مجله لوازم خانگی

تعمیر بخارشوی پاکشوما | نمایندگی بخارشوی پاکشوما

در سال‌های اخیر بخارشوی به عنوان یکی از پر کاربرد ترین وسایل منزل جهت تمیز کردن خانه ها تبدیل شده است و بیشتر برای استریل کردن و ضدعفونی کردن سطوح کاربرد دارد. بخارشوی پاکشوما یکی از بهترین و با کیفیت ترین بخارشوی های موجود در بازار می باشد و توانسته رضایت کاربران را به خود جلب کند. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی نحوه تعمیر بخارشوی پاکشوما پرداخته و برخی از مشکلات متداول در آن را مورد بررسی قرار می دهیم و در پایان نکاتی جهت برطرف کردن مشکلات و همچنین حفظ و نگهداری اصولی از این دستگاه را بیان کرده ایم. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید و یا قصد خرید بخارشوی پاکشوما را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

آموزش عیب یابی در بخارشوی پاکشوما

بخارشوی ها ابزاری بسیار کارآمد جهت تمیز کردن و همچنین ضدعفونی کردن بیشتر فضاهای داخلی خانه می باشند. نظافت با بخارشوی پاکشوما می‌تواند بسیاری از باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها را از بین ببرد. همچنین در از بین بردن گرد و غبار و دیگر مواد حساسیت زا بسیار کاربردی می باشد. مزیت دیگر بخارشوی ها ایمن بودن آن برای سلامت خانواده و محیط زیست است. زیرا جهت پاکسازی فقط به آب و بخار نیاز دارد و از هیچ مواد شیمیایی و شوینده استفاده نمی کند. تعمیر بخارشوی پاکشوما| نمایندگی بخارشوی پاکشوما

گاهی اوقات ممکن است بخارشوی دچار اختلالاتی شود و در کارایی و عملکرد آن مشکلی به وجود آید. در این موارد باید اقدام به تشخیص مشکل و همچنین عیب یابی دستگاه کرد و پس از آن جهت برطرف کردن مشکل راهکارهایی به کار برد.

چرا بخارشوی پاکشوما سطوح را تمیز نمی کند؟

وظیفه اصلی بخارشوی پاکشوما استفاده از بخار آب و نظافت سطوح می باشد. گاهی اوقات ممکن است که بخارشوی به هر علتی عملکرد درستی نداشته باشد و کار نظافت را به درستی انجام ندهد این مشکل بیشتر به دلایل زیر بروز می کند.

 1. خالی شدن مخزن بخار آب: یکی از مهمترین دلایل تمیز نکردن سطوح توسط بخارشوی، عدم وجود آب در مخزن می باشد. وظیفه اصلی تمیز کردن سطوح برعهده بخار می باشد و چنانچه آب در دستگاه وجود نداشته باشد عملاً بخاری نیز وجود نخواهد داشت بنابراین می تواند در عملکرد بخارشوی اختلال ایجاد کند و نظافت سطوح را به درستی انجام ندهد. پس به خاطر داشته باشید پیش از استفاده از دستگاه از وجود آب در مخزن و پر بودن آن مطمئن شوید.
 2. آلودگی آب موجود در داخل مخزن: کثیف بودن و آلوده بودن آب درون مخزن نیز می تواند موجب اختلال در عملکرد نظافت سطوح شود در واقع می توان گفت نه تنها کار تمیز کردن را به درستی انجام نمی دهد بلکه باعث کثیف تر شدن سطوح نیز می شود. همیشه دقت کنید آب درون مخزن باید تمیز باشد و از هرگونه آلودگی پاک باشد. بهتر است آبی که داخل مخزن می ریزید آب جوشیده سرد شده و یا آب مقطر باشد.
 3. گرفتگی در اتصالات و وجود رسوبات: گرفتگی در اتصالات و وجود رسوبات باعث می‌شود که دستگاه عملکرد درستی نداشته باشد و کار آن با اختلال مواجه شود. جهت حل این مشکل لازم است لوله ها و اتصالات را جدا کرده کاملاً آنها را تمیز کنید. معمولاً در مناطقی که آب دارای سختی است این مشکلات بیشتر بروز می کند.
 4. نشتی بخار از دیگ بخار یا مخزن: گاهی اوقات نیز ممکن است بخارشوی دچار نشتی شود این عامل نیز می تواند سبب بروز اختلال در عملکرد دستگاه گردد. بنابراین باید هر چه سریعتر نسبت به عیب یابی و تعمیر آن اقدام کنید. عامل اصلی نشتی در مخزن و یا دیگ بخار کهنگی و ساییدگی مخزن بخارشوی می باشد. در این موارد بهتر است مخزن دستگاه تعویض شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر تخصصی چرخ گوشت زولینگن

چرا بخارشوی پاکشوما روشن نمی شود؟

یکی دیگر از مشکلات متداول در بخارشوی روشن نشدن آن می باشد. در این شرایط باید چند مورد را مورد بررسی قرار داد:

 1. عدم جریان برق: از وجود جریان برق اطمینان حاصل کنید. عدم جریان برق در پریز می تواند باعث روشن نشدن بخارشوی شود. جهت اطمینان از این مورد می توانید یک وسیله الکتریکی دیگر را به پریز وصل کنید چنانچه دستگاه روشن نشد متوجه می شوید که مشکل از پریز برق می باشد ولی اگر دستگاه روشن شد باید بدانید که مشکل از بخارشوی است.
 2. آسیب دیدن دوشاخه و سیم برق: در مرحله بعد باید به بررسی دوشاخه و سیم بخارشوی بپردازید و چنانچه دچار پارگی و یا ساییدگی بود آن را تعمیر کنید.
 3. خراب شدن کلید روشن و خاموش: یکی دیگر از دلایل روشن نشدن بخارشوی پاکشوما آسیب دیدن کلید روشن و خاموش دستگاه می باشد. چنانچه دستگاه دچار این مشکل شده بود باید نسبت به تعویض کلید اقدام کنید.
 4. انسداد بخارشوی با رسوبات: یکی دیگر از عوامل روشن نشدن بخارشوی پاکشوما املاح و رسوبات در اتصالات دستگاه می باشد.  همانطور که می‌دانید بهتر است پس از مدتی استفاده کردن از بخارشوی، اتصالات و لوله رسوب زدایی شود تا در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد نشود.
 5. مشکل در تسمه: جهت بررسی تسمه بخارشوی را از برق جدا کنید و چنانچه تسمه پاره شده بود و یا آسیب دیده بود آن را تعویض کنید.

چرا بخارشوی پاکشوما بخار تولید نمی کند؟

یکی از مشکلات متداول در بخارشوی پاکشوما عدم تولید بخار می باشد. در واقع عدم وجود بخار در بخارشوی به طور کلی عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه می کند.تعمیر بخارشوی پاکشوما| نمایندگی بخارشوی پاکشوما

جهت بررسی این مشکل و عیب یابی به نکات زیر توجه کنید.

 • نازل بخار را از نظر گرفتگی و انسداد مورد بررسی قرار دهید.
 • آب موجود در مخزن را بررسی کنید.
 • ممکن است آب درون مخزن به اندازه کافی داغ نشده باشد.
 • ممکن است مخزن بخار دچار نشتی شده باشد.

چرا بخار دستگاه بخارشوی پاکشوما کم شده است؟

بخارشوی پاکشوما به علت افزایش فشار می تواند بخار را آزاد کند. چنانچه این فشار از سیستم نشت کند و خارج شود دستگاه بخارشوی نیز بخار را به شکل ناقص خارج می کند. عوامل زیادی می‌تواند باعث کاهش فشار بخار در دستگاه بخارشوی پاکشوما باشد.

 1. ساییدگی و فرسودگی اتصالات: فرسودگی لوله ها می تواند باعث کاهش فشار بخار آب شود زیرا ساییدگی و پوسیدگی اتصالات موجب نشت بخار شده و در نتیجه بخار نمی‌تواند با فشار استاندارد آزاد شود.
 2. انسداد و یا گرفتگی اتصالات لوله ها: یکی دیگر از دلایل کم شدن فشار بخار وجود انسداد و گرفتگی در لوله ها می باشد. باید لوله ها را از نظر وجود رسوبات و گرفتگی مورد بررسی قرار دهید.
 3. بررسی درب مخزن: چنانچه درب مخزن بخار به درستی بسته نشود فشار بخار دستگاه کاهش می یابد.
 4. استفاده بیش از حد از بخارشوی: استفاده مداوم و طولانی مدت از بخارشوی می‌تواند باعث نیم سوز شدن المنت شده و در نتیجه آب مخزن به خوبی داغ نمی شود و در نهایت بخار آب کمتری نیز تولید می گردد. در این شرایط باید به تعویض المنت ها اقدام کنید. که
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر چرخ گوشت مایر | رایج ترین مشکلات چرخ گوشت مایر

بهتر است این کار را توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای انجام دهید. کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر بخارشوی پاکشوما می باشند. جهت دریافت مشاوره می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

چرا اسپری بخارشوی پاکشوما کار نمی کند؟

یکی دیگر از مشکلات متداول در بخارشوی پاکشوما عدم کارکرد درست دکمه اسپری می باشد. این مشکل می تواند به دلایل زیر رخ دهد:

 1. پاره شدن یا شل شدن تسمه: ساییدگی و یا پاره شدن تسمه می تواند موجب اختلال در عملکرد درست بخارشوی شود. در این شرایط باید تسمه تعویض شود. اما چنانچه پس از بررسی متوجه شدید تسمه شل شده است با محکم کردن و سفت کردن آنها می توانید مشکل را برطرف کنید.
 2. کلید اسپری خراب شده است: یکی دیگر از دلایل کار نکردن دکمه اسپری می تواند آسیب دیدن کلید آن باشد. جهت برطرف کردن این مشکل نیز باید کلید تعویض گردد.
 3. انسداد اتصالات بخارشوی: رسوب زدایی از اتصالات و مخزن، تمیز کردن فیلتر و یا در صورت لزوم تعویض آن می تواند باعث جلوگیری از انسداد در مخزن و اتصالات بخارشوی شود.

نکات مهم در نگهداری اصولی از بخارشوی پاکشوما

جهت حفظ و نگهداری اصولی از بخارشوی پاکشوما و افزایش عملکرد درست آن مواردی باید رعایت شود که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم:

 • پس از هر بار استفاده کردن از بخارشوی، مخزن بخار را خالی کنید.
 • از تمیز بودن آب درون مخزن بخار اطمینان حاصل کنید زیرا آب آلوده می تواند به دستگاه آسیب وارد کرده و همچنین باعث انتشار بوی بد شود.
 • قبل از شروع کار از کافی بودن میزان آب درون دیگ بخار مطمئن شوید.
 • بهتر است از آب جوشیده شده و یا آب مقطر استفاده کنید.
 • بلافاصله پس از پایان کار و خاموش کردن بخارشوی اقدام به باز کردن درب آن نکنید.

تعمیر بخارشوی پاکشوما| نمایندگی بخارشوی پاکشوما

 • قبل از خالی کردن مخزن بخارشوی را خاموش کنید و اجازه دهید تا خنک شود و سپس اقدام به خالی کردن مخزن کنید.
 • هرگز از بخارشوی جهت تمیز کردن وسایل برقی دیگر استفاده نکنید.
 • بهتر است فیلتر بخارشوی به صورت دوره ای و هر چند وقت یک بار تمیز و در صورت نیاز تعویض گردد.

سخن پایانی

بخارشوی به عنوان یکی از پرکاربردترین لوازم جهت نظافت منزل به شمار می آید در واقع می توان گفت کار تکمیلی نظافت و ضدعفونی کردن سطوح مختلف در خانه برعهده بخارشوی می باشد. به همین خاطر عملکرد درست بخارشوی و عدم خرابی آن می تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد. چنانچه بخارشوی پاکشوما دچار مشکل شد و قادر به تشخیص مشکل و یا برطرف کردن آن نبودید باید از تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. ایبک امداد آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس بخارشوی پاکشوما می باشد. چنانچه نیاز به مشاوره داشتید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما عزیزان سپاسگزاریم.

تعمیر بخارشوی پاکشوما

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمایی و تعمیر بخارشوی پاکشوما | نمایندگی بخارشوی پاکشوما

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا