تعمیرات قهوه ساز

مرکز تعمیرات قهوه ساز نوا در تهران

قهوه ساز و اسپرسو ساز برند نوا یکی از بهترین و با کیفیت ترین لوازم خانگی هایی است که در خانه، کافی شاپ و….استفاده می شود. در عین با کیفیت بودن قهوه ساز نوا، اما ممکن است باز هم دچار اختلالاتی شود، در این صورت می توانید برای تعمیرات قهوه ساز نوا در تهران از تعمیرکاران مجرب مجموعه ایبک امداد که در تهران حضور دارند کمک بگیرید.

اسپرسو چیست

اسپرسو به نوعی از قهوه ی غلیظ می گویند که با آن سایر نوشیدنی های گرم مانند: کاپوچینو، موکا، آمریکانو و…. درست می کنند. اسپرسو حاوی مقداری زیادی از کافئین است؛ اسپرسو با جوش آمدن آب، از سبد پرتافیلتر می گذرد؛ و اغلب هم با میت و کرم دیزاین می کنند. امروزه شاهد این هستیم  نوشیدنی های گرمی که مواد تولید کننده آن ها از اسپرسو است طرفدار زیادی دارند.

آموزش تعمیرات قهوه ساز و اسپرسو ساز نوا

همه قهوه ساز ها و اسپرسو ساز ها دارای قطعه های مختلفی هستند که ممکن است خراب شوند، گاهی خرابی آن ها، تنهام با جرم گیری رفع می شود اما همیشه این طور نیست؛ ممکن است قطعات آن به طور جدی خراب شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. در این صورت می توانید با کمک از تکنسین های ماهر مجموعه کمک بگیرید. تکنسین های مرکز مجموعه ما در جهت تعمیر قطعات آسیب دیده قهوه ساز می پردازند و اگر قطعه ی صدمه دیده غیر قابل تعمیر باشد به رضایت مشتری، آن قطعه را تعویض می کنند؛ البته قطعه ی تعویض شده اصل و اورجینال خواهد بود.

آیا تعمیر قهوه ساز و اسپرسو ساز نوا با گارانتی است

باید بگوییم خدمات مجموعه ما مانند تعمیر و تعویض قطعات با گارانتی است. پس از این نظر خیالتان راحت باشد. کارشناسان ما تعمیر لوازم خانگی شما را با گارانتی یک ساله انجام می دهند، ولی اگر دستگاه شما مجددا خراب شد کارشناسان ما وظیفه دارند قهوه ساز شما را دوباره تعمیر کنند و بابت آن هزینه ای دریافت نکنند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات قهوه ساز نوا | مرکز تعمیر قهوه ساز نوا

تعمیرات قهوه ساز نوا در تهران

تعمیر قهوه ساز و اسپرسو ساز نوا چقدر هزینه دارد

بر اساس چگونگی تعمیر دستگاه و تعویض قطعات آن، هزینه های متفاوتی در بر می گیرد، ولی شما نگران هزینه تعمیر وسایل خود نباشید، چون که مجموعه ما تمامی هزینه های دریافتی را طبق نرخ اتحادیه حساب می کند.

چرا قهوه در داخل قهوه ساز داغ نمی ماند

در قهوه ساز ها قطعه ای به نام المنت گرم نگهدارنده وجود دارد. وجود آن باعث گرم نگه داشتن قهوه در داخل قهوه ساز می شود. ولی اگر این قطعه خراب شود باعث سرد شدن قهوه می شود. المنت گرم نگهدارنده با شکسته شدن و صدمه دیدن بدنه المنت، خراب می شود. اگر بدنه قطعه المنت گرم نگهدارنده ترک خورده است بهتر است که آن را عوض نمایید.

البته المنت نگهدارنده فقط با شکستن خراب نمی شود؛ بلکه نوسانات برق هم در خرابی آن موثر هستند. قطعه المنت گرم نگهدارنده از طریق عبور جریان برق،حرارت تولید می کند؛ اگر قطعی یا اتصالی در مدار برق ایجاد شود، باعث می شود قهوه درون دستگاه سرد شود. به خاطر همین اگر در دستگاه شما، مدار المنت قطع شده است، سعی کنید جریان برق آن را برگردانید تا عملکرد بهتری داشته باشد و اگر می خواهید از سلامت مدار خود مطمئن شوید از مولتی متر استفاده کنید.

علل جوشیدن قهوه در قهوه ساز نوا چیست

در قهوه ساز ها قطعه ای به نام ترموستات وجود دارد، کار ترموستات جلوگیری از بالا رفتن دمای دستگاه است. ترموستات از طریق سنجش دما به مدار، سیگنال ارسال می نماید و از بالا رفتن دمای دستگاه جلوگیری می کند و همچنین دمای دستگاه را کنترل می کند. حالا اگر ترموستات خراب شود دیگر امکان این فرایند را ندارد و نمی تواند دما را به درستی اندازه گیری کند، در نتیجه قهوه درون قهوه ساز می جوشد. اما جوشیدن قهوه ی درون دستگاه، فقط به خاطر خرابی ترموستات نیست بلکه به خاطر، آسیب رسیدن به سوپاپ است.

سوپاپ قهوه ساز اگر رسوب داشته باشد باعث جوشیدن قهوه می شود. سعی کنید سوپاپ را رسوب گیری کنید و از سلامت و نبودن خمیدگی در آن اطمینان پیدا کنید. چون اگر سوپاپ بشکند و یا خم شود دیگر قابل تعمیر نخواهد بود، از این رو بایستی آن را تعویض کرد.

علت تولید صدای عجیب در قهوه ساز نوا چه می باشد

حتما مشاهده کرده اید که قهوه ساز ها به طور معمول هم صدای بلندی دارند. ولی اگر صدای تولید شده از آن ها به حد زیادی باشد و باعث آلودگی صوتی شود، به خاطر این است که قهوه ساز خراب شده است. امکان دارد، پمپ آب قهوه ساز دچار ایراد شده باشد، از این رو می توانید برای حل این مشکل از کارشناس ایبک امداد کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مایکروفر نوا NOVA | نمایندگی مایکروفر نوا

چگونه امکان دارد که پمپ اسپرسو ساز روشن باشد ولی اسپرسو خارج نشود

اگر در مخزن آب قهوه ساز نوا ی شما هیچ آبی وجود نداشته باشد، باعث می شود آب از قهوه ساز خارج نشود. اگر قهوه ساز شما به طور مستقیم به شیر آب متصل است ابتدا از باز بودن شیر آب خود مطمئن باشید. از علل دیگر به وجود آمدن این مشکل می توان به زیاد بودن حجم اسپرسو اشاره کرد، چون اگر حجم اسپرسو زیاد باشد باعث می شود پودر قهوه در داخل دستگاه باعث گرفتگی پمپ اسپرسو ساز شود. از این رو باید پمپ دستگاه را جرم گیری کنید تا اسپرسو از دستگاه خارج شود. از موارد دیگری که باعث می شود اسپرسو از دستگاه خارج نشود، سختی آب است. سختی آب باعث رسوب در دستگاه و مانع خروج اسپرسو می شود که حتما، آن را رسوب گیری کنید.

تعمیرات قهوه ساز نوا در تهران

علل گرم نکردن آب در قهوه ساز و اسپرسو ساز نوا

برای اکثر اشخاص این اتفاق افتاده است که دستگاه اسپرسو ساز و قهوه ساز خود را روشن کرده اند و شاهد این بودند که آب در درون آن ها گرم نمی شود. در بروز این مشکل ابتدا پریز برق و دوشاخه قهوه ساز را وارسی کنید و برای مطمئن بودن از سلامت آن ها سیم رابط و دو شاخه دستگاه را، در پریز دیگری امتحان کنید.اگر دستگاه روشن شد پس مشکلی در سیم رابط آن وجود ندارد.

از علل دیگر این اشکال، ایراد در المنت دستگاه قهوه ساز است. برای حل این مشکل، با کمک کارشناس دستگاه را باز کنید و ترمینال های المنت را پیدا و اختلاف سطح الکتریکی موجود در آن را با وسیله ی مولتی متر اندازه گیری کنید. اگر جریان الکتریکی به دستگاه می رسد اما المنت داغ نمی شود، به این معنی است که المنت خراب است و بایستی آن را تعمیر کنید. اما اگر جریان الکتریکی به المنت و قطعات دیگر نمی رسد باید توسط کارشناس آن را تعمیر کنید تا دستگاه بتواند آب را گرم کند.

از دستگاه اسپرسو ساز چطور مراقبت کنیم

1) اولین مورد آن، استفاده از آب مناسب است:
این مورد یکی از مهم ترین نکات برای جلوگیری از تشکیل رسوب در دستگاه اسپرسو ساز است، به خاطر همین باید از آب با سختی کم، استفاده کنیم. اگر شما دسترسی به دستگاه تصفیه آب ندارید می توانید از سه گزینه زیر استفاده کنید:

 • سختی آب را می توانید با استفاده از سختی گیر آب کاهش دهید.
 • سختی آب را می توانید با جوشاندن از بین ببرید، به این منظور آب را در داخل کتری بریزید و بگذارید که به جوش بیاید و سپس آب جوش آمده را خنک کنید.
 • استفاده از آب های معدنی که مطمئن هستید سختی آن ها کمتر است.
 • اگر آب، سختی کمی را داشته باشد،در نتیجه اسپرسو هم طعم بهتری خواهد داشت.
 • حالا اگر آب را در کتری جوشانده اید در حین انتقال آن به دستگاه توجه داشته باشید، که املاح جمع شده در ته کتری وارد دستگاه نشود.
حتما بخوانید:   تعمیر اسپرسو ساز نوا در نمایندگی | نمایندگی تعمیرات اسپرسو ساز نوا

2) آموزش استفاده ی صحیح از دستگاه اسپرسو ساز:

 • به یاد داشته باشید دستگاه را پس از استفاده خاموش کنید، اگر دستگاه بیش از حد مورد نیاز روشن بماند، باعث می شود مخزن افزایش فشار داشته باشد.
 • پس از اینکه کارتان با دستگاه تمام شده است، دریچه ی بخار آن را باز بگذارید تا فشاری که داخل مخزن است خارج شود. فقط مراقب باشید بخار داغ خارج شده به دستتان و وسایل اطراف دستگاه آسیب نرساند.
 • زمانی که می خواهید از دستگاه استفاده کنید، دقت کنید سوراخ های سبد دستگاه اسپرسو ساز نگرفته باشد، اگر مسدود شده اند با یک سوزن، تمام سوراخ ها را باز کنید.
 • حجم زیادی از پودر قهوه را در دستگاه قرار ندهید. چون دستگاه یک ظرفیت معینی دارد، به طوری که به سوراخ های سبد و قدرت پمپ، بستگی دارد.
 • این نکته را به یاد داشته باشید از قهوه هایی که به طور مناسب آسیاب شده اند، استفاده کنید. زیرا اگر قهوه ی شما خیلی ریز و یا درشت آسیاب شده باشد؛ به دستگاه شما آسیب می رساند.
 • اگر مدت طولانی از دستگاه استفاده نمی کنید، روی آن را بپوشانید تا گرد و خاک به دستگاه نفوذ نکند.

نتیجه گیری

اگر جزو افرادی هستید که از قهوه ساز های نوا در منزل خود استفاده می کنید می توانید در مواقعی که دستگاه شما دچار مشکل و خرابی می شود برای تعمیرات دستگاه و رفع مشکل آن از مجموعه تعمیرات ایبک امداد کمک بخواهید تا در کمترین زمان مشکل قهوه ساز نوا شما را بر طرف نمایند.

31

تعمیرات قهوه ساز نوا در تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مرکز تعمیرات قهوه ساز نوا در تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x