  • از بخش setting به قسمت Accebility بروید.
  • سپس گزینه subtitle را انتخاب کرده و آن را بر روی حالت on قرار دهید.

گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی در پخش زیرنویس در تلویزیون های ال جی مواجه شوید مثلاً ممکن است زیرنویس به صورت برعکس نمایش داده شود و یا اینکه زیرنویس با تصویر هماهنگ نباشد. برای برطرف کردن آنها تنظیماتی باید انجام شود که در ادامه به بررسی هرکدام می پردازیم.

علت پخش نشدن زیرنویس در تلویزیون ال جی چیست؟

زیرنویس سریال و فیلم های خارجی معمولاً به صورت یک فایل جداگانه در فرمت srt و sub/idx در دسترس کاربران می باشد. زیرنویس ها می توانند به فایل اصلی فیلم اضافه گردند. تماشای فیلم و سریال خارجی روی تلویزیون های بزرگ بسیار لذت بخش است. چرا زیر نویس در تلویزیون ال جی LG برعکس است؟چنانچه دوست دارید این فیلم ها و سریال ها را با زیرنویس ببینید بهتر است جهت رفع مشکل تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.

چگونه مشکل پخش نشدن زیرنویس را در تلویزیون ال جی برطرف کنم؟

گاهی اوقات ممکن است با مشکل پخش نشدن زیرنویس در تلویزیون ال جی مواجه شوید برای آنکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید بهتر است که زیرنویس فارسی را که با فرمت srt وجود دارد در کنار فیلمی که می خواهید آن را تماشا کنید قرار داده و نام هر دو فایل را یکی انتخاب کنید. در این صورت تلویزیون بسیار راحت می‌تواند زیرنویس را تشخیص داده و آن را پخش کند. با انجام این کار مشکل پخش نشدن زیرنویس در تلویزیون ال جی برطرف می‌شود و شما کاربران عزیز می توانید فیلم خود را با زیرنویس تماشا کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارورهای تلویزیون سونی و نحوه رفع آنها

چگونه مشکل برعکس نشان دادن زیرنویس در تلویزیون ال جی را برطرف کنیم؟

یکی دیگر از مشکلاتی که در هنگام تماشای تلویزیون ال جی ممکن است با آن مواجه شوید این است که زیر نویس به صورت برعکس نمایش داده می شود. جهت رفع این مشکل می توانید وارد قسمت تنظیمات تلویزیون ال جی شوید و با انتخاب گزینه set video play و پس از آن انتخاب گزینه code page تنظیمات را روی گزینه Arabic قرار دهید. با انجام این کار مشکل برعکس نشان دادن زیرنویس در تلویزیون ال جی برطرف خواهد شد. پخش زیرنویس به هنگام تماشای فیلم در تلویزیون ال جی یکی از بهترین امکانات جهت تقویت زبان و همچنین کمک به کم شنوایان و ناشنوایان عزیز می باشد.

روش تنظیم کردن زمان زیرنویس در تلویزیون های ال جی

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است در هنگام پخش زیرنویس در تلویزیون های ال جی با آن روبرو شوید عدم هماهنگی پخش فیلم با زیرنویس می باشد. این مشکل می تواند بر اثر تداخل زمانی در فرمت ویدئو و همچنین کدهای نوشتاری باشد. چرا زیر نویس در تلویزیون ال جی LG برعکس است؟برای برطرف کردن این مشکل می توان از اقدام تغییرات زمان‌بندی استفاده کرد و یا اینکه نرم افزارهای مخصوص رفع مشکل را دانلود و از آن برای برطرف کردن مشکل استفاده کرد. چنانچه تنظیم زیرنویس در تلویزیون ال جی با مشکل عدم هماهنگی پخش فیلم و متن به صورت همزمان بود با روش هایی می توانید به رفع مشکل بپردازید. به کار گرفتن نرم افزارهایی مانند چسباندن فیلم و زیرنویس و ذخیره کردن دوباره آن می تواند مشکل را برطرف کند.

آموزش رفع مشکل پخش زیرنویس در تلویزیون ال جی

یکی از مهم ترین کارهایی که می توان برای برطرف کردن مشکل پخش زیرنویس در تلویزیون ال جی و یا دیگر برندها انجام داد استفاده از ویژگی چسباندن متن به فیلم در یک محیط جداگانه می باشد. شما کاربران عزیز علاوه بر آن می توانید یک فایل زیرنویس استارتی دانلود کنید و آن را به کمک برنامه NotePad در ویندوز اجرا کنید. سپس بدون آنکه تغییری در محتوا فایل ایجاد کنید در گزینه save as آن را ذخیره کنید.  سپس به بخش uncoding بروید و گزینه unicode را انتخاب کنید و بعد از آن فایل متن را در قسمت قرارگیری فایل ویدئو ذخیره کنید. پس از انجام این کار بر روی فایل جدید کلیک کنید و گزینه Rename را انتخاب کنید و فرمت فایل را از txt به srt تغییر دهید. با انجام این کار می‌توانید مشکل زیرنویس را برطرف کنید. در ادامه نکات مهمی برای نگهداری و مراقبت از تلویزیون ال جی بیان می کنیم تا شما کاربران عزیز با رعایت آنها بتوانید طول عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهید.

نحوه مراقبت و نگهداری اصولی از تلویزیون های ال جی

اکثر اوقات کاربران یکی از ساده ترین اصول محافظت از تلویزیون ال جی را که همان خاموش کردن دستگاه می باشد فراموش می کنند و تلویزیون ساعت های طولانی روشن خواهد ماند. این نکته می‌تواند باعث کاهش عملکرد مفید دستگاه شود. همچنین یکی دیگر از دلایل کاهش طول عمر تلویزیون ال جی گرد و غبار می باشد که بزرگترین دشمن لوازم الکترونیکی است که می ‌تواند آسیب‌های جدی به دستگاه وارد کند که حتی ممکن است قابل تعمیر نباشد. در ادامه مطلب برخی از نکات اصولی جهت حفظ و نگهداری از تلویزیون ال جی بیان شده است.

۱. تلویزیون را به مدت طولانی رشته روشن نگه ندارید. چرخه عمر مفید یک دستگاه تلویزیون حدوداً ۶۵ هزار ساعت می باشد. چنانچه قصد تماشای تلویزیون را ندارید بهتر است آن را خاموش کنید و اجازه دهید که تلویزیون استراحت کند. اگر تلویزیون ال جی یکسره و بدون استراحت روشن باشد پس از دو سال مجبور خواهید شد که آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تعمیرات بک لایت تلویزیون پارس الکتریک

۲. استفاده از محافظ ولتاژ: نوسانات برق و کم و زیاد شدن ولتاژ می تواند بیشترین آسیب را به لوازم الکترونیکی وارد کند پس دقت کنید برای متصل کردن تلویزیون ال ای دی ال جی به برق ساختمان از یک محافظ استفاده کنید.

۳. تنظیم کردن روشنایی: قرار دادن تنظیم روشنایی روی بیشترین سطح ممکن می تواند باعث کاهش عمر تلویزیون شود. بنابراین سعی کنید روشنایی آن را معمولاً در حد متوسط قرار دهید.

۴. استفاده درست از کنتراست: کنتراست می تواند باعث افزایش طول عمر دستگاه شده و همچنین کیفیت تصویر را بیشتر کند.

چرا زیر نویس در تلویزیون ال جی LG برعکس است؟

۵. تهویه مناسب تلویزیون ال جی: تلویزیون جهت عملکرد بهتر به تهویه نیاز دارد برای آنکه بتوانید بهترین کارایی را از تلویزیون ببینید بهتر است که آن را در فضایی مناسب و دور از رطوبت قرار دهید.

۶. تمیز کردن گرد و غبار از تلویزیون: گرد و غبار بیشترین آسیب را می تواند به تجهیزات الکترونیکی وارد کند. بنابراین بهتر است با یک پارچه نخی نرم که فقط مخصوص تمیز کردن تلویزیون می باشد به طور مرتب تلویزیون را تمیز کنید و اجازه ندهید که گرد و غبار روی آن بنشیند.

۷. نصب تلویزیون در مکانی با دمای مناسب: تلویزیون را در جایی قرار دهید که نه گرم باشد و نه سرد. قرار دادن تلویزیون در مکانی با دمای سرد و گرم می تواند به تجهیزات داخلی آن آسیب وارد کند.

۸. اجسام نوک تیز را از تلویزیون ال جی دور نگه دارید: یکی از بهترین راه ها جهت مراقبت از تلویزیون ال جی دور نگه داشتن اجسام تیز از دستگاه می باشد. چنانچه اشیای نوک تیز به تلویزیون برخورد کند می تواند باعث آسیب دیدن صفحه نمایش شود.

۹. قرار ندادن آهن ربا نزدیک تلویزیون ال جی: سعی کنید اجسامی که دارای خاصیت الکترو مغناطیسی می باشند مانند گوشی های تلفن همراه، GPS و … را از تلویزیون دور نگه دارید. این وسایل می توانند کیفیت تصویر را خراب کنند و هم روی حافظه تلویزیون اثر بگذارند و عمر صفحه را کم می کنند.

۱۰. تلویزیون را با احتیاط حمل کنید: هنگام جابجا کردن تلویزیون آن را بسیار با احتیاط حمل کنید تا به صفحه نمایش آن آسیبی وارد نشود.

۱۱. تعمیر تلویزیون توسط افراد ماهر: چنانچه با مشکلی در تلویزیون ال جی خود مواجه شدید به دلیل حساسیت بالای آن بهتر است از تعمیرکاران ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا آسیب بیشتری به تلویزیون وارد نشود.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی آموزش فعال کردن زیرنویس در تلویزیون های ال جی و هم چنین مشکلاتی که می تواند برای پخش زیرنویس رخ دهد پرداختیم و راهکارهایی برای برطرف کردن آن ارائه دادیم و در ادامه نکاتی جهت حفظ و نگهداری اصولی از تلویزیون های ال جی عنوان کردیم که رعایت آنها می تواند باعث افزایش طول عمر دستگاه شود و همچنین عملکرد و کیفیت تصویر را بهتر کند. امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

چرا زیرنویس در تلویزیون ال جی LG برعکس است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش رفع مشکل پخش زیرنویس در تلویزیون ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا