دیجیتال

چگونه پرینتر hp را ریست کنیم | عیب یابی پرینتر hp

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر شما هم جزو اشخاصی هستید که از پرینتر hp استفاده می‌کنید، حتماً برایتان پیش آمده که با مشکلات نرم افزاری روبرو شده باشید. معمولاً این مشکلات ریشه ای در حملات ویروسی، کدهای خطا و ارور های نامربوط و کند شدن پرینتر دارند. بهترین راه حل برای اینکه این مشکلات نرم افزاری را رفع کنید، این است که پرینتر hp خود را ریست کنید.

ریست کردن پرینتر hp

قبل از ریست پرینتر hp ، باید به این نکته مهم توجه کنید که اگر شما پرینتر خود را ریست کنید تمام تغییرات انجام شده و تنظیمات آن پاک می شود و دستگاه پرینتر hp شما به تنظیمات اولیه کارخانه برمی گردد. یعنی وقتی پرینتر hp ریست می شود همه تنظیماتی که به ip مربوط بوده، تغییراتی که به کپی و فکس مربوط است، شبکه، مقدار رزولوشن و حتی تنظیماتی که به کاغذ مربوط است با ریست پرینتر، به شکل اولیه خود برمی گردد. پس قبل از اینکه پرینتر خود را ریست کنید باید ابتدا مطمئن شوید که ریست کردن تنها راه برطرف شدن مشکل است.

البته قبل از اینکه شما را با ریست کردن پرینترهای اچ پی آشنا کنیم، باید این نکته مهم را به شما آموزش دهیم که چه زمانی لازم است که پرینتر ریست شود؟ در اصل ریست پرینتر hp وقتی لازم است که یک سری از تنظیمات در روی پرینتر و یا حتی حملات ویروسی به شبکه کامپیوتر، در روی پرینتر مشکلاتی را ایجاد کرده باشد و این باعث می‌شود که پرینتر در عملکرد خود دچار اختلال شود. اگر شما متوجه شدید که پرینتر hp خطا های مختلفی را از خود نشان می دهد، برای اینکه این خطاها را برطرف کنید شاید مجبور شوید زمان زیادی را صرف کنید، در این زمان می توانید به وسیله ریست کردن، تنظیمات دستوراتی را که بر روی پرینتر اعمال شده، حذف کنید و پرینتر خود را به حالت پیش فرض خود برگردانید. باید دقت کنید که با ریست کردن به طور کلی تمام تنظیمات در دستگاه پاک خواهد شد.

پرینتر hp

مراحل ریست پرینتر hp

بعضی از پرینترهای اچ پی، پرینتر قدیمی بوده و دارای صفحه نمایش نمی باشند و بعضی از پرینترهای اچ پی هم جزو پرینتر های جدید اچ پی هستند که بسیار پیشرفته بوده و صفحه نمایش های لمسی دارند. اهمیتی ندارد که شما از کدام پرینتر اچ پی استفاده می کنید، به هر صورت باید بدانید که چگونه باید آن را ریست کنید . شما باید هم با ریست کردن پرینتر های hp قدیمی و هم با ریست کردن پرینتر های جدید آشنا باشید.

۱- نحوه ریست پرینتر بدون صفحه نمایش hp

برای اینکه پرینترهای بدون صفحه نمایش اچ پی را ریست کنید باید به روش زیر عمل کنید:

 • برای ریست کردن پرینتر hp در مرحله اول باید پرینتر خود را خاموش کنید و دو شاخه آن را از پریز برق در بیاورید و ۳۰ ثانیه صبر کنید که در همان حالت بماند.
 • در مرحله دوم باید پرینتر را دوباره به برق زده و روشن کنید.
 • وقتی می‌خواهید پرینتر hp را روشن کنید انگشتان خود را ۲۰ ثانیه در روی دکمه Resume و یا ok نگه دارید تا اینکه چراغ پرینتر شروع کند به چشمک زدن.
 • حالا صبر کنید تا اینکه پرینتر hp شما ریست شده و به تنظیمات کارخانه برگردد.
 • منتظر بمانید که پرینتر hp کاملاً بالا بیاید. دقت کنید که در این مرحله پرینتر ممکن است چند بار خاموش و روشن شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه بازیابی دیتا | بازیابی دیتا از هارد دیسک صدمه دیده

۲- نحوه ریست پرینتر با صفحه نمایش hp

حالا که شما را با ریست کردن پرینتر بدون صفحه نمایش hp به خوبی آشنا کردیم باید با ریست پرینتر با صفحه نمایش هم آشنا شوید. برای ریست کردن پرینترهای hp که صفحه نمایش دارند، باید به روش زیر عمل کنید:

 • در مرحله اول باید پرینتر اچ پی را خاموش کنید و آن را از برق در بیاورید. کمی صبر کنید تا پرینتر حدوداً ۳۰ ثانیه به همین حالت بماند.
 • در مرحله بعدی پرینتر را به برق زده و روشن کنید.
 •  وقتی پرینتر می خواهد بالا بیاید، انگشتتان را در سمت راست و پایین صفحه نمایش لمسی، ۲۰ ثانیه نگه دارید و صبر کنید تا عبارت Permanent Storage init را ببینید آنگاه می توانید دست خود را از صفحه نمایش به آرامی بردارید.
 • حالا کمی صبر کنید تا پرینتر شما رو ریست شود.
 • بعد از ریست شدن، پرینتر خاموش و روشن خواهد شد.

در هنگام ریست کردن پرینتر های hp باید به این نکته مهم توجه کنید در هنگامی که پرینتر را ریست می کنید به هیچ وجه آن را خاموش نکنید و یا کابل برق آن را از پریز جدا نکنید زیرا این کار شما باعث خواهد شد که پرینتر آسیب ببیند.

ضمناً در هنگام ریست کردن باید مطمئن شوید که برق قطع نمی شود. در پرینتر باید هنگام ریست از پشتیبان برق شهری و یا UPS استفاده شود. اگر در هنگامی که پرینتر را ریست می کنید، مشکلی برای پرینتر ایجاد شد بهتر است با نمایندگی های اچ پی تماس بگیرید.

چرا پرینتر اچ پی کار نمی کند؟

گاهی ممکن است پرینتر اچ پی شما با مشکلاتی رو به رو شود، یکی از این مشکلات این است که شما برگه ها را در سینی می گذارید و دستور چاپ را هم به پرینتر hp خود ارسال می کنید ولی متوجه می‌شوید که پرینتر hp شما کار نمی کند. قبل از اینکه جهت تعمیر پرینتر اچ پی خود اقدام کنید، باید ابتدا کابل هایی را که به پرینتر مربوط است چک کنید و از اتصال آنها اطمینان پیدا کنید. اگر مطمئن نبودید که کابل ها درست متصل شده، باید پرینتر خود را خاموش کنید و کابل ها را از آن جدا کرده و سپس دوباره تمام کابل ها را به دستگاه وصل کنید. اگر بازهم دستگاه پرینتر اچ پی روشن نشد، باید دوشاخه پرینتر و منبع تغذیه آن را بررسی کنید. در صورتی که این موارد هم مشکلی نداشت، حتماً ایراد در قسمت های دیگر دستگاه است.

چرا پرینتر hp، پرینت سفید می گیرد؟

یکی از مشکلاتی که معمولاً برای کاربران پرینتر hp به وجود می‌آید این است که پرینت دستگاه، سفید است. ممکن است شما به یک پرینت فایل مهم، برای ارائه دادن به جلسه مهمی نیاز داشته باشید و فایل را برای پرینت کردن به دستگاه پرینتر hp بفرستید ولی متوجه می شوید که تمام اسناد چاپی انجام شده سفید هستند، در این صورت باید موارد زیر را چک کنید:

 • خالی بودن کارتریج: معمولاً سفید بودن پرینت می‌تواند به خالی بودن کارتریج مربوط شود. در مرحله اول باید کارتریج را بررسی کنید. ممکن است کارتریج آماده مصرف باشد ولی قرارگیری و نصب اشتباه آن پرینتر را با مشکل روبرو کند. پس بهتر است از قرار گیری درست کارتریج مطمئن شوید.
 • تنظیمات کاغذ: احتمال دارد شما در برنامه چاپی که قبل از این انجام داده اید و یا حتی به شکل تصادفی، تنظیماتی که به اندازه کاغذ مربوط می شود را تغییر داده باشید. وقتی دستور جدید را برای چاپ پرینتر می دهید، پرینتر قادر نیست اندازه مناسب کاغذ را به درستی انتخاب کند. برای رفع مشکل باید تنظیمات کاغذ را تغییر بدهید.
 • گرفتگی در سوزن نازل: اگر پرینتر شما جوهر افشان است، ممکن است در اثر استفاده نکردن طولانی مدت از پرینتر، پرینت سفید شود. پس باید دقت کنید که برای مدت طولانی چاپگر خود را بدون استفاده نگذارید زیرا کارتریج خشک می شود و خشک شدن جوهر هم باعث خواهد شد که سوزن نازل دچار گرفتگی شود.
 • برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید از قابلیت تمیزی هد به شکل خودکار، استفاده کنید. می توانید برای این کار به دفترچه راهنمای چاپگر خود مراجعه کنید. در صورتی که دستگاه این قابلیت را نداشت باید به وسیله الکل ایزوپروپیل و آب، هد پرینتر را تمیز کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تونر و جوهر در چاپگر ها، چه تفاوت هایی را دارند | تفاوت تونر و جوهر چاپگر

عیب یابی پرینتر hp

گاهی ممکن است پرینتر hp شما با مشکل روبرو شود و عملکرد آن مختل شود. می خواهیم راه حل های کلی را که می توانید در هنگام خرابی پرینتر از آن استفاده کنید به شما آموزش دهیم:

۱- نرم افزارهای پرینتر اچ پی را به روز رسانی کنید.

گاهی ممکن است خراب شدن پرینتر hp شما به دلیل نصب غلط نرم افزار باشد. اگر در هنگامی که پرینت می گیرید، دستگاه پاسخ نمی دهد و یا اینکه نرم افزار قادر به شروع کار نیست، بهتر است نرم افزار مخصوص پرینتر را حذف کنید و دوباره نرم افزار را نصب کنید. گاهی ممکن است به روز بودن نرم افزار پرینتر بتواند مشکل را برطرف کند.

۲- بررسی کردن فایروال

ممکن است که فایروال کامپیوتر به شما اجازه ندهد که پرینترتان درست کار کند. پس در اصل باید بگوییم که در این صورت پرینتر hp شما خراب نشده است. باید فایروال سیستم را باز کنید و نرم افزار پرینتر خود را در لیست سفید قرار بدهید و یا می توانید برای اینکه از پرینتر خود استفاده کنید، فایروال را موقتاً خاموش کنید. می توانید در اینترنت سرچ کرده و روش کار با فایروال مخصوص ویندوز را یاد بگیرید.

پرینتر hp

۳- برطرف کردن کد خطا کارتریج hp

به این نکته مهم توجه کنید که ارورهایی که معمولاً در پرینتر با آن مواجه می‌شوید، به کارتریج مربوط می‌شوند. بعد از اینکه کد خطا را پیدا کردید بهتر است با روش‌هایی که برای این منظور بیان شده، ارورهای کارتریج اچ پی را برطرف کنید و برای رفع خطاهای دیگر در وبسایت hp، باید مدل پرینترتان را جستجو کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

چگونه پرینتر hp را ریست کنیم

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

عیب یابی پرینتر hp

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا