تعمیرات مایکروفر

راهنمای تعمیر مایکروفر نوا NOVA | نمایندگی مایکروفر نوا

امروزه با مدرن شدن زندگی یکی از کاربردی ترین و اصلی ترین لوازم آشپزخانه مایکروفر ها می باشند. مایکروفر نوا با قابلیت پخت سریع مواد غذایی از طریق انتشار پرتو الکترومغناطیسی مواد غذایی را با سرعت زیادی گرم و آماده می کند. همچنین مزیت دیگری که نسبت به پخت غذا بر روی اجاق گازها دارد این است که ویتامین های مواد غذایی را از بین نمی برد. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی مایکروفر نوا، مشکلات رایج در آن و نحوه تعمیر آن می پردازیم. چنانچه شما نیز از کاربران این مایکروفر می باشید و یا قصد خرید آن را دارید پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. امروز مایکروفرها با هر برندی که باشند ممکن است دچار مشکل شوند اطلاع و آگاهی کافی از مشکلات متداول مایکروفرها می تواند به تشخیص درست آن و همچنین برطرف کردن آن بسیار کمک کننده باشد.

مزایای استفاده از مایکروفر نوا

مایکروفر نوا در عرض چند دقیقه می تواند مواد غذایی منجمد مانند گوشت، مرغ و سبزیجات را یخ زدایی کند. از مزایای دیگر پخت غذا با مایکروفر حفظ ویتامین های مواد غذایی می باشد زیرا مدت زمان طبخ غذا نسبت به پخت با اجاق گاز بسیار پایین تر است. در طبخ غذا با مایکروفر لازم نیست چربی اضافه مثل روغن یا کره به آن اضافه کنید زیرا مایکروفر می‌تواند با رطوبت خودش غذا را بپزد. تمام انرژی مایکروفر نوا صرف پخت و پز غذا می شود و جهت گرم کردن ظروف و طبقات فر هدر نمی رود. پس در واقع می توان گفت مایکروفر نوا یک وسیله سازگار با مصرف بهینه انرژی است.

آموزش تعمیر و عیب یابی مایکروفر نوا

مایکروفر نوا نیز مانند هر لوازم برقی دیگری ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. گاهی اوقات این مشکلات ساده بوده و خود کاربر با داشتن اطلاعات کافی درباره آن می تواند مشکل به وجود آمده را برطرف کنید اما گاهی نیز مشکل مایکروفر پیچیده است و نیاز به تعمیرکار حرفه ای جهت تعمیر آن دارد. راهنمای تعمیر مایکروفر نوا NOVA | نمایندگی مایکروفر نوا

چنانچه دانش و مهارت کافی برای تعمیر اجاق گاز مایکروفر نوا را ندارید بهتر است از کارشناسان ایبک امداد کمک بگیرید و آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس مایکروفر نوا می باشد.

مشکلات رایج در مایکروفر نوا

همانطور که گفته شد مایکروفر یکی از ابزار اساسی و ضروری در تهیه غذا به سبک مدرن می باشد. در واقع مایکروفر مواد غذایی را در مدت زمان کوتاهی آماده می کند و جهت پخت غذا از تابش امواج الکترومغناطیسی بهره می برد که همین امر باعث موجب پخت سریع غذا می شود. مایکروفر نوا از کیفیت و کارایی بسیار زیادی برخوردار است و در بین کاربران محبوبیت زیادی دارد اما گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی مواجه شود و کاربران را به دردسر بیندازد. بهتر است به محض مواجه شدن با مشکلی در مایکروفر نوا اقدام به برطرف کردن آن کنید تا از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری شود.

چرا مایکروفر نوا غذا را گرم نمی کند؟

گاهی ممکن است کاربران با این مشکل مواجه شوند که مواد غذایی در مایکروفر نوا گرم نمی شود در واقع می توان گفت که در این شرایط مایکروفر نوا با مشکلی مواجه شده است. دقت کنید یکی از عوامل بروز این مشکل می تواند استفاده از مایکروفر در ساعات اوج مصرف برق باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات مایکروفر پاکشوما

راهنمای تعمیر مایکروفر نوا NOVA | نمایندگی مایکروفر نوا

مایکروفر نوا جهت گرم کردن مواد غذایی به جریان برق زیادی نیاز دارد و در واقع در ساعات اوج مصرف به علت افت ولتاژ ممکن است این مشکل به وجود آید. از دلایل دیگر بروز این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فضای درون مایکروفر کثیف است.
 • حجم مواد غذایی که درون مایکروفر قرار داده شده است بسیار زیاد است.
 • معمولاً غذاهای آبدار در مدت زمان کمتر و غذاهای چرب در مدت زمان بیشتری گرم می شوند.
 • شیر و مواد غذایی چرب جهت گرم شدن نیاز به هم زدن دارند بنابراین هنگام گرم کردن این مواد غذایی دقت کنید که باید هم زده شوند.

چرا مایکروفر نوا در حین کار جرقه می زند؟

یکی دیگر از مشکلات رایج در مایکروفر نوا می‌تواند جرقه زدن مایکروفر در حین کار کردن باشد. در این شرایط باید به موارد زیر توجه کرد:

 • چنانچه از ظروف فلزی و یا از ظروفی که دارای تزئینات فلزی می باشند در مایکروفر نوا استفاده کنید ممکن است با مشکل جرقه زدن دستگاه مواجه شوید.
 • دقت کنید پس از هر بار استفاده کردن از مایکروفر فضای درون آن باید از هرگونه چربی و آلودگی کاملاً تمیز شود.
 • اگر پس از بررسی موارد بالا همچنان مشکل برطرف نشده بود بهتر است با نمایندگی مایکروفر نوا تماس بگیرید و یا با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

چرا سینی مایکروفر نوا نمی چرخد؟

یکی از مشکلات رایج مایکروفر نوا می تواند نچرخیدن صفحه گردان آن باشد. بروز این مشکل می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

 • ذرات باقی مانده غذا و چربی می تواند باعث نچرخیدن صفحه داخل مایکروفر باشد پس دقت کنید پس از هر بار استفاده از مایکروفر داخل دستگاه باید کاملاً تمیز شود.
 • ممکن است ظرفی که روی صفحه قرار داده اید بیش از حد سنگین باشد.
 • شفت قطعه ای است که در زیر صفحه گردان و در مرکز قرار دارد بهتر است به بررسی آن بپردازید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

چرا مایکروفر نوا دود می کند؟

یکی دیگر از مشکلات رایج در مایکروفر نوا می تواند دود کردن دستگاه باشد. چنانچه بعد از فشردن کلید استارت مایکروفر دود کند ممکن است مشکل به وجود آمده به علت کثیف بودن داخل مایکروفر باشد. معمولاً این مشکل را میتوان با تمیز کردن داخل دستگاه و همچنین توری فلزی آن برطرف کرد. بهتر است پس از هر بار استفاده کردن از مایکروفر فضای درون دستگاه را از باقی مانده غذا و چربی ها پاک کنید ولی اگر با وجود تمیز کردن داخل مایکروفر همچنان مشکل ادامه داشت بهتر است از ایبک امداد کمک بگیرید. ایبک امداد آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر مایکروفر نوا می باشد.

چرا مایکروفر نوا روشن نمی شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند روشن نشدن مایکروفر نوا می باشد. بهتر است قبل از استفاده کردن از مایکروفر به مطالعه دفترچه راهنمای آن بپردازید و با کارکرد مایکروفر کاملاً آشنا شوید. جهت بررسی مشکل می توانید موارد زیر را انجام دهید.

 • از وجود جریان برق اطمینان حاصل کنید و همچنین پریز برق را بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.
 • دوشاخه و سیم رابط مایکروفر را مورد بررسی قرار دهید و چنانچه آسیبی دیده بود آن را تعویض کنید.
 • ممکن است قفل کودک فعال شده باشد و اجازه روشن شدن به مایکروفر را نمی دهد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر اسپرسو ساز نوا در نمایندگی | نمایندگی تعمیرات اسپرسو ساز نوا

چرا مایکروفر نوا در حین کار خاموش می شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای مایکروفر نوا پیش آید خاموش شدن دستگاه در حین کار می باشد. معمولاً چنانچه از مایکروفر زیاد استفاده کنید و مدت زمان زیادی از روشن بودن آن گذشته باشد این مشکل به وجود می آید. در واقع ترموستات به صورت اتوماتیک وقتی که دستگاه داغ شود آن را خاموش خواهد کرد. جهت برطرف کردن این مشکل می توانید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • ممکن است مایکروفر را در فضای بسته قرار داده باشید و استاندارد نصب را در آن رعایت نکرده باشید.
 • چنانچه پریز برق مشکل داشته باشد و استاندارد نباشد ممکن است باعث خاموش شدن دستگاه شود.
 • چنانچه جریان برق با افت ولتاژ مواجه باشد می تواند باعث خاموش شدن دستگاه شود.
 • دقت کنید هرگز دستگاه را در کنار وسایل گرمایشی قرار ندهید.

علت ایجاد بوی نامطبوع در مایکروفر نوا چیست؟

گاهی اوقات ممکن است کاربران با بویی شبیه بوی سیم سوخته در دستگاه مواجه شوند چنانچه مایکروفر خود را به تازگی نصب کرده اید در نوبت اول یا دوم استفاده معمولاً این بو طبیعی می باشد در غیر این صورت می توانید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • چنانچه بوی سوختگی به همراه دود می باشد بهتر است هر چه سریعتر دستگاه را خاموش کرده و با تکنسین متخصص تماس بگیرید.
 • ممکن است بدنه داخلی مایکروفر آغشته به چربی و باقیمانده های غذا باشد و باعث ایجاد دود شده است.
 • بهتر است یک کاسه آب را به مدت ۱۰ دقیقه درون مایکروفر قرار دهید سپس با استفاده از یک دستمال نخی و نرم درون مایکروفر را تمیز کنید.

نحوه نگهداری اصولی و درست از مایکروفر نوا

همانطور که گفته شد مایکروفر نوا یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های موجود در آشپزخانه می باشد. بسیاری از کاربران به علت کمبود وقت تمایل دارند که جهت پخت مواد غذایی خود از مایکروفر استفاده کنند.راهنمای تعمیر مایکروفر نوا NOVA | نمایندگی مایکروفر نوا

جهت حفظ و نگهداری اصولی از مایکروفر بهتر است نکاتی رعایت شود تا عملکرد دستگاه بهتر شود و همچنین طول عمر مفید مایکروفر افزایش پیدا کند.

 • دقت کنید پس از هر بار استفاده کردن از مایکروفر دستگاه را کاملا تمیز کنید.
 • ظروفی که برای مایکروفر انتخاب می کنید باید ظروف مخصوص مایکروفر باشد.
 • از آسیب رسیدن به میکروسوئیچ های درب جلوگیری کنید.
 • به هیچ عنوان مایکروفر نوا را در صورتی که خالی است روشن نکنید.
 • حتماً از بسته بودن درب مایکروفر نوا اطمینان حاصل کنید.
 • هرگز از ظروف فلزی درون مایکروفر استفاده نکنید.
 • جهت تمیز کردن درون مایکروفر می‌توانید از یک حوله کاغذی و یا پارچه نرم و نخی استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی مایکروفر نوا، مشکلات رایج در آن و همچنین نحوه تعمیر آن پرداخته ایم. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید با اطلاع و آگاهی از نحوه اصولی نگهداری از مایکروفر نوا می توانید باعث بهتر شدن عملکرد و کارایی آن شده و همچنین طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید. چنانچه خودتان قادر به تشخیص عیب و مشکل در مایکروفر نوا نبودید می توانید از خدمات ایبک امداد استفاده کنید. فقط کافیست با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. اگر سوالی در مورد مایکروفر نوا داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها آن را مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد به آن پاسخ دهند.

راهنمای تعمیر مایکروفر نوا NOVA | نمایندگی مایکروفر نوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا سینی مایکروفر نوا نمی چرخد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا